Albert niet te spreken over Anderlecht: "Dat is niet normaal"

837 stemmen
Albert niet te spreken over Anderlecht:

Anderlecht lijkt de komende maanden de voornaamste - misschien zelfs de enige - concurrent van Union voor de titel te gaan worden. Paars-Wit nestelde zich de voorbije weken bijzonder stevig op de tweede plaats en heeft zelfs al twaalf punten voorsprong op zijn dichtste concurrenten. Bovendien is de weelde groot voor Brian Riemer.

Op een aantal posities heeft de trainer keuze te over, bijvoorbeeld op het middenveld. Daar koos hij de jongste weken doorgaans voor het trio Rits-Verschaeren-Stroeykens, terwijl Delaney nu ook terug is na blessureleed. Het grootste slachtoffer daarvan is Theo Leoni.

LEES OOK: Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

Albert scherp voor Anderlecht

De 23-jarige is één van de grootste chouchous van het Lotto Park, maar moet weer vrede nemen met een rol als invaller. En dat terwijl hij begin dit seizoen eindelijk helemaal leek door te breken nadat hij de voorbije jaren bijzonder veel geduld had moeten tonen.

In La Tribune toont Philippe Albert zich toch scherp voor Anderlecht voor de manier waarop het met Leoni omgegaan is. Volgens de ex-Rode Duivel had het niet zo lang mogen duren eer de frêle ogende middenvelder zijn kans bij de A-ploeg kreeg.

Leoni had sneller moeten doorbreken

"Ik stel me toch vragen bij de manier van werken bij Anderlecht", klinkt het scherp. "Iets meer dan een jaar geleden speelde hij een klassewedstrijd op Antwerp. Hij was de beste speler op het veld, maar daarna verdween hij weer uit beeld. Dat is toch helemaal niet normaal. Anderhalf jaar geleden had hij al titularis moeten zijn, maar bepaalde personen schoven hem opzij."

Leoni had onder Vincent Kompany al een paar keer in de selectie gezeten bij Anderlecht, maar het was Robin Veldman die hem tijdens zijn interimperiode voluit zijn kans gaf. Na die sterke partij op Antwerp kwam Brian Riemer en die liet Leoni aanvankelijk echter links liggen. Na diens aanstelling kreeg de middenvelder vorig seizoen een schamele vijf speelminuten.

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

64
64
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

74
74
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

86
86
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

502
502
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

264
264
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

132
132
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

131
131
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

189
189
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

175
175
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

507
507
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

596
596
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

561
561
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

460
460
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

641
641
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

286
286
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

90
90
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

319
319
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

176
176
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

412
412
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws