Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

60 stemmen
Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

Binnen een tweetal weken maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie van 2024 bekend, want eind maart moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak. Dan komen ze een laatste keer bijeen voor ze in juni verzamelen voor het EK, dat komende zomer in Duitsland gehouden wordt.

Het wordt voor de bondscoach de ideale gelegenheid om te experimenteren en daarvoor werden twee interessante sparringpartners vastgelegd. Dé affiche waar iedereen naar zal uitkijken is die op dinsdag 26 maart op Wembley tegen Engeland, maar drie dagen eerder wordt er ook in Dublin gespeeld tegen Ierland.

O'Shea op de bank tegen Rode Duivels

In die wedstrijd zullen de Duivels alvast een bekende naam treffen. De Ierse voetbalbond kondigde woensdag immers aan dat John O'Shea als bondscoach aan het roer zal staan tijdens de interlandperiode in maart. De 42-jarige ex-verdediger is vooral bekend van zijn periode bij Manchester United, waar hij tussen 2001 en 2011 deel uitmaakte van de A-kern.

Voor zijn grote doorbraak was O'Shea echter ook heel even aan de slag in België. In het voorjaar van 2021 verhuurde United hem immers voor enkele maanden aan Antwerp, op dat moment nog de zusterclub van de Engelse grootmacht.

Slechts op interimbasis aan de slag

De partij tegen de Rode Duivels wordt voor O'Shea zijn vuurdoop als trainer, want de voorbije jaren was hij enkel aan de slag als assistent. Die functie vervulde hij bij Reading, Jong Ierland, Stoke City, Ierland en Birmingham. Bij die laatste club stond hij Wayne Rooney bij.

O'Shea werd wel slechts op interimbasis aangesteld en zal voorlopig enkel de matchen tegen België en Zwitserland in maart voor zijn rekening nemen, met Paddy McCarthy (Crystal Palace) als assistent. Begin april willen de Ieren de knoop doorhakken over een definitieve opvolger voor de in november vertrokken Stephen Kenny als bondscoach.

Kende je hem nog?

Meest recent

Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

19
19
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

19
19
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

156
156
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

16
16
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

314
314
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

222
222
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

219
219
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

101
101
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

53
53
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

93
93
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

79
79
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

41
41
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

190
190
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

224
224
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

123
123
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

75
75
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

699
699
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

486
486
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

258
258
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

294
294
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

105
105
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

77
77
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

75
75
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

345
345
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

838
838

Meer sportnieuws