Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

594 stemmen
Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

Vincent Kompany heeft een doorslaggevende stem in het transferbeleid bij Burnley, en daarom wordt hij mede verantwoordelijk gehouden voor de teleurstellende prestaties seizoen.

Ondanks miljoeneninvesteringen tijdens de zomermercato, slaagde de club er niet in om aan de hoge standaarden van de Premier League te voldoen. Met slechts drie overwinningen tot nu toe, wordt Kompany's transferbeleid in twijfel getrokken.

Ondanks zijn blijvende steun van de eigenaars, blijft de kritiek groeien, vooral bij een deel van de fanbase.

LEES OOK: 'Bayern in actie: ruildeal bezorgt Kompany nieuwe steunpilaar'

Burnley FC moest de zomermercato corrigeren op de wintermercato

In het lopende Premier League-seizoen heeft Burnley FC slechts drie overwinningen weten te behalen. Twee daarvan kwamen tegen nieuwkomers Sheffield United en Luton Town.

De derde overwinning was tegen Fulham FC op 23 december. In alle andere wedstrijden was Burnley de underdog en het is duidelijk dat de ploeg onder leiding van Vincent Kompany niet aan de hoge standaarden van de Premier League voldoet.

Om de negatieve spiraal te doorbreken en de dreigende degradatie naar het Championship te vermijden, was de wintermercato cruciaal voor Burnley. Hoewel de club een brede selectie heeft, ontbreekt het hen aan de nodige kwaliteit om de situatie te keren.

Het transferbeleid in januari moest dan ook perfect zijn om de teleurstellende zomertransfers te corrigeren, maar gezien de beperkte financiële middelen was het echter niet mogelijk om grote aankopen te doen.

Met degradatie als een reële dreiging, moest Burnley verstandig handelen en hun uitgaven beheersen om zichzelf te beschermen moest het ergste gebeuren in mei.

Daarom heeft de club in januari drie huurspelers aangetrokken: Maxime Estève van Montpellier, David Datro Fofana van Chelsea en Lorenz Assignon van FC Metz, allen zonder aankoopoptie.

Vincent Kompany ligt aan de basis van nachtmerrie seizoen

Vincent Kompany voorzag vorige zomer al dat de selectie die uit de Championship promoveerde niet voldoende was voor de Premier League. Om deze reden investeerde Burnley meer dan 100 miljoen euro tijdens de zomermercato.

Daarbij viel op dat Kompany een duidelijke hand heeft in het transferbeleid van de club. Dat bleek vorig seizoen al toen hij een heleboel ‘oude bekenden’ uit de Belgische competitie haalde.

Dit seizoen trok hij twee spelers met een Anderlecht verleden aan, Hannes Delcroix en Jacob Bruun Larsen, en ook Mike Trésor, vorig seizoen de assistenkoning in de Jupiler Pro League.

Het blijkt echter dat veel van de transfers niet aan de verwachtingen voldoen, en sommige spelers worden zelfs in twijfel getrokken. 

Burnley is dit seizoen een ploeg zonder vertrouwen en zonder een duidelijke identiteit, en het plezier van het kijken naar hen is verdwenen. De resultaten van de ontwikkeling waar Kompany het hele seizoen over sprak, worden steeds moeilijker te zien.

“Het is een nooit eindigend nachtmerrie seizoen dat steeds nieuwe manieren vindt om wanhoop te veroorzaken”, schreef The Athletic.

Kompany is er niet in geslaagd om zich aan te passen aan de Premier League

“Dit Burnley is één van de grootste teleurstellingen in de geschiedenis van de Premier League”, stelde commentator Matt Davies-Adams in The Totally Football Show, een podcast van The Athletic.

“Ze hebben véél te veel veranderd aan hun ploeg. Doorheen het seizoen is er ook nul evolutie merkbaar in hun speelwijze. Vincent Kompany werd vorige zomer nog gelinkt aan Tottenham, maar hij is er helemaal niet in geslaagd zich aan te passen aan de Premier League.”

Door het falende transferbeleid en de tegenvallende resultaten is er een groeiende kloof ontstaan tussen de huidige selectie spelers en de supporters. De culthelden van vorig seizoen, zoals Ashley Barnes, Nathan Tella en Ian Maatsen, keerden niet terug. Anderen zijn uitgeleend of zijn op de bank beland.

Hoewel een groot deel van de fanbase nog steeds achter Kompany staat, groeit het aantal supporters dat zich steeds meer loskomt van de spelers en het proces. Of het nu gaat om Kompany's tactieken, de teleurstellende transfers of het gebrek aan kwaliteit in de selectie.

Kompany spilfiguur: hij beslist of een transfer goedgekeurd wordt

De belangrijkste oorzaak van de sportieve malaise en de verdeeldheid onder de supporters is grotendeels toe te schrijven aan het falende transferbeleid van de club. Vincent Kompany fungeert als de spil in het transferproces, waardoor hij ook in zijn richting wordt gewezen bij de teleurstellende gang van zaken.

Burnley vertrouwt op hun data- en analysemodel voor transfers en werkt met een comité waarin de staf, scouts, analisten en enkele belangrijke leden van de club de transferdoelen bespreken.

Vervolgens wordt de lijst met doelwitten ingekort tot een shortlist, waarbij gesprekken worden gevoerd om de prijs en beschikbaarheid te bepalen. Daarna vindt een diepgaande analyse plaats op tactisch, sportief, karakterieel en psychologisch gebied.

“Dan is het aan Kompany en zijn staf om te beslissen of ze een transfer goedkeuren”, meldt The Athletic.

Kompany staat centraal in de hele operatie en wordt beschouwd als het beste verkoopargument van de club. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Kompany behoudt de volledige steun van ALK Capital

Ondanks de tegenslagen behoudt Vincent Kompany de volledige steun van de eigenaars, ALK Capital. Zijn dagelijkse toewijding, inzet en werkethiek om oplossingen te vinden en zijn spelers te verbeteren, maken nog steeds indruk.

Op het trainingsveld blijft hij de meest positieve persoon, en zijn onwrikbare focus en geloof blijven intact. Zijn scherp oog voor detail en zijn betrokkenheid bij alle aspecten van de club, zowel op voetbalgebied als zakelijk, hebben hem doen uitgroeien tot de centrale figuur bij Burnley.

Bovendien blijft Kompany een positieve relatie onderhouden met voorzitter Alan Pace, met wie hij regelmatig in contact staat.

Heeft het transferbeleid van Kompany gefaald?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

12
12
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

12
12
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

19
19
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

107
107
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

41
41
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

196
196
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

77
77
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

88
88
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

575
575
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

28
28
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

55
55
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

67
67
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

245
245
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

118
118
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

144
144
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

239
239
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

81
81
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

133
133
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

140
140
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

154
154
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

449
449
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

142
142

Meer sportnieuws