Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

door
Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

Vincent Kompany heeft een doorslaggevende stem in het transferbeleid bij Burnley, en daarom wordt hij mede verantwoordelijk gehouden voor de teleurstellende prestaties seizoen.

Ondanks miljoeneninvesteringen tijdens de zomermercato, slaagde de club er niet in om aan de hoge standaarden van de Premier League te voldoen. Met slechts drie overwinningen tot nu toe, wordt Kompany's transferbeleid in twijfel getrokken.

Ondanks zijn blijvende steun van de eigenaars, blijft de kritiek groeien, vooral bij een deel van de fanbase.

LEES OOK: Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Burnley FC moest de zomermercato corrigeren op de wintermercato

In het lopende Premier League-seizoen heeft Burnley FC slechts drie overwinningen weten te behalen. Twee daarvan kwamen tegen nieuwkomers Sheffield United en Luton Town.

De derde overwinning was tegen Fulham FC op 23 december. In alle andere wedstrijden was Burnley de underdog en het is duidelijk dat de ploeg onder leiding van Vincent Kompany niet aan de hoge standaarden van de Premier League voldoet.

Om de negatieve spiraal te doorbreken en de dreigende degradatie naar het Championship te vermijden, was de wintermercato cruciaal voor Burnley. Hoewel de club een brede selectie heeft, ontbreekt het hen aan de nodige kwaliteit om de situatie te keren.

Het transferbeleid in januari moest dan ook perfect zijn om de teleurstellende zomertransfers te corrigeren, maar gezien de beperkte financiële middelen was het echter niet mogelijk om grote aankopen te doen.

Met degradatie als een reële dreiging, moest Burnley verstandig handelen en hun uitgaven beheersen om zichzelf te beschermen moest het ergste gebeuren in mei.

Daarom heeft de club in januari drie huurspelers aangetrokken: Maxime Estève van Montpellier, David Datro Fofana van Chelsea en Lorenz Assignon van FC Metz, allen zonder aankoopoptie.

Vincent Kompany ligt aan de basis van nachtmerrie seizoen

Vincent Kompany voorzag vorige zomer al dat de selectie die uit de Championship promoveerde niet voldoende was voor de Premier League. Om deze reden investeerde Burnley meer dan 100 miljoen euro tijdens de zomermercato.

Daarbij viel op dat Kompany een duidelijke hand heeft in het transferbeleid van de club. Dat bleek vorig seizoen al toen hij een heleboel ‘oude bekenden’ uit de Belgische competitie haalde.

Dit seizoen trok hij twee spelers met een Anderlecht verleden aan, Hannes Delcroix en Jacob Bruun Larsen, en ook Mike Trésor, vorig seizoen de assistenkoning in de Jupiler Pro League.

Het blijkt echter dat veel van de transfers niet aan de verwachtingen voldoen, en sommige spelers worden zelfs in twijfel getrokken. 

Burnley is dit seizoen een ploeg zonder vertrouwen en zonder een duidelijke identiteit, en het plezier van het kijken naar hen is verdwenen. De resultaten van de ontwikkeling waar Kompany het hele seizoen over sprak, worden steeds moeilijker te zien.

“Het is een nooit eindigend nachtmerrie seizoen dat steeds nieuwe manieren vindt om wanhoop te veroorzaken”, schreef The Athletic.

Kompany is er niet in geslaagd om zich aan te passen aan de Premier League

“Dit Burnley is één van de grootste teleurstellingen in de geschiedenis van de Premier League”, stelde commentator Matt Davies-Adams in The Totally Football Show, een podcast van The Athletic.

“Ze hebben véél te veel veranderd aan hun ploeg. Doorheen het seizoen is er ook nul evolutie merkbaar in hun speelwijze. Vincent Kompany werd vorige zomer nog gelinkt aan Tottenham, maar hij is er helemaal niet in geslaagd zich aan te passen aan de Premier League.”

Door het falende transferbeleid en de tegenvallende resultaten is er een groeiende kloof ontstaan tussen de huidige selectie spelers en de supporters. De culthelden van vorig seizoen, zoals Ashley Barnes, Nathan Tella en Ian Maatsen, keerden niet terug. Anderen zijn uitgeleend of zijn op de bank beland.

Hoewel een groot deel van de fanbase nog steeds achter Kompany staat, groeit het aantal supporters dat zich steeds meer loskomt van de spelers en het proces. Of het nu gaat om Kompany's tactieken, de teleurstellende transfers of het gebrek aan kwaliteit in de selectie.

Kompany spilfiguur: hij beslist of een transfer goedgekeurd wordt

De belangrijkste oorzaak van de sportieve malaise en de verdeeldheid onder de supporters is grotendeels toe te schrijven aan het falende transferbeleid van de club. Vincent Kompany fungeert als de spil in het transferproces, waardoor hij ook in zijn richting wordt gewezen bij de teleurstellende gang van zaken.

Burnley vertrouwt op hun data- en analysemodel voor transfers en werkt met een comité waarin de staf, scouts, analisten en enkele belangrijke leden van de club de transferdoelen bespreken.

Vervolgens wordt de lijst met doelwitten ingekort tot een shortlist, waarbij gesprekken worden gevoerd om de prijs en beschikbaarheid te bepalen. Daarna vindt een diepgaande analyse plaats op tactisch, sportief, karakterieel en psychologisch gebied.

“Dan is het aan Kompany en zijn staf om te beslissen of ze een transfer goedkeuren”, meldt The Athletic.

Kompany staat centraal in de hele operatie en wordt beschouwd als het beste verkoopargument van de club. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Kompany behoudt de volledige steun van ALK Capital

Ondanks de tegenslagen behoudt Vincent Kompany de volledige steun van de eigenaars, ALK Capital. Zijn dagelijkse toewijding, inzet en werkethiek om oplossingen te vinden en zijn spelers te verbeteren, maken nog steeds indruk.

Op het trainingsveld blijft hij de meest positieve persoon, en zijn onwrikbare focus en geloof blijven intact. Zijn scherp oog voor detail en zijn betrokkenheid bij alle aspecten van de club, zowel op voetbalgebied als zakelijk, hebben hem doen uitgroeien tot de centrale figuur bij Burnley.

Bovendien blijft Kompany een positieve relatie onderhouden met voorzitter Alan Pace, met wie hij regelmatig in contact staat.

Heeft het transferbeleid van Kompany gefaald?

Meest recent

'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

64
64
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

31
31
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

231
231
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

221
221
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

166
166
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

563
563
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

134
134
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

201
201
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

178
178
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

176
176
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

474
474
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

209
209
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

134
134
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

873
873
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1028
1028
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

470
470
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

433
433
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

775
775
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

149
149
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

756
756
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

205
205
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

208
208
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

471
471
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

226
226
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

378
378

Meer sportnieuws