Twijfels rond Deila blijven: "Laat ons toch maar even wachten"

door
Twijfels rond Deila blijven:

Club Brugge is er zondagnamiddag in geslaagd om de crisis te bezweren door met 0-3 te gaan winnen in Genk. Daarmee konden ze vermijden dat ze mogelijk uit de top zes zouden vallen. Vooral voor trainer Ronny Deila was de zege een zeer welkome opsteker, want de Noor was de voorbije dagen zwaar onder druk komen staan.

Na een één op zes tegen Cercle en Anderlecht in de competitie en de pijnlijke uitschakeling door Union in de halve finales van de beker werd er volop gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Deila. Voorlopig lijkt de coach weer safe te zitten, maar de zege in Genk hebben de twijfels bij pers en publiek niet weggenomen.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Wissels van Deila zorgen voor felle kritiek

Zo zorgde Deila toch weer voor heel wat onbegrip door Jutgla en Skoras naar de kant te halen voor Nielsen en Meijer. Met nog 25 minuten op de klok en bij 0-1 waren dat toch zeer defensieve wissels. De fans in het stadion lieten op dat moment hun onvrede blijken en riepen om het ontslag van Deila.

In Het Nieuwsblad is ook René Vandereycken zeer scherp voor Deila. "Het is niet dankzij de wissels dat Club Brugge met 0-3 won. Sterker nog, ik vond die wissels even onbegrijpelijk als on-Brugs", aldus de ex-bondscoach. "Dat je zoiets doet voor de laatste vijf à tien minuten, tot daaraan toe. Maar met nog een klein halfuur te spelen?"

Omstandigheden zaten mee voor Club

Ook Peter Vandenbempt stelt de nodige vragen bij die wissels en wijst erop dat het vooral de omstandigheden waren die in het voordeel van Club uitdraaiden. Zo miste Tolu vroeg in de partij voor Genk een penalty, bleef een elleboog van Odoi vlak voor de 0-2 onbestraft en kan er ook gediscussieerd worden over de strafschop die tot de 0-3 leidde.

"Maar goed, mede door beslissingen van de ref en omdat Genk niet goed genoeg was, leidde het nu wel tot een resultaat", was dan ook de vaststelling van Vandenbempt bij Sporza. "Maar om nu te zeggen dat alle leed geleden is en dat Ronny Deila plots een winnende trainer is geworden, daarvoor gaan we toch nog een beetje wachten."

Heeft Deila je met zijn aanpak in Genk kunnen overtuigen?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

48
48
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

47
47
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

22
22
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

311
311
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

382
382
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

121
121
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

264
264
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

84
84
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

557
557
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

119
119
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

364
364
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

392
392
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

144
144
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

556
556
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

640
640
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

209
209
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

525
525
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

78
78
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

202
202
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

896
896
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

742
742
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws