Zo reageren Guardiola en Haaland na masterclass De Bruyne

door
Zo reageren Guardiola en Haaland na masterclass De Bruyne

Vijf maanden stond Kevin De Bruyne aan de kant, maar sinds januari is hij helemaal terug. Hij kan sinds zijn comeback fenomenale cijfers voorleggen en die dikte hij dinsdagavond tegen Luton Town nog verder aan. Samen met Erling Haaland loodste hij Manchester City naar de kwartfinale van de FA Cup.

Maar liefst vijf keer scoorde Haaland op Kenilworth Road, waarvan vier keer op aangeven van De Bruyne. Daarmee bezorgden ze City uiteindelijk een 2-6-overwinning en een plaats bij de laatste acht. Een waanzinnige prestatie, die natuurlijk alleen maar op ontzag onthaald kan worden.

LEES OOK: 'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Guardiola vol lof voor De Bruyne

"Wat kan ik nog zeggen?", klonk het dan ook bij Pep Guardiola tegenover ITV. "Erling was on fire en de verstandhouding met Kevin was perfect. Er lag veel ruimte en het was een uitstekende match. Erling heeft een speler als Kevin nodig en Kevin heeft de loopbewegingen van Erling nodig."

Al probeerde de Spanjaard toch niet alles af te schuiven op zijn twee vedetten. "Kevin is vijf maanden out geweest, Erling twee maanden. Zonder de andere jongens zouden we hier nu niet staan. Zij verdienen daarvoor alle lof. Maar je moet geen trainer van Manchester City zijn om te beseffen hoe belangrijk Kevin en Erling voor ons zijn."

Haaland: "Een plezier om met De Bruyne te spelen"

En ook Haaland kon alleen maar lovend zijn over zijn maatje. "Zijn rol was enorm. Kijk naar wat hij allemaal doet", sprak hij. "Kevin doet waar hij het beste in is. Het is een plezier om met hem samen te spelen."

"Hoe onze verstandhouding is? Niet slecht", grijnsde Haaland is. "Ze is behoorlijk goed. We weten wat we van elkaar willen. Tijdens een wedstrijd kijken we vaak naar elkaar en dat klikt. Hij is een slimme kerel en ik speel graag samen met slimme spelers. We groeien naar ons beste niveau. Er komen leuke tijden aan."

Zullen De Bruyne en Haaland nog beter worden?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

23
23
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

13
13
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

105
105
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

77
77
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

111
111
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

150
150
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

191
191
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

10
10
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

330
330
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

53
53
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

152
152
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

219
219
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

194
194
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

243
243
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

122
122
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

156
156
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

528
528
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

48
48
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

314
314
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

456
456
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

494
494

Meer sportnieuws