Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

door
Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

Binnen een tweetal weken maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie van 2024 bekend, want eind maart moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak. Dan komen ze een laatste keer bijeen voor ze in juni verzamelen voor het EK, dat komende zomer in Duitsland gehouden wordt.

Het wordt voor de bondscoach de ideale gelegenheid om te experimenteren en daarvoor werden twee interessante sparringpartners vastgelegd. Dé affiche waar iedereen naar zal uitkijken is die op dinsdag 26 maart op Wembley tegen Engeland, maar drie dagen eerder wordt er ook in Dublin gespeeld tegen Ierland.

O'Shea op de bank tegen Rode Duivels

In die wedstrijd zullen de Duivels alvast een bekende naam treffen. De Ierse voetbalbond kondigde woensdag immers aan dat John O'Shea als bondscoach aan het roer zal staan tijdens de interlandperiode in maart. De 42-jarige ex-verdediger is vooral bekend van zijn periode bij Manchester United, waar hij tussen 2001 en 2011 deel uitmaakte van de A-kern.

Voor zijn grote doorbraak was O'Shea echter ook heel even aan de slag in België. In het voorjaar van 2021 verhuurde United hem immers voor enkele maanden aan Antwerp, op dat moment nog de zusterclub van de Engelse grootmacht.

Slechts op interimbasis aan de slag

De partij tegen de Rode Duivels wordt voor O'Shea zijn vuurdoop als trainer, want de voorbije jaren was hij enkel aan de slag als assistent. Die functie vervulde hij bij Reading, Jong Ierland, Stoke City, Ierland en Birmingham. Bij die laatste club stond hij Wayne Rooney bij.

O'Shea werd wel slechts op interimbasis aangesteld en zal voorlopig enkel de matchen tegen België en Zwitserland in maart voor zijn rekening nemen, met Paddy McCarthy (Crystal Palace) als assistent. Begin april willen de Ieren de knoop doorhakken over een definitieve opvolger voor de in november vertrokken Stephen Kenny als bondscoach.

Kende je hem nog?

Meest recent

Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

1
1
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

16
16
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

37
37
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

69
69
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

40
40
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

46
46
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

302
302
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

109
109
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

123
123
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

31
31
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

54
54
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

123
123
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

118
118
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

237
237
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

202
202
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

38
38
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

213
213
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

22
22
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

291
291
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

94
94
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

50
50
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

132
132
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

185
185
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

42
42

Meer sportnieuws