Referee Department neemt Super Sunday onder de loep

door
Referee Department neemt Super Sunday onder de loep

Met enkele onversneden topaffiches lag het zwaartepunt van speeldag 27 in de Jupiler Pro League in de staart. Ook in het wekelijkse Under Review eist Super Sunday volledig de aandacht op.

Tenslotte liet Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op drie fases van zondag. Beginnen doet hij met de topper tussen Anderlecht en Club Brugge, waarin een doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens voorafgaand handspel van Thorgan Hazard.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Hands van Hazard

"Volgens ons is dit een juiste beslissing en heeft de VAR zijn werk prima gedaan. Als een al dan niet vrijwillig contact met de arm van een aanvaller aanleiding geeft tot een doelpunt moet de goal afgekeurd worden", aldus De Bleeckere, volgens wie het duwtje van Jorne Spileers irrelevant is.

"We zien ook dat Hazard zijn arm al voor het contact Spileers wijd open was en hij een bepaalde beweging maakt om de bal te spelen", klinkt het namelijk. De potentiële rode kaart voor Killian Sardella komt dan weer niet aan bod, in tegenstelling tot die voor Jelle Bataille in AA Gent-Antwerp.

Rood voor Bataille

"We weten dat de speler hier geen intentie heeft om zijn tegenstander te raken, maar we verwachten wel een rode kaart wegens ernstig gemeen spel. Er zijn enorm veel criteria om dit te rechtvaardigen", verwijst De Bleeckere onder meer naar de omplooiende enkel van Jordan Torunarigha.

"Hij gaat aan hoge intensiteit met gestrekt been en de studs vooruit door op de enkel. Een gevaarlijke situatie die de veiligheid van de speler in gevaar brengt, en dus had de VAR moeten ingrijpen", luidt het nog. Tot slot valt er op de strafschop voor Union tegen Standard weinig aan te merken.

Akkoord met De Bleeckere?

Meest recent

Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

23
23
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

10
10
'Saudische megaplannen: twee Duivels op straffe lijst'

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

17
17
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

11
11
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

39
39
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

87
87
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

246
246
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

144
144
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

195
195
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

294
294
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

47
47
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

432
432
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

300
300
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

602
602
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

429
429
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

337
337
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

72
72
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

127
127
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

774
774
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

600
600
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

292
292
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

352
352
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

890
890
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

413
413
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

339
339

Meer sportnieuws