Twijfels rond Deila blijven: "Laat ons toch maar even wachten"

door
Twijfels rond Deila blijven:

Club Brugge is er zondagnamiddag in geslaagd om de crisis te bezweren door met 0-3 te gaan winnen in Genk. Daarmee konden ze vermijden dat ze mogelijk uit de top zes zouden vallen. Vooral voor trainer Ronny Deila was de zege een zeer welkome opsteker, want de Noor was de voorbije dagen zwaar onder druk komen staan.

Na een één op zes tegen Cercle en Anderlecht in de competitie en de pijnlijke uitschakeling door Union in de halve finales van de beker werd er volop gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Deila. Voorlopig lijkt de coach weer safe te zitten, maar de zege in Genk hebben de twijfels bij pers en publiek niet weggenomen.

LEES OOK: 'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Wissels van Deila zorgen voor felle kritiek

Zo zorgde Deila toch weer voor heel wat onbegrip door Jutgla en Skoras naar de kant te halen voor Nielsen en Meijer. Met nog 25 minuten op de klok en bij 0-1 waren dat toch zeer defensieve wissels. De fans in het stadion lieten op dat moment hun onvrede blijken en riepen om het ontslag van Deila.

In Het Nieuwsblad is ook René Vandereycken zeer scherp voor Deila. "Het is niet dankzij de wissels dat Club Brugge met 0-3 won. Sterker nog, ik vond die wissels even onbegrijpelijk als on-Brugs", aldus de ex-bondscoach. "Dat je zoiets doet voor de laatste vijf à tien minuten, tot daaraan toe. Maar met nog een klein halfuur te spelen?"

Omstandigheden zaten mee voor Club

Ook Peter Vandenbempt stelt de nodige vragen bij die wissels en wijst erop dat het vooral de omstandigheden waren die in het voordeel van Club uitdraaiden. Zo miste Tolu vroeg in de partij voor Genk een penalty, bleef een elleboog van Odoi vlak voor de 0-2 onbestraft en kan er ook gediscussieerd worden over de strafschop die tot de 0-3 leidde.

"Maar goed, mede door beslissingen van de ref en omdat Genk niet goed genoeg was, leidde het nu wel tot een resultaat", was dan ook de vaststelling van Vandenbempt bij Sporza. "Maar om nu te zeggen dat alle leed geleden is en dat Ronny Deila plots een winnende trainer is geworden, daarvoor gaan we toch nog een beetje wachten."

Heeft Deila je met zijn aanpak in Genk kunnen overtuigen?

Meest recent

'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

0
0
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

43
43
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

13
13
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

23
23
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

21
21
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

203
203
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

114
114
Gouden Schoen-race plots weer helemaal open

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

169
169
'Zware klap voor Hayen bij eerste ingreep'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

196
196
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

278
278
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

165
165
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

42
42
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

162
162
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

432
432
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

187
187
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

201
201
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

68
68
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

180
180
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

233
233
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

647
647
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

249
249
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

489
489
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

451
451
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

91
91

Meer sportnieuws