Club Brugge staat perplex: toptransfer crasht compleet

door
Club Brugge staat perplex: toptransfer crasht compleet

Na zijn gemiste kans op een droomtransfer naar Brentford FC lijken ook andere Engelse topclubs hun interesse in Antonio Nusa te hebben laten varen.

Club Brugge is nu gedwongen om de Noorse aanvaller opnieuw in de etalage te zetten, met de hoop om minstens 32 miljoen euro te ontvangen, maar dat is niet vanzelfsprekend.

“De toekomst van Antonio Nusa is nog nooit zo onduidelijk geweest”, schreef La Libre.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Alles wat Nusa aanraakt verandert in goud: Club wil meer dan 30 miljoen

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa (18) de grote doorbraak forceren bij Club Brugge. De jonge Noor loste oorspronkelijk die verwachtingen in tijdens het begin van het huidige seizoen.

In de Noorse media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Eind augustus meldde Chelsea zich met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen. Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen.

Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

De jackpot voor Club Brugge: “Elke club wil Antonio Nusa kopen”

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs onverminderd verder, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen over een transfer van Antonio Nusa.

“Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

In de voorbije maanden bleven verschillende Premier League clubs de vinger op de pols houden in het dossier-Nusa, zoals Chelsea, Manchester United, Fulham, Tottenham, Newcastle, Liverpool, Arsenal en West Ham, wat duidelijk maakt dat de toekomst van de 18-jarige zich over Het Kanaal bevindt.

“Als de clubs nu niet toeslaan voor iemand zoals Nusa, dan vrezen ze dat hij op korte termijn onbetaalbaar zal worden”, zei Wim Lagae, sporteconoom verbonden aan de KU Leuven, aan Het Nieuwsblad.

“Het is eigen aan de sport: je moet er snel bij zijn. Wat de prijs trouwens ook opdrijft, is de grote concurrentie. Elke club wil Nusa kopen.”

De Brentford-deal: 33 miljoen met 4 miljoen aan haalbare bonussen

Eind januari bereikten Brentford en Club Brugge een principeakkoord voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge recht gaf op 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop.

Vorige zomer was Bart Verhaeghe ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan de geboden 30 miljoen euro van Chelsea en de voorzitter van Club Brugge kreeg dus gelijk.

Maar tijdens de medische tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg om de transfer officieel af te ronden.

Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

Hoewel Club Brugge zeker was dat dit geen beletsel vormde om de transfer te laten afspringen, iets wat bevestigd werd door een onafhankelijke Noorse arts, waren de omstandigheden niet meer ideaal om de deal af te ronden.

Uiteindelijk was het Nusa zelf die besloot om de stekker uit de deal te trekken.

Club Brugge zet Nusa weer in de etalage: minstens 32 miljoen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford wordt de druk weer opgevoerd om Antonio Nusa in de komende maanden te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukt dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler.

“Het is in zijn belang en in dat van Club Brugge dat Nusa straks eindelijk de hoge verwachtingen inlost.”

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld is, blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen overstijgt.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen.”

“De toekomst van Antonio Nusa is nog nooit zo onduidelijk geweest”

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford FC heeft Antonio Nusa drie keer een basisplaats gekregen bij Club Brugge, maar daar kon hij helemaal geen indruk maken. De Noor bleef onder de maat presteren, en de transferperikelen kunnen daarbij een rol hebben gespeeld.

Het Laatste Nieuws bestempelde Nusa als een van de desillusies van Club Brugge in de Klassieker tegen Anderlecht. Philippe Albert uitte zijn verbazing in Le Soir over het idee dat Nusa voor meer dan 30 miljoen verkocht zou moeten worden.

“Dat zijn dan de mannen die dertig miljoen moeten opleveren”, merkte ex-Club Brugge-speler Julien Cools ook op tegen Het Nieuwsblad.

Hoewel het bestuur en Ronny Deila nog steeds geloven in Nusa, slaagt de 18-jarige er niet in om zijn kansen te grijpen.

In de aanloop naar de halve finale van de beker tegen Union SG voorspelde Het Nieuwsblad zelfs dat Nusa mogelijk het kind van de rekening zou worden van het basiselftal, en Deila selecteerde hem uiteindelijk niet eens voor de wedstrijd.

“De toekomst van Antonio Nusa is nog nooit zo onduidelijk geweest”, schreef La Libre.

Club Brugge zal Nusa nog kunnen verkopen voor minstens 30 miljoen

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

74
74
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

40
40
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

34
34
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

31
31
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

503
503
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

240
240
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

384
384
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

135
135
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

185
185
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

142
142
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

98
98
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

312
312
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

153
153
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

523
523
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

121
121
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

397
397

Meer sportnieuws