Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

845
Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

Victor Udoh (19) maakte indruk als topschutter van Young Reds en de Nigeriaanse aanvaller wordt nu volop ingezet in het eerste elftal. Door zijn recente assist tegen AA Gent is hij in de pikorde zelfs al voorbij Gyrano Kerk gesneld.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Van Bommel vindt (weeral) versterking bij de Young Reds

In januari moest Antwerp FC spelers verkopen om de boekhoudkundige cijfers te herstellen, waardoor er financieel geen ruimte was om nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een moeilijke situatie, vooral omdat de aanvallende flankposities wel versterking konden gebruiken.

Hoewel Antwerp op papier meer dan voldoende wingers heeft, bleek dit in de praktijk anders te zijn. Michel-Ange Balikwisha is ondertussen al een dikke maand geblesseerd, Anthony Valencia is ook nog lang out met een blessure, de impact van Gyrano Kerk was minimaal en Arbnor Muja werd zelfs verkocht.

Dit liet Antwerp met slechts twee beschikbare en kwalitatieve opties op de flanken, namelijk Chidera Ejuke en Jacob Ondrejka.

Om deze tekortkoming aan te pakken, wendde coach Mark van Bommel zich tot de ploeg van de Young Reds, waar hij eerder al met succes Mahamadou Doumbia ontdekte. Zo betrok hij vanaf het kalenderjaar 2024 Victor Udoh (19) bij de A-kern.

Snelle Victor Udoh is de topschutter van de Young Reds

Victor Udoh arriveerde in maart vorig jaar vanuit Nigeria, waar hij zijn opleiding genoot bij TBC Football en Hypebuzz FC. Hij zette zijn handtekening onder een profcontract bij Antwerp FC en maakte vorig seizoen met zijn snelheid meteen indruk bij de U18.

Tijdens de seizoensvoorbereiding afgelopen zomer kreeg Udoh de kans om mee te trainen en zich te bewijzen bij de A-kern.

De aanvallende flankposities waren toen overvol bezet met Michel-Ange Balikwisha, Anthony Valencia, Jacob Ondrejka, Chidera Ejeku, Gyrano Kerk en Arbnor Muja, waardoor hij genoodzaakt was om aan te sluiten bij de Young Reds.

In eerste nationale kwam Udoh helemaal tot bloei en toonde hij zijn kwaliteiten. Met 10 doelpunten in 18 competitiewedstrijden is hij zelfs de topschutter van de Young Reds.

Zijn indrukwekkende prestaties trokken de aandacht en in het kalenderjaar 2024 kreeg Udoh de kans om zijn debuut te maken in het eerste elftal, vooral door de bekende personeelsproblemen op de aanvallende flankposities.

Victor Udoh krijgt meer kansen na vertrek van Arbnor Muja

Eind januari maakte Victor Udoh zijn debuut voor Antwerp FC met een invalbeurt tegen Sporting Charleroi. De vinnige aanvaller kreeg zijn kans vooral dankzij de nieuwe regel die negen spelers op de bank toelaat in plaats van zeven, waar coach Mark van Bommel een voorstander van was.

“Ik wil mezelf geen schouderklopje geven, maar dit is een heel goede zaak voor de ontwikkeling van jonge talenten.” Met een comfortabele 3-0 voorsprong tegen Charleroi was het de ideale gelegenheid om Udoh, evenals andere jonge talenten zoals Milan Smits, in te brengen.

Na het vertrek van Arbnor Muja begin februari kreeg Udoh sneller zijn kans om in te vallen. Hij oogde steeds zelfverzekerder aan de bal en zijn voorzetten zorgden voor gevaar.

De Nigeriaan had weinig moeite om het niveauverschil tussen de hoogste amateurafdeling en de A-kern van de Great Old te overbruggen.

Beslissende Udoh snelt al voorbij Kerk in de pikorde

Vorig weekend liet Victor Udoh voor het eerst van zich spreken voor het grote publiek. Als invaller maakte hij het verschil tegen AA Gent met een assist voor George Ilenikena, die de 2-2 maakte.

“Met Victor Udoh toverde hij een tiener uit het beloftenelftal uit de hoge hoed. Zelfs de Antwerp-volgers onder het journaille dienden Wikipedia erbij te halen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Volgens Patrick Goots is Udoh in de pikorde van de wisselspelers ondertussen zelfs al Gyrano Kerk gepasseerd. “Udoh straalt met zijn snelheid gevaar uit, al moet hij in balverlies nog tactische stappen zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel verklaarde dat het deels noodgedwongen is dat hij Udoh zo snel moet brengen, maar als hij dan het verschil maakt, is dat des te mooier. “Zijn assist zal een boost betekenen voor zijn ontwikkeling”, voorspelt ploegmaat Chidera Ejuke alvast.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'
302

Udoh moet meer speelkansen krijgen bij Antwerp

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

105
105
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

12
12
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

31
31
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

77
77
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

69
69
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

166
166
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

216
216
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

277
277
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

425
425
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

108
108
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1033
1033
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

89
89
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

428
428
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

342
342
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

393
393
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

364
364
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

136
136
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

28
28
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

46
46
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

84
84
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

141
141
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

183
183
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

125
125

Meer sportnieuws