Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

door
Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

Binnen een tweetal weken maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie van 2024 bekend, want eind maart moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak. Dan komen ze een laatste keer bijeen voor ze in juni verzamelen voor het EK, dat komende zomer in Duitsland gehouden wordt.

Het wordt voor de bondscoach de ideale gelegenheid om te experimenteren en daarvoor werden twee interessante sparringpartners vastgelegd. Dé affiche waar iedereen naar zal uitkijken is die op dinsdag 26 maart op Wembley tegen Engeland, maar drie dagen eerder wordt er ook in Dublin gespeeld tegen Ierland.

O'Shea op de bank tegen Rode Duivels

In die wedstrijd zullen de Duivels alvast een bekende naam treffen. De Ierse voetbalbond kondigde woensdag immers aan dat John O'Shea als bondscoach aan het roer zal staan tijdens de interlandperiode in maart. De 42-jarige ex-verdediger is vooral bekend van zijn periode bij Manchester United, waar hij tussen 2001 en 2011 deel uitmaakte van de A-kern.

Voor zijn grote doorbraak was O'Shea echter ook heel even aan de slag in België. In het voorjaar van 2021 verhuurde United hem immers voor enkele maanden aan Antwerp, op dat moment nog de zusterclub van de Engelse grootmacht.

Slechts op interimbasis aan de slag

De partij tegen de Rode Duivels wordt voor O'Shea zijn vuurdoop als trainer, want de voorbije jaren was hij enkel aan de slag als assistent. Die functie vervulde hij bij Reading, Jong Ierland, Stoke City, Ierland en Birmingham. Bij die laatste club stond hij Wayne Rooney bij.

O'Shea werd wel slechts op interimbasis aangesteld en zal voorlopig enkel de matchen tegen België en Zwitserland in maart voor zijn rekening nemen, met Paddy McCarthy (Crystal Palace) als assistent. Begin april willen de Ieren de knoop doorhakken over een definitieve opvolger voor de in november vertrokken Stephen Kenny als bondscoach.

Kende je hem nog?

Meest recent

Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

38
38
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

16
16
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

84
84
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

44
44
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

56
56
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

726
726
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

184
184
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

262
262
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

109
109
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

91
91
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

374
374
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

136
136
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

186
186
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

537
537
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

33
33
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

60
60
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

241
241
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

187
187
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

99
99
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

199
199
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

437
437
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

162
162
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37

Meer sportnieuws