Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

845
Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

Victor Udoh (19) maakte indruk als topschutter van Young Reds en de Nigeriaanse aanvaller wordt nu volop ingezet in het eerste elftal. Door zijn recente assist tegen AA Gent is hij in de pikorde zelfs al voorbij Gyrano Kerk gesneld.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Van Bommel vindt (weeral) versterking bij de Young Reds

In januari moest Antwerp FC spelers verkopen om de boekhoudkundige cijfers te herstellen, waardoor er financieel geen ruimte was om nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een moeilijke situatie, vooral omdat de aanvallende flankposities wel versterking konden gebruiken.

Hoewel Antwerp op papier meer dan voldoende wingers heeft, bleek dit in de praktijk anders te zijn. Michel-Ange Balikwisha is ondertussen al een dikke maand geblesseerd, Anthony Valencia is ook nog lang out met een blessure, de impact van Gyrano Kerk was minimaal en Arbnor Muja werd zelfs verkocht.

Dit liet Antwerp met slechts twee beschikbare en kwalitatieve opties op de flanken, namelijk Chidera Ejuke en Jacob Ondrejka.

Om deze tekortkoming aan te pakken, wendde coach Mark van Bommel zich tot de ploeg van de Young Reds, waar hij eerder al met succes Mahamadou Doumbia ontdekte. Zo betrok hij vanaf het kalenderjaar 2024 Victor Udoh (19) bij de A-kern.

Snelle Victor Udoh is de topschutter van de Young Reds

Victor Udoh arriveerde in maart vorig jaar vanuit Nigeria, waar hij zijn opleiding genoot bij TBC Football en Hypebuzz FC. Hij zette zijn handtekening onder een profcontract bij Antwerp FC en maakte vorig seizoen met zijn snelheid meteen indruk bij de U18.

Tijdens de seizoensvoorbereiding afgelopen zomer kreeg Udoh de kans om mee te trainen en zich te bewijzen bij de A-kern.

De aanvallende flankposities waren toen overvol bezet met Michel-Ange Balikwisha, Anthony Valencia, Jacob Ondrejka, Chidera Ejeku, Gyrano Kerk en Arbnor Muja, waardoor hij genoodzaakt was om aan te sluiten bij de Young Reds.

In eerste nationale kwam Udoh helemaal tot bloei en toonde hij zijn kwaliteiten. Met 10 doelpunten in 18 competitiewedstrijden is hij zelfs de topschutter van de Young Reds.

Zijn indrukwekkende prestaties trokken de aandacht en in het kalenderjaar 2024 kreeg Udoh de kans om zijn debuut te maken in het eerste elftal, vooral door de bekende personeelsproblemen op de aanvallende flankposities.

Victor Udoh krijgt meer kansen na vertrek van Arbnor Muja

Eind januari maakte Victor Udoh zijn debuut voor Antwerp FC met een invalbeurt tegen Sporting Charleroi. De vinnige aanvaller kreeg zijn kans vooral dankzij de nieuwe regel die negen spelers op de bank toelaat in plaats van zeven, waar coach Mark van Bommel een voorstander van was.

“Ik wil mezelf geen schouderklopje geven, maar dit is een heel goede zaak voor de ontwikkeling van jonge talenten.” Met een comfortabele 3-0 voorsprong tegen Charleroi was het de ideale gelegenheid om Udoh, evenals andere jonge talenten zoals Milan Smits, in te brengen.

Na het vertrek van Arbnor Muja begin februari kreeg Udoh sneller zijn kans om in te vallen. Hij oogde steeds zelfverzekerder aan de bal en zijn voorzetten zorgden voor gevaar.

De Nigeriaan had weinig moeite om het niveauverschil tussen de hoogste amateurafdeling en de A-kern van de Great Old te overbruggen.

Beslissende Udoh snelt al voorbij Kerk in de pikorde

Vorig weekend liet Victor Udoh voor het eerst van zich spreken voor het grote publiek. Als invaller maakte hij het verschil tegen AA Gent met een assist voor George Ilenikena, die de 2-2 maakte.

“Met Victor Udoh toverde hij een tiener uit het beloftenelftal uit de hoge hoed. Zelfs de Antwerp-volgers onder het journaille dienden Wikipedia erbij te halen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Volgens Patrick Goots is Udoh in de pikorde van de wisselspelers ondertussen zelfs al Gyrano Kerk gepasseerd. “Udoh straalt met zijn snelheid gevaar uit, al moet hij in balverlies nog tactische stappen zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel verklaarde dat het deels noodgedwongen is dat hij Udoh zo snel moet brengen, maar als hij dan het verschil maakt, is dat des te mooier. “Zijn assist zal een boost betekenen voor zijn ontwikkeling”, voorspelt ploegmaat Chidera Ejuke alvast.

🚀

Udoh moet meer speelkansen krijgen bij Antwerp

Meest recent

Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

5
5
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

34
34
KAA Gent steekt koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

29
29
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

69
69
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

92
92
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

108
108
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

130
130
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

63
63
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

164
164
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

122
122
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

240
240
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

62
62
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

91
91
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

298
298
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

172
172
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

541
541
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

180
180
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

62
62
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

80
80
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

186
186
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

581
581
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

266
266
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

118
118
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

31
31
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

63
63

Meer sportnieuws