Thiago gaat compleet over de schreef bij Club Brugge

door
Thiago gaat compleet over de schreef bij Club Brugge

Igor Thiago heeft de grootste moeite om zijn vorm terug te vinden bij Club Brugge. Eind 2023 zette hij een verbluffende reeks neer van 18 doelpunten in 12 wedstrijden, maar na de wintermercato 2024 heeft hij nog geen enkel doelpunt gescoord in vier wedstrijden.

De kritiek op de Braziliaanse spits groeit omdat hij belangrijke kansen mist en zwaar onder de maat presteert voor het doel. In het kalenderjaar 2024 heeft Thiago inmiddels 10 kansen gehad, maar nog geen enkel doelpunt gescoord.

In het begin van dit seizoen, waar zijn ritme ook matig was, had normaal al 2 doelpunten in 10 kansen gemaakt, en tijdens zijn beste periode eind 2023 had hij gemiddeld zelfs al 5 keer gescoord in 10 pogingen. Dit kalenderjaar scoort hij -150% onder de verwachtingen op basis van de verwachte doelpunten.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Thiago sinds einde wintermercato: 0 goals in 4 matchen

Igor Thiago is momenteel even het ritme kwijt. Na een indrukwekkende reeks van 18 doelpunten in 12 wedstrijden in de laatste maanden van 2023, zoekt de Braziliaan sinds het sluiten van de wintermercato naar de beste versie van zichzelf.

De 22-jarige heeft dit jaar nog geen enkel doelpunt gescoord in de laatste vier wedstrijden tegen Antwerp FC, Cercle Brugge en twee keer Union SG. Bovendien is hij vooral opgevallen door enkele gemiste (grote) doelkansen.

Marc Degryse zag hem tegen Cercle Brugge twee "enorme" kansen missen. “Ik wil niet populistisch klinken, maar dit was niet wat je mag verwachten van iemand van 37 miljoen. Twee keer kan hij het hoofd niet koel houden."

"Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen.” Bovendien werd Thiago tegen Cercle ook nog eens uitgesloten met een rode kaart.

Tegen Union kwam hij zelfs drie keer oog in oog met Anthony Moris, maar hij slaagde er telkens niet in te scoren.

Thiago in 2024: nooit slechter voor doel geweest bij Club Brugge

Net zoals in het begin van het seizoen lijkt Igor Thiago weer vaker de bal op knullige wijze te verliezen en oogt hij onbeholpen met de bal aan zijn voet. Ook zijn gemiste kansen voor het doel zijn terug, waarbij de huidige situatie nog dramatischer lijkt te zijn dan tijdens zijn wisselvallige start van het seizoen.

Tijdens de eerste maanden waarin hij fel bekritiseerd werd vanwege zijn gemiste kansen, was hij goed voor één doelpunt per vijf kansen. In de laatste vier wedstrijden heeft Thiago inmiddels 10 kansen gehad, maar geen enkel doelpunt gescoord.

In het begin van dit seizoen, waar zijn ritme ook matig was, had normaal al 2 doelpunten in 10 kansen gemaakt, en tijdens zijn beste periode eind 2023 had hij gemiddeld zelfs al 5 keer gescoord in 10 pogingen.

Momenteel scoort hij -150% onder de verwachtingen op basis van de verwachte doelpunten, terwijl dit aan het begin van het seizoen 'slechts' -25% was. Tijdens zijn beste periode van dit seizoen presteerde hij 29% boven de verwachtingen voor het doel.

Kritiek op Thiago neemt weer toe

Igor Thiago blijft een waardevolle kracht in het spel van Club Brugge, ondanks zijn huidige problemen voor het doel. Hij kan nog steeds dienen als een nuttige breekijzer en werkt zich altijd te pletter op het veld.

Met zijn vermogen om de bal vast te houden, is de Braziliaan een waardevol aanspeelpunt wanneer het team onder druk staat. 

Desondanks blijft de kritiek op Thiago aanhouden, wat doet denken aan de negatieve commentaren begin dit seizoen. “Thiago, 37 miljoen, kom zeg! Dan waren wij er in onze tijd vijftig waard!”, zei voormalig Club Brugge speler Julien Cools onlangs aan Het Nieuwsblad.

Aad de Mos omschreef hem als "een halfje" in de Krant van West-Vlaanderen en zei: “Wat Club binnenhaalde voor Thiago is ongelooflijk. Natuurlijk is hij geen 37 miljoen waard.”

Marc Degryse heeft vanaf dag één zijn twijfels gehad over Thiago, vooral met betrekking tot het technische aspect. “Hij heeft echt wel nog veel mankementen. Zijn werkkracht en zijn teamspirit maken veel goed.”

Heeft Brentford een kat in een zak gekocht met Thiago?

Hoewel het lijkt alsof Brentford FC een miskoop heeft gedaan met Igor Thiago, heeft de Engelse club niet voor niets hun inkomende transferrecord verbroken voor de Braziliaan. 

Brentford beschikt over een uitgebreide database van maar liefst 85.500 spelers en hanteert zes specifieke criteria voor elke positie. Honderden gedetailleerde video's worden opgesteld over potentiële doelwitten.

Het intensieve scoutingsproces van Brentford is verbluffend, waarbij het analyseren van maar liefst 45 wedstrijden van een speler zoals Thiago niet ongebruikelijk is. Thiago voldeed maar liefst 33 keer aan de hoge kwaliteitseisen van Brentford.

Vooral de snelle vooruitgang en progressie van Thiago in de afgelopen maanden overtuigden Brentford om 37 miljoen euro met bonussen voor hem te betalen. Op 22-jarige leeftijd heeft Thiago ook nog aanzienlijke ruimte voor verbetering, wat hem des te aantrekkelijker en interessanter maakt voor de club.

Brentford hanteert het 'buy low, sell high'-principe, en het doel is om op lange termijn aanzienlijke winst te behalen uit deze deal.

Zal Brentford Thiago ook met winst kunnen verkopen?

Meest recent

Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

6
6
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

123
123
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

21
21
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

94
94
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

147
147
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

134
134
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

154
154
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

221
221
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

164
164
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

478
478
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

120
120
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

258
258
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

184
184
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

149
149
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

367
367
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

147
147
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

149
149
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

64
64
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

201
201
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

398
398
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

424
424
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

309
309
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

78
78
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

637
637

Meer sportnieuws