'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

door
'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

Voor Ajax wordt het een seizoen om snel te vergeten. Het ging vorig weekend met 2-0 onderuit bij AZ en blijft daardoor hangen op de vijfde plaats in de Eredivisie, bovendien op ruime afstand van de top vier. Dichtste concurrent AZ heeft nu al zes punten voorsprong en de kloof met leider PSV bedraagt zelfs al 29(!) punten.

De Amsterdammers sneuvelden bovendien eind december ook al in de KNVB Beker tegen amateurclub Hercules, waardoor enkel de Conference League hun seizoen nog wat kleur kan geven. Ze zullen echter moeten stunten om nog voorbij de achtste finales te raken, want met Aston Villa treffen ze één van de topfavorieten voor de eindzege.

LEES OOK: Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Ajax denkt aan rechterhand van Klopp

Het vizier kan dan ook al grotendeels op volgend seizoen gericht worden, waarvoor in eerste instantie een nieuwe trainer gevonden zal moeten worden. Maurice Steijn werd in oktober na amper drie maanden alweer ontslagen en opvolger John van 't Schip werd slechts ad interim tot het einde van het seizoen aangesteld.

In de zomer moet er dus een definitieve opvolger komen en dat zou weleens een zeer verrassende naam kunnen worden. Volgens talkSPORT is Ajax immers in gesprek met Pepijn Lijnders. De 41-jarige heeft amper ervaring als hoofdcoach, maar was de voorbije jaren wel de rechterhand van Jürgen Klopp bij Liverpool.

Eén mislukt avontuur bij NEC

Na passages als jeugdtrainer bij PSV en FC Porto streek Lijnders in 2014 neer op Anfield. Na één jaar als trainer van de U18 werd hij gepromoveerd tot assistent bij de A-kern, waar hij ook na de aanstelling van Klopp aan de slag bleef.

Enkel in 2018 verliet hij even Liverpool om hoofdtrainer te worden bij NEC, maar dat avontuur duurde slechts een halfjaar. Lijnders slaagde er toen niet in om promotie naar de Eredivisie af te dwingen en keerde al snel naar de Reds terug. Hij liet al blijken dat hij komende zomer samen met Klopp afscheid zal nemen omdat hij aan de slag wil als hoofdtrainer.

Dat gebeurt dus mogelijk meteen bij Ajax. Dat zou toch weer een serieuze gok zijn van de Amsterdammers, die sinds het vertrek van Erik ten Hag naar Manchester United nog maar weinig succes kenden met hun trainerskeuzes. Ook Alfred Schreuder en Steijn kwamen zonder al te veel ervaring op hun niveau en zakten na ankele maanden al door het ijs. Een goed voorteken is dat dus niet voor Lijnders.

Zou Lijnders een goede trainer zijn voor Ajax?

Meest recent

Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

9
9
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

149
149
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

190
190
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

40
40
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

99
99
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

153
153
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

134
134
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

46
46
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

231
231
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

457
457
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

71
71
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

148
148
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

154
154
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

464
464
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

356
356
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

243
243
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

256
256
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

220
220
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

151
151
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

166
166
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

70
70
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

211
211
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

477
477
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

459
459
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

329
329

Meer sportnieuws