Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

door
Marokko slaat Olympische droom van oude bekende aan diggelen

Marokko scheert dezer dagen hoge toppen, met als absolute hoogtepunt de halve finale op het WK in Qatar anderhalf jaar geleden. Heel wat Belgen dragen ook hun steentje bij aan het succes van het Noord-Afrikaanse land, maar één van hen krijgt zeer slecht nieuws te horen.

De Marokkaanse voetbalbond kondigde donderdag immers aan dat Issame Charaï ontslagen wordt als bondscoach van de U23. Onze 41-jarige landgenoot was sinds november 2022 aan de slag in die functie. Daarvoor was hij jarenlang één van de vaste assistenten van Marc Brys.

LEES OOK: Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

Charaï ontslagen bij Marokko U23

Charaï werkte met Brys samen bij Al-Faisaly, Beerschot, STVV en OH Leuven. Hij vertrok bij die laatste club om zijn eigen vleugels uit te slaan en kende ook succes. Hij loodste Marokko vorige zomer naar eindwinst op de Africa Cup U23. Daarmee dwong hij ook een ticket af voor de Olympische Spelen.

Maar die Spelen zal Charaï niet meemaken, want de bond kondigt aan dat hij vervangen wordt door Tarik Sektioui, een 46-jarige Nederlandse Marokkaan die momenteel nog trainer is van de Marokkaanse topclub MAS Fes.

Stevige Belgische inbreng

Voor Charaï moet het ontslag een serieuze domper zijn. Ook voor heel wat jonge Belgen zal het nieuws mogelijk een tegenvaller zijn. Charaï deed bij de Marokkaanse beloften immers een beroep op heel wat spelers met Belgische roots.

Elias Mago (Standard), Mehdi Boukamir (Charleroi), Faissal Al Mazyani (Genk), Zakaria El Ouahdi (Genk), Ismael Saibari (PSV), Benjamin Bouchouari (Saint-Etienne), Bilal El Khannouss (Genk), Ilias Sebaoui (Dordrecht) en Ibrahim Salah (Rennes) werden immers allemaal door Charaï bij de selectie gehaald.

Had hij verdiend om naar de Olympische Spelen te gaan?

Meest recent

'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

72
72
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

50
50
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

151
151
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

207
207
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

86
86
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

356
356
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

217
217
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

115
115
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

78
78
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

206
206
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

414
414
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

347
347
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

150
150
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

214
214
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

523
523
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

911
911
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

95
95
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

352
352
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

61
61
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

615
615

Meer sportnieuws