Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci: "Daarom is Union SG favoriet"

110
Ondanks Tadic, Dzeko en Bonucci:

Union SG wil opnieuw stunten in de Conference League. Met Fenerbahçe krijgen ze een ploeg vol met vedetten voorgeschoteld. Toch maken de Brusselaars kans. Dat laat Turkije-specialist Kaan Bayazit weten aan VoetbalNieuws.

Fenerbahçe is de grote favoriet. Ze hebben met mannen als Leonardo Bonucci, Fred, Dusan Tadic en Edin Dzeko ervaren mannen in de kern die op een heel hoog niveau speelden. Alleen is maar de vraag of zij in actie komen tegen Union SG.

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Conference League geen prioriteit voor Fenerbahçe

"Het hangt er vanaf hoe graag Fenerbahçe wil doorstoten naar de volgende ronde in de Conference League. Ze zitten momenteel in een heel spannende titelstrijd met Galatasaray en de afgelopen anderhalve maand is er toch wat nervositeit bij beide teams ingeslopen, zeker bij Fenerbahçe”, aldus Bayazit.

"Als ze dit jaar geen kampioen worden, dan is dat 10 jaar geleden. Dat is veel te lang voor een club als Fenerbahçe. De druk is enorm groot, want ze deden enorme investeringen. Tadic, Dzeko, Bonucci, Fred… Ze hebben ook goede jonge spelers, maar ze hebben heel veel geld geïnvesteerd in succes op de korte termijn. Kampioen worden is daarom absoluut prioriteit nummer één. Dat zagen we al in Europa, want daar roteerden ze al heel veel. Dzeko zit daar regelmatig op de bank voor Batshuayi." 

Met Tadic en Batshuayi, zonder Dzeko en Fred?

"Tadic is iemand die bijna altijd speelt, want hij is het type voetballer dat ook altijd wil spelen. De laatste weken speelden ze zonder Fred en dat ging heel moeilijk. Hij is enorm belangrijk voor Fenerbahçe. Zonder hem draait het niet op het middenveld. Het zou mij niet verbazen als hij rust krijgt tegen Union SG. Ik denk dat Fenerbahçe ook op volle kracht heel veel problemen zou kennen met Union SG, maar ik verwacht toch de nodige rotatie."

Fenerbahçe heeft zeer veel kwaliteit in de aanval. Als Ünder, Dzeko en Tadic allen zouden starten, is dat een enorme test voor de troepen van Aleksander Blessin. “Ze spelen heel aanvallend voetbal. Ze scoorden al heel veel in Turkije, met ook maar liefst 14 gekregen strafschoppen. Daarvan wisten ze er 9 om te zetten. Dit Fenerbahçe speelde dit seizoen al heel goed voetbal. Aanvallend zit het snor, maar achteraan zijn ze zeker te pakken. Daar is Bonucci een speler voor de breedte."

In Europa is Fenerbahçe al kwetsbaar gebleken op verplaatsing. Ze verloren met 2-0 in Ludogorets en met 6-1 in Nordsjaelland. Toen kwamen tal van grote namen toch ook aan bod. Over trainer Ismail Kartal is er meer twijfel.

"De trainer is zeker niet de grootste tacticus. Met deze kern heb je in Turkije bijna geen trainer nodig, zo sterk is deze ploeg naar Turkse normen. Ze hebben pech dat Galatasaray veel wint, regelmatig ook met het nodige geluk, maar zij draaien ondertussen ook op volle toeren. Fener overweldigt de tegenstander met al dat aanvallend geweld en ze komen met zeer veel spelers in de box van de tegenstrever. Dat collectief verdedigen is soms een probleem, wat vooral in Europa zichtbaar is. Als Union goed weet hoe ze Fenerbahçe moeten aanpakken, dan denk ik niet dat Fenerbahçe echt een Plan B heeft."

Batshuayi in dezelfde rol als bij de Rode Duivels

Michy Batshuayi is invaller bij Fenerbahçe. Met 18 goals en 3 assists in 32 duels (1.319 minuten) zijn de cijfers uitstekend. Toch is hij vooral belangrijk als supersub. “Hij heeft heel veel goals gemaakt, maar toch is hij de tweede spits. Hij scoorde ook al belangrijke goals. Maar als hij de nummer 1 is, dat zag je ook al bij Besiktas en bij de Rode Duivels, dan is het vaak net niet. Ik had met zijn staat van dienst toch verwacht dat hij in Turkije echt de nummer één in de aanval zou kunnen worden."

"Ik dacht dat hij na vorig seizoen verkocht zou worden. Puur statistisch gezien deed hij het al goed in Turkije. Dit seizoen doet hij het als supersub zeker niet onaardig, maar hij is wel een dure invaller. Hij heeft een jaarloon van ongeveer 3,5 miljoen euro, wat een toploon is in Turkije. Voor dat salaris verwacht je toch dat hij een sterkhouder is”, vertelt Bayazit. 

"De fans zijn blij met hem. Dat Dzeko de nummer een is, heeft ook wat druk weggenomen bij hem om het verschil te moeten maken. Dat lijkt wat bevrijdend te werken voor Batshuayi. De laatste matchen kreeg Dursun wel de voorkeur als invaller. Dat is ook veelzeggend. Ondanks dat alles kent hij statistisch gezien een zeer goed seizoen. Als ze kampioen zouden spelen, dan heeft hij zeker een groot aandeel gehad in de titel."

Union SG is favoriet

Union SG en Fenerbahçe zijn twee ploegen met verschillende stijlen. De Turken gaan uit van combinatievoetbal, Union SG kiest voor heel veel pressing en zeer direct voetbal. Kunnen ze bij Fenerbahçe wel om met dat type voetbal?

"Union SG is voor mij favoriet. Ze zijn fysiek en mentaal een sterke ploeg. De Conference League is geen prioriteit voor Fenerbahçe, ook al zou een Europese finale gigantisch zijn voor hen. Ze wonnen immers nog nooit een Europese prijs."

De sleutel ligt op het middenveld. “Als Fener met Yüksel en Krunic, die voorlopig een flop is, gaat spelen op het middenveld, dan denk ik dat ze het heel moeilijk gaan krijgen. Ik vermoed dat Fred hoogstens zal invallen. Dan gaan ze niet onder die druk kunnen uit spelen. Union SG kan met die stevige druk die ze altijd hanteren Fenerbahçe veel pijn doen. Als ze dan efficiënt met hun kansen omgaan, zie ik hen doorstoten."

Claudio Reulens

Gaat Union SG Fenerbahçe uitschakelen?

Meest recent

Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

38
38
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

111
111
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

25
25
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

9
9
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

50
50
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

50
50
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

84
84
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

113
113
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

238
238
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

448
448
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

203
203
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

162
162
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

419
419
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

71
71
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

392
392
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

47
47
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

69
69
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

123
123
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

278
278
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

82
82
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

152
152
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

64
64
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

383
383

Meer sportnieuws