Antwerp-legende scherp: "Verwachtingen lagen veel te hoog"

door
Antwerp-legende scherp:

ROyal Antwerp FC kijkt vanavond KV Oostende in de ogen in de halve finale van de Beker van België. 'The Great Old' moet doorstoten naar de finale, want verliezen tegen tweedeklasser Oostende zou een ferme blammage zijn voor de manschappen van coach Van Bommel. 

Antwerp moet vanavond doorstoten naar de finale van de Beker, zo veel is duidelijk. Alex Czerniatynski, die de Beker van België won met 'The Great Old' in 1992, legt uit waarom. "Antwerp kende geluk met de loting. Als ik zie dat KV Oostende afgelopen weekend met 1-4 verloor van Club NXT, dan mag Antwerp zich niet laten verrassen", vertelde hij bij Gazet van Antwerpen. 

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Te hoge verwachtingen

De titel mag Antwerp volgens Czerniatysnki vergeten. "De verwachtingen lagen na de dubbel van vorig seizoen bij iedereen veel te hoog, ook bij mij. Toch kunnen we niet ontkennen dat Antwerp niet constant presteerde."

"Zes nederlagen en negen gelijke spelen zijn gewoon te veel. Kwamen we het ooit al tegen, dat de derde in de stand nog voor het begin van de lente twintig punten minder telt dan de leider?”

Eén groot verschil

Volgens Czerniatysnki is er wel één groot verschil met zijn bekerfinale. "Wij speelden zonder druk. Wij gaven het grote KV Mechelen partij in de finale . Ondertussen zijn de tijden veranderd en is Antwerp geëvolueerd naar een topclub die hoort mee te doen voor de prijzen, met een voorzitter die brandt van ambitie. Paul Gheysens wil iets in return voor zijn geïnvesteerde centen. Zonder prijs zal het in zijn ogen een mislukt seizoen zijn.”

Stoot Antwerp door naar de finale van de Beker?

Meest recent

‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

57
57
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

59
59
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

176
176
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

19
19
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

62
62
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

162
162
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

99
99
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

118
118
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

445
445
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

170
170
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

383
383
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

383
383
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

490
490
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

185
185
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

371
371
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

294
294
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

543
543
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

621
621
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

89
89
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

433
433
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

294
294
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

319
319
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

382
382
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

374
374
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

607
607

Meer sportnieuws