'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

1027
'Club Brugge wil enorm verrassen met terugkeer Broos'

De tent staat in brand bij Club Brugge dezer dagen, want de resultaten vallen dik tegen. Het greep naast de bekerfinale en kan in de competitie zelfs nog naast Play-Off I grijpen, waardoor de stoel van Ronny Deila stevig wankelt. Daarnaast moeten achter de schermen ook nog een aantal postjes ingevuld worden door het nakende vertrek van Vincent Mannaert.

In dat opzicht duikt vrijdag een zeer opmerkelijk gerucht op. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Club Brugge werk maakt van een terugkeer van Hugo Broos. De 71-jarige is momenteel nog aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika, maar zou de voorbije dagen al een paar keer met Club gesproken hebben.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Broos staat open voor terugkeer naar België

Broos zou niet in beeld zijn als nieuwe trainer, maar wel als Technical Director. Hij zou die job ook wel zien zitten. Vorige maand loodste hij Zuid-Afrika nog naar de halve finale van de Africa Cup, maar desondanks is hij er niet helemaal gelukkig.

Zo deed hij donderdag in de podcast Frank & Franky van Het Nieuwsblad nog zijn beklag over de vele kritiek die hij de voorbije jaren bij de Bafana Bafana kreeg. Hij vertelde er meteen ook bij dat hij open staat voor een job als technisch directeur in België.

Aantrekkelijk voorstel van Club Brugge

Wat hem vooral zou aantrekken aan de job bij Club is dat hij zich uitsluitend kan focussen op het sportieve - de Technical Director moet vooral de trainer ondersteunen. Het transferbeleid is de taak van Director of Football Dévy Rigaux en dat is een aspect dat Broos tijdens zijn passage als TD bij KV Oostende toch minder bleek af te gaan.

Bovendien blijven Broos en Club een speciale band houden. Broos was in het verleden maar liefst elf jaar aan de slag bij Blauw-Zwart. Hij sloot er tussen 1983 en 1988 zijn spelerscarrière af en keerde drie jaar later terug als hoofdcoach, een functie die hij van 1991 tot 1997 zou bekleden. In die elf jaar veroverde Broos, die nog steeds op een boogscheut van Jan Breydel woont, met Club drie titels en drie bekers.

 

Zou Broos een goede technisch directeur zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

0
0
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

20
20
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

33
33
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

177
177
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

35
35
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

36
36
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

72
72
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

69
69
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

113
113
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

143
143
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

51
51
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

58
58
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

313
313
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

733
733
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

85
85
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

163
163
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

83
83
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

169
169
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

200
200
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

379
379
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

696
696
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

257
257
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

204
204
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

611
611

Meer sportnieuws