Publiekslieveling mist België: "Al is het maar voor één seizoen"

door
Publiekslieveling mist België:

Sofiane Hanni scheerde ooit hoge toppen in de Belgische competitie, maar moet zich momenteel tevreden stellen met speelminuten in de Qatarese tweede klasse. In een ideale situatie keert hij snel terug naar de Belgische velden. 

Hanni (33) werd vorig jaar in september doorverwezen naar de Qatarese tweede divisie. Zijn club Al-Ahli, waar hij sinds 2022 voor uitkomt, moest de voormalige kapitein van Anderlecht wegwerken na een beslissing van de Qatarese bond. Er mogen immers maar een bepaald aantal buitenlandse spelers aantreden per team en met de komst van Julian Draxler werd Hanni geslachtofferd. 

"Het stond niet in mijn plannen om in de tweede divisie terecht te komen, maar het is niet de schuld van Draxler", aldus Hanni bij La Dernière Heure. "Ik heb hier een contract van twee jaar. Ik zal doorgaan tot mijn 35ste, wat er ook gebeurt, maar ik wil meer."

LEES OOK: Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

Jupiler Pro League

De Algerijn steekt niet onder stoelen of banken dat hij een terugkeer naar de Belgische competitie wel ziet zitten. "Ik zou graag mijn carrière in België afsluiten, zelfs als het maar voor één seizoen is. En natuurlijk, ideaal zou zijn bij een van mijn twee voormalige clubs", vertelde Hanni nog, verwijzend naar KV Mechelen en RSC Anderlecht. 

Het is nog maar de vraag of één van beide clubs het ziet zitten om Hanni op zijn leeftijd nog binnen te halen. De aanvallende middenvelder gaf wel aan een "ongelofelijke connectie" te hebben met de fans van KV Mechelen. 

Zie jij Hanni oot nog in België spelen?

Meest recent

'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

0
0
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

36
36
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

108
108
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

259
259
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

148
148
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

248
248
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

83
83
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

104
104
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

262
262
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

255
255
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

95
95
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

596
596
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

241
241
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

113
113
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

209
209
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

246
246
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

392
392
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

620
620
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

275
275
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

554
554
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

107
107
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

407
407
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

256
256

Meer sportnieuws