'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

door
'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

Voor Ajax wordt het een seizoen om snel te vergeten. Het ging vorig weekend met 2-0 onderuit bij AZ en blijft daardoor hangen op de vijfde plaats in de Eredivisie, bovendien op ruime afstand van de top vier. Dichtste concurrent AZ heeft nu al zes punten voorsprong en de kloof met leider PSV bedraagt zelfs al 29(!) punten.

De Amsterdammers sneuvelden bovendien eind december ook al in de KNVB Beker tegen amateurclub Hercules, waardoor enkel de Conference League hun seizoen nog wat kleur kan geven. Ze zullen echter moeten stunten om nog voorbij de achtste finales te raken, want met Aston Villa treffen ze één van de topfavorieten voor de eindzege.

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Ajax denkt aan rechterhand van Klopp

Het vizier kan dan ook al grotendeels op volgend seizoen gericht worden, waarvoor in eerste instantie een nieuwe trainer gevonden zal moeten worden. Maurice Steijn werd in oktober na amper drie maanden alweer ontslagen en opvolger John van 't Schip werd slechts ad interim tot het einde van het seizoen aangesteld.

In de zomer moet er dus een definitieve opvolger komen en dat zou weleens een zeer verrassende naam kunnen worden. Volgens talkSPORT is Ajax immers in gesprek met Pepijn Lijnders. De 41-jarige heeft amper ervaring als hoofdcoach, maar was de voorbije jaren wel de rechterhand van Jürgen Klopp bij Liverpool.

Eén mislukt avontuur bij NEC

Na passages als jeugdtrainer bij PSV en FC Porto streek Lijnders in 2014 neer op Anfield. Na één jaar als trainer van de U18 werd hij gepromoveerd tot assistent bij de A-kern, waar hij ook na de aanstelling van Klopp aan de slag bleef.

Enkel in 2018 verliet hij even Liverpool om hoofdtrainer te worden bij NEC, maar dat avontuur duurde slechts een halfjaar. Lijnders slaagde er toen niet in om promotie naar de Eredivisie af te dwingen en keerde al snel naar de Reds terug. Hij liet al blijken dat hij komende zomer samen met Klopp afscheid zal nemen omdat hij aan de slag wil als hoofdtrainer.

Dat gebeurt dus mogelijk meteen bij Ajax. Dat zou toch weer een serieuze gok zijn van de Amsterdammers, die sinds het vertrek van Erik ten Hag naar Manchester United nog maar weinig succes kenden met hun trainerskeuzes. Ook Alfred Schreuder en Steijn kwamen zonder al te veel ervaring op hun niveau en zakten na ankele maanden al door het ijs. Een goed voorteken is dat dus niet voor Lijnders.

Zou Lijnders een goede trainer zijn voor Ajax?

Meest recent

Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

16
16
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

57
57
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

30
30
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

110
110
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

118
118
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

98
98
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

54
54
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

547
547
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

351
351
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

22
22
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

67
67
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

88
88
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

497
497
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

396
396
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

146
146
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

45
45
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

108
108
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

110
110
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

390
390
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

282
282
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

381
381
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

494
494
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

54
54
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

61
61
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

320
320

Meer sportnieuws