AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

578
AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

Archie Brown begon bijzonder sterk aan het seizoen, maar kende sinds november een vormdip. De Engelsman met Jamaicaanse roots worstelde met zijn prestaties en verloor soms de controle op het veld.

Desondanks toonde hij vorig weekend eindelijk tekenen van herstel, wat hoop geeft voor zijn vorm in de komende weken en maanden.

LEES OOK: Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Archie Brown: de straffe zomertransfer van AA Gent

AA Gent slaagde erin om Archie Brown vorige weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

In het seizoensbegin werd Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef. “Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown loopt iedereen in de vernieling: op weg naar Premier League en Engelse U21

Archie Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander. Het Nieuwsblad merkte op dat na de wedstrijd tegen Standard, Marlon Fossey wellicht rillend in zijn bed lag nadat 'Archie Turbo' hem helemaal in de vernieling liep.

“Teisterde de Luikse defensie met enkele vlijmscherpe voorzetten. Wat een wapen.” Ook tegen Anderlecht liet hij zien waar hij toe in staat is, als een sneltrein op de linkerflank. “Wát een atleet. Liet Sardella sterretjes zien”, schreef Het Laatste Nieuws vol bewondering.

De dynamische en atletische Brown maakte een verpletterende indruk tegen Anderlecht, met zijn Jamaicaanse sprints die Killian Sardella deden beven.

Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken staken. Everton en Burnley uit de Premier League, en Leeds United uit de Championship, toonden interesse in januari.

Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

Brown kent serieuze vormdip: “Schiet met losse flodders”

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. Hoewel Brown over indrukwekkende aanvallende kwaliteiten beschikt, blijven zijn statistieken zwaar achterwege, met slechts 2 assists in 31 wedstrijden dit seizoen.

Franky Van der Elst merkte terecht op in Het Nieuwsblad dat Brown het ideale profiel heeft voor een wingback en perfect past in het systeem van AA Gent, maar hij voegde eraan toe dat Brown nog wat moet werken aan zijn techniek, balcontrole en dergelijke.

“Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige eind november. Hoewel Brown altijd zijn goede bedoelingen toonde, leken zijn acties, voorzetten, passes en defensieve werk niet meer zo effectief als in het begin van het seizoen.

Foute baltoetsen en verkeerde keuzes stapelden zich op, wat leidde tot een periode van mindere vorm voor de jonge speler.

Onherkenbare Archie Brown verliest de pedalen

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Archie Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen speelde hij een dramatische eerste helft en was hij zelfs bijna verantwoordelijk voor een tweede tegendoelpunt. “Speelt zijn positie als pure linksback hem parten of is het een kwestie van vorm?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Brown bevond zich in een leerproces waarbij hij niet langer alleen kon teren op zijn snelheid en power, maar ook meer aandacht moest besteden aan zijn positionering tijdens balbezit en balverlies.

Tegen Sint-Truiden kreeg hij zelfs een rode kaart na een reactie op Chima Fujita. “Liet Brown de pedalen verliezen waardoor Gent met tien stond”, schreef Het Nieuwsblad. Kortom: Brown was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was.

Brown krijgt uitbrander: “Zijn potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld”

Na een reeks teleurstellende optredens vroeg Het Laatste Nieuws zich af waar de Archie Brown van het begin van het seizoen gebleven was. “Zijn linkerflank domineren zit er de laatste weken niet meer in. Worstelt met zichzelf.”

Stefan Mitrovic moest hem zelfs een uitbrander geven tijdens de match tegen Anderlecht. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Brown eindelijk tekenen van herstel tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend.

“Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar. Niet altijd feilloos maar wel weer met voorzetten die terreur zaaiden. Twee keer de simpele een-twee, twee keer prijs”, stelde Het Nieuwsblad.

Zowel Brown als AA Gent hopen dat deze recente prestatie een keerpunt markeert, en dat de Engelsman op de goede weg is om zijn oude, hoge niveau te halen in de komende weken en maanden.

Zal Brown terug zijn topniveau bereiken?

Meest recent

Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

63
63
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

8
8
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

30
30
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

15
15
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

77
77
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

20
20
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

44
44
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

80
80
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

145
145
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

84
84
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

346
346
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

64
64
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

323
323
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

41
41
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

66
66
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

207
207
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

69
69
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

122
122
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

160
160
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

371
371
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

107
107
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

75
75
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

127
127
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

165
165
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

285
285

Meer sportnieuws