Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

door
Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

Marokko scheert dezer dagen hoge toppen, met als absolute hoogtepunt de halve finale op het WK in Qatar anderhalf jaar geleden. Heel wat Belgen dragen ook hun steentje bij aan het succes van het Noord-Afrikaanse land, maar één van hen krijgt zeer slecht nieuws te horen.

De Marokkaanse voetbalbond kondigde donderdag immers aan dat Issame Charaï ontslagen wordt als bondscoach van de U23. Onze 41-jarige landgenoot was sinds november 2022 aan de slag in die functie. Daarvoor was hij jarenlang één van de vaste assistenten van Marc Brys.

LEES OOK: ‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Charaï ontslagen bij Marokko U23

Charaï werkte met Brys samen bij Al-Faisaly, Beerschot, STVV en OH Leuven. Hij vertrok bij die laatste club om zijn eigen vleugels uit te slaan en kende ook succes. Hij loodste Marokko vorige zomer naar eindwinst op de Africa Cup U23. Daarmee dwong hij ook een ticket af voor de Olympische Spelen.

Maar die Spelen zal Charaï niet meemaken, want de bond kondigt aan dat hij vervangen wordt door Tarik Sektioui, een 46-jarige Nederlandse Marokkaan die momenteel nog trainer is van de Marokkaanse topclub MAS Fes.

Stevige Belgische inbreng

Voor Charaï moet het ontslag een serieuze domper zijn. Ook voor heel wat jonge Belgen zal het nieuws mogelijk een tegenvaller zijn. Charaï deed bij de Marokkaanse beloften immers een beroep op heel wat spelers met Belgische roots.

Elias Mago (Standard), Mehdi Boukamir (Charleroi), Faissal Al Mazyani (Genk), Zakaria El Ouahdi (Genk), Ismael Saibari (PSV), Benjamin Bouchouari (Saint-Etienne), Bilal El Khannouss (Genk), Ilias Sebaoui (Dordrecht) en Ibrahim Salah (Rennes) werden immers allemaal door Charaï bij de selectie gehaald.

Had hij verdiend om naar de Olympische Spelen te gaan?

Meest recent

Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

0
0
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

62
62
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

26
26
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

60
60
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

104
104
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

29
29
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

131
131
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

189
189
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

93
93
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

130
130
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

55
55
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

489
489
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

38
38
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

102
102
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

272
272
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

64
64
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

406
406
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

422
422
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

107
107
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

433
433
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

111
111
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

214
214
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

106
106
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

272
272
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

66
66

Meer sportnieuws