'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

1027
'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

De tent staat in brand bij Club Brugge dezer dagen, want de resultaten vallen dik tegen. Het greep naast de bekerfinale en kan in de competitie zelfs nog naast Play-Off I grijpen, waardoor de stoel van Ronny Deila stevig wankelt. Daarnaast moeten achter de schermen ook nog een aantal postjes ingevuld worden door het nakende vertrek van Vincent Mannaert.

In dat opzicht duikt vrijdag een zeer opmerkelijk gerucht op. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Club Brugge werk maakt van een terugkeer van Hugo Broos. De 71-jarige is momenteel nog aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika, maar zou de voorbije dagen al een paar keer met Club gesproken hebben.

LEES OOK: Club Brugge stunt in CL: top 8 binnen handbereik

Broos staat open voor terugkeer naar België

Broos zou niet in beeld zijn als nieuwe trainer, maar wel als Technical Director. Hij zou die job ook wel zien zitten. Vorige maand loodste hij Zuid-Afrika nog naar de halve finale van de Africa Cup, maar desondanks is hij er niet helemaal gelukkig.

Zo deed hij donderdag in de podcast Frank & Franky van Het Nieuwsblad nog zijn beklag over de vele kritiek die hij de voorbije jaren bij de Bafana Bafana kreeg. Hij vertelde er meteen ook bij dat hij open staat voor een job als technisch directeur in België.

Aantrekkelijk voorstel van Club Brugge

Wat hem vooral zou aantrekken aan de job bij Club is dat hij zich uitsluitend kan focussen op het sportieve - de Technical Director moet vooral de trainer ondersteunen. Het transferbeleid is de taak van Director of Football Dévy Rigaux en dat is een aspect dat Broos tijdens zijn passage als TD bij KV Oostende toch minder bleek af te gaan.

Bovendien blijven Broos en Club een speciale band houden. Broos was in het verleden maar liefst elf jaar aan de slag bij Blauw-Zwart. Hij sloot er tussen 1983 en 1988 zijn spelerscarrière af en keerde drie jaar later terug als hoofdcoach, een functie die hij van 1991 tot 1997 zou bekleden. In die elf jaar veroverde Broos, die nog steeds op een boogscheut van Jan Breydel woont, met Club drie titels en drie bekers.

 

Zou Broos een goede technisch directeur zijn voor Club Brugge?

Meest recent

‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

72
72
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

31
31
Club Brugge stunt in CL: top 8 binnen handbereik

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

18
18
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

41
41
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

19
19
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

216
216
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

272
272
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

188
188
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

248
248
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

171
171
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

60
60
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

271
271
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

94
94
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

118
118
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

38
38
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

263
263
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

182
182
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

191
191
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1140
1140
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

94
94
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

53
53
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

212
212
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

106
106

Meer sportnieuws