Sardella: "Ik hoop dat zij niet degraderen"

628 stemmen
Sardella:

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KAS Eupen, maar daarmee was ook alles gezegd. Paars-Wit speelde 20 minuten zeer goed en nadien 70 minuten aan een te laag tempo. Killian Sardella gaf dat ook toe aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Sardella zag minder scherp Anderlecht

"We begonnen goed, en scoorden ook meteen een doelpunt. Na een kwartier losten we dan de greep op de wedstrijd. Misschien zat er iets minder intensiteit in onze pressing. Dat mag niet gebeuren. Gelukkig winnen we, dat is het belangrijkste. Vroeger verloren we dit soort wedstrijden wel eens, nu trekken we die drie punten wel over de streep. Bovendien is die clean sheet een extra opsteker."

Sardella is weer een basisspeler na zijn blessure. Hij is vooral op de korte ruimte een verbetering ten opzichte van Louis Patris en daarnaast is hij defensief ook iets stabieler. Sardella speelt zaterdag met Anderlecht de derby tegen RWDM. Hij speelde er nog in de jeugd.

Band met RWDM

Hij hoopt dat ze zich redden. "Het wordt een speciale wedstrijd voor mij. Ik speelde voor RWDM in de jeugd. Ik zou ze daarom graag gered zien. Er zijn maar drie clubs in Brussel, en het is altijd plezant om een derby te spelen. Ik voel helemaal geen rivaliteit tegenover RWDM."

Anderlecht hoopt de reguliere competitie af te sluiten met zeges tegen RWDM en KV Kortrijk. Dan is de kans groot dat ze ook uitlopen op een aantal ploegen onder hen in de rangschikking, plus ze hopen dat Union SG ook punten laat liggen tegen AA Gent en/of Royal Antwerp FC.

Gaat RSCA winnen van RWDM?

Meest recent

Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

0
0
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

4
4
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

40
40
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

119
119
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

84
84
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

218
218
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

254
254
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

23
23
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

874
874
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

91
91
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

358
358
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

137
137
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

147
147
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

68
68
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

105
105
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

63
63
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

240
240
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

146
146
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

41
41
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

309
309
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

200
200

Meer sportnieuws