'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

door
'Union-Fenerbahçe: grote vrees voor supportersrellen'

Union blijft verder surfen op een golf van enthousiasme. Het klopte afgelopen weekend OH Leuven met 0-2 en is daardoor intussen al 22 wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League. Het plaatste zich vorige week ook voor de bekerfinale en kan dus met volle vertrouwen toeleven naar zijn volgende opdracht.

Donderdag moet Union immers ook opnieuw aan de bak in de Conference League. Daarin nemen ze het in de achtste finales op tegen de Turkse grootmacht Fenerbahçe. Voor de heenwedstrijd komt de ploeg van onder meer Michy Batshuayi op bezoek in het Lotto Park.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Vrees voor problemen met Turkse fans

Volgens La Dernière Heure wordt daarbij wel gevreesd voor rellen. Voor de Turkse fans zijn 5 procent van de plaatsen in het stadion voorzien, zoals de regels van de UEFA voorschrijven. Dat betekent dat er ruimte is voor iets meer dan 1.000 supporters en nog eens 200 Turkse VIPs. Maar de vraag is veel groter dan het aanbod.

Vooral vele Turkse supporters die in België en Duitsland wonen zouden proberen om alsnog een ticket te bemachtigen. Op de zwarte markt zouden Union-supporters hun kaartje verkopen voor prijzen die tot maar liefst 400 euro gaan.

Politie houdt situatie in de gaten

De vrees is dus dat er Turkse fans tussen die van Union zullen belanden en dat er daardoor rellen zouden kunnen ontstaan. Helemaal ongegrond is die vrees niet, want het kwam ook tot incidenten met Turkse fans in Belgische vakken toen Fenerbahçe in 2007 en 2018 op bezoek kwam bij Anderlecht.

De politie houdt de situatie dan ook in het oog. Ze worden geholpen door het feit dat alle tickets op naam staan en het dus makkelijk te achterhalen is wie zijn ticket illegaal doorverkoopt. Wie daarop betrapt wordt, riskeert een boete en zelfs een stadionverbod.

Zal de wedstrijd probleemloos verlopen?

Meest recent

Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

0
0
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

27
27
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

17
17
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

77
77
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

304
304
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

230
230
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

60
60
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

212
212
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

706
706
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

136
136
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

201
201
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

626
626
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

321
321
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

74
74
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

149
149
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

98
98
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

71
71
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

101
101
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

224
224
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

107
107
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

110
110
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

163
163
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

60
60
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

367
367
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

386
386

Meer sportnieuws