'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

door
'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

Union blijft verder surfen op een golf van enthousiasme. Het klopte afgelopen weekend OH Leuven met 0-2 en is daardoor intussen al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League. Het plaatste zich vorige week ook voor de bekerfinale en kan dus met volle vertrouwen toeleven naar zijn volgende opdracht.

Donderdag moet Union immers ook opnieuw aan de bak in de Conference League. Daarin nemen ze het in de achtste finales op tegen de Turkse grootmacht Fenerbahçe. Voor de heenwedstrijd komt de ploeg van onder meer Michy Batshuayi op bezoek in het Lotto Park.

LEES OOK: Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Vrees voor problemen met Turkse fans

Volgens La Dernière Heure wordt daarbij wel gevreesd voor rellen. Voor de Turkse fans zijn 5 procent van de plaatsen in het stadion voorzien, zoals de regels van de UEFA voorschrijven. Dat betekent dat er ruimte is voor iets meer dan 1.000 supporters en nog eens 200 Turkse VIPs. Maar de vraag is veel groter dan het aanbod.

Vooral vele Turkse supporters die in België en Duitsland wonen zouden proberen om alsnog een ticket te bemachtigen. Op de zwarte markt zouden Union-supporters hun kaartje verkopen voor prijzen die tot maar liefst 400 euro gaan.

Politie houdt situatie in de gaten

De vrees is dus dat er Turkse fans tussen die van Union zullen belanden en dat er daardoor rellen zouden kunnen ontstaan. Helemaal ongegrond is die vrees niet, want het kwam ook tot incidenten met Turkse fans in Belgische vakken toen Fenerbahçe in 2007 en 2018 op bezoek kwam bij Anderlecht.

De politie houdt de situatie dan ook in het oog. Ze worden geholpen door het feit dat alle tickets op naam staan en het dus makkelijk te achterhalen is wie zijn ticket illegaal doorverkoopt. Wie daarop betrapt wordt, riskeert een boete en zelfs een stadionverbod.

Zal de wedstrijd probleemloos verlopen?

Meest recent

'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

1
1
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

30
30
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

11
11
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

34
34
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

96
96
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

33
33
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

49
49
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

109
109
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

391
391
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

66
66
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

92
92
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

115
115
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

246
246
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

435
435
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

107
107
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

257
257
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

173
173
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

380
380
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

119
119
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

109
109
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

969
969
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

505
505

Meer sportnieuws