Waarom Anderlecht plots weer schitterde op Club Brugge

657 stemmen
Waarom Anderlecht plots weer schitterde op Club Brugge

RSC Anderlecht blijft bijzonder sterke resultaten neerleggen in topmatchen. Op het veld van Club Brugge speelden ze hun beste uitmatch van het seizoen. Ze waren dominant en wonnen verdiend met 1-2.

Anderlecht speelde een uitstekende wedstrijd. De Brusselaars hadden de beste kansen en hadden dan ook een xG van 1,64 tegenover 1,49. Uiteraard was RSCA niet heel de match dominant, maar wel in bepaalde fases. Dan kreeg het ook de kansen. Als Club de bovenhand nam in het spel, stond Anderlecht defensief zeer stabiel en goed. 

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Augustinsson en Sardella

Dat Anderlecht aanvallend sterk voor de dag kwam, had alles te maken met de aanwezigheid van Killian Sardella en Ludwig Augustinsson. Zij hadden Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen in hun achterzak. Defensief lieten ze amper steken vallen.

Maar hun uitvoetballend vermogen op de korte ruimte en hun overlaps op de flanken zorgden ervoor dat Anderlecht offensief véél verrassender voetbalde. Thorgan Hazard en Anders Dreyer konden zo naar binnen trekken. Ze sloten daarbij veel dichter aan bij Kasper Dolberg, die daardoor ook een veel hoger niveau haalde. De Deense spits rendeert het best in een dominante ploeg en met Hazard, Dreyer en ook nog Stroeykens dicht bij hem, zorgde Anderlecht daar voor veel problemen.

23 op 36 tegen top 7

Augustinsson (Jesper Fredberg zal hem toch proberen definitief over te nemen?) en Sardella zorgen dus voor een heel groot verschil. De balans is veel beter in orde met hen in de ploeg. Dreyer en Hazard moeten nu niet als pure buitenspelers het verschil maken. Dan halen zij nog wel rendement, maar niet hun allerbeste.

Zeker Hazard kan nu veel meer zwerven, wat met Kristian Arnstad als linksback niet mogelijk was. Anderlecht won vooral dankzij die kwaliteitsinjectie op de flanken de topper. Heel de ploeg ging daardoor beter draaien. En zo sluit Anderlecht de reguliere competitie af met een 23 op 36 tegen de top 7 (Club Brugge, Union SG, AA Gent, Antwerp, KRC Genk en Cercle Brugge). Dat is 63,89% van de punten. Het verloor enkel van Union SG.

CR

Zijn Sardella en Augustinsson cruciaal voor het evenwicht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

2
2
Garcia gooit tactisch plannetje nu al op tafel

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

14
14
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

78
78
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

27
27
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

181
181
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

31
31
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

271
271
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

98
98
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

248
248
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

100
100
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

175
175
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

180
180
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

94
94
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

37
37
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

99
99
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

251
251
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

697
697
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

181
181
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

236
236
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

159
159
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

121
121
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

217
217
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1107
1107
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

156
156

Meer sportnieuws