Referee Department neemt Super Sunday onder de loep

622 stemmen
Referee Department neemt Super Sunday onder de loep

Met enkele onversneden topaffiches lag het zwaartepunt van speeldag 27 in de Jupiler Pro League in de staart. Ook in het wekelijkse Under Review eist Super Sunday volledig de aandacht op.

Tenslotte liet Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op drie fases van zondag. Beginnen doet hij met de topper tussen Anderlecht en Club Brugge, waarin een doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens voorafgaand handspel van Thorgan Hazard.

LEES OOK: Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

Hands van Hazard

"Volgens ons is dit een juiste beslissing en heeft de VAR zijn werk prima gedaan. Als een al dan niet vrijwillig contact met de arm van een aanvaller aanleiding geeft tot een doelpunt moet de goal afgekeurd worden", aldus De Bleeckere, volgens wie het duwtje van Jorne Spileers irrelevant is.

"We zien ook dat Hazard zijn arm al voor het contact Spileers wijd open was en hij een bepaalde beweging maakt om de bal te spelen", klinkt het namelijk. De potentiële rode kaart voor Killian Sardella komt dan weer niet aan bod, in tegenstelling tot die voor Jelle Bataille in AA Gent-Antwerp.

Rood voor Bataille

"We weten dat de speler hier geen intentie heeft om zijn tegenstander te raken, maar we verwachten wel een rode kaart wegens ernstig gemeen spel. Er zijn enorm veel criteria om dit te rechtvaardigen", verwijst De Bleeckere onder meer naar de omplooiende enkel van Jordan Torunarigha.

"Hij gaat aan hoge intensiteit met gestrekt been en de studs vooruit door op de enkel. Een gevaarlijke situatie die de veiligheid van de speler in gevaar brengt, en dus had de VAR moeten ingrijpen", luidt het nog. Tot slot valt er op de strafschop voor Union tegen Standard weinig aan te merken.

Akkoord met De Bleeckere?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

39
39
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

146
146
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

69
69
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

245
245
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

262
262
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

74
74
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

299
299
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

453
453
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

401
401
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

152
152
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

69
69
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

124
124
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

228
228
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

292
292
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

139
139
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

819
819
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

534
534
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

303
303

Meer sportnieuws