Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci: "Daarom is Union SG favoriet"

110
Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci:

Union SG wil opnieuw stunten in de Conference League. Met Fenerbahçe krijgen ze een ploeg vol met vedetten voorgeschoteld. Toch maken de Brusselaars kans. Dat laat Turkije-specialist Kaan Bayazit weten aan VoetbalNieuws.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Ze hebben met mannen als Leonardo Bonucci, Fred, Dusan Tadic en Edin Dzeko ervaren mannen in de kern die op een heel hoog niveau speelden. Alleen is maar de vraag of zij in actie komen tegen Union SG.

LEES OOK: ‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Conference League geen prioriteit voor Fenerbahçe

"Het hangt er vanaf hoe graag Fenerbahçe wil doorstoten naar de volgende ronde in de Conference League. Ze zitten momenteel in een heel spannende titelstrijd met Galatasaray en de afgelopen anderhalve maand is er toch wat nervositeit bij beide teams ingeslopen, zeker bij Fenerbahçe”, aldus Bayazit.

"Als ze dit jaar geen kampioen worden, dan is dat 10 jaar geleden. Dat is veel te lang voor een club als Fenerbahçe. De druk is enorm groot, want ze deden enorme investeringen. Tadic, Dzeko, Bonucci, Fred… Ze hebben ook goede jonge spelers, maar ze hebben heel veel geld geïnvesteerd in succes op de korte termijn. Kampioen worden is daarom absoluut prioriteit nummer één. Dat zagen we al in Europa, want daar roteerden ze al heel veel. Dzeko zit daar regelmatig op de bank voor Batshuayi." 

Met Tadic en Batshuayi, zonder Dzeko en Fred?

"Tadic is iemand die bijna altijd speelt, want hij is het type voetballer dat ook altijd wil spelen. De laatste weken speelden ze zonder Fred en dat ging heel moeilijk. Hij is enorm belangrijk voor Fenerbahçe. Zonder hem draait het niet op het middenveld. Het zou mij niet verbazen als hij rust krijgt tegen Union SG. Ik denk dat Fenerbahçe ook op volle kracht heel veel problemen zou kennen met Union SG, maar ik verwacht toch de nodige rotatie."

Fenerbahçe heeft zeer veel kwaliteit in de aanval. Als Ünder, Dzeko en Tadic allen zouden starten, is dat een enorme test voor de troepen van Aleksander Blessin. “Ze spelen heel aanvallend voetbal. Ze scoorden al heel veel in Turkije, met ook maar liefst 14 gekregen strafschoppen. Daarvan wisten ze er 9 om te zetten. Dit Fenerbahçe speelde dit seizoen al heel goed voetbal. Aanvallend zit het snor, maar achteraan zijn ze zeker te pakken. Daar is Bonucci een speler voor de breedte."

In Europa is Fenerbahçe al kwetsbaar gebleken op verplaatsing. Ze verloren met 2-0 in Ludogorets en met 6-1 in Nordsjaelland. Toen kwamen tal van grote namen toch ook aan bod. Over trainer Ismail Kartal is er meer twijfel.

"De trainer is zeker niet de grootste tacticus. Met deze kern heb je in Turkije bijna geen trainer nodig, zo sterk is deze ploeg naar Turkse normen. Ze hebben pech dat Galatasaray veel wint, regelmatig ook met het nodige geluk, maar zij draaien ondertussen ook op volle toeren. Fener overweldigt de tegenstander met al dat aanvallend geweld en ze komen met zeer veel spelers in de box van de tegenstrever. Dat collectief verdedigen is soms een probleem, wat vooral in Europa zichtbaar is. Als Union goed weet hoe ze Fenerbahçe moeten aanpakken, dan denk ik niet dat Fenerbahçe echt een Plan B heeft."

Batshuayi in dezelfde rol als bij de Rode Duivels

Michy Batshuayi is invaller bij Fenerbahçe. Met 18 goals en 3 assists in 32 duels (1.319 minuten) zijn de cijfers uitstekend. Toch is hij vooral belangrijk als supersub. “Hij heeft heel veel goals gemaakt, maar toch is hij de tweede spits. Hij scoorde ook al belangrijke goals. Maar als hij de nummer 1 is, dat zag je ook al bij Besiktas en bij de Rode Duivels, dan is het vaak net niet. Ik had met zijn staat van dienst toch verwacht dat hij in Turkije echt de nummer één in de aanval zou kunnen worden."

"Ik dacht dat hij na vorig seizoen verkocht zou worden. Puur statistisch gezien deed hij het al goed in Turkije. Dit seizoen doet hij het als supersub zeker niet onaardig, maar hij is wel een dure invaller. Hij heeft een jaarloon van ongeveer 3,5 miljoen euro, wat een toploon is in Turkije. Voor dat salaris verwacht je toch dat hij een sterkhouder is”, vertelt Bayazit. 

"De fans zijn blij met hem. Dat Dzeko de nummer een is, heeft ook wat druk weggenomen bij hem om het verschil te moeten maken. Dat lijkt wat bevrijdend te werken voor Batshuayi. De laatste matchen kreeg Dursun wel de voorkeur als invaller. Dat is ook veelzeggend. Ondanks dat alles kent hij statistisch gezien een zeer goed seizoen. Als ze kampioen zouden spelen, dan heeft hij zeker een groot aandeel gehad in de titel."

Union SG is favoriet

Union SG en Fenerbahçe zijn twee ploegen met verschillende stijlen. De Turken gaan uit van combinatievoetbal, Union SG kiest voor heel veel pressing en zeer direct voetbal. Kunnen ze bij Fenerbahçe wel om met dat type voetbal?

"Union SG is voor mij favoriet. Ze zijn fysiek en mentaal een sterke ploeg. De Conference League is geen prioriteit voor Fenerbahçe, ook al zou een Europese finale gigantisch zijn voor hen. Ze wonnen immers nog nooit een Europese prijs."

De sleutel ligt op het middenveld. “Als Fener met Yüksel en Krunic, die voorlopig een flop is, gaat spelen op het middenveld, dan denk ik dat ze het heel moeilijk gaan krijgen. Ik vermoed dat Fred hoogstens zal invallen. Dan gaan ze niet onder die druk kunnen uit spelen. Union SG kan met die stevige druk die ze altijd hanteren Fenerbahçe veel pijn doen. Als ze dan efficiënt met hun kansen omgaan, zie ik hen doorstoten."

Claudio Reulens

Gaat Union SG Fenerbahçe uitschakelen?

Meest recent

Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

28
28
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

38
38
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

32
32
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

55
55
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

23
23
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

32
32
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

31
31
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

80
80
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

84
84
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

162
162
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

91
91
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

382
382
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

54
54
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

342
342
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

37
37
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

95
95
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

68
68
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

132
132
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

193
193
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

27
27
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

326
326
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

255
255
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

249
249
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

685
685
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

71
71

Meer sportnieuws