Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci: "Daarom is Union SG favoriet"

110
Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci:

Union SG wil opnieuw stunten in de Conference League. Met Fenerbahçe krijgen ze een ploeg vol met vedetten voorgeschoteld. Toch maken de Brusselaars kans. Dat laat Turkije-specialist Kaan Bayazit weten aan VoetbalNieuws.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Ze hebben met mannen als Leonardo Bonucci, Fred, Dusan Tadic en Edin Dzeko ervaren mannen in de kern die op een heel hoog niveau speelden. Alleen is maar de vraag of zij in actie komen tegen Union SG.

LEES OOK: ‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Conference League geen prioriteit voor Fenerbahçe

"Het hangt er vanaf hoe graag Fenerbahçe wil doorstoten naar de volgende ronde in de Conference League. Ze zitten momenteel in een heel spannende titelstrijd met Galatasaray en de afgelopen anderhalve maand is er toch wat nervositeit bij beide teams ingeslopen, zeker bij Fenerbahçe”, aldus Bayazit.

"Als ze dit jaar geen kampioen worden, dan is dat 10 jaar geleden. Dat is veel te lang voor een club als Fenerbahçe. De druk is enorm groot, want ze deden enorme investeringen. Tadic, Dzeko, Bonucci, Fred… Ze hebben ook goede jonge spelers, maar ze hebben heel veel geld geïnvesteerd in succes op de korte termijn. Kampioen worden is daarom absoluut prioriteit nummer één. Dat zagen we al in Europa, want daar roteerden ze al heel veel. Dzeko zit daar regelmatig op de bank voor Batshuayi." 

Met Tadic en Batshuayi, zonder Dzeko en Fred?

"Tadic is iemand die bijna altijd speelt, want hij is het type voetballer dat ook altijd wil spelen. De laatste weken speelden ze zonder Fred en dat ging heel moeilijk. Hij is enorm belangrijk voor Fenerbahçe. Zonder hem draait het niet op het middenveld. Het zou mij niet verbazen als hij rust krijgt tegen Union SG. Ik denk dat Fenerbahçe ook op volle kracht heel veel problemen zou kennen met Union SG, maar ik verwacht toch de nodige rotatie."

Fenerbahçe heeft zeer veel kwaliteit in de aanval. Als Ünder, Dzeko en Tadic allen zouden starten, is dat een enorme test voor de troepen van Aleksander Blessin. “Ze spelen heel aanvallend voetbal. Ze scoorden al heel veel in Turkije, met ook maar liefst 14 gekregen strafschoppen. Daarvan wisten ze er 9 om te zetten. Dit Fenerbahçe speelde dit seizoen al heel goed voetbal. Aanvallend zit het snor, maar achteraan zijn ze zeker te pakken. Daar is Bonucci een speler voor de breedte."

In Europa is Fenerbahçe al kwetsbaar gebleken op verplaatsing. Ze verloren met 2-0 in Ludogorets en met 6-1 in Nordsjaelland. Toen kwamen tal van grote namen toch ook aan bod. Over trainer Ismail Kartal is er meer twijfel.

"De trainer is zeker niet de grootste tacticus. Met deze kern heb je in Turkije bijna geen trainer nodig, zo sterk is deze ploeg naar Turkse normen. Ze hebben pech dat Galatasaray veel wint, regelmatig ook met het nodige geluk, maar zij draaien ondertussen ook op volle toeren. Fener overweldigt de tegenstander met al dat aanvallend geweld en ze komen met zeer veel spelers in de box van de tegenstrever. Dat collectief verdedigen is soms een probleem, wat vooral in Europa zichtbaar is. Als Union goed weet hoe ze Fenerbahçe moeten aanpakken, dan denk ik niet dat Fenerbahçe echt een Plan B heeft."

Batshuayi in dezelfde rol als bij de Rode Duivels

Michy Batshuayi is invaller bij Fenerbahçe. Met 18 goals en 3 assists in 32 duels (1.319 minuten) zijn de cijfers uitstekend. Toch is hij vooral belangrijk als supersub. “Hij heeft heel veel goals gemaakt, maar toch is hij de tweede spits. Hij scoorde ook al belangrijke goals. Maar als hij de nummer 1 is, dat zag je ook al bij Besiktas en bij de Rode Duivels, dan is het vaak net niet. Ik had met zijn staat van dienst toch verwacht dat hij in Turkije echt de nummer één in de aanval zou kunnen worden."

