Debast verrast na magere prestatie: "Was een goede match"

door
Debast verrast na magere prestatie:

Anderlecht heeft zondag zijn job gedaan, want het won met 1-0 van AS Eupen en blijft zo in het spoor van leider Union. Daarmee was meteen ook zowat alles gezegd, want Paars-Wit speelde niet bepaald een goede wedstrijd. Een vroege goal van Hazard was voldoende om het verschil te maken.

Het was echter bibberen tot het einde en op een gegeven moment ontsnapte Anderlecht ook aan de gelijkmaker toen een afgeweken schot van Emond bovenop de lat viel. Het was achteraf dus toch een beetje opgelucht ademhalen, al zag Zeno Debast dat toch anders.

LEES OOK: Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Debast vond het een goede wedstrijd

"Ik vond het niet echt spannend", opperde de jonge verdediger immers bij Sporza. "Dat kleine beetje hoop dat we hen geven, dat moet er wel uit. Maar al bij al was het een goede wedstrijd. We startten goed, maar hadden misschien meer van onze kansen moeten afmaken."

Voor Debast was het ook een positieve avond omdat hij voor de eerste keer aanvoerder mocht zijn. Bij afwezigheid van de geschorste Jan Vertonghen mocht de 20-jarige de band overnemen.

Trots op kapiteinsband

"Het was van jongs af mijn droom om ooit die band te mogen dragen. Vandaag was de dag, dus dat was wel fijn", zei hij daarover. "Ik stond er niet met Jan naast mij. We hebben hem zeker nodig, maar het team heeft het heel goed opgelost."

Bij Anderlecht gaan op dit moment de punten duidelijk boven de kwaliteit van het spel. Het blijft wel op acht punten van Union en behoudt dus een goede uitgangspositie voor de start van de play-offs. In hun laatste matchen in de reguliere competitie treffen ze nog RWDM en KV Kortrijk.

Was het een goede wedstrijd van Anderlecht?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

33
33
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

46
46
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

41
41
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

60
60
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

57
57
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

228
228
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

55
55
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

234
234
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

98
98
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

42
42
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

345
345
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

140
140
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

386
386
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

479
479
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

317
317
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

124
124
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

135
135
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

196
196
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

341
341
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

323
323
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

285
285
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

908
908
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

477
477

Meer sportnieuws