Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

1219 stemmen
Club Brugge moet 20 miljoen neertellen voor droomspits

Club Brugge moet in de komende maanden een nieuwe spits vinden om het vertrek van Thiago naar Brentford FC op te vangen. Onder meer Het Nieuwsblad en Sporza noemen Kévin Denkey van Cercle Brugge als mogelijke vervanger.

Zijn indrukwekkende prestaties en groei dit seizoen maken hem grof wild op de transfermarkt, en er heerst ook buitenlandse interesse voor de spits. Tuur Dierckx stelt dat Denkey 20 miljoen zou kunnen opbrengen voor Cercle: een richtprijs die wellicht te duur uitvalt voor Club Brugge.

LEES OOK: 'Cercle wil transferslag slaan in Premier League'

Is Denkey de ideale vervanger voor Thiago bij Club Brugge?

Igor Thiago vertrekt aan het einde van dit seizoen naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging staat om een nieuwe centrale spits te vinden. “Wanneer Thiago vertrekt, zal er zeker een aanvaller bij komen”, verklapte Ronny Deila.

In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart. “Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans.

Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen heeft over Denkey's constantheid, wordt hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Jupiler Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hebben Denkey, de huidige topscorer van de Belgische competitie, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vraagt Sporza zich af.

“De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

Club Brugge sprak in 2021 al met Denkey over transfer

Ronny Deila zei onlangs dat hij Kévin Denkey een goede speler vindt. “Als je topschutter bent, zegt dat veel”, voegde hij eraan toe. Maar de coach hield zich op de oppervlakte over de vermeende interesse in de Frans-Togolese speler.

“Het is niet het moment om te zeggen of hij het type spits is voor ons. Ik ben er zeker van dat we verder zullen kijken dan onze eigen stad”, aldus de coach van Club Brugge.

“We zullen de wereld afspeuren, maar natuurlijk moet je ook kijken naar wat er rond je loopt. We zullen wel zien wat er op het einde gebeurt. Ik ben zeker dat Cercle veel geld zal willen na onze transfers.”

Het is een feit dat Club Brugge al in 2021 interesse toonde in Denkey. “Ik sprak met het bestuur, via een videocall, er is onderhandeld over contracten. Maar helemaal op het einde is het niet doorgegaan”, zei Denkey in oktober aan Het Nieuwsblad.

“Achteraf bekeken was de stap naar Cercle beter. Hier kreeg ik de tijd om me te ontwikkelen.”

Tuur Dierckx: “Denkey is zeker 30 miljoen waard”

Als Club Brugge concreet geïnteresseerd is in het aantrekken van Kévin Denkey, moeten ze niet te lang wachten om actie te ondernemen. Verschillende buitenlandse clubs hebben namelijk al interesse getoond in de sterke spits, waaronder Real Betis, Sevilla FC, AC Milan en meerdere clubs uit de Ligue 1.

Het Nieuwsblad heeft eerder bericht dat Denkey komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een grote transfer staat, en blijft het enkel maar gissen naar welke club hij zal vertrekken en voor welk bedrag.

“Denkey is zijn gewicht in goud waard”, verklaarde Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, in de krant. Tuur Dierckx stelt dat als Thiago 37 miljoen waard is, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard is, althans op papier.

“Uiteindelijk zal Denkey volgens mij voor rond de 20 miljoen weggaan. Mensen zullen dan zeggen dat dat te weinig is, maar zo werkt de markt nu eenmaal.”

Groen-Zwart heeft in de winter alvast Felipe Augusto aangetrokken, een linksvoetige aanvaller, en hij wordt in principe gezien als de opvolger van Denkey voor het komende seizoen. 

“Geen aanvaller in de JPL die zich zo ontwikkelde als Denkey”

Drie jaar geleden arriveerde Kévin Denkey als een nobele onbekende speler bij Cercle Brugge.

Toenmalig coach Yves Vanderhaeghe ergerde zich mateloos aan de spits en zijn soms hopeloze missers. Vanderhaeghe gaf destijds toe dat hij niet goed wist wat hij met Denkey aan moest.

Ook verschillende waarnemers hadden hun bedenkingen bij de snelle en spierbundel, die 1,81 meter lang is en 89 kilogram weegt, tijdens de eerste maanden. Denkey had een aanpassingsperiode nodig, werkte hard en boekte enorm veel progressie tijdens de afgelopen drie jaar.

“Je moet gewoon eens kijken naar de coördinatie van Denkey bij het lopen”, merkte Rembert Vromant, technisch directeur van Cercle, op tegenover Het Nieuwsblad. “Van houterig toen hij aankwam naar de soepelheid van nu. Dat is een gevolg van hoe ermee gewerkt is in drie jaar.”

“Geen aanvaller in de Jupiler Pro League die zich echter zo in de gunstige zin ontwikkelde als Denkey”, aldus de krant.

“Denkey is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”

Kévin Denkey heeft bewezen over een groot scorend vermogen te beschikken, getuige zijn 22 treffers waardoor hij momenteel de topschutter is in de Jupiler Pro League.

René Vandereycken omschreef hem als een echte topschutter die op allerlei manieren kan scoren. Denkey heeft de intensiteit, duelkracht en snelheid om zichzelf in een situatie te manoeuvreren waarin hij kan scoren.

Naast zijn neus voor doelpunten is de 23-jarige goed op de korte ruimte, beweeglijk, wendbaar en snel. Denkey maakt graag oorlog en het is geen toeval dat Michael Ngadeu (ex-AA Gent) en Toby Alderweireld (Antwerp FC) hem een van de moeilijkste aanvallers vinden om tegen te spelen in België.

Met de rug naar het doel is hij op zijn sterkst, en ook in balbezit is hij niet van de bal te zetten. Denkey is de absolute sleutelspeler in het systeem van Cercle Brugge, en het spel van Groen-Zwart is ook afgestemd op hem.

Bovendien groeit hij steeds meer uit tot een van de leiders van de ploeg. “Hij is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”, vatte Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, samen in Het Nieuwsblad.

Club Brugge kan Denkey niet betalen

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

57
57
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

28
28
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

47
47
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

70
70
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

41
41
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

208
208
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

284
284
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

23
23
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

60
60
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

156
156
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

66
66
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

117
117
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

86
86
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

457
457
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

211
211
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

203
203
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

256
256
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

299
299
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

174
174
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

581
581
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

130
130
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

119
119
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

465
465
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

146
146

Meer sportnieuws