Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

845
Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

Victor Udoh (19) maakte indruk als topschutter van Young Reds en de Nigeriaanse aanvaller wordt nu volop ingezet in het eerste elftal. Door zijn recente assist tegen AA Gent is hij in de pikorde zelfs al voorbij Gyrano Kerk gesneld.

LEES OOK: Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Van Bommel vindt (weeral) versterking bij de Young Reds

In januari moest Antwerp FC spelers verkopen om de boekhoudkundige cijfers te herstellen, waardoor er financieel geen ruimte was om nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een moeilijke situatie, vooral omdat de aanvallende flankposities wel versterking konden gebruiken.

Hoewel Antwerp op papier meer dan voldoende wingers heeft, bleek dit in de praktijk anders te zijn. Michel-Ange Balikwisha is ondertussen al een dikke maand geblesseerd, Anthony Valencia is ook nog lang out met een blessure, de impact van Gyrano Kerk was minimaal en Arbnor Muja werd zelfs verkocht.

Dit liet Antwerp met slechts twee beschikbare en kwalitatieve opties op de flanken, namelijk Chidera Ejuke en Jacob Ondrejka.

Om deze tekortkoming aan te pakken, wendde coach Mark van Bommel zich tot de ploeg van de Young Reds, waar hij eerder al met succes Mahamadou Doumbia ontdekte. Zo betrok hij vanaf het kalenderjaar 2024 Victor Udoh (19) bij de A-kern.

Snelle Victor Udoh is de topschutter van de Young Reds

Victor Udoh arriveerde in maart vorig jaar vanuit Nigeria, waar hij zijn opleiding genoot bij TBC Football en Hypebuzz FC. Hij zette zijn handtekening onder een profcontract bij Antwerp FC en maakte vorig seizoen met zijn snelheid meteen indruk bij de U18.

Tijdens de seizoensvoorbereiding afgelopen zomer kreeg Udoh de kans om mee te trainen en zich te bewijzen bij de A-kern.

De aanvallende flankposities waren toen overvol bezet met Michel-Ange Balikwisha, Anthony Valencia, Jacob Ondrejka, Chidera Ejeku, Gyrano Kerk en Arbnor Muja, waardoor hij genoodzaakt was om aan te sluiten bij de Young Reds.

In eerste nationale kwam Udoh helemaal tot bloei en toonde hij zijn kwaliteiten. Met 10 doelpunten in 18 competitiewedstrijden is hij zelfs de topschutter van de Young Reds.

Zijn indrukwekkende prestaties trokken de aandacht en in het kalenderjaar 2024 kreeg Udoh de kans om zijn debuut te maken in het eerste elftal, vooral door de bekende personeelsproblemen op de aanvallende flankposities.

Victor Udoh krijgt meer kansen na vertrek van Arbnor Muja

Eind januari maakte Victor Udoh zijn debuut voor Antwerp FC met een invalbeurt tegen Sporting Charleroi. De vinnige aanvaller kreeg zijn kans vooral dankzij de nieuwe regel die negen spelers op de bank toelaat in plaats van zeven, waar coach Mark van Bommel een voorstander van was.

“Ik wil mezelf geen schouderklopje geven, maar dit is een heel goede zaak voor de ontwikkeling van jonge talenten.” Met een comfortabele 3-0 voorsprong tegen Charleroi was het de ideale gelegenheid om Udoh, evenals andere jonge talenten zoals Milan Smits, in te brengen.

Na het vertrek van Arbnor Muja begin februari kreeg Udoh sneller zijn kans om in te vallen. Hij oogde steeds zelfverzekerder aan de bal en zijn voorzetten zorgden voor gevaar.

De Nigeriaan had weinig moeite om het niveauverschil tussen de hoogste amateurafdeling en de A-kern van de Great Old te overbruggen.

Beslissende Udoh snelt al voorbij Kerk in de pikorde

Vorig weekend liet Victor Udoh voor het eerst van zich spreken voor het grote publiek. Als invaller maakte hij het verschil tegen AA Gent met een assist voor George Ilenikena, die de 2-2 maakte.

“Met Victor Udoh toverde hij een tiener uit het beloftenelftal uit de hoge hoed. Zelfs de Antwerp-volgers onder het journaille dienden Wikipedia erbij te halen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Volgens Patrick Goots is Udoh in de pikorde van de wisselspelers ondertussen zelfs al Gyrano Kerk gepasseerd. “Udoh straalt met zijn snelheid gevaar uit, al moet hij in balverlies nog tactische stappen zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel verklaarde dat het deels noodgedwongen is dat hij Udoh zo snel moet brengen, maar als hij dan het verschil maakt, is dat des te mooier. “Zijn assist zal een boost betekenen voor zijn ontwikkeling”, voorspelt ploegmaat Chidera Ejuke alvast.

Udoh moet meer speelkansen krijgen bij Antwerp

Meest recent

AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

14
14
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

34
34
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

115
115
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

173
173
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

527
527
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

215
215
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

465
465
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

137
137
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

28
28
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

179
179
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

274
274
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

273
273
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

108
108
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

449
449
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

369
369
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

156
156
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

44
44
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

550
550
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

180
180
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

300
300
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

30
30
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

125
125
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

116
116
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

129
129
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

129
129

Meer sportnieuws