'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

door
'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

Voor Ajax wordt het een seizoen om snel te vergeten. Het ging vorig weekend met 2-0 onderuit bij AZ en blijft daardoor hangen op de vijfde plaats in de Eredivisie, bovendien op ruime afstand van de top vier. Dichtste concurrent AZ heeft nu al zes punten voorsprong en de kloof met leider PSV bedraagt zelfs al 29(!) punten.

De Amsterdammers sneuvelden bovendien eind december ook al in de KNVB Beker tegen amateurclub Hercules, waardoor enkel de Conference League hun seizoen nog wat kleur kan geven. Ze zullen echter moeten stunten om nog voorbij de achtste finales te raken, want met Aston Villa treffen ze één van de topfavorieten voor de eindzege.

LEES OOK: Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Ajax denkt aan rechterhand van Klopp

Het vizier kan dan ook al grotendeels op volgend seizoen gericht worden, waarvoor in eerste instantie een nieuwe trainer gevonden zal moeten worden. Maurice Steijn werd in oktober na amper drie maanden alweer ontslagen en opvolger John van 't Schip werd slechts ad interim tot het einde van het seizoen aangesteld.

In de zomer moet er dus een definitieve opvolger komen en dat zou weleens een zeer verrassende naam kunnen worden. Volgens talkSPORT is Ajax immers in gesprek met Pepijn Lijnders. De 41-jarige heeft amper ervaring als hoofdcoach, maar was de voorbije jaren wel de rechterhand van Jürgen Klopp bij Liverpool.

Eén mislukt avontuur bij NEC

Na passages als jeugdtrainer bij PSV en FC Porto streek Lijnders in 2014 neer op Anfield. Na één jaar als trainer van de U18 werd hij gepromoveerd tot assistent bij de A-kern, waar hij ook na de aanstelling van Klopp aan de slag bleef.

Enkel in 2018 verliet hij even Liverpool om hoofdtrainer te worden bij NEC, maar dat avontuur duurde slechts een halfjaar. Lijnders slaagde er toen niet in om promotie naar de Eredivisie af te dwingen en keerde al snel naar de Reds terug. Hij liet al blijken dat hij komende zomer samen met Klopp afscheid zal nemen omdat hij aan de slag wil als hoofdtrainer.

Dat gebeurt dus mogelijk meteen bij Ajax. Dat zou toch weer een serieuze gok zijn van de Amsterdammers, die sinds het vertrek van Erik ten Hag naar Manchester United nog maar weinig succes kenden met hun trainerskeuzes. Ook Alfred Schreuder en Steijn kwamen zonder al te veel ervaring op hun niveau en zakten na ankele maanden al door het ijs. Een goed voorteken is dat dus niet voor Lijnders.

Zou Lijnders een goede trainer zijn voor Ajax?

Meest recent

Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

0
0
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

27
27
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

198
198
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

99
99
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

179
179
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

634
634
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

123
123
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

225
225
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

559
559
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

29
29
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

27
27
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

72
72
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

84
84
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

220
220
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

84
84
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

145
145
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

839
839
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

226
226
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

105
105
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

355
355
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

322
322
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

298
298
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

284
284

Meer sportnieuws