Waarom Anderlecht plots weer schitterde op Club Brugge

657
Waarom Anderlecht plots weer schitterde op Club Brugge

RSC Anderlecht blijft bijzonder sterke resultaten neerleggen in topmatchen. Op het veld van Club Brugge speelden ze hun beste uitmatch van het seizoen. Ze waren dominant en wonnen verdiend met 1-2.

Anderlecht speelde een uitstekende wedstrijd. De Brusselaars hadden de beste kansen en hadden dan ook een xG van 1,64 tegenover 1,49. Uiteraard was RSCA niet heel de match dominant, maar wel in bepaalde fases. Dan kreeg het ook de kansen. Als Club de bovenhand nam in het spel, stond Anderlecht defensief zeer stabiel en goed. 

LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Augustinsson en Sardella

Dat Anderlecht aanvallend sterk voor de dag kwam, had alles te maken met de aanwezigheid van Killian Sardella en Ludwig Augustinsson. Zij hadden Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen in hun achterzak. Defensief lieten ze amper steken vallen.

Maar hun uitvoetballend vermogen op de korte ruimte en hun overlaps op de flanken zorgden ervoor dat Anderlecht offensief véél verrassender voetbalde. Thorgan Hazard en Anders Dreyer konden zo naar binnen trekken. Ze sloten daarbij veel dichter aan bij Kasper Dolberg, die daardoor ook een veel hoger niveau haalde. De Deense spits rendeert het best in een dominante ploeg en met Hazard, Dreyer en ook nog Stroeykens dicht bij hem, zorgde Anderlecht daar voor veel problemen.

23 op 36 tegen top 7

Augustinsson (Jesper Fredberg zal hem toch proberen definitief over te nemen?) en Sardella zorgen dus voor een heel groot verschil. De balans is veel beter in orde met hen in de ploeg. Dreyer en Hazard moeten nu niet als pure buitenspelers het verschil maken. Dan halen zij nog wel rendement, maar niet hun allerbeste.

Zeker Hazard kan nu veel meer zwerven, wat met Kristian Arnstad als linksback niet mogelijk was. Anderlecht won vooral dankzij die kwaliteitsinjectie op de flanken de topper. Heel de ploeg ging daardoor beter draaien. En zo sluit Anderlecht de reguliere competitie af met een 23 op 36 tegen de top 7 (Club Brugge, Union SG, AA Gent, Antwerp, KRC Genk en Cercle Brugge). Dat is 63,89% van de punten. Het verloor enkel van Union SG.

CR

Zijn Sardella en Augustinsson cruciaal voor het evenwicht?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

5
5
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

24
24
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

75
75
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

36
36
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

54
54
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

84
84
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

110
110
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

263
263
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

548
548
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

70
70
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

140
140
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

78
78
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

177
177
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

321
321
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

629
629
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

239
239
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

572
572
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

99
99

Meer sportnieuws