"Ik dacht dat hij na vorig seizoen verkocht zou worden. Puur statistisch gezien deed hij het al goed in Turkije. Dit seizoen doet hij het als supersub zeker niet onaardig, maar hij is wel een dure invaller. Hij heeft een jaarloon van ongeveer 3,5 miljoen euro, wat een toploon is in Turkije. Voor dat salaris verwacht je toch dat hij een sterkhouder is”, vertelt Bayazit. 

"De fans zijn blij met hem. Dat Dzeko de nummer een is, heeft ook wat druk weggenomen bij hem om het verschil te moeten maken. Dat lijkt wat bevrijdend te werken voor Batshuayi. De laatste matchen kreeg Dursun wel de voorkeur als invaller. Dat is ook veelzeggend. Ondanks dat alles kent hij statistisch gezien een zeer goed seizoen. Als ze kampioen zouden spelen, dan heeft hij zeker een groot aandeel gehad in de titel."

Union SG is favoriet

Union SG en Fenerbahçe zijn twee ploegen met verschillende stijlen. De Turken gaan uit van combinatievoetbal, Union SG kiest voor heel veel pressing en zeer direct voetbal. Kunnen ze bij Fenerbahçe wel om met dat type voetbal?

"Union SG is voor mij favoriet. Ze zijn fysiek en mentaal een sterke ploeg. De Conference League is geen prioriteit voor Fenerbahçe, ook al zou een Europese finale gigantisch zijn voor hen. Ze wonnen immers nog nooit een Europese prijs."

De sleutel ligt op het middenveld. “Als Fener met Yüksel en Krunic, die voorlopig een flop is, gaat spelen op het middenveld, dan denk ik dat ze het heel moeilijk gaan krijgen. Ik vermoed dat Fred hoogstens zal invallen. Dan gaan ze niet onder die druk kunnen uit spelen. Union SG kan met die stevige druk die ze altijd hanteren Fenerbahçe veel pijn doen. Als ze dan efficiënt met hun kansen omgaan, zie ik hen doorstoten."

Claudio Reulens

Gaat Union SG Fenerbahçe uitschakelen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Kompany lonkt naar Barça'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

6
6
Mark van Bommel eist twee principes bij Rode Duivels

Mark van Bommel heeft een geslaagde vuurdoop achter de rug bij de Rode Duivels. België won in ...

13
13
Onthulling: 'Gesprekken Pocognoli met Rode Duivels'

Sebastien Pocognoli is de bondscoach van Schotland en speelt zaterdag om 15u tegen Slovenië ...

18
18
Club-spits Tresoldi doet monden openvallen in Duitsland

Nicolo Tresoldi ontplofte vorig seizoen volledig bij Club Brugge en dit seizoen is hij de ...

45
45
Brian Riemer (ex-Anderlecht) in oorlog met Deense spelers

Denemarken verloor met 3-2 van Noorwegen namens de Nations League. Bij de Denen staat een oude ...

49
49
Dodi Lukebakio deelt harde steek uit aan Rudi Garcia

Mark van Bommel is optimaal begonnen bij de Rode Duivels met een 0-2 zege tegen Italië. De ...

80
80
Rode Duivel voelt bui al hangen: basisplek verloren?

De Rode Duivels zijn goed gestart onder Mark van Bommel en dat is misschien nog een understatement. ...

100
100
Van Bommel: "Zij geraken niet klaar voor Frankrijk"

De Rode Duivels tankten vertrouwen tegen Italië door met 0-2 te winnen. Mark van Bommel was een ...

291
291
Via KV Kortrijk in de toekomst bij Chelsea?

Harrison Murray-Campbell heeft een opvallende overstap achter de rug. De jonge Engelsman wordt dit ...

16
16
'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht houdt de prestaties van de Oostenrijkse aanvaller Muharem Husković bij. De 22-jarige ...

117
117
De Ketelaere doet straffe uitspraak na Belgische masterclass

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

224
224
"De minste Belg" - kranten zien dissonant bij sterke Duivels

De eerste wedstrijd sinds de WK-uitschakeling tegen Spanje, is uitgedraaid op een groot succes voor ...

415
415
Van Bommel beoordeelt debuut: drie Duivels genoemd

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

158
158
Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

1145
1145
Kleedkamer was hem kotsbeu: Van Bommel gooit WK-ganger eruit

Mark van Bommel liet een WK-ganger thuis voor zijn eerste interlands. "Gewoon een keuze", zegt de ...

606
606
Europese pers op de banken: twee Duivels hemel in geprezen

De Rode Duivels hebben hun start onder bondscoach Mark van Bommel niet gemist. Na een dominant ...

709
709
Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

112
112
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

357
357
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

75
75
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

95
95
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

142
142
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

101
101
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

173
173
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

374
374
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

65
65

Meer sportnieuws