'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

door
'Ajax gaat voor zeer verrassende nieuwe trainer'

Voor Ajax wordt het een seizoen om snel te vergeten. Het ging vorig weekend met 2-0 onderuit bij AZ en blijft daardoor hangen op de vijfde plaats in de Eredivisie, bovendien op ruime afstand van de top vier. Dichtste concurrent AZ heeft nu al zes punten voorsprong en de kloof met leider PSV bedraagt zelfs al 29(!) punten.

De Amsterdammers sneuvelden bovendien eind december ook al in de KNVB Beker tegen amateurclub Hercules, waardoor enkel de Conference League hun seizoen nog wat kleur kan geven. Ze zullen echter moeten stunten om nog voorbij de achtste finales te raken, want met Aston Villa treffen ze één van de topfavorieten voor de eindzege.

LEES OOK: 'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Ajax denkt aan rechterhand van Klopp

Het vizier kan dan ook al grotendeels op volgend seizoen gericht worden, waarvoor in eerste instantie een nieuwe trainer gevonden zal moeten worden. Maurice Steijn werd in oktober na amper drie maanden alweer ontslagen en opvolger John van 't Schip werd slechts ad interim tot het einde van het seizoen aangesteld.

In de zomer moet er dus een definitieve opvolger komen en dat zou weleens een zeer verrassende naam kunnen worden. Volgens talkSPORT is Ajax immers in gesprek met Pepijn Lijnders. De 41-jarige heeft amper ervaring als hoofdcoach, maar was de voorbije jaren wel de rechterhand van Jürgen Klopp bij Liverpool.

Eén mislukt avontuur bij NEC

Na passages als jeugdtrainer bij PSV en FC Porto streek Lijnders in 2014 neer op Anfield. Na één jaar als trainer van de U18 werd hij gepromoveerd tot assistent bij de A-kern, waar hij ook na de aanstelling van Klopp aan de slag bleef.

Enkel in 2018 verliet hij even Liverpool om hoofdtrainer te worden bij NEC, maar dat avontuur duurde slechts een halfjaar. Lijnders slaagde er toen niet in om promotie naar de Eredivisie af te dwingen en keerde al snel naar de Reds terug. Hij liet al blijken dat hij komende zomer samen met Klopp afscheid zal nemen omdat hij aan de slag wil als hoofdtrainer.

Dat gebeurt dus mogelijk meteen bij Ajax. Dat zou toch weer een serieuze gok zijn van de Amsterdammers, die sinds het vertrek van Erik ten Hag naar Manchester United nog maar weinig succes kenden met hun trainerskeuzes. Ook Alfred Schreuder en Steijn kwamen zonder al te veel ervaring op hun niveau en zakten na ankele maanden al door het ijs. Een goed voorteken is dat dus niet voor Lijnders.

Zou Lijnders een goede trainer zijn voor Ajax?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

34
34
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

43
43
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

137
137
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

152
152
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

252
252
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

349
349
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

509
509
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

290
290
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

269
269
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

171
171
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

279
279
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

68
68
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

136
136
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

61
61
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

256
256
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

211
211
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

128
128

Meer sportnieuws