'AA Gent wil alle records breken met nieuw supertalent'

door
'AA Gent wil alle records breken met nieuw supertalent'

AA Gent zakte vorig weekend weer weg uit de top zes nadat het tegen Antwerp nog een late gelijkmaker incasseerde en zal in de laatste drie speeldagen dus vol aan de bak moeten. Te beginnen met zaterdag, wanneer ze de trip maken naar Sclessin voor een confrontatie met het eveneens kwakkelende Standard. Mogelijk sneuvelt dan een record.

Hein Vanhaezebrouck heeft immers weinig overschot in zijn kern en moest daardoor de voorbije maanden al regelmatig teruggrijpen naar spelers. Het Nieuwsblad weet dat de kans bestaat dat hij op zeer korte termijn een beroep zal doen op Jorthy Mokio.

LEES OOK: 'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent wil Mokio eindelijk verleiden

De bijzonder talentvolle verdediger mocht in januari al mee op winterstage en traint sinds een tijdje ook vast mee met de A-kern. Vanhaezebrouck toonde zich ook al tevreden over Mokio en kan vanaf nu ook een beroep op hem doen in wedstrijden. Donderdag viert de speler immers zijn zestiende verjaardag.

Sinds dit seizoen mogen spelers in België wel al vanaf hun vijftiende opgesteld worden, maar daarvoor moeten ze wel een profcontract hebben. Dat is bij Mokio echter nog altijd niet het geval, waardoor hij tot zijn zestiende verjaardag moest wachten. Met speelminuten in de A-ploeg hoopt Gent hem te verleiden om eindelijk zijn handtekening te zetten.

Buitenlandse interesse blijft

De jeugdinternational hield de voorbije maanden immers zelf de boot af omdat hij heel wat interesse uit het buitenland geniet. RB Leipzig trekt al een tijdje aan zijn mouw en ook AC Milan en PSV zouden hem het hof maken. 

Mocht Mokio op Standard al zijn debuut vieren, wordt hij meteen ook de jongste speler ooit in de Jupiler Pro League. Dat record staat momenteel op naam van Nii Lamptey, die zestien jaar en zes dagen oud was toen hij bij Anderlecht debuteerde. Romelu Lukaku was op zestien jaar en elf dagen de jongste Belg ooit.

Zal AA Gent er nog in slagen om hem vast te leggen?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

142
142
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

43
43
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

97
97
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

277
277
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

161
161
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

338
338
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

160
160
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

627
627
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

749
749
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

306
306
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

378
378
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

386
386
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

602
602
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

463
463
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

238
238
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws