AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

door
AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

Archie Brown begon bijzonder sterk aan het seizoen, maar kende sinds november een vormdip. De Engelsman met Jamaicaanse roots worstelde met zijn prestaties en verloor soms de controle op het veld.

Desondanks toonde hij vorig weekend eindelijk tekenen van herstel, wat hoop geeft voor zijn vorm in de komende weken en maanden.

LEES OOK: Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

Archie Brown: de straffe zomertransfer van AA Gent

AA Gent slaagde erin om Archie Brown vorige weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

In het seizoensbegin werd Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef. “Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown loopt iedereen in de vernieling: op weg naar Premier League en Engelse U21

Archie Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander. Het Nieuwsblad merkte op dat na de wedstrijd tegen Standard, Marlon Fossey wellicht rillend in zijn bed lag nadat 'Archie Turbo' hem helemaal in de vernieling liep.

“Teisterde de Luikse defensie met enkele vlijmscherpe voorzetten. Wat een wapen.” Ook tegen Anderlecht liet hij zien waar hij toe in staat is, als een sneltrein op de linkerflank. “Wát een atleet. Liet Sardella sterretjes zien”, schreef Het Laatste Nieuws vol bewondering.

De dynamische en atletische Brown maakte een verpletterende indruk tegen Anderlecht, met zijn Jamaicaanse sprints die Killian Sardella deden beven.

Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken staken. Everton en Burnley uit de Premier League, en Leeds United uit de Championship, toonden interesse in januari.

Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

Brown kent serieuze vormdip: “Schiet met losse flodders”

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. Hoewel Brown over indrukwekkende aanvallende kwaliteiten beschikt, blijven zijn statistieken zwaar achterwege, met slechts 2 assists in 31 wedstrijden dit seizoen.

Franky Van der Elst merkte terecht op in Het Nieuwsblad dat Brown het ideale profiel heeft voor een wingback en perfect past in het systeem van AA Gent, maar hij voegde eraan toe dat Brown nog wat moet werken aan zijn techniek, balcontrole en dergelijke.

“Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige eind november. Hoewel Brown altijd zijn goede bedoelingen toonde, leken zijn acties, voorzetten, passes en defensieve werk niet meer zo effectief als in het begin van het seizoen.

Foute baltoetsen en verkeerde keuzes stapelden zich op, wat leidde tot een periode van mindere vorm voor de jonge speler.

Onherkenbare Archie Brown verliest de pedalen

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Archie Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen speelde hij een dramatische eerste helft en was hij zelfs bijna verantwoordelijk voor een tweede tegendoelpunt. “Speelt zijn positie als pure linksback hem parten of is het een kwestie van vorm?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Brown bevond zich in een leerproces waarbij hij niet langer alleen kon teren op zijn snelheid en power, maar ook meer aandacht moest besteden aan zijn positionering tijdens balbezit en balverlies.

Tegen Sint-Truiden kreeg hij zelfs een rode kaart na een reactie op Chima Fujita. “Liet Brown de pedalen verliezen waardoor Gent met tien stond”, schreef Het Nieuwsblad. Kortom: Brown was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was.

Brown krijgt uitbrander: “Zijn potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld”

Na een reeks teleurstellende optredens vroeg Het Laatste Nieuws zich af waar de Archie Brown van het begin van het seizoen gebleven was. “Zijn linkerflank domineren zit er de laatste weken niet meer in. Worstelt met zichzelf.”

Stefan Mitrovic moest hem zelfs een uitbrander geven tijdens de match tegen Anderlecht. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Brown eindelijk tekenen van herstel tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend.

“Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar. Niet altijd feilloos maar wel weer met voorzetten die terreur zaaiden. Twee keer de simpele een-twee, twee keer prijs”, stelde Het Nieuwsblad.

Zowel Brown als AA Gent hopen dat deze recente prestatie een keerpunt markeert, en dat de Engelsman op de goede weg is om zijn oude, hoge niveau te halen in de komende weken en maanden.

Zal Brown terug zijn topniveau bereiken?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

16
16
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

134
134
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

253
253
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

15
15
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

147
147
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

239
239
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

346
346
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

56
56
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

151
151
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

287
287
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

151
151
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

64
64
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

377
377
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

116
116
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

500
500
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

767
767
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

319
319
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

315
315
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1073
1073
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

76
76
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

526
526
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

197
197

Meer sportnieuws