'Club Brugge slaat onverwachte nieuwe miljoenenslag'

1876 stemmen
'Club Brugge slaat onverwachte nieuwe miljoenenslag'

Club Brugge verkocht in januari Tajon Buchanan aan Internazionale voor 7 miljoen euro en zette daarmee de teller van inkomsten uit transfers dit seizoen op maar liefst 53 miljoen euro. Volgend seizoen lijkt dat bedrag minstens geëvenaard te zullen worden. De verkoop van Igor Thiago aan Brentford ligt immers al vast.

De Braziliaan zou naar verluidt voor een bedrag van 33 miljoen euro plus bonussen naar Engeland verkassen en daar zal het niet bij blijven. Er lijken immers nog enkele spelers klaar te staan voor een lucratieve transfer. In de eerste plaats wordt er gekeken naar Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen, maar mogelijk is het een meer verrassende naam die eerst te gelde gemaakt wordt.

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Onyedika lokt massaal Engelse interesse

Volgens HITC staan de Engelse clubs immers in de rij voor Raphael Onyedika. Club zou in januari al Galatasaray wandelen gestuurd hebben voor de 22-jarige middenvelder, die de voorbije maanden wel wat uit beeld verdween doordat hij met Nigeria op de Africa Cup actief was.

In de zomer lonkt echter de Premier League, mogelijk met dank aan een Rode Duivel. Hij zou immers op het wenslijstje staan bij Nottingham Forest en Everton, die in hem de ideale vervanger zien voor respectievelijk Orel Mangala (in januari vertrokken naar Lyon) en Amadou Onana, die in de zomer wellicht een transfer zal maken.

Club Brugge wil minstens 15 miljoen

Daarnaast zou Onyedika ook nog Thiago kunnen volgen naar Brentford, terwijl ook Crystal Palace en Leicester City, dat nog steeds op koers ligt om volgend seizoen in de Premier League terug te keren, hem op het oog zouden hebben.

Club kan van die vele interesse optimaal gebruik maken om de prijs op te drijven. Het zou minstens 15 miljoen euro verlangen voor een transfer van Onyedika, voor wie het zelf in de zomer van 2022 nog 9,5 miljoen euro neertelde. Een dergelijke transfersom zal dus nodig zijn om nog een degelijke winst te maken, zeker omdat ze ook nog eens 20 procent van de meerwaarde op een doorverkoop moeten afstaan aan vorige club FC Midtjylland.

Is 15 miljoen een realistische vraagprijs voor Onyedika?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

1
1
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

34
34
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

17
17
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

40
40
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

249
249
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

59
59
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

110
110
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

415
415
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

224
224
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

345
345
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1221
1221
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

534
534
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

170
170
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

202
202
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

779
779
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

576
576
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

270
270
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

132
132
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws