'Liverpool pleegt Premier League-coup voor opvolger Klopp'

door
'Liverpool pleegt Premier League-coup voor opvolger Klopp'

Één naam geldt als de absolute droomkandidaat om het roer over te nemen bij Liverpool na dit seizoen: Xabi Alonso. De Engelse club houdt ook een plan-B achter de hand.

LEES OOK: 'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Alonso nummer één voor Liverpool

Alonso levert uitstekend werk af bij Bayer Leverkusen, dat momenteel aan de leiding staat in de Bundesliga. Bovendien was hij destijds als speler zelf nog actief op Anfield. Alonso heeft alvast de goedkeuring van Klopp zelf en ook het bestuur is blijkbaar overtuigd.

Zo raakte eerder deze week nog bekend dat Liverpool inmiddels de eerste toenaderingspogingen heeft ondernomen. Maar van een definitief akkoord is nog lang geen sprake. De Spanjaard heeft in Leverkusen nog een lopend contract en de Bundesliga-koploper wil zijn trainer niet zomaar laten gaan.

Plan B voor Liverpool: De Zerbi

Volgens Sky Sports werd een p(rijskaartje van liefst 15 à 25 miljoen euro rond zijn nek gehangen. Dat zou van Alonso meteen één van duurste trainers ooit maken. Daarom is ook Roberto De Zerbi geïdentificeerd als een van de mogelijke vervangers van Klopp, zo meldt The Guardian.

De Italiaan maakte indruk tijdens zijn periodes bij Sassuolo en Shakhtar, voordat hij een impact had bij Brighton nadat hij Graham Potter verving na diens overstap naar Chelsea. De interesse van de winnaars van de Carabao Cup bevindt zich naar verluidt in een "verkennende fase."

De Zerbi kan ook naar FC Barcelona

De Zerbi vertelde verslaggevers op vrijdag dat hij volgend seizoen bij Brighton zal blijven. "Ja, ik heb een contract. Ik heb nog niets besloten. Mijn focus ligt voor 100% bij Brighton," zei hij.

De Zerbi is niet de enige kandidaat op de shortlist van Liverpool, aangezien Sporting CP-baas Ruben Amorim ook een optie is om Klopp op te volgen, terwijl Julian Nagelsmann ook wordt genoemd. Bovendien is gemeld dat Barcelona De Zerbi heeft gekozen als hun voorkeurskandidaat om Xavi als coach op te volgen.

Wie moet de volgende Liverpool-coach worden?

Meest recent

Van transferbom tot familieman: Nainggolan verrast

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

104
104
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

71
71
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

84
84
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

85
85
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

85
85
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

67
67
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

308
308
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

70
70
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

288
288
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

107
107
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

679
679
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

412
412
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

109
109
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

511
511
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

614
614
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

935
935
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

160
160
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

116
116
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

140
140
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

173
173
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

209
209
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

79
79
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

260
260
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

92
92

Meer sportnieuws