'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

240
'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

Union blijft verder surfen op een golf van enthousiasme. Het klopte afgelopen weekend OH Leuven met 0-2 en is daardoor intussen al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League. Het plaatste zich vorige week ook voor de bekerfinale en kan dus met volle vertrouwen toeleven naar zijn volgende opdracht.

Donderdag moet Union immers ook opnieuw aan de bak in de Conference League. Daarin nemen ze het in de achtste finales op tegen de Turkse grootmacht Fenerbahçe. Voor de heenwedstrijd komt de ploeg van onder meer Michy Batshuayi op bezoek in het Lotto Park.

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Vrees voor problemen met Turkse fans

Volgens La Dernière Heure wordt daarbij wel gevreesd voor rellen. Voor de Turkse fans zijn 5 procent van de plaatsen in het stadion voorzien, zoals de regels van de UEFA voorschrijven. Dat betekent dat er ruimte is voor iets meer dan 1.000 supporters en nog eens 200 Turkse VIPs. Maar de vraag is veel groter dan het aanbod.

Vooral vele Turkse supporters die in België en Duitsland wonen zouden proberen om alsnog een ticket te bemachtigen. Op de zwarte markt zouden Union-supporters hun kaartje verkopen voor prijzen die tot maar liefst 400 euro gaan.

Politie houdt situatie in de gaten

De vrees is dus dat er Turkse fans tussen die van Union zullen belanden en dat er daardoor rellen zouden kunnen ontstaan. Helemaal ongegrond is die vrees niet, want het kwam ook tot incidenten met Turkse fans in Belgische vakken toen Fenerbahçe in 2007 en 2018 op bezoek kwam bij Anderlecht.

De politie houdt de situatie dan ook in het oog. Ze worden geholpen door het feit dat alle tickets op naam staan en het dus makkelijk te achterhalen is wie zijn ticket illegaal doorverkoopt. Wie daarop betrapt wordt, riskeert een boete en zelfs een stadionverbod.

Zal de wedstrijd probleemloos verlopen?

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

12
12
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

36
36
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

99
99
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

74
74
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

111
111
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

187
187
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

94
94
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

113
113
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

113
113
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

99
99
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

67
67
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

38
38
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

176
176
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

116
116
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

55
55
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

64
64
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

28
28
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

286
286
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

80
80
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

125
125
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

106
106
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

114
114
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

346
346

Meer sportnieuws