Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

60
Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

Binnen een tweetal weken maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie van 2024 bekend, want eind maart moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak. Dan komen ze een laatste keer bijeen voor ze in juni verzamelen voor het EK, dat komende zomer in Duitsland gehouden wordt.

Het wordt voor de bondscoach de ideale gelegenheid om te experimenteren en daarvoor werden twee interessante sparringpartners vastgelegd. Dé affiche waar iedereen naar zal uitkijken is die op dinsdag 26 maart op Wembley tegen Engeland, maar drie dagen eerder wordt er ook in Dublin gespeeld tegen Ierland.

O'Shea op de bank tegen Rode Duivels

In die wedstrijd zullen de Duivels alvast een bekende naam treffen. De Ierse voetbalbond kondigde woensdag immers aan dat John O'Shea als bondscoach aan het roer zal staan tijdens de interlandperiode in maart. De 42-jarige ex-verdediger is vooral bekend van zijn periode bij Manchester United, waar hij tussen 2001 en 2011 deel uitmaakte van de A-kern.

Voor zijn grote doorbraak was O'Shea echter ook heel even aan de slag in België. In het voorjaar van 2021 verhuurde United hem immers voor enkele maanden aan Antwerp, op dat moment nog de zusterclub van de Engelse grootmacht.

Slechts op interimbasis aan de slag

De partij tegen de Rode Duivels wordt voor O'Shea zijn vuurdoop als trainer, want de voorbije jaren was hij enkel aan de slag als assistent. Die functie vervulde hij bij Reading, Jong Ierland, Stoke City, Ierland en Birmingham. Bij die laatste club stond hij Wayne Rooney bij.

O'Shea werd wel slechts op interimbasis aangesteld en zal voorlopig enkel de matchen tegen België en Zwitserland in maart voor zijn rekening nemen, met Paddy McCarthy (Crystal Palace) als assistent. Begin april willen de Ieren de knoop doorhakken over een definitieve opvolger voor de in november vertrokken Stephen Kenny als bondscoach.

Kende je hem nog?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

14
14
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

22
22
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

7
7
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

77
77
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

101
101
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

76
76
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

76
76
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

326
326
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

107
107
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

77
77
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

92
92
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

28
28
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

71
71
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

279
279
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

52
52
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

114
114
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

222
222
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

215
215
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1067
1067

Meer sportnieuws