Club Brugge krijgt groen licht voor sloop Jan Breydelstadion

door
Club Brugge krijgt groen licht voor sloop Jan Breydelstadion

Na de 1-2 nederlaag tegen aartsrivaal Anderlecht ontwaakte Club Brugge maandag met een stevige kater. Gelukkig voor Blauw-Zwart viel er ook nog wat goed nieuws te rapen in Jan Breydel.

Eerder op de dag geraakte tenslotte reeds bekend dat Club op juridisch vlak wellicht een grote slag thuis zal halen. Een tijdje geleden spande het een beroepsprocedure aan tegen de vernietiging van de eerste omgevingsvergunning voor een nieuw stadion.

LEES OOK: 'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

80 procent slaagkans

De auditeur geeft nu het advies om Club gelijk te geven wanneer de zaak in maart zal worden bepleit, wat volgens Krant van West-Vlaanderen in meer dan 80 procent van de gevallen wordt gevolgd. Daarnaast werd er nóg een stap gezet in het stadiondossier.

Volgens de krant schaarden namelijk alle politieke fracties in de Brugse gemeenteraad, inclusief Groen, zich achter de plannen om een nieuwe voetbaltempel te bouwen op de Olympiasite in Sint-Andries. Ook de sloop van het huidige stadion werd goedgekeurd.

Club krijgt groen licht

De gemeenteraad gaf tevens groen licht voor de rooilijnen van de voorziene parkomgeving, die door Club zal worden aangelegd maar door de stad moet worden onderhouden. Tot slot werd er voorgesteld om een bemiddelaar voor de dwarsliggers aan te stellen.

"Het is een echte schande dat enkele buren dit dossier zo lang kunnen tegenhouden", kaart onder meer Stefaan Sintobin (VB) de staat van het huidige stadion aan. Tegen de thuishaven voor Cercle aan de Blankenbergse Steenweg lopen geen procedures.

Gelooft u dat alle obstakels straks uit de weg zijn voor Club?

Meest recent

Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

47
47
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

47
47
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

126
126
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

736
736
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

346
346
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

330
330
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

100
100
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

155
155
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

279
279
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

252
252
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

91
91
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

169
169
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

297
297
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

263
263
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

459
459
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

471
471
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

290
290
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

239
239
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

424
424
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

111
111
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

197
197
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

325
325

Meer sportnieuws