'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

1027
'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

De tent staat in brand bij Club Brugge dezer dagen, want de resultaten vallen dik tegen. Het greep naast de bekerfinale en kan in de competitie zelfs nog naast Play-Off I grijpen, waardoor de stoel van Ronny Deila stevig wankelt. Daarnaast moeten achter de schermen ook nog een aantal postjes ingevuld worden door het nakende vertrek van Vincent Mannaert.

In dat opzicht duikt vrijdag een zeer opmerkelijk gerucht op. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Club Brugge werk maakt van een terugkeer van Hugo Broos. De 71-jarige is momenteel nog aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika, maar zou de voorbije dagen al een paar keer met Club gesproken hebben.

LEES OOK: Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Broos staat open voor terugkeer naar België

Broos zou niet in beeld zijn als nieuwe trainer, maar wel als Technical Director. Hij zou die job ook wel zien zitten. Vorige maand loodste hij Zuid-Afrika nog naar de halve finale van de Africa Cup, maar desondanks is hij er niet helemaal gelukkig.

Zo deed hij donderdag in de podcast Frank & Franky van Het Nieuwsblad nog zijn beklag over de vele kritiek die hij de voorbije jaren bij de Bafana Bafana kreeg. Hij vertelde er meteen ook bij dat hij open staat voor een job als technisch directeur in België.

Aantrekkelijk voorstel van Club Brugge

Wat hem vooral zou aantrekken aan de job bij Club is dat hij zich uitsluitend kan focussen op het sportieve - de Technical Director moet vooral de trainer ondersteunen. Het transferbeleid is de taak van Director of Football Dévy Rigaux en dat is een aspect dat Broos tijdens zijn passage als TD bij KV Oostende toch minder bleek af te gaan.

Bovendien blijven Broos en Club een speciale band houden. Broos was in het verleden maar liefst elf jaar aan de slag bij Blauw-Zwart. Hij sloot er tussen 1983 en 1988 zijn spelerscarrière af en keerde drie jaar later terug als hoofdcoach, een functie die hij van 1991 tot 1997 zou bekleden. In die elf jaar veroverde Broos, die nog steeds op een boogscheut van Jan Breydel woont, met Club drie titels en drie bekers.

 

Zou Broos een goede technisch directeur zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

18
18
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

83
83
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

27
27
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

83
83
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

41
41
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

149
149
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

119
119
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

64
64
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

99
99
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

246
246
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

385
385
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

98
98
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

220
220
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

267
267
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

63
63
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

45
45
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

131
131
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

74
74
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

100
100
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

53
53
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

246
246
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

215
215
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

181
181
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

270
270
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

136
136

Meer sportnieuws