Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

door
Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

Marokko scheert dezer dagen hoge toppen, met als absolute hoogtepunt de halve finale op het WK in Qatar anderhalf jaar geleden. Heel wat Belgen dragen ook hun steentje bij aan het succes van het Noord-Afrikaanse land, maar één van hen krijgt zeer slecht nieuws te horen.

De Marokkaanse voetbalbond kondigde donderdag immers aan dat Issame Charaï ontslagen wordt als bondscoach van de U23. Onze 41-jarige landgenoot was sinds november 2022 aan de slag in die functie. Daarvoor was hij jarenlang één van de vaste assistenten van Marc Brys.

Charaï ontslagen bij Marokko U23

Charaï werkte met Brys samen bij Al-Faisaly, Beerschot, STVV en OH Leuven. Hij vertrok bij die laatste club om zijn eigen vleugels uit te slaan en kende ook succes. Hij loodste Marokko vorige zomer naar eindwinst op de Africa Cup U23. Daarmee dwong hij ook een ticket af voor de Olympische Spelen.

Maar die Spelen zal Charaï niet meemaken, want de bond kondigt aan dat hij vervangen wordt door Tarik Sektioui, een 46-jarige Nederlandse Marokkaan die momenteel nog trainer is van de Marokkaanse topclub MAS Fes.

Stevige Belgische inbreng

Voor Charaï moet het ontslag een serieuze domper zijn. Ook voor heel wat jonge Belgen zal het nieuws mogelijk een tegenvaller zijn. Charaï deed bij de Marokkaanse beloften immers een beroep op heel wat spelers met Belgische roots.

Elias Mago (Standard), Mehdi Boukamir (Charleroi), Faissal Al Mazyani (Genk), Zakaria El Ouahdi (Genk), Ismael Saibari (PSV), Benjamin Bouchouari (Saint-Etienne), Bilal El Khannouss (Genk), Ilias Sebaoui (Dordrecht) en Ibrahim Salah (Rennes) werden immers allemaal door Charaï bij de selectie gehaald.

Had hij verdiend om naar de Olympische Spelen te gaan?

Meest recent

Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

16
16
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

24
24
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

125
125
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

194
194
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

77
77
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

42
42
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

144
144
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

130
130
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

70
70
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

228
228
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

131
131
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

192
192
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

149
149
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

80
80
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

214
214
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

94
94
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

153
153
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

297
297
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

328
328
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

29
29
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

685
685
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

468
468
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

265
265
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

422
422
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

120
120

Meer sportnieuws