Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

door
Kompany zorgt voor gigantische nachtmerrie bij Burnley FC

Vincent Kompany heeft een doorslaggevende stem in het transferbeleid bij Burnley, en daarom wordt hij mede verantwoordelijk gehouden voor de teleurstellende prestaties seizoen.

Ondanks miljoeneninvesteringen tijdens de zomermercato, slaagde de club er niet in om aan de hoge standaarden van de Premier League te voldoen. Met slechts drie overwinningen tot nu toe, wordt Kompany's transferbeleid in twijfel getrokken.

Ondanks zijn blijvende steun van de eigenaars, blijft de kritiek groeien, vooral bij een deel van de fanbase.

LEES OOK: 'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Burnley FC moest de zomermercato corrigeren op de wintermercato

In het lopende Premier League-seizoen heeft Burnley FC slechts drie overwinningen weten te behalen. Twee daarvan kwamen tegen nieuwkomers Sheffield United en Luton Town.

De derde overwinning was tegen Fulham FC op 23 december. In alle andere wedstrijden was Burnley de underdog en het is duidelijk dat de ploeg onder leiding van Vincent Kompany niet aan de hoge standaarden van de Premier League voldoet.

Om de negatieve spiraal te doorbreken en de dreigende degradatie naar het Championship te vermijden, was de wintermercato cruciaal voor Burnley. Hoewel de club een brede selectie heeft, ontbreekt het hen aan de nodige kwaliteit om de situatie te keren.

Het transferbeleid in januari moest dan ook perfect zijn om de teleurstellende zomertransfers te corrigeren, maar gezien de beperkte financiële middelen was het echter niet mogelijk om grote aankopen te doen.

Met degradatie als een reële dreiging, moest Burnley verstandig handelen en hun uitgaven beheersen om zichzelf te beschermen moest het ergste gebeuren in mei.

Daarom heeft de club in januari drie huurspelers aangetrokken: Maxime Estève van Montpellier, David Datro Fofana van Chelsea en Lorenz Assignon van FC Metz, allen zonder aankoopoptie.

Vincent Kompany ligt aan de basis van nachtmerrie seizoen

Vincent Kompany voorzag vorige zomer al dat de selectie die uit de Championship promoveerde niet voldoende was voor de Premier League. Om deze reden investeerde Burnley meer dan 100 miljoen euro tijdens de zomermercato.

Daarbij viel op dat Kompany een duidelijke hand heeft in het transferbeleid van de club. Dat bleek vorig seizoen al toen hij een heleboel ‘oude bekenden’ uit de Belgische competitie haalde.

Dit seizoen trok hij twee spelers met een Anderlecht verleden aan, Hannes Delcroix en Jacob Bruun Larsen, en ook Mike Trésor, vorig seizoen de assistenkoning in de Jupiler Pro League.

Het blijkt echter dat veel van de transfers niet aan de verwachtingen voldoen, en sommige spelers worden zelfs in twijfel getrokken. 

Burnley is dit seizoen een ploeg zonder vertrouwen en zonder een duidelijke identiteit, en het plezier van het kijken naar hen is verdwenen. De resultaten van de ontwikkeling waar Kompany het hele seizoen over sprak, worden steeds moeilijker te zien.

“Het is een nooit eindigend nachtmerrie seizoen dat steeds nieuwe manieren vindt om wanhoop te veroorzaken”, schreef The Athletic.

Kompany is er niet in geslaagd om zich aan te passen aan de Premier League

“Dit Burnley is één van de grootste teleurstellingen in de geschiedenis van de Premier League”, stelde commentator Matt Davies-Adams in The Totally Football Show, een podcast van The Athletic.

“Ze hebben véél te veel veranderd aan hun ploeg. Doorheen het seizoen is er ook nul evolutie merkbaar in hun speelwijze. Vincent Kompany werd vorige zomer nog gelinkt aan Tottenham, maar hij is er helemaal niet in geslaagd zich aan te passen aan de Premier League.”

Door het falende transferbeleid en de tegenvallende resultaten is er een groeiende kloof ontstaan tussen de huidige selectie spelers en de supporters. De culthelden van vorig seizoen, zoals Ashley Barnes, Nathan Tella en Ian Maatsen, keerden niet terug. Anderen zijn uitgeleend of zijn op de bank beland.

Hoewel een groot deel van de fanbase nog steeds achter Kompany staat, groeit het aantal supporters dat zich steeds meer loskomt van de spelers en het proces. Of het nu gaat om Kompany's tactieken, de teleurstellende transfers of het gebrek aan kwaliteit in de selectie.

Kompany spilfiguur: hij beslist of een transfer goedgekeurd wordt

De belangrijkste oorzaak van de sportieve malaise en de verdeeldheid onder de supporters is grotendeels toe te schrijven aan het falende transferbeleid van de club. Vincent Kompany fungeert als de spil in het transferproces, waardoor hij ook in zijn richting wordt gewezen bij de teleurstellende gang van zaken.

Burnley vertrouwt op hun data- en analysemodel voor transfers en werkt met een comité waarin de staf, scouts, analisten en enkele belangrijke leden van de club de transferdoelen bespreken.

Vervolgens wordt de lijst met doelwitten ingekort tot een shortlist, waarbij gesprekken worden gevoerd om de prijs en beschikbaarheid te bepalen. Daarna vindt een diepgaande analyse plaats op tactisch, sportief, karakterieel en psychologisch gebied.

“Dan is het aan Kompany en zijn staf om te beslissen of ze een transfer goedkeuren”, meldt The Athletic.

Kompany staat centraal in de hele operatie en wordt beschouwd als het beste verkoopargument van de club. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Kompany behoudt de volledige steun van ALK Capital

Ondanks de tegenslagen behoudt Vincent Kompany de volledige steun van de eigenaars, ALK Capital. Zijn dagelijkse toewijding, inzet en werkethiek om oplossingen te vinden en zijn spelers te verbeteren, maken nog steeds indruk.

Op het trainingsveld blijft hij de meest positieve persoon, en zijn onwrikbare focus en geloof blijven intact. Zijn scherp oog voor detail en zijn betrokkenheid bij alle aspecten van de club, zowel op voetbalgebied als zakelijk, hebben hem doen uitgroeien tot de centrale figuur bij Burnley.

Bovendien blijft Kompany een positieve relatie onderhouden met voorzitter Alan Pace, met wie hij regelmatig in contact staat.

Heeft het transferbeleid van Kompany gefaald?

Meest recent

Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

13
13
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

47
47
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

25
25
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

139
139
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

263
263
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

52
52
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

96
96
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

81
81
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

165
165
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

122
122
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

243
243
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

147
147
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

181
181
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

216
216
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

75
75
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

302
302
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

143
143
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

223
223
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

114
114
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

260
260

Meer sportnieuws