Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

1142
Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

Uitgeleend aan BK Häcken schittert Ishaq Abdulrazak als centrale middenvelder. Anderlecht mikt op een topdeal door een verkoop waarbij de investering van 3 miljoen euro wordt terugverdiend.

Of kan Abdulrazak een comeback bij Anderlecht bewerkstelligen? Sporting beschouwde hem vooral als een pure wingback, maar lijkt vooral toekomst te hebben op het centrale middenveld. In het Lotto Park kan men hopen op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté.

LEES OOK: Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

De duurste zomeraanwinst in 2023: dankzij de data van Verbeke

Ishaq Abdulrazak was de grote hoofdrolspeler van de paars-witte zomermercato anno 2023. De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over om drie miljoen euro neer te tellen om hem weg te halen bij IFK Norrköping.

Deze aankoop maakte de Nigeriaan de duurste transfer van die bewuste zomermercato en weerspiegelde de realiteit van Anderlecht in die tijd, waarbij risicovolle investeringen geen uitzondering waren in het Lotto Park.

Anderlecht werkte destijds met een beperkt transferbudget, wat betekende dat er op de transfermarkt op een erg creatieve en zuinige manier gehandeld moest worden. De clubzag veel potentieel in de kwaliteiten en het profiel van Abdulrazak op basis van data, het handelsmerk van toenmalig sportief directeur Peter Verbeke. 

Zijn cijfers spraken voor zich: Abdulrazak haalde goede scores op afgelegde kilometers per match, zijn loopacties aan hoge intensiteit, zijn dribbels en de kwaliteit van zijn passing.

Anderlecht 2.0: geen plaats voor het profiel van Abdulrazak

Ishaq Abdulrazak was de exponent van de mislukte zomermercato anno 2023. Peter Verbeke verklaarde dat hij op een bepaald moment een meerwaarde zou geven, maar dat hij ook rekening hield met een zekere aanpassingsperiode.

Maar die aanpassingsperiode duurde wel heel erg lang.

Felice Mazzu gaf hem speelkansen, maar toen bleek dat de flankspeler nog veel boterhammen moest eten en dat het allemaal veel te snel ging voor hem. Ook Robin Veldman en Brian Riemer deden amper een beroep op Abdulrazak, die ‘zelfs’ bij de RSCA Futures niet geweldig goed presteerde.

Riemer hanteert een 4-3-3 in de eerste ploeg en in het nieuwe project van Anderlecht is er geen plaats voor zijn profiel. Anderlecht heeft Abdulrazak aangekocht als een pure wingback, maar zo’n profiel gebruikt de club simpelweg niet meer en past niet in de visie van het nieuwe beleid.

Uiteindelijk speelde Abdulrazak amper 6 wedstrijden voor de paars-witte eerste ploeg en speelde hij zijn wedstrijden hoofdzakelijk bij de RSCA Futures. “Het was een goede deal, maar bij een transfer is er altijd een risico: soms win je, soms verlies je”, zei Tim Matthys, toen scout bij Anderlecht, bij RTBF.

Ishaq schittert weer en Anderlecht wil 3 miljoen euro recupereren

Hij past perfect in de filosofie van de club, die gebaseerd is op tik-taka voetbal, en hij bereikt opnieuw het hoge niveau dat hij eerder bij IFK Norrköping haalde. Fotbollskanalen heeft hem zelfs op nummer 25 geplaatst in hun lijst van de 50 beste zomertransfers in de Zweedse competitie dit seizoen.

Volgens La Dernière Heure is Häcken geïnteresseerd om hem definitief over te nemen, en Anderlecht staat open voor een transfer, op voorwaarde dat het bod toereikend is. De doelstelling van Sporting is om het grootste deel van de transfersom van 3 miljoen euro terug te verdienen.

Ook Abdulrazak zelf zou graag in Zweden willen blijven. “Ik hoop te blijven. Dit voelt als thuis voor mij en ik wil voor 100 procent blijven”, vertelde hij aan FotbollDirekt. “Ik houd echt van Zweden. Het voelt als mijn thuis. Ik ben hier sinds mijn zeventiende en het voelt vertrouwd voor mij.”

Ultieme herkansing bij Anderlecht? Nieuwe Kouyaté

BK Häcken heeft Ishaq Abdulrazak aangetrokken omdat de club hem ziet als een centrale middenvelder, in tegenstelling tot Anderlecht, die hem vooral beschouwde als een pure wingback.

Op deze positie kunnen zijn kwaliteiten beter tot uiting komen, en hij maakt weer indruk in de Allsvenskan. Hoewel Anderlecht ook overwoog om hem als middenvelder te gebruiken in de toekomst, is dat er nooit van gekomen.

In het Lotto Park werd gehoopt op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté. Kouyaté werd tijdens zijn uitleenperiode bij KV Kortrijk op het middenveld gebruikt, en na zijn terugkeer bij Anderlecht werd hij met succes omgevormd tot centrale verdediger.

De Senegalees verliet Anderlecht uiteindelijk voor West Ham voor een bedrag van 7,5 miljoen euro en speelde vervolgens ook nog voor Crystal Palace. Op dit moment staat hij onder contract bij Nottingham Forest en heeft hij bijna 300 wedstrijden in de Premier League gespeeld.

Op slechts 21-jarige leeftijd en met een contract tot en met 2026 heeft Abdulrazak nog steeds argumenten in zijn voordeel om een herkansing bij Anderlecht af te dwingen.

Wat moet Anderlecht doen met Ishaq?

Meest recent

KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

16
16
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

33
33
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

61
61
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

322
322
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

22
22
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

124
124
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

56
56
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

27
27
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

34
34
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

264
264
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

43
43
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

70
70
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

245
245
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

218
218
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

357
357
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

164
164
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

133
133
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

98
98
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

83
83
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

553
553
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

42
42
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

254
254
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

76
76
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

66
66
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

232
232

Meer sportnieuws