Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

door
Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

Victor Udoh (19) maakte indruk als topschutter van Young Reds en de Nigeriaanse aanvaller wordt nu volop ingezet in het eerste elftal. Door zijn recente assist tegen AA Gent is hij in de pikorde zelfs al voorbij Gyrano Kerk gesneld.

LEES OOK: Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Van Bommel vindt (weeral) versterking bij de Young Reds

In januari moest Antwerp FC spelers verkopen om de boekhoudkundige cijfers te herstellen, waardoor er financieel geen ruimte was om nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een moeilijke situatie, vooral omdat de aanvallende flankposities wel versterking konden gebruiken.

Hoewel Antwerp op papier meer dan voldoende wingers heeft, bleek dit in de praktijk anders te zijn. Michel-Ange Balikwisha is ondertussen al een dikke maand geblesseerd, Anthony Valencia is ook nog lang out met een blessure, de impact van Gyrano Kerk was minimaal en Arbnor Muja werd zelfs verkocht.

Dit liet Antwerp met slechts twee beschikbare en kwalitatieve opties op de flanken, namelijk Chidera Ejuke en Jacob Ondrejka.

Om deze tekortkoming aan te pakken, wendde coach Mark van Bommel zich tot de ploeg van de Young Reds, waar hij eerder al met succes Mahamadou Doumbia ontdekte. Zo betrok hij vanaf het kalenderjaar 2024 Victor Udoh (19) bij de A-kern.

Snelle Victor Udoh is de topschutter van de Young Reds

Victor Udoh arriveerde in maart vorig jaar vanuit Nigeria, waar hij zijn opleiding genoot bij TBC Football en Hypebuzz FC. Hij zette zijn handtekening onder een profcontract bij Antwerp FC en maakte vorig seizoen met zijn snelheid meteen indruk bij de U18.

Tijdens de seizoensvoorbereiding afgelopen zomer kreeg Udoh de kans om mee te trainen en zich te bewijzen bij de A-kern.

De aanvallende flankposities waren toen overvol bezet met Michel-Ange Balikwisha, Anthony Valencia, Jacob Ondrejka, Chidera Ejeku, Gyrano Kerk en Arbnor Muja, waardoor hij genoodzaakt was om aan te sluiten bij de Young Reds.

In eerste nationale kwam Udoh helemaal tot bloei en toonde hij zijn kwaliteiten. Met 10 doelpunten in 18 competitiewedstrijden is hij zelfs de topschutter van de Young Reds.

Zijn indrukwekkende prestaties trokken de aandacht en in het kalenderjaar 2024 kreeg Udoh de kans om zijn debuut te maken in het eerste elftal, vooral door de bekende personeelsproblemen op de aanvallende flankposities.

Victor Udoh krijgt meer kansen na vertrek van Arbnor Muja

Eind januari maakte Victor Udoh zijn debuut voor Antwerp FC met een invalbeurt tegen Sporting Charleroi. De vinnige aanvaller kreeg zijn kans vooral dankzij de nieuwe regel die negen spelers op de bank toelaat in plaats van zeven, waar coach Mark van Bommel een voorstander van was.

“Ik wil mezelf geen schouderklopje geven, maar dit is een heel goede zaak voor de ontwikkeling van jonge talenten.” Met een comfortabele 3-0 voorsprong tegen Charleroi was het de ideale gelegenheid om Udoh, evenals andere jonge talenten zoals Milan Smits, in te brengen.

Na het vertrek van Arbnor Muja begin februari kreeg Udoh sneller zijn kans om in te vallen. Hij oogde steeds zelfverzekerder aan de bal en zijn voorzetten zorgden voor gevaar.

De Nigeriaan had weinig moeite om het niveauverschil tussen de hoogste amateurafdeling en de A-kern van de Great Old te overbruggen.

Beslissende Udoh snelt al voorbij Kerk in de pikorde

Vorig weekend liet Victor Udoh voor het eerst van zich spreken voor het grote publiek. Als invaller maakte hij het verschil tegen AA Gent met een assist voor George Ilenikena, die de 2-2 maakte.

“Met Victor Udoh toverde hij een tiener uit het beloftenelftal uit de hoge hoed. Zelfs de Antwerp-volgers onder het journaille dienden Wikipedia erbij te halen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Volgens Patrick Goots is Udoh in de pikorde van de wisselspelers ondertussen zelfs al Gyrano Kerk gepasseerd. “Udoh straalt met zijn snelheid gevaar uit, al moet hij in balverlies nog tactische stappen zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel verklaarde dat het deels noodgedwongen is dat hij Udoh zo snel moet brengen, maar als hij dan het verschil maakt, is dat des te mooier. “Zijn assist zal een boost betekenen voor zijn ontwikkeling”, voorspelt ploegmaat Chidera Ejuke alvast.

Udoh moet meer speelkansen krijgen bij Antwerp

Meest recent

Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

2
2
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

7
7
Spaanse fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

174
174
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

124
124
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

308
308
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

244
244
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

230
230
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

117
117
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

81
81
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

92
92
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

83
83
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

64
64
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

136
136
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

149
149
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

352
352
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

115
115
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

323
323
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

121
121
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

44
44
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

428
428
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

133
133
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

47
47
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

96
96

Meer sportnieuws