AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

578
AA Gent zwaar van streek: topspeler verliest de pedalen

Archie Brown begon bijzonder sterk aan het seizoen, maar kende sinds november een vormdip. De Engelsman met Jamaicaanse roots worstelde met zijn prestaties en verloor soms de controle op het veld.

Desondanks toonde hij vorig weekend eindelijk tekenen van herstel, wat hoop geeft voor zijn vorm in de komende weken en maanden.

LEES OOK: Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Archie Brown: de straffe zomertransfer van AA Gent

AA Gent slaagde erin om Archie Brown vorige weg te halen bij Lausanne-Sport, ondanks interesse van andere clubs zoals FC Kopenhagen, Celtic Glasgow en Rangers FC, die ook belangstelling toonden voor de 21-jarige speler.

In het seizoensbegin werd Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

Zelfs in zijn eerste topwedstrijd in België tegen Club Brugge viel hij niet uit de toon. “Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking is op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO.

De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef. “Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid, directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown loopt iedereen in de vernieling: op weg naar Premier League en Engelse U21

Archie Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander. Het Nieuwsblad merkte op dat na de wedstrijd tegen Standard, Marlon Fossey wellicht rillend in zijn bed lag nadat 'Archie Turbo' hem helemaal in de vernieling liep.

“Teisterde de Luikse defensie met enkele vlijmscherpe voorzetten. Wat een wapen.” Ook tegen Anderlecht liet hij zien waar hij toe in staat is, als een sneltrein op de linkerflank. “Wát een atleet. Liet Sardella sterretjes zien”, schreef Het Laatste Nieuws vol bewondering.

De dynamische en atletische Brown maakte een verpletterende indruk tegen Anderlecht, met zijn Jamaicaanse sprints die Killian Sardella deden beven.

Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken staken. Everton en Burnley uit de Premier League, en Leeds United uit de Championship, toonden interesse in januari.

Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

Brown kent serieuze vormdip: “Schiet met losse flodders”

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. Hoewel Brown over indrukwekkende aanvallende kwaliteiten beschikt, blijven zijn statistieken zwaar achterwege, met slechts 2 assists in 31 wedstrijden dit seizoen.

Franky Van der Elst merkte terecht op in Het Nieuwsblad dat Brown het ideale profiel heeft voor een wingback en perfect past in het systeem van AA Gent, maar hij voegde eraan toe dat Brown nog wat moet werken aan zijn techniek, balcontrole en dergelijke.

“Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige eind november. Hoewel Brown altijd zijn goede bedoelingen toonde, leken zijn acties, voorzetten, passes en defensieve werk niet meer zo effectief als in het begin van het seizoen.

Foute baltoetsen en verkeerde keuzes stapelden zich op, wat leidde tot een periode van mindere vorm voor de jonge speler.

Onherkenbare Archie Brown verliest de pedalen

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Archie Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen speelde hij een dramatische eerste helft en was hij zelfs bijna verantwoordelijk voor een tweede tegendoelpunt. “Speelt zijn positie als pure linksback hem parten of is het een kwestie van vorm?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Brown bevond zich in een leerproces waarbij hij niet langer alleen kon teren op zijn snelheid en power, maar ook meer aandacht moest besteden aan zijn positionering tijdens balbezit en balverlies.

Tegen Sint-Truiden kreeg hij zelfs een rode kaart na een reactie op Chima Fujita. “Liet Brown de pedalen verliezen waardoor Gent met tien stond”, schreef Het Nieuwsblad. Kortom: Brown was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was.

Brown krijgt uitbrander: “Zijn potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld”

Na een reeks teleurstellende optredens vroeg Het Laatste Nieuws zich af waar de Archie Brown van het begin van het seizoen gebleven was. “Zijn linkerflank domineren zit er de laatste weken niet meer in. Worstelt met zichzelf.”

Stefan Mitrovic moest hem zelfs een uitbrander geven tijdens de match tegen Anderlecht. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Brown eindelijk tekenen van herstel tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend.

“Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar. Niet altijd feilloos maar wel weer met voorzetten die terreur zaaiden. Twee keer de simpele een-twee, twee keer prijs”, stelde Het Nieuwsblad.

Zowel Brown als AA Gent hopen dat deze recente prestatie een keerpunt markeert, en dat de Engelsman op de goede weg is om zijn oude, hoge niveau te halen in de komende weken en maanden.

Zal Brown terug zijn topniveau bereiken?

Meest recent

Spectaculaire kaping Ordoñez: nieuwste details duiken op

Een dikke week voor het sluiten van de zomermercato, nadert ook de transfersoap rond Joel ...

106
106
‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

581
581
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

68
68
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

53
53
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

57
57
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

32
32
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

259
259
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

367
367
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

69
69
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

525
525
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

476
476
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

909
909
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

43
43
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

451
451
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

600
600
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

244
244
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

705
705
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

362
362
'Zoveelste twist in transfersaga rond Fernandez-Pardo'

Verschillende Rode Duivels wachten in het slot nog in spanning af of ze al dan niet een transfer ...

81
81
'Sibierski schakelt snel: vervanger Saliba in beeld'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer druk einde van de zomemercato te gaan worden. Paars-Wit wil ...

436
436
'Club strikt supertalent: plan ligt op tafel'

Club Brugge leek klaar te zijn met zijn transferhuiswerk voor deze zomer aan inkomende zijde, maar ...

651
651
Brugse fans vol emotie: Vanaken zorgt voor totale verrassing

Hans Vanaken heeft opnieuw voor een bijzonder moment gezorgd bij Club Brugge. De aanvoerder stond ...

215
215
'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

164
164
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

67
67
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

272
272

Meer sportnieuws