Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

door
Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

Vincent Kompany heeft een doorslaggevende stem in het transferbeleid bij Burnley, en daarom wordt hij mede verantwoordelijk gehouden voor de teleurstellende prestaties seizoen.

Ondanks miljoeneninvesteringen tijdens de zomermercato, slaagde de club er niet in om aan de hoge standaarden van de Premier League te voldoen. Met slechts drie overwinningen tot nu toe, wordt Kompany's transferbeleid in twijfel getrokken.

Ondanks zijn blijvende steun van de eigenaars, blijft de kritiek groeien, vooral bij een deel van de fanbase.

LEES OOK: Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Burnley FC moest de zomermercato corrigeren op de wintermercato

In het lopende Premier League-seizoen heeft Burnley FC slechts drie overwinningen weten te behalen. Twee daarvan kwamen tegen nieuwkomers Sheffield United en Luton Town.

De derde overwinning was tegen Fulham FC op 23 december. In alle andere wedstrijden was Burnley de underdog en het is duidelijk dat de ploeg onder leiding van Vincent Kompany niet aan de hoge standaarden van de Premier League voldoet.

Om de negatieve spiraal te doorbreken en de dreigende degradatie naar het Championship te vermijden, was de wintermercato cruciaal voor Burnley. Hoewel de club een brede selectie heeft, ontbreekt het hen aan de nodige kwaliteit om de situatie te keren.

Het transferbeleid in januari moest dan ook perfect zijn om de teleurstellende zomertransfers te corrigeren, maar gezien de beperkte financiële middelen was het echter niet mogelijk om grote aankopen te doen.

Met degradatie als een reële dreiging, moest Burnley verstandig handelen en hun uitgaven beheersen om zichzelf te beschermen moest het ergste gebeuren in mei.

Daarom heeft de club in januari drie huurspelers aangetrokken: Maxime Estève van Montpellier, David Datro Fofana van Chelsea en Lorenz Assignon van FC Metz, allen zonder aankoopoptie.

Vincent Kompany ligt aan de basis van nachtmerrie seizoen

Vincent Kompany voorzag vorige zomer al dat de selectie die uit de Championship promoveerde niet voldoende was voor de Premier League. Om deze reden investeerde Burnley meer dan 100 miljoen euro tijdens de zomermercato.

Daarbij viel op dat Kompany een duidelijke hand heeft in het transferbeleid van de club. Dat bleek vorig seizoen al toen hij een heleboel ‘oude bekenden’ uit de Belgische competitie haalde.

Dit seizoen trok hij twee spelers met een Anderlecht verleden aan, Hannes Delcroix en Jacob Bruun Larsen, en ook Mike Trésor, vorig seizoen de assistenkoning in de Jupiler Pro League.

Het blijkt echter dat veel van de transfers niet aan de verwachtingen voldoen, en sommige spelers worden zelfs in twijfel getrokken. 

Burnley is dit seizoen een ploeg zonder vertrouwen en zonder een duidelijke identiteit, en het plezier van het kijken naar hen is verdwenen. De resultaten van de ontwikkeling waar Kompany het hele seizoen over sprak, worden steeds moeilijker te zien.

“Het is een nooit eindigend nachtmerrie seizoen dat steeds nieuwe manieren vindt om wanhoop te veroorzaken”, schreef The Athletic.

Kompany is er niet in geslaagd om zich aan te passen aan de Premier League

“Dit Burnley is één van de grootste teleurstellingen in de geschiedenis van de Premier League”, stelde commentator Matt Davies-Adams in The Totally Football Show, een podcast van The Athletic.

“Ze hebben véél te veel veranderd aan hun ploeg. Doorheen het seizoen is er ook nul evolutie merkbaar in hun speelwijze. Vincent Kompany werd vorige zomer nog gelinkt aan Tottenham, maar hij is er helemaal niet in geslaagd zich aan te passen aan de Premier League.”

Door het falende transferbeleid en de tegenvallende resultaten is er een groeiende kloof ontstaan tussen de huidige selectie spelers en de supporters. De culthelden van vorig seizoen, zoals Ashley Barnes, Nathan Tella en Ian Maatsen, keerden niet terug. Anderen zijn uitgeleend of zijn op de bank beland.

Hoewel een groot deel van de fanbase nog steeds achter Kompany staat, groeit het aantal supporters dat zich steeds meer loskomt van de spelers en het proces. Of het nu gaat om Kompany's tactieken, de teleurstellende transfers of het gebrek aan kwaliteit in de selectie.

Kompany spilfiguur: hij beslist of een transfer goedgekeurd wordt

De belangrijkste oorzaak van de sportieve malaise en de verdeeldheid onder de supporters is grotendeels toe te schrijven aan het falende transferbeleid van de club. Vincent Kompany fungeert als de spil in het transferproces, waardoor hij ook in zijn richting wordt gewezen bij de teleurstellende gang van zaken.

Burnley vertrouwt op hun data- en analysemodel voor transfers en werkt met een comité waarin de staf, scouts, analisten en enkele belangrijke leden van de club de transferdoelen bespreken.

Vervolgens wordt de lijst met doelwitten ingekort tot een shortlist, waarbij gesprekken worden gevoerd om de prijs en beschikbaarheid te bepalen. Daarna vindt een diepgaande analyse plaats op tactisch, sportief, karakterieel en psychologisch gebied.

“Dan is het aan Kompany en zijn staf om te beslissen of ze een transfer goedkeuren”, meldt The Athletic.

Kompany staat centraal in de hele operatie en wordt beschouwd als het beste verkoopargument van de club. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Kompany behoudt de volledige steun van ALK Capital

Ondanks de tegenslagen behoudt Vincent Kompany de volledige steun van de eigenaars, ALK Capital. Zijn dagelijkse toewijding, inzet en werkethiek om oplossingen te vinden en zijn spelers te verbeteren, maken nog steeds indruk.

Op het trainingsveld blijft hij de meest positieve persoon, en zijn onwrikbare focus en geloof blijven intact. Zijn scherp oog voor detail en zijn betrokkenheid bij alle aspecten van de club, zowel op voetbalgebied als zakelijk, hebben hem doen uitgroeien tot de centrale figuur bij Burnley.

Bovendien blijft Kompany een positieve relatie onderhouden met voorzitter Alan Pace, met wie hij regelmatig in contact staat.

Heeft het transferbeleid van Kompany gefaald?

Meest recent

Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

15
15
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

30
30
Monstertransfer: City pakt uit met grote concurrent Doku

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

37
37
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

65
65
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

40
40
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

73
73
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

41
41
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

138
138
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

99
99
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

132
132
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

268
268
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

139
139
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

88
88
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

324
324
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

204
204
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

541
541
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

115
115
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

497
497
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

398
398
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

497
497
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

223
223
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

153
153
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

109
109
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

284
284
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

86
86

Meer sportnieuws