Albert niet te spreken over Anderlecht: "Dat is niet normaal"

837 stemmen
Albert niet te spreken over Anderlecht:

Anderlecht lijkt de komende maanden de voornaamste - misschien zelfs de enige - concurrent van Union voor de titel te gaan worden. Paars-Wit nestelde zich de voorbije weken bijzonder stevig op de tweede plaats en heeft zelfs al twaalf punten voorsprong op zijn dichtste concurrenten. Bovendien is de weelde groot voor Brian Riemer.

Op een aantal posities heeft de trainer keuze te over, bijvoorbeeld op het middenveld. Daar koos hij de jongste weken doorgaans voor het trio Rits-Verschaeren-Stroeykens, terwijl Delaney nu ook terug is na blessureleed. Het grootste slachtoffer daarvan is Theo Leoni.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Albert scherp voor Anderlecht

De 23-jarige is één van de grootste chouchous van het Lotto Park, maar moet weer vrede nemen met een rol als invaller. En dat terwijl hij begin dit seizoen eindelijk helemaal leek door te breken nadat hij de voorbije jaren bijzonder veel geduld had moeten tonen.

In La Tribune toont Philippe Albert zich toch scherp voor Anderlecht voor de manier waarop het met Leoni omgegaan is. Volgens de ex-Rode Duivel had het niet zo lang mogen duren eer de frêle ogende middenvelder zijn kans bij de A-ploeg kreeg.

Leoni had sneller moeten doorbreken

"Ik stel me toch vragen bij de manier van werken bij Anderlecht", klinkt het scherp. "Iets meer dan een jaar geleden speelde hij een klassewedstrijd op Antwerp. Hij was de beste speler op het veld, maar daarna verdween hij weer uit beeld. Dat is toch helemaal niet normaal. Anderhalf jaar geleden had hij al titularis moeten zijn, maar bepaalde personen schoven hem opzij."

Leoni had onder Vincent Kompany al een paar keer in de selectie gezeten bij Anderlecht, maar het was Robin Veldman die hem tijdens zijn interimperiode voluit zijn kans gaf. Na die sterke partij op Antwerp kwam Brian Riemer en die liet Leoni aanvankelijk echter links liggen. Na diens aanstelling kreeg de middenvelder vorig seizoen een schamele vijf speelminuten.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

3
3
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

60
60
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

373
373
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

29
29
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

167
167
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

206
206
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

137
137
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

148
148
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

171
171
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

533
533
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

115
115
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

249
249
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

330
330
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

326
326
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

591
591
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

392
392
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

147
147
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

437
437
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

561
561
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

383
383
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

179
179
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

421
421
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

65
65

Meer sportnieuws