'Barça krijgt mokerslag met nieuws over De Jong en Pedri'

door
'Barça krijgt mokerslag met nieuws over De Jong en Pedri'

FC Barcelona liep vorig weekend alweer averij op in La Liga. Niet alleen omdat ze niet verder raakten dan een 0-0 tegen Athletic Bilbao en zo opnieuw de tweede plaats in het klassement moesten afstaan aan Girona, maar vooral doordat ze opnieuw twee sterkhouders geblesseerd zagen uitvallen.

Barça kreeg dit seizoen al te maken met heel wat blessureleed en moet het bijvoorbeeld al voor de rest van het seizoen stellen zonder Gavi, die in november een zware knieblessure opliep. In Bilbao waren het Frenkie de Jong en Pedri die vroegtijdig het veld moesten verlaten.

LEES OOK: 'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Barça minstens een maand zonder De Jong en Pedri

De Nederlandse middenvelder moest al na 25 minuten naar de kant nadat hij slecht neergekomen was in een kopduel, terwijl Pedri vlak voor rust aangeslagen het veld moest verlaten. Barça kwam maandag alvast met een eerste update over het duo. De Jong verstuikte de ligamenten in zijn enkel, terwijl Pedri een blessure aan de quadriceps opgelopen heeft.

Barça communiceerde niet hoe lang het duo aan de kant zal moeten blijven, maar volgens de Spaanse media staat hen toch een stevige afwezigheid te wachten. Volgens AS zal De Jong zo'n drie à vier weken out zijn, voor Pedri wordt een afwezigheid van minstens vijf à zes weken gevreesd.

Duo mist cruciale kraker in Champions League

Dat is een enorme domper voor Barça, waar Xavi nog wat meer zal moeten puzzelen aan zijn middenveld. Hij kan bovendien niet op zijn sterkhouders rekenen voor de vitale terugwedstrijd tegen Napoli in de achtste finales van de Champions League. Na een 1-1 in de heenwedstrijd moet Barça daarin nog vol aan de bak om door te stoten.

De Champions League lijkt zowat de enige kans voor de Catalanen om nog iets van hun seizoen te maken. De Spaanse titel lijkt met een achterstand van acht punten op Real Madrid al gaan vliegen en in de Copa del Rey werden ze in januari al uitgeschakeld door Athletic Bilbao.

Zal Barça nog doorstoten in de Champions League?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

1
1
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

50
50
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

99
99
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

32
32
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

686
686
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

82
82
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

209
209
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

257
257
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

121
121
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

193
193
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

72
72
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

70
70
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

416
416
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

74
74
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

39
39
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

256
256
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

155
155
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

134
134
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

419
419
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

571
571
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

47
47
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

364
364
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

118
118
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1191
1191
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

70
70

Meer sportnieuws