De Bruyne spreekt klare taal: "Dat is mijn ondergang geweest"

door
De Bruyne spreekt klare taal:

Kevin De Bruyne is helemaal terug. De ster van Manchester City, die een halfjaar lang in de lappenmand lag na een zware blessure, speelt de pannen van het dak. Tegen Luton Town was hij goed voor maar liefst vier assists op Haaland. De donkere periode is voorbij, the king is back. 

Amper twee maand geleden maakte De Bruyne zijn terugkeer. Ondertussen haalt hij opnieuw z'n allerbeste niveau en lijkt het alsof hij nooit geblesseerd was aan z'n hamstrings. "Ik maakte me nooit echt zorgen, maar zo'n terugkeer had ik nu ook niet verwacht, om eerlijk te zijn", vertelde King Kev aan de Daily Mail. 

Luton Town werd de speelbal van het duo De Bruyne-Haaland. Met maar liefst vier assists dirigeerde KDB z'n team naar de overwinning. "Het was zo'n wedstrijd waar je vaak één-op-één kwam en er veel ruimte lag. Het is dan zaak om de juiste hoeken te vinden. Als je snel speelt, is dat soms lastig, aangezien zij dan meer controle hebben. Eens je door hebt dat je de bal even moet bijhouden, is dat al veel moeilijker voor hen."

Ondergang

De 32-jarige De Bruyne beseft dat hij meer naar z'n lichaam moet luisteren. "Normaal gezien speel ik altijd verder, maar dat is eigenlijk mijn ondergang geweest. Maar ik besef dat ik elders kwaaltjes zal krijgen, wat normaal is als je zes maanden niet gevoetbald hebt."

Manchester City, tweede in de Premier League op amper één punt van leider Liverpool, neemt het komende zondag op tegen stadsrivaal Manchester United. Volgende week woensdag staat het duel met Kopenhagen in de achtste finale van de Champions League op het programma. 

Speelt De Bruyne volgend jaar nog voor City?

Meest recent

Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

0
0
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

33
33
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

146
146
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

67
67
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

45
45
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

173
173
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

353
353
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

134
134
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

156
156
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

144
144
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

475
475
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

166
166
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

658
658
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

193
193
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

913
913
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

163
163
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

298
298
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

549
549
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

855
855
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1008
1008
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235

Meer sportnieuws