Sardella: "Ik hoop dat zij niet degraderen"

door
Sardella:

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KAS Eupen, maar daarmee was ook alles gezegd. Paars-Wit speelde 20 minuten zeer goed en nadien 70 minuten aan een te laag tempo. Killian Sardella gaf dat ook toe aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

Sardella zag minder scherp Anderlecht

"We begonnen goed, en scoorden ook meteen een doelpunt. Na een kwartier losten we dan de greep op de wedstrijd. Misschien zat er iets minder intensiteit in onze pressing. Dat mag niet gebeuren. Gelukkig winnen we, dat is het belangrijkste. Vroeger verloren we dit soort wedstrijden wel eens, nu trekken we die drie punten wel over de streep. Bovendien is die clean sheet een extra opsteker."

Sardella is weer een basisspeler na zijn blessure. Hij is vooral op de korte ruimte een verbetering ten opzichte van Louis Patris en daarnaast is hij defensief ook iets stabieler. Sardella speelt zaterdag met Anderlecht de derby tegen RWDM. Hij speelde er nog in de jeugd.

Band met RWDM

Hij hoopt dat ze zich redden. "Het wordt een speciale wedstrijd voor mij. Ik speelde voor RWDM in de jeugd. Ik zou ze daarom graag gered zien. Er zijn maar drie clubs in Brussel, en het is altijd plezant om een derby te spelen. Ik voel helemaal geen rivaliteit tegenover RWDM."

Anderlecht hoopt de reguliere competitie af te sluiten met zeges tegen RWDM en KV Kortrijk. Dan is de kans groot dat ze ook uitlopen op een aantal ploegen onder hen in de rangschikking, plus ze hopen dat Union SG ook punten laat liggen tegen AA Gent en/of Royal Antwerp FC.

Gaat RSCA winnen van RWDM?

Meest recent

Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

2
2
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o kent einde

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

11
11
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

73
73
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

95
95
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

158
158
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

283
283
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

125
125
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

142
142
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

88
88
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

197
197
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

774
774
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

205
205
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

527
527
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

358
358
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

181
181
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

263
263
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

167
167
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

524
524
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

400
400
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

203
203
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

387
387
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

985
985
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

303
303

Meer sportnieuws