'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

door
'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

De tent staat in brand bij Club Brugge dezer dagen, want de resultaten vallen dik tegen. Het greep naast de bekerfinale en kan in de competitie zelfs nog naast Play-Off I grijpen, waardoor de stoel van Ronny Deila stevig wankelt. Daarnaast moeten achter de schermen ook nog een aantal postjes ingevuld worden door het nakende vertrek van Vincent Mannaert.

In dat opzicht duikt vrijdag een zeer opmerkelijk gerucht op. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Club Brugge werk maakt van een terugkeer van Hugo Broos. De 71-jarige is momenteel nog aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika, maar zou de voorbije dagen al een paar keer met Club gesproken hebben.

LEES OOK: Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt verdict

Broos staat open voor terugkeer naar België

Broos zou niet in beeld zijn als nieuwe trainer, maar wel als Technical Director. Hij zou die job ook wel zien zitten. Vorige maand loodste hij Zuid-Afrika nog naar de halve finale van de Africa Cup, maar desondanks is hij er niet helemaal gelukkig.

Zo deed hij donderdag in de podcast Frank & Franky van Het Nieuwsblad nog zijn beklag over de vele kritiek die hij de voorbije jaren bij de Bafana Bafana kreeg. Hij vertelde er meteen ook bij dat hij open staat voor een job als technisch directeur in België.

Aantrekkelijk voorstel van Club Brugge

Wat hem vooral zou aantrekken aan de job bij Club is dat hij zich uitsluitend kan focussen op het sportieve - de Technical Director moet vooral de trainer ondersteunen. Het transferbeleid is de taak van Director of Football Dévy Rigaux en dat is een aspect dat Broos tijdens zijn passage als TD bij KV Oostende toch minder bleek af te gaan.

Bovendien blijven Broos en Club een speciale band houden. Broos was in het verleden maar liefst elf jaar aan de slag bij Blauw-Zwart. Hij sloot er tussen 1983 en 1988 zijn spelerscarrière af en keerde drie jaar later terug als hoofdcoach, een functie die hij van 1991 tot 1997 zou bekleden. In die elf jaar veroverde Broos, die nog steeds op een boogscheut van Jan Breydel woont, met Club drie titels en drie bekers.

 

Zou Broos een goede technisch directeur zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

9
9
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt verdict

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

112
112
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

46
46
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

46
46
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

217
217
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

87
87
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

154
154
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

116
116
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

33
33
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

73
73
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

82
82
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

55
55
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

292
292
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

188
188
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

276
276
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

73
73
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

251
251
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

589
589
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

392
392
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

480
480
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

461
461
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

105
105
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134

Meer sportnieuws