Albert niet te spreken over Anderlecht: "Dat is niet normaal"

door
Albert niet te spreken over Anderlecht:

Anderlecht lijkt de komende maanden de voornaamste - misschien zelfs de enige - concurrent van Union voor de titel te gaan worden. Paars-Wit nestelde zich de voorbije weken bijzonder stevig op de tweede plaats en heeft zelfs al twaalf punten voorsprong op zijn dichtste concurrenten. Bovendien is de weelde groot voor Brian Riemer.

Op een aantal posities heeft de trainer keuze te over, bijvoorbeeld op het middenveld. Daar koos hij de jongste weken doorgaans voor het trio Rits-Verschaeren-Stroeykens, terwijl Delaney nu ook terug is na blessureleed. Het grootste slachtoffer daarvan is Theo Leoni.

LEES OOK: Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Albert scherp voor Anderlecht

De 23-jarige is één van de grootste chouchous van het Lotto Park, maar moet weer vrede nemen met een rol als invaller. En dat terwijl hij begin dit seizoen eindelijk helemaal leek door te breken nadat hij de voorbije jaren bijzonder veel geduld had moeten tonen.

In La Tribune toont Philippe Albert zich toch scherp voor Anderlecht voor de manier waarop het met Leoni omgegaan is. Volgens de ex-Rode Duivel had het niet zo lang mogen duren eer de frêle ogende middenvelder zijn kans bij de A-ploeg kreeg.

Leoni had sneller moeten doorbreken

"Ik stel me toch vragen bij de manier van werken bij Anderlecht", klinkt het scherp. "Iets meer dan een jaar geleden speelde hij een klassewedstrijd op Antwerp. Hij was de beste speler op het veld, maar daarna verdween hij weer uit beeld. Dat is toch helemaal niet normaal. Anderhalf jaar geleden had hij al titularis moeten zijn, maar bepaalde personen schoven hem opzij."

Leoni had onder Vincent Kompany al een paar keer in de selectie gezeten bij Anderlecht, maar het was Robin Veldman die hem tijdens zijn interimperiode voluit zijn kans gaf. Na die sterke partij op Antwerp kwam Brian Riemer en die liet Leoni aanvankelijk echter links liggen. Na diens aanstelling kreeg de middenvelder vorig seizoen een schamele vijf speelminuten.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

118
118
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

130
130
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

185
185
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

289
289
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

466
466
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

203
203
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

261
261
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

308
308
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

148
148
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

375
375
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

242
242
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

337
337
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

626
626
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

435
435
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

146
146
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

170
170
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

310
310
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

873
873
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

373
373
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

81
81
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

134
134
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

621
621
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

145
145
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws