Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

1008 stemmen
Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

FC Zeno Van den Bosch (20) heeft zich dit seizoen bewezen als een sterke kracht in de verdediging van Antwerp FC, met indrukwekkende passes waarmee hij paniek zaait bij de tegenstanders en agressief spel.

Hij houdt momenteel zelfs de herstelde Soumaila Coulibaly op de bank. In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

LEES OOK: 'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Van den Bosch was een groter talent dan Vermeeren bij de RAFC-jeugd

Mark van Bommel heeft altijd een boontje gehad voor Zeno Van den Bosch. Toen de Nederlandse coach in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij Van den Bosch en Arthur Vermeeren meteen meetrainen.

Van den Bosch stond al jaren bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

De jonge verdediger moest echter geduldig wachten op zijn kans in het eerste elftal, en pas vorig seizoen kreeg hij eindelijk de gelegenheid om zijn langverwachte debuut te maken bij de grote jongens. 

Vandaag de dag speelt Van den Bosch een belangrijke rol voor Antwerp als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, en hij laat dit seizoen een indrukwekkende ontwikkeling zien.

Van den Bosch is agressiever en slimmer geworden

Dit seizoen toont Zeno Van den Bosch meer rust aan de bal vergeleken met vorig jaar, en hij bevestigt zijn profiel als verdediger met uitstekend voetballend vermogen, een zuivere passing, sterkte in het balbezit en veel initiatief.

Van den Bosch rechtvaardigt het grote vertrouwen dat Mark van Bommel in hem heeft gesteld. “Je kan op hem vertrouwen. Hij is een totaal andere speler dan anderhalf jaar geleden”, zei de coach.

Van Bommel was altijd al onder de indruk van Van den Bosch's voetballende en verdedigende kwaliteiten, maar dit seizoen heeft de jongeling ook meer agressie getoond in duels. Hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Daarnaast stelde Van Bommel vast dat Van den Bosch ook slimmer is geworden als verdediger.

“Zaait paniek bij tegenstanders met perfecte passes”

De 20-jarige Zeno Van den Bosch heeft zich dit kalenderjaar opgewerkt tot een onbetwiste basisspeler bij Antwerp FC.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt in de verdediging, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de defensie.

Van den Bosch neemt momenteel de plaats in van de geblesseerde Soumaila Coulibaly in het basiselftal, maar hij teleurstelt zelden en bewijst zichzelf als een volwaardig alternatief.

“De stappen die de vervanger van Coulibaly op korte tijd zette, zijn immens”, schreef Gazet van Antwerpen.

Van den Bosch houdt Coulibaly uit de ploeg

“Soumaïla wie? Van Den Bosch doet het zo goed dat de kans reëel is dat hij straks ook gewoon de voorkeur blijft krijgen op Coulibaly als die terugkeert uit blessure”, stelde Het Nieuwsblad.

Vorig weekend tegen AA Gent hield Van den Bosch zijn herstelde concurrent alvast 90 minuten op de bank.

Op die manier blijft Van den  Bosch  zijn eigen marktwaarde boosten, maar plaatst ook vraagtekens bij de positie van Coulibaly, die momenteel op huurbasis bij Antwerp speelt van Borussia Dortmund, met een aankoopoptie van 7,35 miljoen euro.

In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

Wie moet in de basis?

Meest recent

'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

74
74
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

112
112
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

284
284
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

22
22
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

619
619
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

51
51
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

39
39
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

193
193
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

524
524
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

725
725
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

476
476
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

915
915
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

470
470
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

572
572
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

350
350
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

900
900
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

624
624
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

69
69
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

181
181
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

491
491
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

607
607
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

112
112
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

1076
1076
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

633
633
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

485
485

Meer sportnieuws