Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci: "Daarom is Union SG favoriet"

110
Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci:

Union SG wil opnieuw stunten in de Conference League. Met Fenerbahçe krijgen ze een ploeg vol met vedetten voorgeschoteld. Toch maken de Brusselaars kans. Dat laat Turkije-specialist Kaan Bayazit weten aan VoetbalNieuws.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Ze hebben met mannen als Leonardo Bonucci, Fred, Dusan Tadic en Edin Dzeko ervaren mannen in de kern die op een heel hoog niveau speelden. Alleen is maar de vraag of zij in actie komen tegen Union SG.

LEES OOK: Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Conference League geen prioriteit voor Fenerbahçe

"Het hangt er vanaf hoe graag Fenerbahçe wil doorstoten naar de volgende ronde in de Conference League. Ze zitten momenteel in een heel spannende titelstrijd met Galatasaray en de afgelopen anderhalve maand is er toch wat nervositeit bij beide teams ingeslopen, zeker bij Fenerbahçe”, aldus Bayazit.

"Als ze dit jaar geen kampioen worden, dan is dat 10 jaar geleden. Dat is veel te lang voor een club als Fenerbahçe. De druk is enorm groot, want ze deden enorme investeringen. Tadic, Dzeko, Bonucci, Fred… Ze hebben ook goede jonge spelers, maar ze hebben heel veel geld geïnvesteerd in succes op de korte termijn. Kampioen worden is daarom absoluut prioriteit nummer één. Dat zagen we al in Europa, want daar roteerden ze al heel veel. Dzeko zit daar regelmatig op de bank voor Batshuayi." 

Met Tadic en Batshuayi, zonder Dzeko en Fred?

"Tadic is iemand die bijna altijd speelt, want hij is het type voetballer dat ook altijd wil spelen. De laatste weken speelden ze zonder Fred en dat ging heel moeilijk. Hij is enorm belangrijk voor Fenerbahçe. Zonder hem draait het niet op het middenveld. Het zou mij niet verbazen als hij rust krijgt tegen Union SG. Ik denk dat Fenerbahçe ook op volle kracht heel veel problemen zou kennen met Union SG, maar ik verwacht toch de nodige rotatie."

Fenerbahçe heeft zeer veel kwaliteit in de aanval. Als Ünder, Dzeko en Tadic allen zouden starten, is dat een enorme test voor de troepen van Aleksander Blessin. “Ze spelen heel aanvallend voetbal. Ze scoorden al heel veel in Turkije, met ook maar liefst 14 gekregen strafschoppen. Daarvan wisten ze er 9 om te zetten. Dit Fenerbahçe speelde dit seizoen al heel goed voetbal. Aanvallend zit het snor, maar achteraan zijn ze zeker te pakken. Daar is Bonucci een speler voor de breedte."

In Europa is Fenerbahçe al kwetsbaar gebleken op verplaatsing. Ze verloren met 2-0 in Ludogorets en met 6-1 in Nordsjaelland. Toen kwamen tal van grote namen toch ook aan bod. Over trainer Ismail Kartal is er meer twijfel.

"De trainer is zeker niet de grootste tacticus. Met deze kern heb je in Turkije bijna geen trainer nodig, zo sterk is deze ploeg naar Turkse normen. Ze hebben pech dat Galatasaray veel wint, regelmatig ook met het nodige geluk, maar zij draaien ondertussen ook op volle toeren. Fener overweldigt de tegenstander met al dat aanvallend geweld en ze komen met zeer veel spelers in de box van de tegenstrever. Dat collectief verdedigen is soms een probleem, wat vooral in Europa zichtbaar is. Als Union goed weet hoe ze Fenerbahçe moeten aanpakken, dan denk ik niet dat Fenerbahçe echt een Plan B heeft."

Batshuayi in dezelfde rol als bij de Rode Duivels

Michy Batshuayi is invaller bij Fenerbahçe. Met 18 goals en 3 assists in 32 duels (1.319 minuten) zijn de cijfers uitstekend. Toch is hij vooral belangrijk als supersub. “Hij heeft heel veel goals gemaakt, maar toch is hij de tweede spits. Hij scoorde ook al belangrijke goals. Maar als hij de nummer 1 is, dat zag je ook al bij Besiktas en bij de Rode Duivels, dan is het vaak net niet. Ik had met zijn staat van dienst toch verwacht dat hij in Turkije echt de nummer één in de aanval zou kunnen worden."

"Ik dacht dat hij na vorig seizoen verkocht zou worden. Puur statistisch gezien deed hij het al goed in Turkije. Dit seizoen doet hij het als supersub zeker niet onaardig, maar hij is wel een dure invaller. Hij heeft een jaarloon van ongeveer 3,5 miljoen euro, wat een toploon is in Turkije. Voor dat salaris verwacht je toch dat hij een sterkhouder is”, vertelt Bayazit. 

"De fans zijn blij met hem. Dat Dzeko de nummer een is, heeft ook wat druk weggenomen bij hem om het verschil te moeten maken. Dat lijkt wat bevrijdend te werken voor Batshuayi. De laatste matchen kreeg Dursun wel de voorkeur als invaller. Dat is ook veelzeggend. Ondanks dat alles kent hij statistisch gezien een zeer goed seizoen. Als ze kampioen zouden spelen, dan heeft hij zeker een groot aandeel gehad in de titel."

Union SG is favoriet

Union SG en Fenerbahçe zijn twee ploegen met verschillende stijlen. De Turken gaan uit van combinatievoetbal, Union SG kiest voor heel veel pressing en zeer direct voetbal. Kunnen ze bij Fenerbahçe wel om met dat type voetbal?

"Union SG is voor mij favoriet. Ze zijn fysiek en mentaal een sterke ploeg. De Conference League is geen prioriteit voor Fenerbahçe, ook al zou een Europese finale gigantisch zijn voor hen. Ze wonnen immers nog nooit een Europese prijs."

De sleutel ligt op het middenveld. “Als Fener met Yüksel en Krunic, die voorlopig een flop is, gaat spelen op het middenveld, dan denk ik dat ze het heel moeilijk gaan krijgen. Ik vermoed dat Fred hoogstens zal invallen. Dan gaan ze niet onder die druk kunnen uit spelen. Union SG kan met die stevige druk die ze altijd hanteren Fenerbahçe veel pijn doen. Als ze dan efficiënt met hun kansen omgaan, zie ik hen doorstoten."

Claudio Reulens

Gaat Union SG Fenerbahçe uitschakelen?

Meest recent

Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

14
14
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

10
10
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

76
76
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

51
51
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

49
49
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

175
175
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

18
18
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

80
80
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

260
260
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

151
151
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

60
60
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

55
55
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

101
101
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

286
286
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

89
89
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1092
1092
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

168
168
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

275
275
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

253
253
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

53
53
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

138
138
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

370
370
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

67
67
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

34
34
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

47
47

Meer sportnieuws