'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

door
'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

De tent staat in brand bij Club Brugge dezer dagen, want de resultaten vallen dik tegen. Het greep naast de bekerfinale en kan in de competitie zelfs nog naast Play-Off I grijpen, waardoor de stoel van Ronny Deila stevig wankelt. Daarnaast moeten achter de schermen ook nog een aantal postjes ingevuld worden door het nakende vertrek van Vincent Mannaert.

In dat opzicht duikt vrijdag een zeer opmerkelijk gerucht op. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Club Brugge werk maakt van een terugkeer van Hugo Broos. De 71-jarige is momenteel nog aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika, maar zou de voorbije dagen al een paar keer met Club gesproken hebben.

LEES OOK: Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

Broos staat open voor terugkeer naar België

Broos zou niet in beeld zijn als nieuwe trainer, maar wel als Technical Director. Hij zou die job ook wel zien zitten. Vorige maand loodste hij Zuid-Afrika nog naar de halve finale van de Africa Cup, maar desondanks is hij er niet helemaal gelukkig.

Zo deed hij donderdag in de podcast Frank & Franky van Het Nieuwsblad nog zijn beklag over de vele kritiek die hij de voorbije jaren bij de Bafana Bafana kreeg. Hij vertelde er meteen ook bij dat hij open staat voor een job als technisch directeur in België.

Aantrekkelijk voorstel van Club Brugge

Wat hem vooral zou aantrekken aan de job bij Club is dat hij zich uitsluitend kan focussen op het sportieve - de Technical Director moet vooral de trainer ondersteunen. Het transferbeleid is de taak van Director of Football Dévy Rigaux en dat is een aspect dat Broos tijdens zijn passage als TD bij KV Oostende toch minder bleek af te gaan.

Bovendien blijven Broos en Club een speciale band houden. Broos was in het verleden maar liefst elf jaar aan de slag bij Blauw-Zwart. Hij sloot er tussen 1983 en 1988 zijn spelerscarrière af en keerde drie jaar later terug als hoofdcoach, een functie die hij van 1991 tot 1997 zou bekleden. In die elf jaar veroverde Broos, die nog steeds op een boogscheut van Jan Breydel woont, met Club drie titels en drie bekers.

 

Zou Broos een goede technisch directeur zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

235
235
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

87
87
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

41
41
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

421
421
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

359
359
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

122
122
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

451
451
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

299
299
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

190
190

Meer sportnieuws