Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

1142 stemmen
Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

Uitgeleend aan BK Häcken schittert Ishaq Abdulrazak als centrale middenvelder. Anderlecht mikt op een topdeal door een verkoop waarbij de investering van 3 miljoen euro wordt terugverdiend.

Of kan Abdulrazak een comeback bij Anderlecht bewerkstelligen? Sporting beschouwde hem vooral als een pure wingback, maar lijkt vooral toekomst te hebben op het centrale middenveld. In het Lotto Park kan men hopen op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté.

LEES OOK: 'De Cat krijgt transfer: Anderlecht op zucht van miljoenenakkoord'

De duurste zomeraanwinst in 2023: dankzij de data van Verbeke

Ishaq Abdulrazak was de grote hoofdrolspeler van de paars-witte zomermercato anno 2023. De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over om drie miljoen euro neer te tellen om hem weg te halen bij IFK Norrköping.

Deze aankoop maakte de Nigeriaan de duurste transfer van die bewuste zomermercato en weerspiegelde de realiteit van Anderlecht in die tijd, waarbij risicovolle investeringen geen uitzondering waren in het Lotto Park.

Anderlecht werkte destijds met een beperkt transferbudget, wat betekende dat er op de transfermarkt op een erg creatieve en zuinige manier gehandeld moest worden. De clubzag veel potentieel in de kwaliteiten en het profiel van Abdulrazak op basis van data, het handelsmerk van toenmalig sportief directeur Peter Verbeke. 

Zijn cijfers spraken voor zich: Abdulrazak haalde goede scores op afgelegde kilometers per match, zijn loopacties aan hoge intensiteit, zijn dribbels en de kwaliteit van zijn passing.

Anderlecht 2.0: geen plaats voor het profiel van Abdulrazak

Ishaq Abdulrazak was de exponent van de mislukte zomermercato anno 2023. Peter Verbeke verklaarde dat hij op een bepaald moment een meerwaarde zou geven, maar dat hij ook rekening hield met een zekere aanpassingsperiode.

Maar die aanpassingsperiode duurde wel heel erg lang.

Felice Mazzu gaf hem speelkansen, maar toen bleek dat de flankspeler nog veel boterhammen moest eten en dat het allemaal veel te snel ging voor hem. Ook Robin Veldman en Brian Riemer deden amper een beroep op Abdulrazak, die ‘zelfs’ bij de RSCA Futures niet geweldig goed presteerde.

Riemer hanteert een 4-3-3 in de eerste ploeg en in het nieuwe project van Anderlecht is er geen plaats voor zijn profiel. Anderlecht heeft Abdulrazak aangekocht als een pure wingback, maar zo’n profiel gebruikt de club simpelweg niet meer en past niet in de visie van het nieuwe beleid.

Uiteindelijk speelde Abdulrazak amper 6 wedstrijden voor de paars-witte eerste ploeg en speelde hij zijn wedstrijden hoofdzakelijk bij de RSCA Futures. “Het was een goede deal, maar bij een transfer is er altijd een risico: soms win je, soms verlies je”, zei Tim Matthys, toen scout bij Anderlecht, bij RTBF.

Ishaq schittert weer en Anderlecht wil 3 miljoen euro recupereren

Hij past perfect in de filosofie van de club, die gebaseerd is op tik-taka voetbal, en hij bereikt opnieuw het hoge niveau dat hij eerder bij IFK Norrköping haalde. Fotbollskanalen heeft hem zelfs op nummer 25 geplaatst in hun lijst van de 50 beste zomertransfers in de Zweedse competitie dit seizoen.

Volgens La Dernière Heure is Häcken geïnteresseerd om hem definitief over te nemen, en Anderlecht staat open voor een transfer, op voorwaarde dat het bod toereikend is. De doelstelling van Sporting is om het grootste deel van de transfersom van 3 miljoen euro terug te verdienen.

Ook Abdulrazak zelf zou graag in Zweden willen blijven. “Ik hoop te blijven. Dit voelt als thuis voor mij en ik wil voor 100 procent blijven”, vertelde hij aan FotbollDirekt. “Ik houd echt van Zweden. Het voelt als mijn thuis. Ik ben hier sinds mijn zeventiende en het voelt vertrouwd voor mij.”

Ultieme herkansing bij Anderlecht? Nieuwe Kouyaté

BK Häcken heeft Ishaq Abdulrazak aangetrokken omdat de club hem ziet als een centrale middenvelder, in tegenstelling tot Anderlecht, die hem vooral beschouwde als een pure wingback.

Op deze positie kunnen zijn kwaliteiten beter tot uiting komen, en hij maakt weer indruk in de Allsvenskan. Hoewel Anderlecht ook overwoog om hem als middenvelder te gebruiken in de toekomst, is dat er nooit van gekomen.

In het Lotto Park werd gehoopt op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté. Kouyaté werd tijdens zijn uitleenperiode bij KV Kortrijk op het middenveld gebruikt, en na zijn terugkeer bij Anderlecht werd hij met succes omgevormd tot centrale verdediger.

