AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

578 stemmen
AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

Archie Brown begon bijzonder sterk aan het seizoen, maar kende sinds november een vormdip. De Engelsman met Jamaicaanse roots worstelde met zijn prestaties en verloor soms de controle op het veld.

Desondanks toonde hij vorig weekend eindelijk tekenen van herstel, wat hoop geeft voor zijn vorm in de komende weken en maanden.

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Archie Brown: de straffe zomertransfer van AA Gent

AA Gent slaagde erin om Archie Brown vorige weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

In het seizoensbegin werd Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef. “Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown loopt iedereen in de vernieling: op weg naar Premier League en Engelse U21

Archie Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander. Het Nieuwsblad merkte op dat na de wedstrijd tegen Standard, Marlon Fossey wellicht rillend in zijn bed lag nadat 'Archie Turbo' hem helemaal in de vernieling liep.

“Teisterde de Luikse defensie met enkele vlijmscherpe voorzetten. Wat een wapen.” Ook tegen Anderlecht liet hij zien waar hij toe in staat is, als een sneltrein op de linkerflank. “Wát een atleet. Liet Sardella sterretjes zien”, schreef Het Laatste Nieuws vol bewondering.

De dynamische en atletische Brown maakte een verpletterende indruk tegen Anderlecht, met zijn Jamaicaanse sprints die Killian Sardella deden beven.

Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken staken. Everton en Burnley uit de Premier League, en Leeds United uit de Championship, toonden interesse in januari.

Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

Brown kent serieuze vormdip: “Schiet met losse flodders”

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. Hoewel Brown over indrukwekkende aanvallende kwaliteiten beschikt, blijven zijn statistieken zwaar achterwege, met slechts 2 assists in 31 wedstrijden dit seizoen.

Franky Van der Elst merkte terecht op in Het Nieuwsblad dat Brown het ideale profiel heeft voor een wingback en perfect past in het systeem van AA Gent, maar hij voegde eraan toe dat Brown nog wat moet werken aan zijn techniek, balcontrole en dergelijke.

“Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige eind november. Hoewel Brown altijd zijn goede bedoelingen toonde, leken zijn acties, voorzetten, passes en defensieve werk niet meer zo effectief als in het begin van het seizoen.

Foute baltoetsen en verkeerde keuzes stapelden zich op, wat leidde tot een periode van mindere vorm voor de jonge speler.

Onherkenbare Archie Brown verliest de pedalen

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Archie Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen speelde hij een dramatische eerste helft en was hij zelfs bijna verantwoordelijk voor een tweede tegendoelpunt. “Speelt zijn positie als pure linksback hem parten of is het een kwestie van vorm?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Brown bevond zich in een leerproces waarbij hij niet langer alleen kon teren op zijn snelheid en power, maar ook meer aandacht moest besteden aan zijn positionering tijdens balbezit en balverlies.

Tegen Sint-Truiden kreeg hij zelfs een rode kaart na een reactie op Chima Fujita. “Liet Brown de pedalen verliezen waardoor Gent met tien stond”, schreef Het Nieuwsblad. Kortom: Brown was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was.

Brown krijgt uitbrander: “Zijn potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld”

Na een reeks teleurstellende optredens vroeg Het Laatste Nieuws zich af waar de Archie Brown van het begin van het seizoen gebleven was. “Zijn linkerflank domineren zit er de laatste weken niet meer in. Worstelt met zichzelf.”

Stefan Mitrovic moest hem zelfs een uitbrander geven tijdens de match tegen Anderlecht. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Brown eindelijk tekenen van herstel tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend.

“Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar. Niet altijd feilloos maar wel weer met voorzetten die terreur zaaiden. Twee keer de simpele een-twee, twee keer prijs”, stelde Het Nieuwsblad.

Zowel Brown als AA Gent hopen dat deze recente prestatie een keerpunt markeert, en dat de Engelsman op de goede weg is om zijn oude, hoge niveau te halen in de komende weken en maanden.

Zal Brown terug zijn topniveau bereiken?

Meest recent

Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

1
1
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

79
79
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

81
81
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

74
74
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

45
45
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

47
47
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

19
19
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

102
102
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

140
140
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

27
27
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

97
97
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

310
310
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

295
295
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

198
198
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

60
60
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

64
64
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

136
136
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

272
272
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

194
194
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

91
91
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

78
78
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

663
663
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

713
713
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

153
153

Meer sportnieuws