KV Kortrijk en RWDM oordelen over hun kansen op behoud

213 stemmen
KV Kortrijk en RWDM oordelen over hun kansen op behoud

KV Kortrijk heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kerels wisten de kelderkraker tegen RWDM naar zich toe te trekken. Ondanks dat ze twee keer een voorsprong uit handen gaven, wonnen ze immers alsnog met 3-2. Dat zorgt ervoor dat ze er nu een pak beter voor staan.

Ondanks de overwinning moet Kortrijk wel sowieso aan de bak in de play-downs, doordat Charleroi vrijdag ook won. De Kerels komen in het klassement wel naast AS Eupen en naderen tot op twee punten van RWDM en op vijf punten van OH Leuven. Dat ziet er dus een pak beter uit met het oog op de strijd in die play-downs.

LEES OOK: Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KV Kortrijk krijgt boost voor play-downs

Vooral op mentaal vlak was de zege dan ook een opsteker. "Deze match geeft ons een nodige vertrouwensboost. Ik denk dat we van elke ploeg in de Relegation Play-offs kunnen winnen", opperde spits Felipe Avenatti dan ook bij Sporza.

Ook trainer Freyr Alexandersson besefte dat de zege een groot verschil maakt. "Deze zege heel belangrijk voor de fans. Nu zitten we in de mix in de Play-downs", klonk het immers bij hem.

RWDM houdt vertrouwen ondanks domper

RWDM bleef dan weer ontgoocheld achter. Zij kunnen in theorie de play-downs nog ontlopen, maar zien hun kansen wel drastisch slinken. Ze zouden daarvoor nu al zes op zes moeten pakken in hun twee laatste wedstrijden tegen Anderlecht en Cercle Brugge.

"Mijn analyse is simpel. We hebben de zege vandaag weggegeven", sakkerde trainer Bruno Irles dan ook. "We zijn teleurgesteld, maar deze nederlaag betekent natuurlijk niet dat we sowieso degraderen. We moeten nu vooral blijven werken als groep. Ik heb vertrouwen."

Wie maakt de grootste kans op het behoud?

Meest recent

Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

8
8
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

9
9
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

5
5
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

11
11
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

63
63
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

143
143
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

152
152
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

577
577
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

458
458
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

338
338
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

195
195
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

234
234
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

221
221
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

89
89
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

71
71
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

401
401
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

206
206
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

238
238
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

474
474
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

117
117
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

263
263
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

450
450

Meer sportnieuws