'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

door
'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

Union blijft verder surfen op een golf van enthousiasme. Het klopte afgelopen weekend OH Leuven met 0-2 en is daardoor intussen al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League. Het plaatste zich vorige week ook voor de bekerfinale en kan dus met volle vertrouwen toeleven naar zijn volgende opdracht.

Donderdag moet Union immers ook opnieuw aan de bak in de Conference League. Daarin nemen ze het in de achtste finales op tegen de Turkse grootmacht Fenerbahçe. Voor de heenwedstrijd komt de ploeg van onder meer Michy Batshuayi op bezoek in het Lotto Park.

Vrees voor problemen met Turkse fans

Volgens La Dernière Heure wordt daarbij wel gevreesd voor rellen. Voor de Turkse fans zijn 5 procent van de plaatsen in het stadion voorzien, zoals de regels van de UEFA voorschrijven. Dat betekent dat er ruimte is voor iets meer dan 1.000 supporters en nog eens 200 Turkse VIPs. Maar de vraag is veel groter dan het aanbod.

Vooral vele Turkse supporters die in België en Duitsland wonen zouden proberen om alsnog een ticket te bemachtigen. Op de zwarte markt zouden Union-supporters hun kaartje verkopen voor prijzen die tot maar liefst 400 euro gaan.

Politie houdt situatie in de gaten

De vrees is dus dat er Turkse fans tussen die van Union zullen belanden en dat er daardoor rellen zouden kunnen ontstaan. Helemaal ongegrond is die vrees niet, want het kwam ook tot incidenten met Turkse fans in Belgische vakken toen Fenerbahçe in 2007 en 2018 op bezoek kwam bij Anderlecht.

De politie houdt de situatie dan ook in het oog. Ze worden geholpen door het feit dat alle tickets op naam staan en het dus makkelijk te achterhalen is wie zijn ticket illegaal doorverkoopt. Wie daarop betrapt wordt, riskeert een boete en zelfs een stadionverbod.

Zal de wedstrijd probleemloos verlopen?

Meest recent

Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

101
101
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

76
76
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

140
140
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

58
58
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

189
189
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

184
184
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

339
339
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

393
393
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

360
360
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

182
182
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

441
441
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

983
983
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

119
119
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

833
833
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

605
605
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

704
704
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

81
81
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

204
204
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

181
181
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

65
65
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

164
164
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

92
92
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

193
193

Meer sportnieuws