'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

door
'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

Voor Ajax wordt het een seizoen om snel te vergeten. Het ging vorig weekend met 2-0 onderuit bij AZ en blijft daardoor hangen op de vijfde plaats in de Eredivisie, bovendien op ruime afstand van de top vier. Dichtste concurrent AZ heeft nu al zes punten voorsprong en de kloof met leider PSV bedraagt zelfs al 29(!) punten.

De Amsterdammers sneuvelden bovendien eind december ook al in de KNVB Beker tegen amateurclub Hercules, waardoor enkel de Conference League hun seizoen nog wat kleur kan geven. Ze zullen echter moeten stunten om nog voorbij de achtste finales te raken, want met Aston Villa treffen ze één van de topfavorieten voor de eindzege.

LEES OOK: Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

Ajax denkt aan rechterhand van Klopp

Het vizier kan dan ook al grotendeels op volgend seizoen gericht worden, waarvoor in eerste instantie een nieuwe trainer gevonden zal moeten worden. Maurice Steijn werd in oktober na amper drie maanden alweer ontslagen en opvolger John van 't Schip werd slechts ad interim tot het einde van het seizoen aangesteld.

In de zomer moet er dus een definitieve opvolger komen en dat zou weleens een zeer verrassende naam kunnen worden. Volgens talkSPORT is Ajax immers in gesprek met Pepijn Lijnders. De 41-jarige heeft amper ervaring als hoofdcoach, maar was de voorbije jaren wel de rechterhand van Jürgen Klopp bij Liverpool.

Eén mislukt avontuur bij NEC

Na passages als jeugdtrainer bij PSV en FC Porto streek Lijnders in 2014 neer op Anfield. Na één jaar als trainer van de U18 werd hij gepromoveerd tot assistent bij de A-kern, waar hij ook na de aanstelling van Klopp aan de slag bleef.

Enkel in 2018 verliet hij even Liverpool om hoofdtrainer te worden bij NEC, maar dat avontuur duurde slechts een halfjaar. Lijnders slaagde er toen niet in om promotie naar de Eredivisie af te dwingen en keerde al snel naar de Reds terug. Hij liet al blijken dat hij komende zomer samen met Klopp afscheid zal nemen omdat hij aan de slag wil als hoofdtrainer.

Dat gebeurt dus mogelijk meteen bij Ajax. Dat zou toch weer een serieuze gok zijn van de Amsterdammers, die sinds het vertrek van Erik ten Hag naar Manchester United nog maar weinig succes kenden met hun trainerskeuzes. Ook Alfred Schreuder en Steijn kwamen zonder al te veel ervaring op hun niveau en zakten na ankele maanden al door het ijs. Een goed voorteken is dat dus niet voor Lijnders.

Zou Lijnders een goede trainer zijn voor Ajax?

Meest recent

Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

0
0
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

63
63
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

67
67
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

17
17
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

8
8
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

62
62
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

47
47
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

92
92
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

623
623
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

128
128
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

205
205
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

477
477
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

154
154
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

154
154
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

50
50
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

90
90
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

284
284
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

344
344
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

255
255
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

314
314
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

136
136
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

63
63
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

256
256
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

187
187

Meer sportnieuws