De Senegalees verliet Anderlecht uiteindelijk voor West Ham voor een bedrag van 7,5 miljoen euro en speelde vervolgens ook nog voor Crystal Palace. Op dit moment staat hij onder contract bij Nottingham Forest en heeft hij bijna 300 wedstrijden in de Premier League gespeeld.

Op slechts 21-jarige leeftijd en met een contract tot en met 2026 heeft Abdulrazak nog steeds argumenten in zijn voordeel om een herkansing bij Anderlecht af te dwingen.

Wat moet Anderlecht doen met Ishaq?

Meest recent

'Antwerp zet fiks door voor vervanger van Kerk'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet voldoende is voor de Jupiler Pro League. Dat is ...

10
10
'Anderlecht heeft vervanger De Cat al in het vizier'

Antoine Sibierski moet er dringend vaart achterzetten, want binnen twee weken wacht Hammarby. RSC ...

91
91
Stopt Kevin De Bruyne na WK als Rode Duivel?

Rudi Garcia kreeg al vaak kritiek sinds hij bondscoach is van de Rode Duivels. De resultaten zijn ...

100
100
De Bruyne geslachtofferd voor Vanaken? "Tegen Spanje ..."

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

157
157
Messi breekt na zinderende comeback: verklaring voor tranendal

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Maar om de ...

38
38
'Club Brugge slaat toe op mercato: prijskaartje bekend'

Hoewel de voorbereiding inmiddels al begonnen is, verwelkomde Club Brugge voorlopig nog geen verse ...

382
382
'Hayen naar Burnley: Genk schiet in actie voor nieuwe T1'

KRC Genk moet andermaal op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers wilden nochtans een ...

289
289
'De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag na WK-stunt'

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een heel andere wending gegeven. Met twee goals en een ...

176
176
'De Cat krijgt transfer: Anderlecht op zucht van miljoenenakkoord'

RSC Anderlecht staat op punt één van zijn grote smaakmakers te verliezen. Zo krijgt ...

494
494
Amerikanen buigen het hoofd: "België veel betere ploeg"

Voor de Verenigde Staten zit het WK in eigen land erop. In de 1/8ste finales moesten de Amerikanen ...

731
731
POLL! Alle kwartfinales gekend: wie wordt wereldkampioen?

De beste acht voetballanden van de wereld zijn gekend. Zo zijn alle tickets voor de kwartfinales op ...

507
507
Zwitserse vloek doorbroken: Colombia sneuvelt na penalty's

De 1/8ste finales op het WK 2026 zitten erop. Dinsdagnacht werd het laatste ticket voor de ...

69
69
'Club Brugge en Genk strijden om tienersensatie'

De zomermercato moet bij de Belgische topclubs nog echt losbarsten. Zo is het bijvoorbeeld nog ...

158
158
'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk zien ze deze zomer verschillende sleutelpionnen vertrekken. Trainer Nicky Hayen is op ...

215
215
Rode Duivel plots afwezig: dit is er aan de hand

Voor de Rode Duivels gaat het WK verder nadat in de achtste finales vlot afgerekend werd met de ...

377
377
Albert kiest Duivelse elf: twee sterren blijven op de bank

De Rode Duivels hebben weinig tijd om na te genieten van hun klinkende zege tegen de Verenigde ...

281
281
Antwerp houdt ervaren pion alsnog aan boord

Voor Antwerp loopt de voorbereiding op het nieuwe seizoen voorlopig zeer stroef door de ...

87
87
Enorme woede bij Egypte: "Messi moest in toernooi blijven"

Egypte kwam dinsdagavond zeer dicht bij een enorme stunt op het WK. De voormalige tegenstander van ...

427
427
'KBVB neemt beslissing over Balogun-strijd met FIFA'

De Rode Duivels plaatsten zich dinsdagochtend voor de kwartfinale van het WK met een klinkende ...

314
314
Cercle laat verdediger gaan en verliest publiekslieveling

Bij Cercle Brugge staat de transferzomer zoals vanouds weer synoniem met het vertrek van heel wat ...

146
146
Broos hakt knoop definitief door over toekomst

Hugo Broos deed het zeer goed op het WK. Hij bereikte met Zuid-Afrika de zestiende finales, waar ze ...

170
170
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

178
178
Argentinië legt Egypte over de knie na doldwaze slotfase

Argentinië nam het om 18u in de achtste finales op tegen Egypte. De Argentijnen hadden het knap ...

96
96
'Geduld is op: Sibierski stuurt grootverdiener naar exit'

Het geduld bij Anderlecht wordt kleiner. Antoine Sibierski wil een nieuwe ploeg bouwen, en daar ...

761
761
'Anderlecht vreest: Ajax plots met zak vol geld'

Antoine Sibierski zal dringend een tandje gaan moeten bijsteken, want binnen een tweetal weken wacht ...

427
427

Meer sportnieuws