AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

door
AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

Archie Brown begon bijzonder sterk aan het seizoen, maar kende sinds november een vormdip. De Engelsman met Jamaicaanse roots worstelde met zijn prestaties en verloor soms de controle op het veld.

Desondanks toonde hij vorig weekend eindelijk tekenen van herstel, wat hoop geeft voor zijn vorm in de komende weken en maanden.

LEES OOK: 'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Archie Brown: de straffe zomertransfer van AA Gent

AA Gent slaagde erin om Archie Brown vorige weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

In het seizoensbegin werd Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef. “Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown loopt iedereen in de vernieling: op weg naar Premier League en Engelse U21

Archie Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander. Het Nieuwsblad merkte op dat na de wedstrijd tegen Standard, Marlon Fossey wellicht rillend in zijn bed lag nadat 'Archie Turbo' hem helemaal in de vernieling liep.

“Teisterde de Luikse defensie met enkele vlijmscherpe voorzetten. Wat een wapen.” Ook tegen Anderlecht liet hij zien waar hij toe in staat is, als een sneltrein op de linkerflank. “Wát een atleet. Liet Sardella sterretjes zien”, schreef Het Laatste Nieuws vol bewondering.

De dynamische en atletische Brown maakte een verpletterende indruk tegen Anderlecht, met zijn Jamaicaanse sprints die Killian Sardella deden beven.

Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken staken. Everton en Burnley uit de Premier League, en Leeds United uit de Championship, toonden interesse in januari.

Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

Brown kent serieuze vormdip: “Schiet met losse flodders”

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. Hoewel Brown over indrukwekkende aanvallende kwaliteiten beschikt, blijven zijn statistieken zwaar achterwege, met slechts 2 assists in 31 wedstrijden dit seizoen.

Franky Van der Elst merkte terecht op in Het Nieuwsblad dat Brown het ideale profiel heeft voor een wingback en perfect past in het systeem van AA Gent, maar hij voegde eraan toe dat Brown nog wat moet werken aan zijn techniek, balcontrole en dergelijke.

“Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige eind november. Hoewel Brown altijd zijn goede bedoelingen toonde, leken zijn acties, voorzetten, passes en defensieve werk niet meer zo effectief als in het begin van het seizoen.

Foute baltoetsen en verkeerde keuzes stapelden zich op, wat leidde tot een periode van mindere vorm voor de jonge speler.

Onherkenbare Archie Brown verliest de pedalen

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Archie Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen speelde hij een dramatische eerste helft en was hij zelfs bijna verantwoordelijk voor een tweede tegendoelpunt. “Speelt zijn positie als pure linksback hem parten of is het een kwestie van vorm?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Brown bevond zich in een leerproces waarbij hij niet langer alleen kon teren op zijn snelheid en power, maar ook meer aandacht moest besteden aan zijn positionering tijdens balbezit en balverlies.

Tegen Sint-Truiden kreeg hij zelfs een rode kaart na een reactie op Chima Fujita. “Liet Brown de pedalen verliezen waardoor Gent met tien stond”, schreef Het Nieuwsblad. Kortom: Brown was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was.

Brown krijgt uitbrander: “Zijn potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld”

Na een reeks teleurstellende optredens vroeg Het Laatste Nieuws zich af waar de Archie Brown van het begin van het seizoen gebleven was. “Zijn linkerflank domineren zit er de laatste weken niet meer in. Worstelt met zichzelf.”

Stefan Mitrovic moest hem zelfs een uitbrander geven tijdens de match tegen Anderlecht. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Brown eindelijk tekenen van herstel tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend.

“Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar. Niet altijd feilloos maar wel weer met voorzetten die terreur zaaiden. Twee keer de simpele een-twee, twee keer prijs”, stelde Het Nieuwsblad.

Zowel Brown als AA Gent hopen dat deze recente prestatie een keerpunt markeert, en dat de Engelsman op de goede weg is om zijn oude, hoge niveau te halen in de komende weken en maanden.

Zal Brown terug zijn topniveau bereiken?

Meest recent

Transfer naar Anderlecht of Club Brugge? "Fake news"

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

1
1
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

16
16
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

131
131
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

180
180
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

134
134
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

75
75
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

29
29
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1206
1206
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

189
189
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

228
228
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

304
304
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

33
33
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

154
154
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

740
740
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

39
39
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

42
42
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

185
185
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

129
129
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

120
120
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

135
135
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

326
326
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws