Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

1008 stemmen
Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

FC Zeno Van den Bosch (20) heeft zich dit seizoen bewezen als een sterke kracht in de verdediging van Antwerp FC, met indrukwekkende passes waarmee hij paniek zaait bij de tegenstanders en agressief spel.

Hij houdt momenteel zelfs de herstelde Soumaila Coulibaly op de bank. In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

LEES OOK: 'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Van den Bosch was een groter talent dan Vermeeren bij de RAFC-jeugd

Mark van Bommel heeft altijd een boontje gehad voor Zeno Van den Bosch. Toen de Nederlandse coach in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij Van den Bosch en Arthur Vermeeren meteen meetrainen.

Van den Bosch stond al jaren bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

De jonge verdediger moest echter geduldig wachten op zijn kans in het eerste elftal, en pas vorig seizoen kreeg hij eindelijk de gelegenheid om zijn langverwachte debuut te maken bij de grote jongens. 

Vandaag de dag speelt Van den Bosch een belangrijke rol voor Antwerp als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, en hij laat dit seizoen een indrukwekkende ontwikkeling zien.

Van den Bosch is agressiever en slimmer geworden

Dit seizoen toont Zeno Van den Bosch meer rust aan de bal vergeleken met vorig jaar, en hij bevestigt zijn profiel als verdediger met uitstekend voetballend vermogen, een zuivere passing, sterkte in het balbezit en veel initiatief.

Van den Bosch rechtvaardigt het grote vertrouwen dat Mark van Bommel in hem heeft gesteld. “Je kan op hem vertrouwen. Hij is een totaal andere speler dan anderhalf jaar geleden”, zei de coach.

Van Bommel was altijd al onder de indruk van Van den Bosch's voetballende en verdedigende kwaliteiten, maar dit seizoen heeft de jongeling ook meer agressie getoond in duels. Hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Daarnaast stelde Van Bommel vast dat Van den Bosch ook slimmer is geworden als verdediger.

“Zaait paniek bij tegenstanders met perfecte passes”

De 20-jarige Zeno Van den Bosch heeft zich dit kalenderjaar opgewerkt tot een onbetwiste basisspeler bij Antwerp FC.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt in de verdediging, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de defensie.

Van den Bosch neemt momenteel de plaats in van de geblesseerde Soumaila Coulibaly in het basiselftal, maar hij teleurstelt zelden en bewijst zichzelf als een volwaardig alternatief.

“De stappen die de vervanger van Coulibaly op korte tijd zette, zijn immens”, schreef Gazet van Antwerpen.

Van den Bosch houdt Coulibaly uit de ploeg

“Soumaïla wie? Van Den Bosch doet het zo goed dat de kans reëel is dat hij straks ook gewoon de voorkeur blijft krijgen op Coulibaly als die terugkeert uit blessure”, stelde Het Nieuwsblad.

Vorig weekend tegen AA Gent hield Van den Bosch zijn herstelde concurrent alvast 90 minuten op de bank.

Op die manier blijft Van den  Bosch  zijn eigen marktwaarde boosten, maar plaatst ook vraagtekens bij de positie van Coulibaly, die momenteel op huurbasis bij Antwerp speelt van Borussia Dortmund, met een aankoopoptie van 7,35 miljoen euro.

In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

Wie moet in de basis?

Meest recent

'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

0
0
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

31
31
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

308
308
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

231
231
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

88
88
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

701
701
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

428
428
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

625
625
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

145
145
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

432
432
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

427
427
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

352
352
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

358
358
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

750
750
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

174
174
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

77
77
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

412
412
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

347
347
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

592
592
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

357
357
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

905
905
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

493
493
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

1038
1038
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

739
739
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

375
375

Meer sportnieuws