Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

845 stemmen
Antwerp FC gooit gaspedaal in voor flitsende topschutter

Victor Udoh (19) maakte indruk als topschutter van Young Reds en de Nigeriaanse aanvaller wordt nu volop ingezet in het eerste elftal. Door zijn recente assist tegen AA Gent is hij in de pikorde zelfs al voorbij Gyrano Kerk gesneld.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Van Bommel vindt (weeral) versterking bij de Young Reds

In januari moest Antwerp FC spelers verkopen om de boekhoudkundige cijfers te herstellen, waardoor er financieel geen ruimte was om nieuwe spelers aan te trekken. Dit was een moeilijke situatie, vooral omdat de aanvallende flankposities wel versterking konden gebruiken.

Hoewel Antwerp op papier meer dan voldoende wingers heeft, bleek dit in de praktijk anders te zijn. Michel-Ange Balikwisha is ondertussen al een dikke maand geblesseerd, Anthony Valencia is ook nog lang out met een blessure, de impact van Gyrano Kerk was minimaal en Arbnor Muja werd zelfs verkocht.

Dit liet Antwerp met slechts twee beschikbare en kwalitatieve opties op de flanken, namelijk Chidera Ejuke en Jacob Ondrejka.

Om deze tekortkoming aan te pakken, wendde coach Mark van Bommel zich tot de ploeg van de Young Reds, waar hij eerder al met succes Mahamadou Doumbia ontdekte. Zo betrok hij vanaf het kalenderjaar 2024 Victor Udoh (19) bij de A-kern.

Snelle Victor Udoh is de topschutter van de Young Reds

Victor Udoh arriveerde in maart vorig jaar vanuit Nigeria, waar hij zijn opleiding genoot bij TBC Football en Hypebuzz FC. Hij zette zijn handtekening onder een profcontract bij Antwerp FC en maakte vorig seizoen met zijn snelheid meteen indruk bij de U18.

Tijdens de seizoensvoorbereiding afgelopen zomer kreeg Udoh de kans om mee te trainen en zich te bewijzen bij de A-kern.

De aanvallende flankposities waren toen overvol bezet met Michel-Ange Balikwisha, Anthony Valencia, Jacob Ondrejka, Chidera Ejeku, Gyrano Kerk en Arbnor Muja, waardoor hij genoodzaakt was om aan te sluiten bij de Young Reds.

In eerste nationale kwam Udoh helemaal tot bloei en toonde hij zijn kwaliteiten. Met 10 doelpunten in 18 competitiewedstrijden is hij zelfs de topschutter van de Young Reds.

Zijn indrukwekkende prestaties trokken de aandacht en in het kalenderjaar 2024 kreeg Udoh de kans om zijn debuut te maken in het eerste elftal, vooral door de bekende personeelsproblemen op de aanvallende flankposities.

Victor Udoh krijgt meer kansen na vertrek van Arbnor Muja

Eind januari maakte Victor Udoh zijn debuut voor Antwerp FC met een invalbeurt tegen Sporting Charleroi. De vinnige aanvaller kreeg zijn kans vooral dankzij de nieuwe regel die negen spelers op de bank toelaat in plaats van zeven, waar coach Mark van Bommel een voorstander van was.

“Ik wil mezelf geen schouderklopje geven, maar dit is een heel goede zaak voor de ontwikkeling van jonge talenten.” Met een comfortabele 3-0 voorsprong tegen Charleroi was het de ideale gelegenheid om Udoh, evenals andere jonge talenten zoals Milan Smits, in te brengen.

Na het vertrek van Arbnor Muja begin februari kreeg Udoh sneller zijn kans om in te vallen. Hij oogde steeds zelfverzekerder aan de bal en zijn voorzetten zorgden voor gevaar.

De Nigeriaan had weinig moeite om het niveauverschil tussen de hoogste amateurafdeling en de A-kern van de Great Old te overbruggen.

Beslissende Udoh snelt al voorbij Kerk in de pikorde

Vorig weekend liet Victor Udoh voor het eerst van zich spreken voor het grote publiek. Als invaller maakte hij het verschil tegen AA Gent met een assist voor George Ilenikena, die de 2-2 maakte.

“Met Victor Udoh toverde hij een tiener uit het beloftenelftal uit de hoge hoed. Zelfs de Antwerp-volgers onder het journaille dienden Wikipedia erbij te halen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Volgens Patrick Goots is Udoh in de pikorde van de wisselspelers ondertussen zelfs al Gyrano Kerk gepasseerd. “Udoh straalt met zijn snelheid gevaar uit, al moet hij in balverlies nog tactische stappen zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Mark van Bommel verklaarde dat het deels noodgedwongen is dat hij Udoh zo snel moet brengen, maar als hij dan het verschil maakt, is dat des te mooier. “Zijn assist zal een boost betekenen voor zijn ontwikkeling”, voorspelt ploegmaat Chidera Ejuke alvast.

Udoh moet meer speelkansen krijgen bij Antwerp

Meest recent

Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

13
13
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

57
57
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

17
17
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

256
256
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

591
591
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

78
78
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

166
166
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

97
97
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

170
170
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

322
322
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

247
247
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

236
236
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

133
133
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

250
250
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

48
48
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

215
215
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

700
700
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

719
719
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

132
132
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

234
234
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

343
343
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

441
441
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

241
241

Meer sportnieuws