'Godts krijgt geweldige opsteker te horen bij Ajax'

door
'Godts krijgt geweldige opsteker te horen bij Ajax'

Er was een periode waarin de nodige Belgen furore maakten bij Ajax, maar sinds het vertrek van Toby Alderweireld in 2013 was het lange tijd wachten tot er weer een landgenoot in de voetsporen kon treden. De voorbije maanden klopte een jonge Belg echter weer op de deur bij de Nederlandse grootmacht.

Ajax haalde in januari Mika Godts voor 1 miljoen euro weg bij KRC Genk en de 18-jarige flankaanvaller wist zich snel door te zetten in Amsterdam. Hij mocht in april al debuteren in het eerste elftal en maakte snel indruk, onder meer met een goede invalbeurt en een omgezette penalty in de finale van de KNVB Beker.

LEES OOK: Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Godts is na 3 maanden weer fit

Ook dit seizoen kreeg Godts regelmatig zijn kans in Ajax 1 en hij leek zelfs aanspraak te gaan maken op een basisplaats. Zijn opmars werd echter gestuit door een vervelende dijblessure, die hem sinds begin december aan de kant hield. Maar na drie maanden afwezigheid is er goed nieuws.

Ajax Showtime meldt namelijk dat Godts klaar is om zijn wederoptreden te maken. Hij zou vrijdag een eerste keer in de selectie zitten voor de wedstrijd van Jong Ajax tegen ADO Den Haag. Wellicht zal hij wel nog op de bank beginnen, maar als invaller lonken wel zijn eerste speelminuten.

Snel weer kansen bij Ajax 1?

Het zou goed kunnen dat daarna snel ook weer kansen komen bij het eerste elftal, want Ajax kent een moeilijk seizoen en trainer John van 't Schip heeft geen overschot op de flanken. Door de blessure van Bergwijn blijven enkel Berghuis en Forbs nog over als pure vleugelaanvallers in de selectie.

De voorbije weken kreeg daardoor de 19-jarige Banel regelmatig speelminuten, maar Godts kwam voor zijn blessure in de pikorde voor hem. Onze landgenoot mocht dit seizoen al acht keer invallen in de hoofdmacht bij Ajax.

Zal Godts snel helemaal doorbreken bij Ajax?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

84
84
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

83
83
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

130
130
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

218
218
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

207
207
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

68
68
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

467
467
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

56
56
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

137
137
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

446
446
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

142
142
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

231
231
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

162
162
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

165
165
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

367
367
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

520
520
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

692
692
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

285
285
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1079
1079
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

486
486
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

338
338

Meer sportnieuws