Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

1219 stemmen
Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

Club Brugge moet in de komende maanden een nieuwe spits vinden om het vertrek van Thiago naar Brentford FC op te vangen. Onder meer Het Nieuwsblad en Sporza noemen Kévin Denkey van Cercle Brugge als mogelijke vervanger.

Zijn indrukwekkende prestaties en groei dit seizoen maken hem grof wild op de transfermarkt, en er heerst ook buitenlandse interesse voor de spits. Tuur Dierckx stelt dat Denkey 20 miljoen zou kunnen opbrengen voor Cercle: een richtprijs die wellicht te duur uitvalt voor Club Brugge.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Is Denkey de ideale vervanger voor Thiago bij Club Brugge?

Igor Thiago vertrekt aan het einde van dit seizoen naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging staat om een nieuwe centrale spits te vinden. “Wanneer Thiago vertrekt, zal er zeker een aanvaller bij komen”, verklapte Ronny Deila.

In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart. “Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen heeft over Denkey's constantheid, wordt hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Jupiler Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hebben Denkey, de huidige topscorer van de Belgische competitie, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vraagt Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

Club Brugge sprak in 2021 al met Denkey over transfer

Ronny Deila zei onlangs dat hij Kévin Denkey een goede speler vindt. “Als je topschutter bent, zegt dat veel”, voegde hij eraan toe. Maar de coach hield zich op de oppervlakte over de vermeende interesse in de Frans-Togolese speler.

“Het is niet het moment om te zeggen of hij het type spits is voor ons. Ik ben er zeker van dat we verder zullen kijken dan onze eigen stad”, aldus de coach van Club Brugge.

“We zullen de wereld afspeuren, maar natuurlijk moet je ook kijken naar wat er rond je loopt. We zullen wel zien wat er op het einde gebeurt. Ik ben zeker dat Cercle veel geld zal willen na onze transfers.”

Het is een feit dat Club Brugge al in 2021 interesse toonde in Denkey. “Ik sprak met het bestuur, via een videocall, er is onderhandeld over contracten. Maar helemaal op het einde is het niet doorgegaan”, zei Denkey in oktober aan Het Nieuwsblad.

“Achteraf bekeken was de stap naar Cercle beter. Hier kreeg ik de tijd om me te ontwikkelen.”

Tuur Dierckx: “Denkey is zeker 30 miljoen waard”

Als Club Brugge concreet geïnteresseerd is in het aantrekken van Kévin Denkey, moeten ze niet te lang wachten om actie te ondernemen. Verschillende buitenlandse clubs hebben namelijk al interesse getoond in de sterke spits, waaronder Real Betis, Sevilla FC, AC Milan en meerdere clubs uit de Ligue 1.

Het Nieuwsblad heeft eerder bericht dat Denkey komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een grote transfer staat, en blijft het enkel maar gissen naar welke club hij zal vertrekken en voor welk bedrag.

“Denkey is zijn gewicht in goud waard”, verklaarde Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, in de krant. Tuur Dierckx stelt dat als Thiago 37 miljoen waard is, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard is, althans op papier.

“Uiteindelijk zal Denkey volgens mij voor rond de 20 miljoen weggaan. Mensen zullen dan zeggen dat dat te weinig is, maar zo werkt de markt nu eenmaal.”

Groen-Zwart heeft in de winter alvast Felipe Augusto aangetrokken, een linksvoetige aanvaller, en hij wordt in principe gezien als de opvolger van Denkey voor het komende seizoen. 

“Geen aanvaller in de JPL die zich zo ontwikkelde als Denkey”

Drie jaar geleden arriveerde Kévin Denkey als een nobele onbekende speler bij Cercle Brugge.

Toenmalig coach Yves Vanderhaeghe ergerde zich mateloos aan de spits en zijn soms hopeloze missers. Vanderhaeghe gaf destijds toe dat hij niet goed wist wat hij met Denkey aan moest.

Ook verschillende waarnemers hadden hun bedenkingen bij de snelle en spierbundel, die 1,81 meter lang is en 89 kilogram weegt, tijdens de eerste maanden. Denkey had een aanpassingsperiode nodig, werkte hard en boekte enorm veel progressie tijdens de afgelopen drie jaar.

“Je moet gewoon eens kijken naar de coördinatie van Denkey bij het lopen”, merkte Rembert Vromant, technisch directeur van Cercle, op tegenover Het Nieuwsblad. “Van houterig toen hij aankwam naar de soepelheid van nu. Dat is een gevolg van hoe ermee gewerkt is in drie jaar.”

“Geen aanvaller in de Jupiler Pro League die zich echter zo in de gunstige zin ontwikkelde als Denkey”, aldus de krant.

“Denkey is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”

Kévin Denkey heeft bewezen over een groot scorend vermogen te beschikken, getuige zijn 22 treffers waardoor hij momenteel de topschutter is in de Jupiler Pro League.

René Vandereycken omschreef hem als een echte topschutter die op allerlei manieren kan scoren. Denkey heeft de intensiteit, duelkracht en snelheid om zichzelf in een situatie te manoeuvreren waarin hij kan scoren.

Naast zijn neus voor doelpunten is de 23-jarige goed op de korte ruimte, beweeglijk, wendbaar en snel. Denkey maakt graag oorlog en het is geen toeval dat Michael Ngadeu (ex-AA Gent) en Toby Alderweireld (Antwerp FC) hem een van de moeilijkste aanvallers vinden om tegen te spelen in België.

Met de rug naar het doel is hij op zijn sterkst, en ook in balbezit is hij niet van de bal te zetten. Denkey is de absolute sleutelspeler in het systeem van Cercle Brugge, en het spel van Groen-Zwart is ook afgestemd op hem.

Bovendien groeit hij steeds meer uit tot een van de leiders van de ploeg. “Hij is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”, vatte Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, samen in Het Nieuwsblad.

Club Brugge kan Denkey niet betalen

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

13
13
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

185
185
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

180
180
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

140
140
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

35
35
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

107
107
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

295
295
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

457
457
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

411
411
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

374
374
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

172
172
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

102
102
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

106
106
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

577
577
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

130
130
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

120
120
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

89
89
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

88
88
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

182
182
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

259
259
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

257
257
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

770
770
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

343
343
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

180
180

Meer sportnieuws