Einde verhaal bij Club Brugge: aanvaller ontspoort compleet

door
Einde verhaal bij Club Brugge: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam eind vorig seizoen in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf wedstrijden, en in het tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste. 

Zijn huurbeurt naar Standard, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro.

Op Sclessin brengt Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het veld is onbestaande. Het is onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zal activeren, waardoor hij eind dit seizoen met hangende pootjes terugkeert naar Brugge.

LEES OOK: Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

De Mil markeert begin van het einde van Kamal Sowah bij Club Brugge

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden van het vorige seizoen niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, vorige zomer een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd.

In augustus zei Deila onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Carl Hoefkens haalt Kamal Sowah naar Standard

Het waren drukke laatste dagen voor Standard tijdens de vorige zomermercato.

Na de dramatische competitiestart (3 op 18) en de weinig overtuigende prestaties van eerdere nieuwkomers als Aiden O’Neill, Isaac Price, Hayao Kawabe en Romaine Mundle was het duidelijk dat er íéts moest gebeuren om van dit Standard meer te maken dan alleen een degradatiekandidaat.

Fergal Harkin zette zijn zinnen op een oude bekende, Moussa Djenepo van Southampton, die voor een transfersom van 3,5 miljoen euro groen licht kreeg om terug te keren naar zijn voormalige club.

Carl Hoefkens werd ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De piste van Sowah werd in augustus verkend, maar toen konden de Rouches niet aan de financiële eisen van Club Brugge voldoen.

De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen. “Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah.

Onmogelijk dat Standard de aankoopoptie zal lichten

Kamal Sowah had zelf ook de wens om Club Brugge te verlaten, en vorige zomer nam hij zelfs contact op met Marc Brys. Hij vroeg of hij mocht terugkeren naar Oud-Heverlee Leuven. Brys had dat graag zien gebeuren, maar OHL beschikte niet over voldoende budget om Sowah terug te halen.

Daarop besloot Sowah om Carl Hoefkens te op te bellen. “Bleek meteen dat we nog steeds dezelfde connectie hadden. Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag.

Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club. Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, heeft Sowah geen dragende rol in de ploeg.

Hij is zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelt zelden overtuigende wedstrijden. Het lijkt dan ook vrijwel onmogelijk dat Standard de aankoopoptie van 3 miljoen euro in het huurcontract bij Club Brugge zal activeren, zowel vanwege sportieve als financiële overwegingen.

“Gezien zijn seizoen is het lastig voor te stellen dat Kamal Sowah volgend seizoen weer in het shirt van de Rouches te zien is”, stelt La Meuse. “Ook omdat de aankoopoptie niet redelijk is voor Standard.”

Marathonman Sowah speelt bij Standard omdat er geen betere opties zijn

Zijn beste niveau bereikt hij wanneer hij de vrijheid krijgt. In een moeilijk seizoen, zoals het huidige bij Standard, blijft Kamal Sowah dan eerder beperkt als een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus.

“Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. “Hij weet niet zo goed hoe hij goed moet verdedigen. En ook niet echt goed aanvallend.”

Desondanks geeft Leko hem de voorkeur boven spelers als William Balikwisha en Moussa Djenepo, de enige twee aanvallers in de selectie die initiatief durven te nemen. Sowah wordt gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage blijven teleurstellend.

“Zonder al te veel risico te nemen kunnen we u alvast meedelen dat het bedrag (3 miljoen euro aankoopoptie, red.) niet op de Brugse rekeningen terecht zal komen.”

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden zijn in de selectie van Standard.

Sowah is te licht voor de Belgische top

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

6
6
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

17
17
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

153
153
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

186
186
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

193
193
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

274
274
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

226
226
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

122
122
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

42
42
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

209
209
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

56
56
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

485
485
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

407
407
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

154
154
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

246
246
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

864
864
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

142
142
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

537
537
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

280
280
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

630
630
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

474
474
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

232
232

Meer sportnieuws