Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

door
Ierland strikt bekende naam voor clash met Rode Duivels

Binnen een tweetal weken maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie van 2024 bekend, want eind maart moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak. Dan komen ze een laatste keer bijeen voor ze in juni verzamelen voor het EK, dat komende zomer in Duitsland gehouden wordt.

Het wordt voor de bondscoach de ideale gelegenheid om te experimenteren en daarvoor werden twee interessante sparringpartners vastgelegd. Dé affiche waar iedereen naar zal uitkijken is die op dinsdag 26 maart op Wembley tegen Engeland, maar drie dagen eerder wordt er ook in Dublin gespeeld tegen Ierland.

O'Shea op de bank tegen Rode Duivels

In die wedstrijd zullen de Duivels alvast een bekende naam treffen. De Ierse voetbalbond kondigde woensdag immers aan dat John O'Shea als bondscoach aan het roer zal staan tijdens de interlandperiode in maart. De 42-jarige ex-verdediger is vooral bekend van zijn periode bij Manchester United, waar hij tussen 2001 en 2011 deel uitmaakte van de A-kern.

Voor zijn grote doorbraak was O'Shea echter ook heel even aan de slag in België. In het voorjaar van 2021 verhuurde United hem immers voor enkele maanden aan Antwerp, op dat moment nog de zusterclub van de Engelse grootmacht.

Slechts op interimbasis aan de slag

De partij tegen de Rode Duivels wordt voor O'Shea zijn vuurdoop als trainer, want de voorbije jaren was hij enkel aan de slag als assistent. Die functie vervulde hij bij Reading, Jong Ierland, Stoke City, Ierland en Birmingham. Bij die laatste club stond hij Wayne Rooney bij.

O'Shea werd wel slechts op interimbasis aangesteld en zal voorlopig enkel de matchen tegen België en Zwitserland in maart voor zijn rekening nemen, met Paddy McCarthy (Crystal Palace) als assistent. Begin april willen de Ieren de knoop doorhakken over een definitieve opvolger voor de in november vertrokken Stephen Kenny als bondscoach.

Kende je hem nog?

Meest recent

'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

43
43
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

20
20
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

53
53
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

26
26
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

30
30
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

50
50
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

201
201
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

347
347
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

191
191
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

133
133
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

584
584
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

862
862
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

69
69
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

305
305
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

572
572
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

447
447
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

571
571
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

671
671
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

371
371
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

619
619
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

471
471
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

260
260
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

569
569

Meer sportnieuws