Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

594 stemmen
Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

Vincent Kompany heeft een doorslaggevende stem in het transferbeleid bij Burnley, en daarom wordt hij mede verantwoordelijk gehouden voor de teleurstellende prestaties seizoen.

Ondanks miljoeneninvesteringen tijdens de zomermercato, slaagde de club er niet in om aan de hoge standaarden van de Premier League te voldoen. Met slechts drie overwinningen tot nu toe, wordt Kompany's transferbeleid in twijfel getrokken.

Ondanks zijn blijvende steun van de eigenaars, blijft de kritiek groeien, vooral bij een deel van de fanbase.

LEES OOK: Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Burnley FC moest de zomermercato corrigeren op de wintermercato

In het lopende Premier League-seizoen heeft Burnley FC slechts drie overwinningen weten te behalen. Twee daarvan kwamen tegen nieuwkomers Sheffield United en Luton Town.

De derde overwinning was tegen Fulham FC op 23 december. In alle andere wedstrijden was Burnley de underdog en het is duidelijk dat de ploeg onder leiding van Vincent Kompany niet aan de hoge standaarden van de Premier League voldoet.

Om de negatieve spiraal te doorbreken en de dreigende degradatie naar het Championship te vermijden, was de wintermercato cruciaal voor Burnley. Hoewel de club een brede selectie heeft, ontbreekt het hen aan de nodige kwaliteit om de situatie te keren.

Het transferbeleid in januari moest dan ook perfect zijn om de teleurstellende zomertransfers te corrigeren, maar gezien de beperkte financiële middelen was het echter niet mogelijk om grote aankopen te doen.

Met degradatie als een reële dreiging, moest Burnley verstandig handelen en hun uitgaven beheersen om zichzelf te beschermen moest het ergste gebeuren in mei.

Daarom heeft de club in januari drie huurspelers aangetrokken: Maxime Estève van Montpellier, David Datro Fofana van Chelsea en Lorenz Assignon van FC Metz, allen zonder aankoopoptie.

Vincent Kompany ligt aan de basis van nachtmerrie seizoen

Vincent Kompany voorzag vorige zomer al dat de selectie die uit de Championship promoveerde niet voldoende was voor de Premier League. Om deze reden investeerde Burnley meer dan 100 miljoen euro tijdens de zomermercato.

Daarbij viel op dat Kompany een duidelijke hand heeft in het transferbeleid van de club. Dat bleek vorig seizoen al toen hij een heleboel ‘oude bekenden’ uit de Belgische competitie haalde.

Dit seizoen trok hij twee spelers met een Anderlecht verleden aan, Hannes Delcroix en Jacob Bruun Larsen, en ook Mike Trésor, vorig seizoen de assistenkoning in de Jupiler Pro League.

Het blijkt echter dat veel van de transfers niet aan de verwachtingen voldoen, en sommige spelers worden zelfs in twijfel getrokken. 

Burnley is dit seizoen een ploeg zonder vertrouwen en zonder een duidelijke identiteit, en het plezier van het kijken naar hen is verdwenen. De resultaten van de ontwikkeling waar Kompany het hele seizoen over sprak, worden steeds moeilijker te zien.

“Het is een nooit eindigend nachtmerrie seizoen dat steeds nieuwe manieren vindt om wanhoop te veroorzaken”, schreef The Athletic.

Kompany is er niet in geslaagd om zich aan te passen aan de Premier League

“Dit Burnley is één van de grootste teleurstellingen in de geschiedenis van de Premier League”, stelde commentator Matt Davies-Adams in The Totally Football Show, een podcast van The Athletic.

“Ze hebben véél te veel veranderd aan hun ploeg. Doorheen het seizoen is er ook nul evolutie merkbaar in hun speelwijze. Vincent Kompany werd vorige zomer nog gelinkt aan Tottenham, maar hij is er helemaal niet in geslaagd zich aan te passen aan de Premier League.”

Door het falende transferbeleid en de tegenvallende resultaten is er een groeiende kloof ontstaan tussen de huidige selectie spelers en de supporters. De culthelden van vorig seizoen, zoals Ashley Barnes, Nathan Tella en Ian Maatsen, keerden niet terug. Anderen zijn uitgeleend of zijn op de bank beland.

Hoewel een groot deel van de fanbase nog steeds achter Kompany staat, groeit het aantal supporters dat zich steeds meer loskomt van de spelers en het proces. Of het nu gaat om Kompany's tactieken, de teleurstellende transfers of het gebrek aan kwaliteit in de selectie.

Kompany spilfiguur: hij beslist of een transfer goedgekeurd wordt

De belangrijkste oorzaak van de sportieve malaise en de verdeeldheid onder de supporters is grotendeels toe te schrijven aan het falende transferbeleid van de club. Vincent Kompany fungeert als de spil in het transferproces, waardoor hij ook in zijn richting wordt gewezen bij de teleurstellende gang van zaken.

Burnley vertrouwt op hun data- en analysemodel voor transfers en werkt met een comité waarin de staf, scouts, analisten en enkele belangrijke leden van de club de transferdoelen bespreken.

Vervolgens wordt de lijst met doelwitten ingekort tot een shortlist, waarbij gesprekken worden gevoerd om de prijs en beschikbaarheid te bepalen. Daarna vindt een diepgaande analyse plaats op tactisch, sportief, karakterieel en psychologisch gebied.

“Dan is het aan Kompany en zijn staf om te beslissen of ze een transfer goedkeuren”, meldt The Athletic.

Kompany staat centraal in de hele operatie en wordt beschouwd als het beste verkoopargument van de club. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Kompany behoudt de volledige steun van ALK Capital

Ondanks de tegenslagen behoudt Vincent Kompany de volledige steun van de eigenaars, ALK Capital. Zijn dagelijkse toewijding, inzet en werkethiek om oplossingen te vinden en zijn spelers te verbeteren, maken nog steeds indruk.

Op het trainingsveld blijft hij de meest positieve persoon, en zijn onwrikbare focus en geloof blijven intact. Zijn scherp oog voor detail en zijn betrokkenheid bij alle aspecten van de club, zowel op voetbalgebied als zakelijk, hebben hem doen uitgroeien tot de centrale figuur bij Burnley.

Bovendien blijft Kompany een positieve relatie onderhouden met voorzitter Alan Pace, met wie hij regelmatig in contact staat.

Heeft het transferbeleid van Kompany gefaald?

Meest recent

Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

1
1
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

54
54
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

434
434
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

78
78
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

54
54
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

25
25
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

110
110
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

99
99
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

683
683
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

244
244
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

850
850
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

205
205
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

725
725
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

602
602
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

268
268
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

819
819
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

131
131
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

346
346
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

833
833
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

835
835
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

608
608
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

210
210
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

542
542
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

604
604
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

1270
1270

Meer sportnieuws