'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

door
'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

Union blijft verder surfen op een golf van enthousiasme. Het klopte afgelopen weekend OH Leuven met 0-2 en is daardoor intussen al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League. Het plaatste zich vorige week ook voor de bekerfinale en kan dus met volle vertrouwen toeleven naar zijn volgende opdracht.

Donderdag moet Union immers ook opnieuw aan de bak in de Conference League. Daarin nemen ze het in de achtste finales op tegen de Turkse grootmacht Fenerbahçe. Voor de heenwedstrijd komt de ploeg van onder meer Michy Batshuayi op bezoek in het Lotto Park.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Vrees voor problemen met Turkse fans

Volgens La Dernière Heure wordt daarbij wel gevreesd voor rellen. Voor de Turkse fans zijn 5 procent van de plaatsen in het stadion voorzien, zoals de regels van de UEFA voorschrijven. Dat betekent dat er ruimte is voor iets meer dan 1.000 supporters en nog eens 200 Turkse VIPs. Maar de vraag is veel groter dan het aanbod.

Vooral vele Turkse supporters die in België en Duitsland wonen zouden proberen om alsnog een ticket te bemachtigen. Op de zwarte markt zouden Union-supporters hun kaartje verkopen voor prijzen die tot maar liefst 400 euro gaan.

Politie houdt situatie in de gaten

De vrees is dus dat er Turkse fans tussen die van Union zullen belanden en dat er daardoor rellen zouden kunnen ontstaan. Helemaal ongegrond is die vrees niet, want het kwam ook tot incidenten met Turkse fans in Belgische vakken toen Fenerbahçe in 2007 en 2018 op bezoek kwam bij Anderlecht.

De politie houdt de situatie dan ook in het oog. Ze worden geholpen door het feit dat alle tickets op naam staan en het dus makkelijk te achterhalen is wie zijn ticket illegaal doorverkoopt. Wie daarop betrapt wordt, riskeert een boete en zelfs een stadionverbod.

Zal de wedstrijd probleemloos verlopen?

Meest recent

Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

7
7
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

4
4
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

46
46
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

90
90
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

137
137
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

89
89
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

220
220
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

73
73
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

143
143
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

116
116
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

73
73
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

204
204
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

209
209
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

177
177
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

558
558
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

166
166
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

226
226
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

595
595
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

60
60
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

235
235
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

144
144
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

178
178
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

79
79
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

384
384

Meer sportnieuws