Enrique geeft veelzeggende uitleg na ongeziene Mbappé-wissel

door
Enrique geeft veelzeggende uitleg na ongeziene Mbappé-wissel

In de Ligue 1 lijkt Paris Saint-Germain alweer onbedreigd op weg naar de titel, maar zondag liet het toch een zeldzame keer van zijn pluimen. De titelverdediger bleef in eigen huis steken op een 1-1-gelijkspel tegen Stade Rennes en mocht daar zelfs nog blij mee zijn. Ze kwamen pas in minuut 97 langszij dankzij een penalty.

Daarbij was ook een hoofdrol weggelegd voor Kylian Mbappé, zij het niet op de gebruikelijke wijze. Deze keer was de vedette niet bepalend voor zijn ploeg, integendeel zelfs. Hij werd al na 65 minuten naar de kant gehaald, terwijl PSG op dat moment 0-1 in het krijt stond.

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

"PSG moet leren om zonder Mbappé te spelen"

Dat is toch ongezien in Parijs, waar Mbappé de voorbije jaren op een voetstuk gezet werd. Uiteraard kreeg trainer Luis Enrique achteraf zeer veel vragen over de opmerkelijke wissel en zijn uitleg was veelbetekenend.

"Vroeg of laat zullen we op een gegeven moment toch moeten leren om zonder Kylian te spelen", verklaarde hij immers op zijn persconferentie. "Hij zal spelen of niet spelen wanneer ik dat opportuun acht, zoals elke trainer doet met zijn spelers. Ik wil dat onze ploeg zo competitief mogelijk is naar volgend seizoen toe."

Volgende maanden vaker aan de kant?

Het mag dus duidelijk zijn dat de Spanjaard PSG al wil klaarstomen voor volgend seizoen, wanneer hij het zonder Mbappé zal moeten stellen. Officieel is het nog niet, maar niemand twijfelt er nog aan dat de steraanvaller zijn aflopende contract niet zal verlengen en dat hij in de zomer naar Real Madrid zal trekken.

Het zou dus goed kunnen dat Mbappé de komende maanden wel vaker naar de kant gehaald zal worden en misschien zelfs op de bank zal belanden. Zijn voorkeursbehandeling bij PSG lijkt voorgoed verleden tijd te zijn na wat ze in Parijs ongetwijfeld ervaren als een verraad van hun chouchou.

Kan je begrijpen dat Mbappé gewisseld werd?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

137
137
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

112
112
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

86
86
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

180
180
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

653
653
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

410
410
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

868
868
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

139
139
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

139
139
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

403
403
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

556
556
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws