KV Kortrijk en RWDM oordelen over hun kansen op behoud

door
KV Kortrijk en RWDM oordelen over hun kansen op behoud

KV Kortrijk heeft zondagavond nog een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het behoud. De Kerels wisten de kelderkraker tegen RWDM naar zich toe te trekken. Ondanks dat ze twee keer een voorsprong uit handen gaven, wonnen ze immers alsnog met 3-2. Dat zorgt ervoor dat ze er nu een pak beter voor staan.

Ondanks de overwinning moet Kortrijk wel sowieso aan de bak in de play-downs, doordat Charleroi vrijdag ook won. De Kerels komen in het klassement wel naast AS Eupen en naderen tot op twee punten van RWDM en op vijf punten van OH Leuven. Dat ziet er dus een pak beter uit met het oog op de strijd in die play-downs.

LEES OOK: Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

KV Kortrijk krijgt boost voor play-downs

Vooral op mentaal vlak was de zege dan ook een opsteker. "Deze match geeft ons een nodige vertrouwensboost. Ik denk dat we van elke ploeg in de Relegation Play-offs kunnen winnen", opperde spits Felipe Avenatti dan ook bij Sporza.

Ook trainer Freyr Alexandersson besefte dat de zege een groot verschil maakt. "Deze zege heel belangrijk voor de fans. Nu zitten we in de mix in de Play-downs", klonk het immers bij hem.

RWDM houdt vertrouwen ondanks domper

RWDM bleef dan weer ontgoocheld achter. Zij kunnen in theorie de play-downs nog ontlopen, maar zien hun kansen wel drastisch slinken. Ze zouden daarvoor nu al zes op zes moeten pakken in hun twee laatste wedstrijden tegen Anderlecht en Cercle Brugge.

"Mijn analyse is simpel. We hebben de zege vandaag weggegeven", sakkerde trainer Bruno Irles dan ook. "We zijn teleurgesteld, maar deze nederlaag betekent natuurlijk niet dat we sowieso degraderen. We moeten nu vooral blijven werken als groep. Ik heb vertrouwen."

Wie maakt de grootste kans op het behoud?

Meest recent

Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

67
67
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

64
64
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

439
439
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

37
37
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

30
30
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

83
83
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

41
41
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

62
62
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

320
320
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

195
195
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

74
74
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

206
206
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

34
34
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

103
103
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

216
216
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

175
175
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

386
386
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

231
231
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

94
94
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

253
253
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

360
360
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

120
120
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

68
68

Meer sportnieuws