Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

door
Anderlecht smacht naar superdeal: comeback in de maak?

Uitgeleend aan BK Häcken schittert Ishaq Abdulrazak als centrale middenvelder. Anderlecht mikt op een topdeal door een verkoop waarbij de investering van 3 miljoen euro wordt terugverdiend.

Of kan Abdulrazak een comeback bij Anderlecht bewerkstelligen? Sporting beschouwde hem vooral als een pure wingback, maar lijkt vooral toekomst te hebben op het centrale middenveld. In het Lotto Park kan men hopen op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté.

LEES OOK: Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

De duurste zomeraanwinst in 2023: dankzij de data van Verbeke

Ishaq Abdulrazak was de grote hoofdrolspeler van de paars-witte zomermercato anno 2023. De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over om drie miljoen euro neer te tellen om hem weg te halen bij IFK Norrköping.

Deze aankoop maakte de Nigeriaan de duurste transfer van die bewuste zomermercato en weerspiegelde de realiteit van Anderlecht in die tijd, waarbij risicovolle investeringen geen uitzondering waren in het Lotto Park.

Anderlecht werkte destijds met een beperkt transferbudget, wat betekende dat er op de transfermarkt op een erg creatieve en zuinige manier gehandeld moest worden. De clubzag veel potentieel in de kwaliteiten en het profiel van Abdulrazak op basis van data, het handelsmerk van toenmalig sportief directeur Peter Verbeke. 

Zijn cijfers spraken voor zich: Abdulrazak haalde goede scores op afgelegde kilometers per match, zijn loopacties aan hoge intensiteit, zijn dribbels en de kwaliteit van zijn passing.

Anderlecht 2.0: geen plaats voor het profiel van Abdulrazak

Ishaq Abdulrazak was de exponent van de mislukte zomermercato anno 2023. Peter Verbeke verklaarde dat hij op een bepaald moment een meerwaarde zou geven, maar dat hij ook rekening hield met een zekere aanpassingsperiode.

Maar die aanpassingsperiode duurde wel heel erg lang.

Felice Mazzu gaf hem speelkansen, maar toen bleek dat de flankspeler nog veel boterhammen moest eten en dat het allemaal veel te snel ging voor hem. Ook Robin Veldman en Brian Riemer deden amper een beroep op Abdulrazak, die ‘zelfs’ bij de RSCA Futures niet geweldig goed presteerde.

Riemer hanteert een 4-3-3 in de eerste ploeg en in het nieuwe project van Anderlecht is er geen plaats voor zijn profiel. Anderlecht heeft Abdulrazak aangekocht als een pure wingback, maar zo’n profiel gebruikt de club simpelweg niet meer en past niet in de visie van het nieuwe beleid.

Uiteindelijk speelde Abdulrazak amper 6 wedstrijden voor de paars-witte eerste ploeg en speelde hij zijn wedstrijden hoofdzakelijk bij de RSCA Futures. “Het was een goede deal, maar bij een transfer is er altijd een risico: soms win je, soms verlies je”, zei Tim Matthys, toen scout bij Anderlecht, bij RTBF.

Ishaq schittert weer en Anderlecht wil 3 miljoen euro recupereren

Hij past perfect in de filosofie van de club, die gebaseerd is op tik-taka voetbal, en hij bereikt opnieuw het hoge niveau dat hij eerder bij IFK Norrköping haalde. Fotbollskanalen heeft hem zelfs op nummer 25 geplaatst in hun lijst van de 50 beste zomertransfers in de Zweedse competitie dit seizoen.

Volgens La Dernière Heure is Häcken geïnteresseerd om hem definitief over te nemen, en Anderlecht staat open voor een transfer, op voorwaarde dat het bod toereikend is. De doelstelling van Sporting is om het grootste deel van de transfersom van 3 miljoen euro terug te verdienen.

Ook Abdulrazak zelf zou graag in Zweden willen blijven. “Ik hoop te blijven. Dit voelt als thuis voor mij en ik wil voor 100 procent blijven”, vertelde hij aan FotbollDirekt. “Ik houd echt van Zweden. Het voelt als mijn thuis. Ik ben hier sinds mijn zeventiende en het voelt vertrouwd voor mij.”

Ultieme herkansing bij Anderlecht? Nieuwe Kouyaté

BK Häcken heeft Ishaq Abdulrazak aangetrokken omdat de club hem ziet als een centrale middenvelder, in tegenstelling tot Anderlecht, die hem vooral beschouwde als een pure wingback.

Op deze positie kunnen zijn kwaliteiten beter tot uiting komen, en hij maakt weer indruk in de Allsvenskan. Hoewel Anderlecht ook overwoog om hem als middenvelder te gebruiken in de toekomst, is dat er nooit van gekomen.

In het Lotto Park werd gehoopt op een vergelijkbare evolutie als die van Cheikhou Kouyaté. Kouyaté werd tijdens zijn uitleenperiode bij KV Kortrijk op het middenveld gebruikt, en na zijn terugkeer bij Anderlecht werd hij met succes omgevormd tot centrale verdediger.

De Senegalees verliet Anderlecht uiteindelijk voor West Ham voor een bedrag van 7,5 miljoen euro en speelde vervolgens ook nog voor Crystal Palace. Op dit moment staat hij onder contract bij Nottingham Forest en heeft hij bijna 300 wedstrijden in de Premier League gespeeld.

Op slechts 21-jarige leeftijd en met een contract tot en met 2026 heeft Abdulrazak nog steeds argumenten in zijn voordeel om een herkansing bij Anderlecht af te dwingen.

Wat moet Anderlecht doen met Ishaq?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

39
39
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

89
89
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

52
52
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

56
56
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

141
141
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

111
111
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

272
272
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

304
304
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

147
147
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

83
83
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

49
49
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

317
317
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

128
128
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

359
359
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

215
215
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

454
454
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws