Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci: "Daarom is Union SG favoriet"

110
Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci:

Union SG wil opnieuw stunten in de Conference League. Met Fenerbahçe krijgen ze een ploeg vol met vedetten voorgeschoteld. Toch maken de Brusselaars kans. Dat laat Turkije-specialist Kaan Bayazit weten aan VoetbalNieuws.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Ze hebben met mannen als Leonardo Bonucci, Fred, Dusan Tadic en Edin Dzeko ervaren mannen in de kern die op een heel hoog niveau speelden. Alleen is maar de vraag of zij in actie komen tegen Union SG.

LEES OOK: ‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Conference League geen prioriteit voor Fenerbahçe

"Het hangt er vanaf hoe graag Fenerbahçe wil doorstoten naar de volgende ronde in de Conference League. Ze zitten momenteel in een heel spannende titelstrijd met Galatasaray en de afgelopen anderhalve maand is er toch wat nervositeit bij beide teams ingeslopen, zeker bij Fenerbahçe”, aldus Bayazit.

"Als ze dit jaar geen kampioen worden, dan is dat 10 jaar geleden. Dat is veel te lang voor een club als Fenerbahçe. De druk is enorm groot, want ze deden enorme investeringen. Tadic, Dzeko, Bonucci, Fred… Ze hebben ook goede jonge spelers, maar ze hebben heel veel geld geïnvesteerd in succes op de korte termijn. Kampioen worden is daarom absoluut prioriteit nummer één. Dat zagen we al in Europa, want daar roteerden ze al heel veel. Dzeko zit daar regelmatig op de bank voor Batshuayi." 

Met Tadic en Batshuayi, zonder Dzeko en Fred?

"Tadic is iemand die bijna altijd speelt, want hij is het type voetballer dat ook altijd wil spelen. De laatste weken speelden ze zonder Fred en dat ging heel moeilijk. Hij is enorm belangrijk voor Fenerbahçe. Zonder hem draait het niet op het middenveld. Het zou mij niet verbazen als hij rust krijgt tegen Union SG. Ik denk dat Fenerbahçe ook op volle kracht heel veel problemen zou kennen met Union SG, maar ik verwacht toch de nodige rotatie."

Fenerbahçe heeft zeer veel kwaliteit in de aanval. Als Ünder, Dzeko en Tadic allen zouden starten, is dat een enorme test voor de troepen van Aleksander Blessin. “Ze spelen heel aanvallend voetbal. Ze scoorden al heel veel in Turkije, met ook maar liefst 14 gekregen strafschoppen. Daarvan wisten ze er 9 om te zetten. Dit Fenerbahçe speelde dit seizoen al heel goed voetbal. Aanvallend zit het snor, maar achteraan zijn ze zeker te pakken. Daar is Bonucci een speler voor de breedte."

In Europa is Fenerbahçe al kwetsbaar gebleken op verplaatsing. Ze verloren met 2-0 in Ludogorets en met 6-1 in Nordsjaelland. Toen kwamen tal van grote namen toch ook aan bod. Over trainer Ismail Kartal is er meer twijfel.

"De trainer is zeker niet de grootste tacticus. Met deze kern heb je in Turkije bijna geen trainer nodig, zo sterk is deze ploeg naar Turkse normen. Ze hebben pech dat Galatasaray veel wint, regelmatig ook met het nodige geluk, maar zij draaien ondertussen ook op volle toeren. Fener overweldigt de tegenstander met al dat aanvallend geweld en ze komen met zeer veel spelers in de box van de tegenstrever. Dat collectief verdedigen is soms een probleem, wat vooral in Europa zichtbaar is. Als Union goed weet hoe ze Fenerbahçe moeten aanpakken, dan denk ik niet dat Fenerbahçe echt een Plan B heeft."

Batshuayi in dezelfde rol als bij de Rode Duivels

Michy Batshuayi is invaller bij Fenerbahçe. Met 18 goals en 3 assists in 32 duels (1.319 minuten) zijn de cijfers uitstekend. Toch is hij vooral belangrijk als supersub. “Hij heeft heel veel goals gemaakt, maar toch is hij de tweede spits. Hij scoorde ook al belangrijke goals. Maar als hij de nummer 1 is, dat zag je ook al bij Besiktas en bij de Rode Duivels, dan is het vaak net niet. Ik had met zijn staat van dienst toch verwacht dat hij in Turkije echt de nummer één in de aanval zou kunnen worden."

"Ik dacht dat hij na vorig seizoen verkocht zou worden. Puur statistisch gezien deed hij het al goed in Turkije. Dit seizoen doet hij het als supersub zeker niet onaardig, maar hij is wel een dure invaller. Hij heeft een jaarloon van ongeveer 3,5 miljoen euro, wat een toploon is in Turkije. Voor dat salaris verwacht je toch dat hij een sterkhouder is”, vertelt Bayazit. 

"De fans zijn blij met hem. Dat Dzeko de nummer een is, heeft ook wat druk weggenomen bij hem om het verschil te moeten maken. Dat lijkt wat bevrijdend te werken voor Batshuayi. De laatste matchen kreeg Dursun wel de voorkeur als invaller. Dat is ook veelzeggend. Ondanks dat alles kent hij statistisch gezien een zeer goed seizoen. Als ze kampioen zouden spelen, dan heeft hij zeker een groot aandeel gehad in de titel."

Union SG is favoriet

Union SG en Fenerbahçe zijn twee ploegen met verschillende stijlen. De Turken gaan uit van combinatievoetbal, Union SG kiest voor heel veel pressing en zeer direct voetbal. Kunnen ze bij Fenerbahçe wel om met dat type voetbal?

"Union SG is voor mij favoriet. Ze zijn fysiek en mentaal een sterke ploeg. De Conference League is geen prioriteit voor Fenerbahçe, ook al zou een Europese finale gigantisch zijn voor hen. Ze wonnen immers nog nooit een Europese prijs."

De sleutel ligt op het middenveld. “Als Fener met Yüksel en Krunic, die voorlopig een flop is, gaat spelen op het middenveld, dan denk ik dat ze het heel moeilijk gaan krijgen. Ik vermoed dat Fred hoogstens zal invallen. Dan gaan ze niet onder die druk kunnen uit spelen. Union SG kan met die stevige druk die ze altijd hanteren Fenerbahçe veel pijn doen. Als ze dan efficiënt met hun kansen omgaan, zie ik hen doorstoten."

Claudio Reulens

Gaat Union SG Fenerbahçe uitschakelen?

Meest recent

Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

7
7
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

17
17
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

120
120
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

77
77
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

239
239
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

65
65
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

54
54
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

97
97
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

96
96
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

153
153
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

727
727
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

76
76
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

57
57
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

99
99
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

141
141
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

142
142
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

74
74
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

545
545
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

95
95
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

224
224
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

154
154
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

960
960
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

47
47
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

69
69

Meer sportnieuws