Situatie Deila escaleert volledig bij Club Brugge

1274 stemmen
Situatie Deila escaleert volledig bij Club Brugge

Club Brugge lijkt niet alleen meer te worstelen met de kwaliteit van het spel en puntenverlies, maar ook met een gebrek aan verbetenheid en een pure winnaarsmentaliteit. Ronny Deila is eerder een peoplemanager en niet het type coach klimaat creëert waarin alles staat of valt met winnen.

Het ontbreken van een cultuur waarin alles draait om winnen zorgt voor groeiende ontevredenheid binnen de club. Ondanks de installatie van een topsportcultuur in de afgelopen jaren, waarin winnen voorop staat, blijkt daar nu maar weinig van te zien.

Bovendien worden Deila’s sterke punten als peoplemanager en het creëren van een positieve sfeer niet langer als voldoende om spelers boven zichzelf te laten uitstijgen.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Club Brugge roept Deila eind oktober al op het matje

Eind oktober leed Club Brugge een pijnlijke 1-0 nederlaag tegen KV Kortrijk, wat intern voor het eerst serieuze vragen opriep over de positie en het functioneren van coach Ronny Deila.

Dit kwam niet uit de lucht vallen, gezien de slechtste seizoensstart in maar liefst 40 jaar en de groeiende ontevredenheid onder de supporters. In reactie hierop beloofden Deila en zijn ploeg aan voorzitter Bart Verhaeghe en het bestuur om samen orde op zaken te stellen.

Maar Verhaeghe liet de zorgwekkende situatie echter niet op zijn beloop. Direct na de wedstrijd in Kortrijk zocht hij de catacomben van het stadion op om een gesprek te voeren met Deila, de leden van de technische staf en enkele belangrijke spelers van de ploeg.

De volgende dag verscheen Verhaeghe opnieuw, ditmaal op het Belfius Basecamp, om de kwestie verder aan te pakken.

Bestuur eist veranderingen: Deila komt de wensen niet volledig tegemoet

Er werd van de coach verwacht dat hij enkele cruciale veranderingen zou doorvoeren. Volgens Het Laatste Nieuws moesten er tactische aanpassingen plaatsvinden, waaronder wijzigingen in de veldbezetting en de invulling ervan.

Ook waren er veranderingen nodig in de patronen, de structuur en het statische spelbeeld, om Club Brugge weer op het juiste spoor te krijgen.

Het was duidelijk dat als deze veranderingen niet met succes werden doorgevoerd, de samenwerking tussen de club en de coach wellicht tot een einde zou komen. Dit was echter het laatste scenario waar Bart Verhaeghe op dat moment op zat te wachten - het ontslaan van nog een trainer.

Hoewel Deila enkele aanpassingen doorvoerde in zijn opstelling, een andere manier van pressing toepaste en het spel georganiseerder liet verlopen, bleef hij vasthouden aan zijn 'heilige' veldbezetting, die het bestuur nochtans graag anders zag.

Dit liet zien dat Deila niet volledig tegemoetkwam aan de wensen en instructies van het bestuur.

De topsportcultuur en winnaarsmentaliteit is zoek bij Club Brugge

Los van de veldbezetting, patronen, structuur en het spelbeeld heeft Club Brugge altijd de resultaten en winnaarsmentaliteit vooropgesteld. Ondanks de installatie van een topsportcultuur in de afgelopen jaren, blijkt daar nu maar weinig van te zien.

Club Brugge legt soms het beoogde rock-'n- roll-voetbal, nog geen heavy metal op de mat, maar de wedstrijden waarin het niveau onvoldoende is, zijn veel talrijker. Dit seizoen echter lijkt Blauw-Zwart te vaak terug te vallen op behoudend voetbal, vooral nadat de ploeg op een voorsprong staat.

De coach toont ook een gebrek aan tactische flexibiliteit, lef en durf. De ploeg lijkt verbetenheid, grinta en een pure winnaarsmentaliteit te missen, wat resulteert in veelvuldig puntenverlies - de achterstand op koploper Union SG is alweer opgelopen tot 20 punten.

Een opmerking als "It is what it is" van de coach na de verloren topper tegen Anderlecht in eigen huis afgelopen weekend, getuigt hiervan. Onder Michel Preud’homme zou Club Brugge bijvoorbeeld nooit op dezelfde manier hebben gespeeld in de Klassieker.

Deila creëert geen klimaat waarin alles staat of valt met winnen

Dat Club Brugge het aan zijn status verplicht is om te winnen, ergert Ronny Deila dermate, schreef Het Laatste Nieuws eerder. De krant omschrijft hem als een levensgenieter en een peoplemanager.

“Niet het type coach dat de citroen dag in dag uit tot de laatste druppel uitperst en een klimaat creëert waarin alles staat of valt met winnen.” Daarom zou hij weigeren aan het spel met de media waarin het steevast van moéten is voor Club.

Maar dan zit Deila niet op zijn plaats als coach van Club Brugge. 

“Het mag ook gezegd: het is Deila's taak om ervoor te zorgen dat zijn spelers de juiste ingesteldheid hebben. Daarin schiet hij zeker de laatste weken tekort”, stelde Het Nieuwsblad.

Peoplemanager Deila laat zijn spelers niet (meer) boven zichzelf uitstijgen

Ronny Deila geeft zijn spelers enorm veel vertrouwen en installeerde een heel aangenaam werkklimaat in het Belfius Basecamp. Misschien wel te aangenaam. Hij onderhoudt een bijzondere relatie met al zijn spelers, en hij geniet nog hun steun, want de coach staat heel dicht bij de groep.

Op winterstage voerde hij bijvoorbeeld in totaal zo’n 13 uur aan individuele gesprekken met zijn spelersgroep. De Noor slaagde erin om een positieve sfeer te creëren, met veel humor en liefde, en zorgt voor een positieve vibe, waarbij iedereen - van hoog tot laag - met een glimlach naar de club komt.

Hij geeft de spelers veel vrijheid, onder meer tijdens stages of Europese verplaatsingen. Hij wist in het seizoensbegin de juiste woorden te vinden en de juiste snaar te raken, waardoor onder meer Andreas Skov Olsen enkele maanden aan absoluut topniveau haalde.

De coach nam ook de ‘moeilijke’ Tajon Buchanan mee in zijn verhaal en rehabiliteerde Eder Balanta. Anderzijds stak hij veel verloren moeite in Dedryck Boyata en liep het project-Roman Yaremchuk faliekant af. Alleen: op dit moment is er echter geen enkele speler die boven zichzelf uitstijgt.

Heeft Deila stilaan de limiet bereikt bij Club Brugge?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

17
17
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

99
99
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

83
83
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

172
172
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

169
169
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

333
333
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

326
326
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

61
61
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

501
501
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

918
918
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

98
98
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

251
251
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

375
375
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws