Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

1008 stemmen
Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

FC Zeno Van den Bosch (20) heeft zich dit seizoen bewezen als een sterke kracht in de verdediging van Antwerp FC, met indrukwekkende passes waarmee hij paniek zaait bij de tegenstanders en agressief spel.

Hij houdt momenteel zelfs de herstelde Soumaila Coulibaly op de bank. In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

LEES OOK: Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Van den Bosch was een groter talent dan Vermeeren bij de RAFC-jeugd

Mark van Bommel heeft altijd een boontje gehad voor Zeno Van den Bosch. Toen de Nederlandse coach in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij Van den Bosch en Arthur Vermeeren meteen meetrainen.

Van den Bosch stond al jaren bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

De jonge verdediger moest echter geduldig wachten op zijn kans in het eerste elftal, en pas vorig seizoen kreeg hij eindelijk de gelegenheid om zijn langverwachte debuut te maken bij de grote jongens. 

Vandaag de dag speelt Van den Bosch een belangrijke rol voor Antwerp als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, en hij laat dit seizoen een indrukwekkende ontwikkeling zien.

Van den Bosch is agressiever en slimmer geworden

Dit seizoen toont Zeno Van den Bosch meer rust aan de bal vergeleken met vorig jaar, en hij bevestigt zijn profiel als verdediger met uitstekend voetballend vermogen, een zuivere passing, sterkte in het balbezit en veel initiatief.

Van den Bosch rechtvaardigt het grote vertrouwen dat Mark van Bommel in hem heeft gesteld. “Je kan op hem vertrouwen. Hij is een totaal andere speler dan anderhalf jaar geleden”, zei de coach.

Van Bommel was altijd al onder de indruk van Van den Bosch's voetballende en verdedigende kwaliteiten, maar dit seizoen heeft de jongeling ook meer agressie getoond in duels. Hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Daarnaast stelde Van Bommel vast dat Van den Bosch ook slimmer is geworden als verdediger.

“Zaait paniek bij tegenstanders met perfecte passes”

De 20-jarige Zeno Van den Bosch heeft zich dit kalenderjaar opgewerkt tot een onbetwiste basisspeler bij Antwerp FC.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt in de verdediging, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de defensie.

Van den Bosch neemt momenteel de plaats in van de geblesseerde Soumaila Coulibaly in het basiselftal, maar hij teleurstelt zelden en bewijst zichzelf als een volwaardig alternatief.

“De stappen die de vervanger van Coulibaly op korte tijd zette, zijn immens”, schreef Gazet van Antwerpen.

Van den Bosch houdt Coulibaly uit de ploeg

“Soumaïla wie? Van Den Bosch doet het zo goed dat de kans reëel is dat hij straks ook gewoon de voorkeur blijft krijgen op Coulibaly als die terugkeert uit blessure”, stelde Het Nieuwsblad.

Vorig weekend tegen AA Gent hield Van den Bosch zijn herstelde concurrent alvast 90 minuten op de bank.

Op die manier blijft Van den  Bosch  zijn eigen marktwaarde boosten, maar plaatst ook vraagtekens bij de positie van Coulibaly, die momenteel op huurbasis bij Antwerp speelt van Borussia Dortmund, met een aankoopoptie van 7,35 miljoen euro.

In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp heeft oude bekende helemaal beet
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet
309

Wie moet in de basis?

Meest recent

Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

64
64
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

230
230
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

88
88
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

351
351
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

177
177
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

81
81
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

105
105
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

272
272
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

231
231
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

205
205
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1598
1598
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

100
100
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

454
454
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

843
843
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

144
144
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

487
487
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

16
16
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

483
483
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

280
280
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

111
111
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

244
244
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

435
435
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

143
143
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

87
87
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

211
211

Meer sportnieuws