Waarom Anderlecht plots weer schitterde op Club Brugge

657 stemmen
Waarom Anderlecht plots weer schitterde op Club Brugge

RSC Anderlecht blijft bijzonder sterke resultaten neerleggen in topmatchen. Op het veld van Club Brugge speelden ze hun beste uitmatch van het seizoen. Ze waren dominant en wonnen verdiend met 1-2.

Anderlecht speelde een uitstekende wedstrijd. De Brusselaars hadden de beste kansen en hadden dan ook een xG van 1,64 tegenover 1,49. Uiteraard was RSCA niet heel de match dominant, maar wel in bepaalde fases. Dan kreeg het ook de kansen. Als Club de bovenhand nam in het spel, stond Anderlecht defensief zeer stabiel en goed. 

LEES OOK: 'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Augustinsson en Sardella

Dat Anderlecht aanvallend sterk voor de dag kwam, had alles te maken met de aanwezigheid van Killian Sardella en Ludwig Augustinsson. Zij hadden Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen in hun achterzak. Defensief lieten ze amper steken vallen.

Maar hun uitvoetballend vermogen op de korte ruimte en hun overlaps op de flanken zorgden ervoor dat Anderlecht offensief véél verrassender voetbalde. Thorgan Hazard en Anders Dreyer konden zo naar binnen trekken. Ze sloten daarbij veel dichter aan bij Kasper Dolberg, die daardoor ook een veel hoger niveau haalde. De Deense spits rendeert het best in een dominante ploeg en met Hazard, Dreyer en ook nog Stroeykens dicht bij hem, zorgde Anderlecht daar voor veel problemen.

23 op 36 tegen top 7

Augustinsson (Jesper Fredberg zal hem toch proberen definitief over te nemen?) en Sardella zorgen dus voor een heel groot verschil. De balans is veel beter in orde met hen in de ploeg. Dreyer en Hazard moeten nu niet als pure buitenspelers het verschil maken. Dan halen zij nog wel rendement, maar niet hun allerbeste.

Zeker Hazard kan nu veel meer zwerven, wat met Kristian Arnstad als linksback niet mogelijk was. Anderlecht won vooral dankzij die kwaliteitsinjectie op de flanken de topper. Heel de ploeg ging daardoor beter draaien. En zo sluit Anderlecht de reguliere competitie af met een 23 op 36 tegen de top 7 (Club Brugge, Union SG, AA Gent, Antwerp, KRC Genk en Cercle Brugge). Dat is 63,89% van de punten. Het verloor enkel van Union SG.

CR

Zijn Sardella en Augustinsson cruciaal voor het evenwicht?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

4
4
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

34
34
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

42
42
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

98
98
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

110
110
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

272
272
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

290
290
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

62
62
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

90
90
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

56
56
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

478
478
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

168
168
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

177
177
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

894
894
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

238
238
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

367
367
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

97
97

Meer sportnieuws