Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

door
Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

Uitgeleend aan BK Häcken schittert Ishaq Abdulrazak als centrale middenvelder. Anderlecht mikt op een topdeal door een verkoop waarbij de investering van 3 miljoen euro wordt terugverdiend.

Of kan Abdulrazak een comeback bij Anderlecht bewerkstelligen? Sporting beschouwde hem vooral als een pure wingback, maar lijkt vooral toekomst te hebben op het centrale middenveld. In het Lotto Park kan men hopen op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

De duurste zomeraanwinst in 2023: dankzij de data van Verbeke

Ishaq Abdulrazak was de grote hoofdrolspeler van de paars-witte zomermercato anno 2023. De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over om drie miljoen euro neer te tellen om hem weg te halen bij IFK Norrköping.

Deze aankoop maakte de Nigeriaan de duurste transfer van die bewuste zomermercato en weerspiegelde de realiteit van Anderlecht in die tijd, waarbij risicovolle investeringen geen uitzondering waren in het Lotto Park.

Anderlecht werkte destijds met een beperkt transferbudget, wat betekende dat er op de transfermarkt op een erg creatieve en zuinige manier gehandeld moest worden. De clubzag veel potentieel in de kwaliteiten en het profiel van Abdulrazak op basis van data, het handelsmerk van toenmalig sportief directeur Peter Verbeke. 

Zijn cijfers spraken voor zich: Abdulrazak haalde goede scores op afgelegde kilometers per match, zijn loopacties aan hoge intensiteit, zijn dribbels en de kwaliteit van zijn passing.

Anderlecht 2.0: geen plaats voor het profiel van Abdulrazak

Ishaq Abdulrazak was de exponent van de mislukte zomermercato anno 2023. Peter Verbeke verklaarde dat hij op een bepaald moment een meerwaarde zou geven, maar dat hij ook rekening hield met een zekere aanpassingsperiode.

Maar die aanpassingsperiode duurde wel heel erg lang.

Felice Mazzu gaf hem speelkansen, maar toen bleek dat de flankspeler nog veel boterhammen moest eten en dat het allemaal veel te snel ging voor hem. Ook Robin Veldman en Brian Riemer deden amper een beroep op Abdulrazak, die ‘zelfs’ bij de RSCA Futures niet geweldig goed presteerde.

Riemer hanteert een 4-3-3 in de eerste ploeg en in het nieuwe project van Anderlecht is er geen plaats voor zijn profiel. Anderlecht heeft Abdulrazak aangekocht als een pure wingback, maar zo’n profiel gebruikt de club simpelweg niet meer en past niet in de visie van het nieuwe beleid.

Uiteindelijk speelde Abdulrazak amper 6 wedstrijden voor de paars-witte eerste ploeg en speelde hij zijn wedstrijden hoofdzakelijk bij de RSCA Futures. “Het was een goede deal, maar bij een transfer is er altijd een risico: soms win je, soms verlies je”, zei Tim Matthys, toen scout bij Anderlecht, bij RTBF.

Ishaq schittert weer en Anderlecht wil 3 miljoen euro recupereren

Hij past perfect in de filosofie van de club, die gebaseerd is op tik-taka voetbal, en hij bereikt opnieuw het hoge niveau dat hij eerder bij IFK Norrköping haalde. Fotbollskanalen heeft hem zelfs op nummer 25 geplaatst in hun lijst van de 50 beste zomertransfers in de Zweedse competitie dit seizoen.

Volgens La Dernière Heure is Häcken geïnteresseerd om hem definitief over te nemen, en Anderlecht staat open voor een transfer, op voorwaarde dat het bod toereikend is. De doelstelling van Sporting is om het grootste deel van de transfersom van 3 miljoen euro terug te verdienen.

Ook Abdulrazak zelf zou graag in Zweden willen blijven. “Ik hoop te blijven. Dit voelt als thuis voor mij en ik wil voor 100 procent blijven”, vertelde hij aan FotbollDirekt. “Ik houd echt van Zweden. Het voelt als mijn thuis. Ik ben hier sinds mijn zeventiende en het voelt vertrouwd voor mij.”

Ultieme herkansing bij Anderlecht? Nieuwe Kouyaté

BK Häcken heeft Ishaq Abdulrazak aangetrokken omdat de club hem ziet als een centrale middenvelder, in tegenstelling tot Anderlecht, die hem vooral beschouwde als een pure wingback.

Op deze positie kunnen zijn kwaliteiten beter tot uiting komen, en hij maakt weer indruk in de Allsvenskan. Hoewel Anderlecht ook overwoog om hem als middenvelder te gebruiken in de toekomst, is dat er nooit van gekomen.

In het Lotto Park werd gehoopt op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté. Kouyaté werd tijdens zijn uitleenperiode bij KV Kortrijk op het middenveld gebruikt, en na zijn terugkeer bij Anderlecht werd hij met succes omgevormd tot centrale verdediger.

De Senegalees verliet Anderlecht uiteindelijk voor West Ham voor een bedrag van 7,5 miljoen euro en speelde vervolgens ook nog voor Crystal Palace. Op dit moment staat hij onder contract bij Nottingham Forest en heeft hij bijna 300 wedstrijden in de Premier League gespeeld.

Op slechts 21-jarige leeftijd en met een contract tot en met 2026 heeft Abdulrazak nog steeds argumenten in zijn voordeel om een herkansing bij Anderlecht af te dwingen.

Wat moet Anderlecht doen met Ishaq?

Meest recent

'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

93
93
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

140
140
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

499
499
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

53
53
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

489
489
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

367
367
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

115
115
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

794
794
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

36
36
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

334
334
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

765
765
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

733
733
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

298
298
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

490
490
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

198
198
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

358
358
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

809
809
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

527
527
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

550
550
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

220
220
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

914
914
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

601
601
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

410
410
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

507
507

Meer sportnieuws