Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

1219 stemmen
Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

Club Brugge moet in de komende maanden een nieuwe spits vinden om het vertrek van Thiago naar Brentford FC op te vangen. Onder meer Het Nieuwsblad en Sporza noemen Kévin Denkey van Cercle Brugge als mogelijke vervanger.

Zijn indrukwekkende prestaties en groei dit seizoen maken hem grof wild op de transfermarkt, en er heerst ook buitenlandse interesse voor de spits. Tuur Dierckx stelt dat Denkey 20 miljoen zou kunnen opbrengen voor Cercle: een richtprijs die wellicht te duur uitvalt voor Club Brugge.

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Is Denkey de ideale vervanger voor Thiago bij Club Brugge?

Igor Thiago vertrekt aan het einde van dit seizoen naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging staat om een nieuwe centrale spits te vinden. “Wanneer Thiago vertrekt, zal er zeker een aanvaller bij komen”, verklapte Ronny Deila.

In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart. “Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen heeft over Denkey's constantheid, wordt hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Jupiler Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hebben Denkey, de huidige topscorer van de Belgische competitie, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vraagt Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

Club Brugge sprak in 2021 al met Denkey over transfer

Ronny Deila zei onlangs dat hij Kévin Denkey een goede speler vindt. “Als je topschutter bent, zegt dat veel”, voegde hij eraan toe. Maar de coach hield zich op de oppervlakte over de vermeende interesse in de Frans-Togolese speler.

“Het is niet het moment om te zeggen of hij het type spits is voor ons. Ik ben er zeker van dat we verder zullen kijken dan onze eigen stad”, aldus de coach van Club Brugge.

“We zullen de wereld afspeuren, maar natuurlijk moet je ook kijken naar wat er rond je loopt. We zullen wel zien wat er op het einde gebeurt. Ik ben zeker dat Cercle veel geld zal willen na onze transfers.”

Het is een feit dat Club Brugge al in 2021 interesse toonde in Denkey. “Ik sprak met het bestuur, via een videocall, er is onderhandeld over contracten. Maar helemaal op het einde is het niet doorgegaan”, zei Denkey in oktober aan Het Nieuwsblad.

“Achteraf bekeken was de stap naar Cercle beter. Hier kreeg ik de tijd om me te ontwikkelen.”

Tuur Dierckx: “Denkey is zeker 30 miljoen waard”

Als Club Brugge concreet geïnteresseerd is in het aantrekken van Kévin Denkey, moeten ze niet te lang wachten om actie te ondernemen. Verschillende buitenlandse clubs hebben namelijk al interesse getoond in de sterke spits, waaronder Real Betis, Sevilla FC, AC Milan en meerdere clubs uit de Ligue 1.

Het Nieuwsblad heeft eerder bericht dat Denkey komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een grote transfer staat, en blijft het enkel maar gissen naar welke club hij zal vertrekken en voor welk bedrag.

“Denkey is zijn gewicht in goud waard”, verklaarde Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, in de krant. Tuur Dierckx stelt dat als Thiago 37 miljoen waard is, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard is, althans op papier.

“Uiteindelijk zal Denkey volgens mij voor rond de 20 miljoen weggaan. Mensen zullen dan zeggen dat dat te weinig is, maar zo werkt de markt nu eenmaal.”

Groen-Zwart heeft in de winter alvast Felipe Augusto aangetrokken, een linksvoetige aanvaller, en hij wordt in principe gezien als de opvolger van Denkey voor het komende seizoen. 

“Geen aanvaller in de JPL die zich zo ontwikkelde als Denkey”

Drie jaar geleden arriveerde Kévin Denkey als een nobele onbekende speler bij Cercle Brugge.

Toenmalig coach Yves Vanderhaeghe ergerde zich mateloos aan de spits en zijn soms hopeloze missers. Vanderhaeghe gaf destijds toe dat hij niet goed wist wat hij met Denkey aan moest.

Ook verschillende waarnemers hadden hun bedenkingen bij de snelle en spierbundel, die 1,81 meter lang is en 89 kilogram weegt, tijdens de eerste maanden. Denkey had een aanpassingsperiode nodig, werkte hard en boekte enorm veel progressie tijdens de afgelopen drie jaar.

“Je moet gewoon eens kijken naar de coördinatie van Denkey bij het lopen”, merkte Rembert Vromant, technisch directeur van Cercle, op tegenover Het Nieuwsblad. “Van houterig toen hij aankwam naar de soepelheid van nu. Dat is een gevolg van hoe ermee gewerkt is in drie jaar.”

“Geen aanvaller in de Jupiler Pro League die zich echter zo in de gunstige zin ontwikkelde als Denkey”, aldus de krant.

“Denkey is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”

Kévin Denkey heeft bewezen over een groot scorend vermogen te beschikken, getuige zijn 22 treffers waardoor hij momenteel de topschutter is in de Jupiler Pro League.

René Vandereycken omschreef hem als een echte topschutter die op allerlei manieren kan scoren. Denkey heeft de intensiteit, duelkracht en snelheid om zichzelf in een situatie te manoeuvreren waarin hij kan scoren.

Naast zijn neus voor doelpunten is de 23-jarige goed op de korte ruimte, beweeglijk, wendbaar en snel. Denkey maakt graag oorlog en het is geen toeval dat Michael Ngadeu (ex-AA Gent) en Toby Alderweireld (Antwerp FC) hem een van de moeilijkste aanvallers vinden om tegen te spelen in België.

Met de rug naar het doel is hij op zijn sterkst, en ook in balbezit is hij niet van de bal te zetten. Denkey is de absolute sleutelspeler in het systeem van Cercle Brugge, en het spel van Groen-Zwart is ook afgestemd op hem.

Bovendien groeit hij steeds meer uit tot een van de leiders van de ploeg. “Hij is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”, vatte Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, samen in Het Nieuwsblad.

Club Brugge kan Denkey niet betalen

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

66
66
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

85
85
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

501
501
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

453
453
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

859
859
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

366
366
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

176
176
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

182
182
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws