Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci: "Daarom is Union SG favoriet"

110
Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci:

Union SG wil opnieuw stunten in de Conference League. Met Fenerbahçe krijgen ze een ploeg vol met vedetten voorgeschoteld. Toch maken de Brusselaars kans. Dat laat Turkije-specialist Kaan Bayazit weten aan VoetbalNieuws.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Ze hebben met mannen als Leonardo Bonucci, Fred, Dusan Tadic en Edin Dzeko ervaren mannen in de kern die op een heel hoog niveau speelden. Alleen is maar de vraag of zij in actie komen tegen Union SG.

LEES OOK: Trossard en Lukaku 'hot in Turkije': "Kan de beste worden"

Conference League geen prioriteit voor Fenerbahçe

"Het hangt er vanaf hoe graag Fenerbahçe wil doorstoten naar de volgende ronde in de Conference League. Ze zitten momenteel in een heel spannende titelstrijd met Galatasaray en de afgelopen anderhalve maand is er toch wat nervositeit bij beide teams ingeslopen, zeker bij Fenerbahçe”, aldus Bayazit.

"Als ze dit jaar geen kampioen worden, dan is dat 10 jaar geleden. Dat is veel te lang voor een club als Fenerbahçe. De druk is enorm groot, want ze deden enorme investeringen. Tadic, Dzeko, Bonucci, Fred… Ze hebben ook goede jonge spelers, maar ze hebben heel veel geld geïnvesteerd in succes op de korte termijn. Kampioen worden is daarom absoluut prioriteit nummer één. Dat zagen we al in Europa, want daar roteerden ze al heel veel. Dzeko zit daar regelmatig op de bank voor Batshuayi." 

Met Tadic en Batshuayi, zonder Dzeko en Fred?

"Tadic is iemand die bijna altijd speelt, want hij is het type voetballer dat ook altijd wil spelen. De laatste weken speelden ze zonder Fred en dat ging heel moeilijk. Hij is enorm belangrijk voor Fenerbahçe. Zonder hem draait het niet op het middenveld. Het zou mij niet verbazen als hij rust krijgt tegen Union SG. Ik denk dat Fenerbahçe ook op volle kracht heel veel problemen zou kennen met Union SG, maar ik verwacht toch de nodige rotatie."

Fenerbahçe heeft zeer veel kwaliteit in de aanval. Als Ünder, Dzeko en Tadic allen zouden starten, is dat een enorme test voor de troepen van Aleksander Blessin. “Ze spelen heel aanvallend voetbal. Ze scoorden al heel veel in Turkije, met ook maar liefst 14 gekregen strafschoppen. Daarvan wisten ze er 9 om te zetten. Dit Fenerbahçe speelde dit seizoen al heel goed voetbal. Aanvallend zit het snor, maar achteraan zijn ze zeker te pakken. Daar is Bonucci een speler voor de breedte."

In Europa is Fenerbahçe al kwetsbaar gebleken op verplaatsing. Ze verloren met 2-0 in Ludogorets en met 6-1 in Nordsjaelland. Toen kwamen tal van grote namen toch ook aan bod. Over trainer Ismail Kartal is er meer twijfel.

"De trainer is zeker niet de grootste tacticus. Met deze kern heb je in Turkije bijna geen trainer nodig, zo sterk is deze ploeg naar Turkse normen. Ze hebben pech dat Galatasaray veel wint, regelmatig ook met het nodige geluk, maar zij draaien ondertussen ook op volle toeren. Fener overweldigt de tegenstander met al dat aanvallend geweld en ze komen met zeer veel spelers in de box van de tegenstrever. Dat collectief verdedigen is soms een probleem, wat vooral in Europa zichtbaar is. Als Union goed weet hoe ze Fenerbahçe moeten aanpakken, dan denk ik niet dat Fenerbahçe echt een Plan B heeft."

Batshuayi in dezelfde rol als bij de Rode Duivels

Michy Batshuayi is invaller bij Fenerbahçe. Met 18 goals en 3 assists in 32 duels (1.319 minuten) zijn de cijfers uitstekend. Toch is hij vooral belangrijk als supersub. “Hij heeft heel veel goals gemaakt, maar toch is hij de tweede spits. Hij scoorde ook al belangrijke goals. Maar als hij de nummer 1 is, dat zag je ook al bij Besiktas en bij de Rode Duivels, dan is het vaak net niet. Ik had met zijn staat van dienst toch verwacht dat hij in Turkije echt de nummer één in de aanval zou kunnen worden."

"Ik dacht dat hij na vorig seizoen verkocht zou worden. Puur statistisch gezien deed hij het al goed in Turkije. Dit seizoen doet hij het als supersub zeker niet onaardig, maar hij is wel een dure invaller. Hij heeft een jaarloon van ongeveer 3,5 miljoen euro, wat een toploon is in Turkije. Voor dat salaris verwacht je toch dat hij een sterkhouder is”, vertelt Bayazit. 

"De fans zijn blij met hem. Dat Dzeko de nummer een is, heeft ook wat druk weggenomen bij hem om het verschil te moeten maken. Dat lijkt wat bevrijdend te werken voor Batshuayi. De laatste matchen kreeg Dursun wel de voorkeur als invaller. Dat is ook veelzeggend. Ondanks dat alles kent hij statistisch gezien een zeer goed seizoen. Als ze kampioen zouden spelen, dan heeft hij zeker een groot aandeel gehad in de titel."

Union SG is favoriet

Union SG en Fenerbahçe zijn twee ploegen met verschillende stijlen. De Turken gaan uit van combinatievoetbal, Union SG kiest voor heel veel pressing en zeer direct voetbal. Kunnen ze bij Fenerbahçe wel om met dat type voetbal?

"Union SG is voor mij favoriet. Ze zijn fysiek en mentaal een sterke ploeg. De Conference League is geen prioriteit voor Fenerbahçe, ook al zou een Europese finale gigantisch zijn voor hen. Ze wonnen immers nog nooit een Europese prijs."

De sleutel ligt op het middenveld. “Als Fener met Yüksel en Krunic, die voorlopig een flop is, gaat spelen op het middenveld, dan denk ik dat ze het heel moeilijk gaan krijgen. Ik vermoed dat Fred hoogstens zal invallen. Dan gaan ze niet onder die druk kunnen uit spelen. Union SG kan met die stevige druk die ze altijd hanteren Fenerbahçe veel pijn doen. Als ze dan efficiënt met hun kansen omgaan, zie ik hen doorstoten."

Claudio Reulens

Gaat Union SG Fenerbahçe uitschakelen?

Meest recent

Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

121
121
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

63
63
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

74
74
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

34
34
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

197
197
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

77
77
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

91
91
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

118
118
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

16
16
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

91
91
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

40
40
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

639
639
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

107
107
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

81
81
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

101
101
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

582
582
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

90
90
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

416
416
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

127
127
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

797
797
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

371
371
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

618
618
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

388
388
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

257
257
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

573
573

Meer sportnieuws