KV Kortrijk en RWDM oordelen over hun kansen op behoud

door
KV Kortrijk en RWDM oordelen over hun kansen op behoud

KV Kortrijk heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kerels wisten de kelderkraker tegen RWDM naar zich toe te trekken. Ondanks dat ze twee keer een voorsprong uit handen gaven, wonnen ze immers alsnog met 3-2. Dat zorgt ervoor dat ze er nu een pak beter voor staan.

Ondanks de overwinning moet Kortrijk wel sowieso aan de bak in de play-downs, doordat Charleroi vrijdag ook won. De Kerels komen in het klassement wel naast AS Eupen en naderen tot op twee punten van RWDM en op vijf punten van OH Leuven. Dat ziet er dus een pak beter uit met het oog op de strijd in die play-downs.

LEES OOK: KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Kortrijk krijgt boost voor play-downs

Vooral op mentaal vlak was de zege dan ook een opsteker. "Deze match geeft ons een nodige vertrouwensboost. Ik denk dat we van elke ploeg in de Relegation Play-offs kunnen winnen", opperde spits Felipe Avenatti dan ook bij Sporza.

Ook trainer Freyr Alexandersson besefte dat de zege een groot verschil maakt. "Deze zege heel belangrijk voor de fans. Nu zitten we in de mix in de Play-downs", klonk het immers bij hem.

RWDM houdt vertrouwen ondanks domper

RWDM bleef dan weer ontgoocheld achter. Zij kunnen in theorie de play-downs nog ontlopen, maar zien hun kansen wel drastisch slinken. Ze zouden daarvoor nu al zes op zes moeten pakken in hun twee laatste wedstrijden tegen Anderlecht en Cercle Brugge.

"Mijn analyse is simpel. We hebben de zege vandaag weggegeven", sakkerde trainer Bruno Irles dan ook. "We zijn teleurgesteld, maar deze nederlaag betekent natuurlijk niet dat we sowieso degraderen. We moeten nu vooral blijven werken als groep. Ik heb vertrouwen."

Wie maakt de grootste kans op het behoud?

Meest recent

Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

11
11
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

364
364
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

102
102
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

304
304
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

279
279
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

133
133
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

343
343
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

517
517
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

449
449
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

101
101
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

184
184
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

281
281
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

296
296
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

436
436
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

82
82
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

422
422
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

428
428
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

110
110
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

691
691
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

418
418
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

195
195
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

343
343
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

566
566
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

226
226
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

276
276

Meer sportnieuws