Club Brugge staat perplex: toptransfer crasht compleet

door
Club Brugge staat perplex: toptransfer crasht compleet

Na zijn gemiste kans op een droomtransfer naar Brentford FC lijken ook andere Engelse topclubs hun interesse in Antonio Nusa te hebben laten varen.

Club Brugge is nu gedwongen om de Noorse aanvaller opnieuw in de etalage te zetten, met de hoop om minstens 32 miljoen euro te ontvangen, maar dat is niet vanzelfsprekend.

“De toekomst van Antonio Nusa is nog nooit zo onduidelijk geweest”, schreef La Libre.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Alles wat Nusa aanraakt verandert in goud: Club wil meer dan 30 miljoen

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa (18) de grote doorbraak forceren bij Club Brugge. De jonge Noor loste oorspronkelijk die verwachtingen in tijdens het begin van het huidige seizoen.

In de Noorse media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Eind augustus meldde Chelsea zich met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen. Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen.

Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

De jackpot voor Club Brugge: “Elke club wil Antonio Nusa kopen”

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs onverminderd verder, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen over een transfer van Antonio Nusa.

“Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

In de voorbije maanden bleven verschillende Premier League clubs de vinger op de pols houden in het dossier-Nusa, zoals Chelsea, Manchester United, Fulham, Tottenham, Newcastle, Liverpool, Arsenal en West Ham, wat duidelijk maakt dat de toekomst van de 18-jarige zich over Het Kanaal bevindt.

“Als de clubs nu niet toeslaan voor iemand zoals Nusa, dan vrezen ze dat hij op korte termijn onbetaalbaar zal worden”, zei Wim Lagae, sporteconoom verbonden aan de KU Leuven, aan Het Nieuwsblad.

“Het is eigen aan de sport: je moet er snel bij zijn. Wat de prijs trouwens ook opdrijft, is de grote concurrentie. Elke club wil Nusa kopen.”

De Brentford-deal: 33 miljoen met 4 miljoen aan haalbare bonussen

Eind januari bereikten Brentford en Club Brugge een principeakkoord voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge recht gaf op 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop.

Vorige zomer was Bart Verhaeghe ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan de geboden 30 miljoen euro van Chelsea en de voorzitter van Club Brugge kreeg dus gelijk.

Maar tijdens de medische tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg om de transfer officieel af te ronden.

Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

Hoewel Club Brugge zeker was dat dit geen beletsel vormde om de transfer te laten afspringen, iets wat bevestigd werd door een onafhankelijke Noorse arts, waren de omstandigheden niet meer ideaal om de deal af te ronden.

Uiteindelijk was het Nusa zelf die besloot om de stekker uit de deal te trekken.

Club Brugge zet Nusa weer in de etalage: minstens 32 miljoen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford wordt de druk weer opgevoerd om Antonio Nusa in de komende maanden te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukt dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler.

“Het is in zijn belang en in dat van Club Brugge dat Nusa straks eindelijk de hoge verwachtingen inlost.”

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld is, blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen overstijgt.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen.”

“De toekomst van Antonio Nusa is nog nooit zo onduidelijk geweest”

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford FC heeft Antonio Nusa drie keer een basisplaats gekregen bij Club Brugge, maar daar kon hij helemaal geen indruk maken. De Noor bleef onder de maat presteren, en de transferperikelen kunnen daarbij een rol hebben gespeeld.

Het Laatste Nieuws bestempelde Nusa als een van de desillusies van Club Brugge in de Klassieker tegen Anderlecht. Philippe Albert uitte zijn verbazing in Le Soir over het idee dat Nusa voor meer dan 30 miljoen verkocht zou moeten worden.

“Dat zijn dan de mannen die dertig miljoen moeten opleveren”, merkte ex-Club Brugge-speler Julien Cools ook op tegen Het Nieuwsblad.

Hoewel het bestuur en Ronny Deila nog steeds geloven in Nusa, slaagt de 18-jarige er niet in om zijn kansen te grijpen.

In de aanloop naar de halve finale van de beker tegen Union SG voorspelde Het Nieuwsblad zelfs dat Nusa mogelijk het kind van de rekening zou worden van het basiselftal, en Deila selecteerde hem uiteindelijk niet eens voor de wedstrijd.

“De toekomst van Antonio Nusa is nog nooit zo onduidelijk geweest”, schreef La Libre.

Club Brugge zal Nusa nog kunnen verkopen voor minstens 30 miljoen

Meest recent

Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

24
24
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

109
109
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

11
11
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

46
46
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

105
105
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

150
150
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

29
29
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

116
116
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

59
59
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

141
141
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

124
124
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

64
64
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

84
84
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

243
243
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

356
356
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

180
180
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

96
96
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

42
42
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

473
473
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

67
67
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

183
183
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

598
598
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

344
344

Meer sportnieuws