Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

door
Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

Uitgeleend aan BK Häcken schittert Ishaq Abdulrazak als centrale middenvelder. Anderlecht mikt op een topdeal door een verkoop waarbij de investering van 3 miljoen euro wordt terugverdiend.

Of kan Abdulrazak een comeback bij Anderlecht bewerkstelligen? Sporting beschouwde hem vooral als een pure wingback, maar lijkt vooral toekomst te hebben op het centrale middenveld. In het Lotto Park kan men hopen op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De duurste zomeraanwinst in 2023: dankzij de data van Verbeke

Ishaq Abdulrazak was de grote hoofdrolspeler van de paars-witte zomermercato anno 2023. De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over om drie miljoen euro neer te tellen om hem weg te halen bij IFK Norrköping.

Deze aankoop maakte de Nigeriaan de duurste transfer van die bewuste zomermercato en weerspiegelde de realiteit van Anderlecht in die tijd, waarbij risicovolle investeringen geen uitzondering waren in het Lotto Park.

Anderlecht werkte destijds met een beperkt transferbudget, wat betekende dat er op de transfermarkt op een erg creatieve en zuinige manier gehandeld moest worden. De clubzag veel potentieel in de kwaliteiten en het profiel van Abdulrazak op basis van data, het handelsmerk van toenmalig sportief directeur Peter Verbeke. 

Zijn cijfers spraken voor zich: Abdulrazak haalde goede scores op afgelegde kilometers per match, zijn loopacties aan hoge intensiteit, zijn dribbels en de kwaliteit van zijn passing.

Anderlecht 2.0: geen plaats voor het profiel van Abdulrazak

Ishaq Abdulrazak was de exponent van de mislukte zomermercato anno 2023. Peter Verbeke verklaarde dat hij op een bepaald moment een meerwaarde zou geven, maar dat hij ook rekening hield met een zekere aanpassingsperiode.

Maar die aanpassingsperiode duurde wel heel erg lang.

Felice Mazzu gaf hem speelkansen, maar toen bleek dat de flankspeler nog veel boterhammen moest eten en dat het allemaal veel te snel ging voor hem. Ook Robin Veldman en Brian Riemer deden amper een beroep op Abdulrazak, die ‘zelfs’ bij de RSCA Futures niet geweldig goed presteerde.

Riemer hanteert een 4-3-3 in de eerste ploeg en in het nieuwe project van Anderlecht is er geen plaats voor zijn profiel. Anderlecht heeft Abdulrazak aangekocht als een pure wingback, maar zo’n profiel gebruikt de club simpelweg niet meer en past niet in de visie van het nieuwe beleid.

Uiteindelijk speelde Abdulrazak amper 6 wedstrijden voor de paars-witte eerste ploeg en speelde hij zijn wedstrijden hoofdzakelijk bij de RSCA Futures. “Het was een goede deal, maar bij een transfer is er altijd een risico: soms win je, soms verlies je”, zei Tim Matthys, toen scout bij Anderlecht, bij RTBF.

Ishaq schittert weer en Anderlecht wil 3 miljoen euro recupereren

Hij past perfect in de filosofie van de club, die gebaseerd is op tik-taka voetbal, en hij bereikt opnieuw het hoge niveau dat hij eerder bij IFK Norrköping haalde. Fotbollskanalen heeft hem zelfs op nummer 25 geplaatst in hun lijst van de 50 beste zomertransfers in de Zweedse competitie dit seizoen.

Volgens La Dernière Heure is Häcken geïnteresseerd om hem definitief over te nemen, en Anderlecht staat open voor een transfer, op voorwaarde dat het bod toereikend is. De doelstelling van Sporting is om het grootste deel van de transfersom van 3 miljoen euro terug te verdienen.

Ook Abdulrazak zelf zou graag in Zweden willen blijven. “Ik hoop te blijven. Dit voelt als thuis voor mij en ik wil voor 100 procent blijven”, vertelde hij aan FotbollDirekt. “Ik houd echt van Zweden. Het voelt als mijn thuis. Ik ben hier sinds mijn zeventiende en het voelt vertrouwd voor mij.”

Ultieme herkansing bij Anderlecht? Nieuwe Kouyaté

BK Häcken heeft Ishaq Abdulrazak aangetrokken omdat de club hem ziet als een centrale middenvelder, in tegenstelling tot Anderlecht, die hem vooral beschouwde als een pure wingback.

Op deze positie kunnen zijn kwaliteiten beter tot uiting komen, en hij maakt weer indruk in de Allsvenskan. Hoewel Anderlecht ook overwoog om hem als middenvelder te gebruiken in de toekomst, is dat er nooit van gekomen.

In het Lotto Park werd gehoopt op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté. Kouyaté werd tijdens zijn uitleenperiode bij KV Kortrijk op het middenveld gebruikt, en na zijn terugkeer bij Anderlecht werd hij met succes omgevormd tot centrale verdediger.

De Senegalees verliet Anderlecht uiteindelijk voor West Ham voor een bedrag van 7,5 miljoen euro en speelde vervolgens ook nog voor Crystal Palace. Op dit moment staat hij onder contract bij Nottingham Forest en heeft hij bijna 300 wedstrijden in de Premier League gespeeld.

Op slechts 21-jarige leeftijd en met een contract tot en met 2026 heeft Abdulrazak nog steeds argumenten in zijn voordeel om een herkansing bij Anderlecht af te dwingen.

Wat moet Anderlecht doen met Ishaq?

Meest recent

Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

7
7
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

86
86
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

68
68
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

77
77
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

30
30
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

197
197
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

82
82
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

83
83
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

130
130
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

64
64
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

348
348
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

152
152
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

417
417
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

112
112
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

79
79
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

283
283
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

385
385
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

384
384
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

238
238
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

120
120
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

259
259
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

297
297
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

321
321
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

126
126

Meer sportnieuws