Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

1219 stemmen
Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

Club Brugge moet in de komende maanden een nieuwe spits vinden om het vertrek van Thiago naar Brentford FC op te vangen. Onder meer Het Nieuwsblad en Sporza noemen Kévin Denkey van Cercle Brugge als mogelijke vervanger.

Zijn indrukwekkende prestaties en groei dit seizoen maken hem grof wild op de transfermarkt, en er heerst ook buitenlandse interesse voor de spits. Tuur Dierckx stelt dat Denkey 20 miljoen zou kunnen opbrengen voor Cercle: een richtprijs die wellicht te duur uitvalt voor Club Brugge.

LEES OOK: 'Cercle wil transferslag slaan in Premier League'

Is Denkey de ideale vervanger voor Thiago bij Club Brugge?

Igor Thiago vertrekt aan het einde van dit seizoen naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging staat om een nieuwe centrale spits te vinden. “Wanneer Thiago vertrekt, zal er zeker een aanvaller bij komen”, verklapte Ronny Deila.

In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart. “Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen heeft over Denkey's constantheid, wordt hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Jupiler Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hebben Denkey, de huidige topscorer van de Belgische competitie, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vraagt Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

Club Brugge sprak in 2021 al met Denkey over transfer

Ronny Deila zei onlangs dat hij Kévin Denkey een goede speler vindt. “Als je topschutter bent, zegt dat veel”, voegde hij eraan toe. Maar de coach hield zich op de oppervlakte over de vermeende interesse in de Frans-Togolese speler.

“Het is niet het moment om te zeggen of hij het type spits is voor ons. Ik ben er zeker van dat we verder zullen kijken dan onze eigen stad”, aldus de coach van Club Brugge.

“We zullen de wereld afspeuren, maar natuurlijk moet je ook kijken naar wat er rond je loopt. We zullen wel zien wat er op het einde gebeurt. Ik ben zeker dat Cercle veel geld zal willen na onze transfers.”

Het is een feit dat Club Brugge al in 2021 interesse toonde in Denkey. “Ik sprak met het bestuur, via een videocall, er is onderhandeld over contracten. Maar helemaal op het einde is het niet doorgegaan”, zei Denkey in oktober aan Het Nieuwsblad.

“Achteraf bekeken was de stap naar Cercle beter. Hier kreeg ik de tijd om me te ontwikkelen.”

Tuur Dierckx: “Denkey is zeker 30 miljoen waard”

Als Club Brugge concreet geïnteresseerd is in het aantrekken van Kévin Denkey, moeten ze niet te lang wachten om actie te ondernemen. Verschillende buitenlandse clubs hebben namelijk al interesse getoond in de sterke spits, waaronder Real Betis, Sevilla FC, AC Milan en meerdere clubs uit de Ligue 1.

Het Nieuwsblad heeft eerder bericht dat Denkey komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een grote transfer staat, en blijft het enkel maar gissen naar welke club hij zal vertrekken en voor welk bedrag.

“Denkey is zijn gewicht in goud waard”, verklaarde Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, in de krant. Tuur Dierckx stelt dat als Thiago 37 miljoen waard is, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard is, althans op papier.

“Uiteindelijk zal Denkey volgens mij voor rond de 20 miljoen weggaan. Mensen zullen dan zeggen dat dat te weinig is, maar zo werkt de markt nu eenmaal.”

Groen-Zwart heeft in de winter alvast Felipe Augusto aangetrokken, een linksvoetige aanvaller, en hij wordt in principe gezien als de opvolger van Denkey voor het komende seizoen. 

“Geen aanvaller in de JPL die zich zo ontwikkelde als Denkey”

Drie jaar geleden arriveerde Kévin Denkey als een nobele onbekende speler bij Cercle Brugge.

Toenmalig coach Yves Vanderhaeghe ergerde zich mateloos aan de spits en zijn soms hopeloze missers. Vanderhaeghe gaf destijds toe dat hij niet goed wist wat hij met Denkey aan moest.

Ook verschillende waarnemers hadden hun bedenkingen bij de snelle en spierbundel, die 1,81 meter lang is en 89 kilogram weegt, tijdens de eerste maanden. Denkey had een aanpassingsperiode nodig, werkte hard en boekte enorm veel progressie tijdens de afgelopen drie jaar.

“Je moet gewoon eens kijken naar de coördinatie van Denkey bij het lopen”, merkte Rembert Vromant, technisch directeur van Cercle, op tegenover Het Nieuwsblad. “Van houterig toen hij aankwam naar de soepelheid van nu. Dat is een gevolg van hoe ermee gewerkt is in drie jaar.”

“Geen aanvaller in de Jupiler Pro League die zich echter zo in de gunstige zin ontwikkelde als Denkey”, aldus de krant.

“Denkey is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”

Kévin Denkey heeft bewezen over een groot scorend vermogen te beschikken, getuige zijn 22 treffers waardoor hij momenteel de topschutter is in de Jupiler Pro League.

René Vandereycken omschreef hem als een echte topschutter die op allerlei manieren kan scoren. Denkey heeft de intensiteit, duelkracht en snelheid om zichzelf in een situatie te manoeuvreren waarin hij kan scoren.

Naast zijn neus voor doelpunten is de 23-jarige goed op de korte ruimte, beweeglijk, wendbaar en snel. Denkey maakt graag oorlog en het is geen toeval dat Michael Ngadeu (ex-AA Gent) en Toby Alderweireld (Antwerp FC) hem een van de moeilijkste aanvallers vinden om tegen te spelen in België.

Met de rug naar het doel is hij op zijn sterkst, en ook in balbezit is hij niet van de bal te zetten. Denkey is de absolute sleutelspeler in het systeem van Cercle Brugge, en het spel van Groen-Zwart is ook afgestemd op hem.

Bovendien groeit hij steeds meer uit tot een van de leiders van de ploeg. “Hij is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”, vatte Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, samen in Het Nieuwsblad.

Club Brugge kan Denkey niet betalen

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

39
39
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

13
13
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

41
41
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

34
34
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

89
89
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

78
78
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

161
161
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

194
194
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

127
127
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

219
219
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

57
57
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

206
206
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

158
158
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

207
207
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

121
121
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

159
159
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

82
82
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

374
374
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

172
172
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

73
73
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

454
454
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

390
390
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

163
163
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

604
604
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

609
609
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws