Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

door
Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

Marokko scheert dezer dagen hoge toppen, met als absolute hoogtepunt de halve finale op het WK in Qatar anderhalf jaar geleden. Heel wat Belgen dragen ook hun steentje bij aan het succes van het Noord-Afrikaanse land, maar één van hen krijgt zeer slecht nieuws te horen.

De Marokkaanse voetbalbond kondigde donderdag immers aan dat Issame Charaï ontslagen wordt als bondscoach van de U23. Onze 41-jarige landgenoot was sinds november 2022 aan de slag in die functie. Daarvoor was hij jarenlang één van de vaste assistenten van Marc Brys.

Charaï ontslagen bij Marokko U23

Charaï werkte met Brys samen bij Al-Faisaly, Beerschot, STVV en OH Leuven. Hij vertrok bij die laatste club om zijn eigen vleugels uit te slaan en kende ook succes. Hij loodste Marokko vorige zomer naar eindwinst op de Africa Cup U23. Daarmee dwong hij ook een ticket af voor de Olympische Spelen.

Maar die Spelen zal Charaï niet meemaken, want de bond kondigt aan dat hij vervangen wordt door Tarik Sektioui, een 46-jarige Nederlandse Marokkaan die momenteel nog trainer is van de Marokkaanse topclub MAS Fes.

Stevige Belgische inbreng

Voor Charaï moet het ontslag een serieuze domper zijn. Ook voor heel wat jonge Belgen zal het nieuws mogelijk een tegenvaller zijn. Charaï deed bij de Marokkaanse beloften immers een beroep op heel wat spelers met Belgische roots.

Elias Mago (Standard), Mehdi Boukamir (Charleroi), Faissal Al Mazyani (Genk), Zakaria El Ouahdi (Genk), Ismael Saibari (PSV), Benjamin Bouchouari (Saint-Etienne), Bilal El Khannouss (Genk), Ilias Sebaoui (Dordrecht) en Ibrahim Salah (Rennes) werden immers allemaal door Charaï bij de selectie gehaald.

Had hij verdiend om naar de Olympische Spelen te gaan?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

35
35
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

35
35
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

75
75
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

23
23
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

274
274
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

91
91
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

202
202
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

33
33
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

156
156
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

309
309
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

117
117
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

335
335
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

53
53
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

201
201
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

524
524
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1354
1354
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

133
133
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

513
513
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

496
496
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

361
361
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

292
292
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

413
413
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

533
533
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

78
78
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

322
322

Meer sportnieuws