Enrique geeft veelzeggende uitleg na ongeziene Mbappé-wissel

door
Enrique geeft veelzeggende uitleg na ongeziene Mbappé-wissel

In de Ligue 1 lijkt Paris Saint-Germain alweer onbedreigd op weg naar de titel, maar zondag liet het toch een zeldzame keer van zijn pluimen. De titelverdediger bleef in eigen huis steken op een 1-1-gelijkspel tegen Stade Rennes en mocht daar zelfs nog blij mee zijn. Ze kwamen pas in minuut 97 langszij dankzij een penalty.

Daarbij was ook een hoofdrol weggelegd voor Kylian Mbappé, zij het niet op de gebruikelijke wijze. Deze keer was de vedette niet bepalend voor zijn ploeg, integendeel zelfs. Hij werd al na 65 minuten naar de kant gehaald, terwijl PSG op dat moment 0-1 in het krijt stond.

LEES OOK: Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

"PSG moet leren om zonder Mbappé te spelen"

Dat is toch ongezien in Parijs, waar Mbappé de voorbije jaren op een voetstuk gezet werd. Uiteraard kreeg trainer Luis Enrique achteraf zeer veel vragen over de opmerkelijke wissel en zijn uitleg was veelbetekenend.

"Vroeg of laat zullen we op een gegeven moment toch moeten leren om zonder Kylian te spelen", verklaarde hij immers op zijn persconferentie. "Hij zal spelen of niet spelen wanneer ik dat opportuun acht, zoals elke trainer doet met zijn spelers. Ik wil dat onze ploeg zo competitief mogelijk is naar volgend seizoen toe."

Volgende maanden vaker aan de kant?

Het mag dus duidelijk zijn dat de Spanjaard PSG al wil klaarstomen voor volgend seizoen, wanneer hij het zonder Mbappé zal moeten stellen. Officieel is het nog niet, maar niemand twijfelt er nog aan dat de steraanvaller zijn aflopende contract niet zal verlengen en dat hij in de zomer naar Real Madrid zal trekken.

Het zou dus goed kunnen dat Mbappé de komende maanden wel vaker naar de kant gehaald zal worden en misschien zelfs op de bank zal belanden. Zijn voorkeursbehandeling bij PSG lijkt voorgoed verleden tijd te zijn na wat ze in Parijs ongetwijfeld ervaren als een verraad van hun chouchou.

Kan je begrijpen dat Mbappé gewisseld werd?

Meest recent

Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

33
33
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

496
496
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

93
93
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

46
46
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

43
43
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

35
35
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

592
592
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

257
257
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

413
413
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

139
139
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

189
189
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

150
150
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

101
101
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

110
110
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

319
319
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

542
542
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

382
382
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

123
123

Meer sportnieuws