Twijfels rond Deila blijven: "Laat ons toch maar even wachten"

door
Twijfels rond Deila blijven:

Club Brugge is er zondagnamiddag in geslaagd om de crisis te bezweren door met 0-3 te gaan winnen in Genk. Daarmee konden ze vermijden dat ze mogelijk uit de top zes zouden vallen. Vooral voor trainer Ronny Deila was de zege een zeer welkome opsteker, want de Noor was de voorbije dagen zwaar onder druk komen staan.

Na een één op zes tegen Cercle en Anderlecht in de competitie en de pijnlijke uitschakeling door Union in de halve finales van de beker werd er volop gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Deila. Voorlopig lijkt de coach weer safe te zitten, maar de zege in Genk hebben de twijfels bij pers en publiek niet weggenomen.

LEES OOK: Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Wissels van Deila zorgen voor felle kritiek

Zo zorgde Deila toch weer voor heel wat onbegrip door Jutgla en Skoras naar de kant te halen voor Nielsen en Meijer. Met nog 25 minuten op de klok en bij 0-1 waren dat toch zeer defensieve wissels. De fans in het stadion lieten op dat moment hun onvrede blijken en riepen om het ontslag van Deila.

In Het Nieuwsblad is ook René Vandereycken zeer scherp voor Deila. "Het is niet dankzij de wissels dat Club Brugge met 0-3 won. Sterker nog, ik vond die wissels even onbegrijpelijk als on-Brugs", aldus de ex-bondscoach. "Dat je zoiets doet voor de laatste vijf à tien minuten, tot daaraan toe. Maar met nog een klein halfuur te spelen?"

Omstandigheden zaten mee voor Club

Ook Peter Vandenbempt stelt de nodige vragen bij die wissels en wijst erop dat het vooral de omstandigheden waren die in het voordeel van Club uitdraaiden. Zo miste Tolu vroeg in de partij voor Genk een penalty, bleef een elleboog van Odoi vlak voor de 0-2 onbestraft en kan er ook gediscussieerd worden over de strafschop die tot de 0-3 leidde.

"Maar goed, mede door beslissingen van de ref en omdat Genk niet goed genoeg was, leidde het nu wel tot een resultaat", was dan ook de vaststelling van Vandenbempt bij Sporza. "Maar om nu te zeggen dat alle leed geleden is en dat Ronny Deila plots een winnende trainer is geworden, daarvoor gaan we toch nog een beetje wachten."

Heeft Deila je met zijn aanpak in Genk kunnen overtuigen?

Meest recent

Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

6
6
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

4
4
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

37
37
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

25
25
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

170
170
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

27
27
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

22
22
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

30
30
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

43
43
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

33
33
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

573
573
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

125
125
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

103
103
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

122
122
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

87
87
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

94
94
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

178
178
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

52
52
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

100
100
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

93
93
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

113
113
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

124
124
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

164
164
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20

Meer sportnieuws