Twijfels rond Deila blijven: "Laat ons toch maar even wachten"

door
Twijfels rond Deila blijven:

Club Brugge is er zondagnamiddag in geslaagd om de crisis te bezweren door met 0-3 te gaan winnen in Genk. Daarmee konden ze vermijden dat ze mogelijk uit de top zes zouden vallen. Vooral voor trainer Ronny Deila was de zege een zeer welkome opsteker, want de Noor was de voorbije dagen zwaar onder druk komen staan.

Na een één op zes tegen Cercle en Anderlecht in de competitie en de pijnlijke uitschakeling door Union in de halve finales van de beker werd er volop gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Deila. Voorlopig lijkt de coach weer safe te zitten, maar de zege in Genk hebben de twijfels bij pers en publiek niet weggenomen.

LEES OOK: 'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Wissels van Deila zorgen voor felle kritiek

Zo zorgde Deila toch weer voor heel wat onbegrip door Jutgla en Skoras naar de kant te halen voor Nielsen en Meijer. Met nog 25 minuten op de klok en bij 0-1 waren dat toch zeer defensieve wissels. De fans in het stadion lieten op dat moment hun onvrede blijken en riepen om het ontslag van Deila.

In Het Nieuwsblad is ook René Vandereycken zeer scherp voor Deila. "Het is niet dankzij de wissels dat Club Brugge met 0-3 won. Sterker nog, ik vond die wissels even onbegrijpelijk als on-Brugs", aldus de ex-bondscoach. "Dat je zoiets doet voor de laatste vijf à tien minuten, tot daaraan toe. Maar met nog een klein halfuur te spelen?"

Omstandigheden zaten mee voor Club

Ook Peter Vandenbempt stelt de nodige vragen bij die wissels en wijst erop dat het vooral de omstandigheden waren die in het voordeel van Club uitdraaiden. Zo miste Tolu vroeg in de partij voor Genk een penalty, bleef een elleboog van Odoi vlak voor de 0-2 onbestraft en kan er ook gediscussieerd worden over de strafschop die tot de 0-3 leidde.

"Maar goed, mede door beslissingen van de ref en omdat Genk niet goed genoeg was, leidde het nu wel tot een resultaat", was dan ook de vaststelling van Vandenbempt bij Sporza. "Maar om nu te zeggen dat alle leed geleden is en dat Ronny Deila plots een winnende trainer is geworden, daarvoor gaan we toch nog een beetje wachten."

Heeft Deila je met zijn aanpak in Genk kunnen overtuigen?

Meest recent

'Kompany verwend: Bayern schakelt Kane voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

2
2
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

12
12
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

78
78
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

26
26
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

49
49
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

76
76
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

159
159
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

75
75
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

176
176
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

39
39
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

106
106
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

123
123
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

212
212
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

69
69
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

475
475
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

382
382
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

330
330
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

299
299
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

237
237
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

43
43
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

74
74
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

47
47
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

177
177

Meer sportnieuws