Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

1008 stemmen
Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

FC Zeno Van den Bosch (20) heeft zich dit seizoen bewezen als een sterke kracht in de verdediging van Antwerp FC, met indrukwekkende passes waarmee hij paniek zaait bij de tegenstanders en agressief spel.

Hij houdt momenteel zelfs de herstelde Soumaila Coulibaly op de bank. In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Van den Bosch was een groter talent dan Vermeeren bij de RAFC-jeugd

Mark van Bommel heeft altijd een boontje gehad voor Zeno Van den Bosch. Toen de Nederlandse coach in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij Van den Bosch en Arthur Vermeeren meteen meetrainen.

Van den Bosch stond al jaren bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

De jonge verdediger moest echter geduldig wachten op zijn kans in het eerste elftal, en pas vorig seizoen kreeg hij eindelijk de gelegenheid om zijn langverwachte debuut te maken bij de grote jongens. 

Vandaag de dag speelt Van den Bosch een belangrijke rol voor Antwerp als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, en hij laat dit seizoen een indrukwekkende ontwikkeling zien.

Van den Bosch is agressiever en slimmer geworden

Dit seizoen toont Zeno Van den Bosch meer rust aan de bal vergeleken met vorig jaar, en hij bevestigt zijn profiel als verdediger met uitstekend voetballend vermogen, een zuivere passing, sterkte in het balbezit en veel initiatief.

Van den Bosch rechtvaardigt het grote vertrouwen dat Mark van Bommel in hem heeft gesteld. “Je kan op hem vertrouwen. Hij is een totaal andere speler dan anderhalf jaar geleden”, zei de coach.

Van Bommel was altijd al onder de indruk van Van den Bosch's voetballende en verdedigende kwaliteiten, maar dit seizoen heeft de jongeling ook meer agressie getoond in duels. Hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Daarnaast stelde Van Bommel vast dat Van den Bosch ook slimmer is geworden als verdediger.

“Zaait paniek bij tegenstanders met perfecte passes”

De 20-jarige Zeno Van den Bosch heeft zich dit kalenderjaar opgewerkt tot een onbetwiste basisspeler bij Antwerp FC.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt in de verdediging, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de defensie.

Van den Bosch neemt momenteel de plaats in van de geblesseerde Soumaila Coulibaly in het basiselftal, maar hij teleurstelt zelden en bewijst zichzelf als een volwaardig alternatief.

“De stappen die de vervanger van Coulibaly op korte tijd zette, zijn immens”, schreef Gazet van Antwerpen.

Van den Bosch houdt Coulibaly uit de ploeg

“Soumaïla wie? Van Den Bosch doet het zo goed dat de kans reëel is dat hij straks ook gewoon de voorkeur blijft krijgen op Coulibaly als die terugkeert uit blessure”, stelde Het Nieuwsblad.

Vorig weekend tegen AA Gent hield Van den Bosch zijn herstelde concurrent alvast 90 minuten op de bank.

Op die manier blijft Van den  Bosch  zijn eigen marktwaarde boosten, maar plaatst ook vraagtekens bij de positie van Coulibaly, die momenteel op huurbasis bij Antwerp speelt van Borussia Dortmund, met een aankoopoptie van 7,35 miljoen euro.

In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

Wie moet in de basis?

Meest recent

Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

10
10
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

120
120
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

286
286
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

156
156
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

593
593
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

290
290
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

181
181
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

252
252
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

259
259
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

62
62
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

51
51
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

475
475
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

183
183
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

37
37
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

137
137
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

361
361
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

259
259
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

76
76
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

123
123
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

265
265
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

108
108
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

658
658
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

473
473
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

221
221
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

716
716

Meer sportnieuws