Referee Department neemt Super Sunday onder de loep

door
Referee Department neemt Super Sunday onder de loep

Met enkele onversneden topaffiches lag het zwaartepunt van speeldag 27 in de Jupiler Pro League in de staart. Ook in het wekelijkse Under Review eist Super Sunday volledig de aandacht op.

Tenslotte liet Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op drie fases van zondag. Beginnen doet hij met de topper tussen Anderlecht en Club Brugge, waarin een doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens voorafgaand handspel van Thorgan Hazard.

LEES OOK: Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Hands van Hazard

"Volgens ons is dit een juiste beslissing en heeft de VAR zijn werk prima gedaan. Als een al dan niet vrijwillig contact met de arm van een aanvaller aanleiding geeft tot een doelpunt moet de goal afgekeurd worden", aldus De Bleeckere, volgens wie het duwtje van Jorne Spileers irrelevant is.

"We zien ook dat Hazard zijn arm al voor het contact Spileers wijd open was en hij een bepaalde beweging maakt om de bal te spelen", klinkt het namelijk. De potentiële rode kaart voor Killian Sardella komt dan weer niet aan bod, in tegenstelling tot die voor Jelle Bataille in AA Gent-Antwerp.

Rood voor Bataille

"We weten dat de speler hier geen intentie heeft om zijn tegenstander te raken, maar we verwachten wel een rode kaart wegens ernstig gemeen spel. Er zijn enorm veel criteria om dit te rechtvaardigen", verwijst De Bleeckere onder meer naar de omplooiende enkel van Jordan Torunarigha.

"Hij gaat aan hoge intensiteit met gestrekt been en de studs vooruit door op de enkel. Een gevaarlijke situatie die de veiligheid van de speler in gevaar brengt, en dus had de VAR moeten ingrijpen", luidt het nog. Tot slot valt er op de strafschop voor Union tegen Standard weinig aan te merken.

Akkoord met De Bleeckere?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

13
13
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

20
20
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

42
42
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

123
123
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

235
235
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

242
242
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

62
62
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

300
300
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

155
155
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

253
253
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

72
72
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

509
509
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

319
319
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

321
321
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

535
535
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

291
291
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

161
161
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

516
516
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

703
703
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

89
89
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

280
280
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

255
255
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

178
178
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

231
231
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

104
104

Meer sportnieuws