Debast verrast na magere prestatie: "Was een goede match"

145 stemmen
Debast verrast na magere prestatie:

Anderlecht heeft zondag zijn job gedaan, want het won met 1-0 van AS Eupen en blijft zo in het spoor van leider Union. Daarmee was meteen ook zowat alles gezegd, want Paars-Wit speelde niet bepaald een goede wedstrijd. Een vroege goal van Hazard was voldoende om het verschil te maken.

Het was echter bibberen tot het einde en op een gegeven moment ontsnapte Anderlecht ook aan de gelijkmaker toen een afgeweken schot van Emond bovenop de lat viel. Het was achteraf dus toch een beetje opgelucht ademhalen, al zag Zeno Debast dat toch anders.

LEES OOK: 'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Debast vond het een goede wedstrijd

"Ik vond het niet echt spannend", opperde de jonge verdediger immers bij Sporza. "Dat kleine beetje hoop dat we hen geven, dat moet er wel uit. Maar al bij al was het een goede wedstrijd. We startten goed, maar hadden misschien meer van onze kansen moeten afmaken."

Voor Debast was het ook een positieve avond omdat hij voor de eerste keer aanvoerder mocht zijn. Bij afwezigheid van de geschorste Jan Vertonghen mocht de 20-jarige de band overnemen.

Trots op kapiteinsband

"Het was van jongs af mijn droom om ooit die band te mogen dragen. Vandaag was de dag, dus dat was wel fijn", zei hij daarover. "Ik stond er niet met Jan naast mij. We hebben hem zeker nodig, maar het team heeft het heel goed opgelost."

Bij Anderlecht gaan op dit moment de punten duidelijk boven de kwaliteit van het spel. Het blijft wel op acht punten van Union en behoudt dus een goede uitgangspositie voor de start van de play-offs. In hun laatste matchen in de reguliere competitie treffen ze nog RWDM en KV Kortrijk.

Was het een goede wedstrijd van Anderlecht?

Meest recent

Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

3
3
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

21
21
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

3
3
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

37
37
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

135
135
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

55
55
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

210
210
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

66
66
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

25
25
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

107
107
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

432
432
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

143
143
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

53
53
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

272
272
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

210
210
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

119
119
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

169
169
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

439
439
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

74
74
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

513
513
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

120
120
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

335
335
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

205
205
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

519
519

Meer sportnieuws