Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

1008 stemmen
Toptransfer JPL-revelatie zaait paniek bij Antwerp

FC Zeno Van den Bosch (20) heeft zich dit seizoen bewezen als een sterke kracht in de verdediging van Antwerp FC, met indrukwekkende passes waarmee hij paniek zaait bij de tegenstanders en agressief spel.

Hij houdt momenteel zelfs de herstelde Soumaila Coulibaly op de bank. In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

LEES OOK: Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Van den Bosch was een groter talent dan Vermeeren bij de RAFC-jeugd

Mark van Bommel heeft altijd een boontje gehad voor Zeno Van den Bosch. Toen de Nederlandse coach in de zomer van 2022 bij Antwerp FC arriveerde, liet hij Van den Bosch en Arthur Vermeeren meteen meetrainen.

Van den Bosch stond al jaren bekend als hét grote talent in opkomst, zelfs meer dan Vermeeren.

De jonge verdediger moest echter geduldig wachten op zijn kans in het eerste elftal, en pas vorig seizoen kreeg hij eindelijk de gelegenheid om zijn langverwachte debuut te maken bij de grote jongens. 

Vandaag de dag speelt Van den Bosch een belangrijke rol voor Antwerp als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en Soumaila Coulibaly, en hij laat dit seizoen een indrukwekkende ontwikkeling zien.

Van den Bosch is agressiever en slimmer geworden

Dit seizoen toont Zeno Van den Bosch meer rust aan de bal vergeleken met vorig jaar, en hij bevestigt zijn profiel als verdediger met uitstekend voetballend vermogen, een zuivere passing, sterkte in het balbezit en veel initiatief.

Van den Bosch rechtvaardigt het grote vertrouwen dat Mark van Bommel in hem heeft gesteld. “Je kan op hem vertrouwen. Hij is een totaal andere speler dan anderhalf jaar geleden”, zei de coach.

Van Bommel was altijd al onder de indruk van Van den Bosch's voetballende en verdedigende kwaliteiten, maar dit seizoen heeft de jongeling ook meer agressie getoond in duels. Hij vliegt er stevig in, soms tot aan of over het randje.

Daarnaast stelde Van Bommel vast dat Van den Bosch ook slimmer is geworden als verdediger.

“Zaait paniek bij tegenstanders met perfecte passes”

De 20-jarige Zeno Van den Bosch heeft zich dit kalenderjaar opgewerkt tot een onbetwiste basisspeler bij Antwerp FC.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt in de verdediging, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de defensie.

Van den Bosch neemt momenteel de plaats in van de geblesseerde Soumaila Coulibaly in het basiselftal, maar hij teleurstelt zelden en bewijst zichzelf als een volwaardig alternatief.

“De stappen die de vervanger van Coulibaly op korte tijd zette, zijn immens”, schreef Gazet van Antwerpen.

Van den Bosch houdt Coulibaly uit de ploeg

“Soumaïla wie? Van Den Bosch doet het zo goed dat de kans reëel is dat hij straks ook gewoon de voorkeur blijft krijgen op Coulibaly als die terugkeert uit blessure”, stelde Het Nieuwsblad.

Vorig weekend tegen AA Gent hield Van den Bosch zijn herstelde concurrent alvast 90 minuten op de bank.

Op die manier blijft Van den  Bosch  zijn eigen marktwaarde boosten, maar plaatst ook vraagtekens bij de positie van Coulibaly, die momenteel op huurbasis bij Antwerp speelt van Borussia Dortmund, met een aankoopoptie van 7,35 miljoen euro.

In januari liet Jelle Van Damme, de makelaar van Van den Bosch, weten dat er de laatste maanden steeds meer interesse is vanuit het buitenland voor zijn cliënt.

Wie moet in de basis?

Meest recent

Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

0
0
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

53
53
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

21
21
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

17
17
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

205
205
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

21
21
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

82
82
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

281
281
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

314
314
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

149
149
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

108
108
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

271
271
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

479
479
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

250
250
‘Tzolis neemt geen risico’s en hakt knoop door bij Club’

Christos Tzolis is op weg naar Arsenal. De interesse van de Engelse grootmacht was al een tijdje ...

318
318
'Straf: Club troefde deze 2 Europese topclubs af voor Sommer'

Bij Club Brugge begint het elftal voor komend seizoen stilaan vorm te krijgen. Eén van de ...

279
279
STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, waarin het de derde plaats pakte en zo een ticket voor de ...

92
92
Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

FC Barcelona veroverde afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar staat ...

80
80
Sam Kerkhofs haalt snoeihard uit na zware beschuldigingen

Een dossier dat al dagen voor verhitte discussies zorgt, krijgt plots een opvallende sportieve link. ...

167
167
'Roma gaat na Moreira meteen voor volgende Rode Duivel'

AS Roma eindigde vorig seizoen knap als derde in de Serie A en mag zich daardoor in de komende ...

156
156
Vader De Cat onthult: daarom vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft deze zomer al stevig kunnen cashen op de transfermarkt. Het incasseerde 10 miljoen ...

609
609
'Anderlecht moet niet rekenen op straffe terugkeer'

Bij Anderlecht is er deze zomer nog versterking broodnodig, zeker in het offensieve compartiment. ...

242
242
'Praet stuurde deze clubs wandelen voor KV Mechelen'

KV Mechelen pakte donderdagavond uit met een straffe transfer. Het kondigde vrijwel uit het niets ...

463
463
'Wilmots ongenadig: grote naam mag Standard verlaten'

Bij Standard blijft het een zeer drukke transferzomer. De Rouches zijn zeer druk in de weer om een ...

299
299

Meer sportnieuws