Einde verhaal bij Club Brugge: aanvaller ontspoort compleet

door
Einde verhaal bij Club Brugge: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam eind vorig seizoen in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf wedstrijden, en in het tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste. 

Zijn huurbeurt naar Standard, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro.

Op Sclessin brengt Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het veld is onbestaande. Het is onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zal activeren, waardoor hij eind dit seizoen met hangende pootjes terugkeert naar Brugge.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De Mil markeert begin van het einde van Kamal Sowah bij Club Brugge

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden van het vorige seizoen niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, vorige zomer een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd.

In augustus zei Deila onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Carl Hoefkens haalt Kamal Sowah naar Standard

Het waren drukke laatste dagen voor Standard tijdens de vorige zomermercato.

Na de dramatische competitiestart (3 op 18) en de weinig overtuigende prestaties van eerdere nieuwkomers als Aiden O’Neill, Isaac Price, Hayao Kawabe en Romaine Mundle was het duidelijk dat er íéts moest gebeuren om van dit Standard meer te maken dan alleen een degradatiekandidaat.

Fergal Harkin zette zijn zinnen op een oude bekende, Moussa Djenepo van Southampton, die voor een transfersom van 3,5 miljoen euro groen licht kreeg om terug te keren naar zijn voormalige club.

Carl Hoefkens werd ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De piste van Sowah werd in augustus verkend, maar toen konden de Rouches niet aan de financiële eisen van Club Brugge voldoen.

De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen. “Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah.

Onmogelijk dat Standard de aankoopoptie zal lichten

Kamal Sowah had zelf ook de wens om Club Brugge te verlaten, en vorige zomer nam hij zelfs contact op met Marc Brys. Hij vroeg of hij mocht terugkeren naar Oud-Heverlee Leuven. Brys had dat graag zien gebeuren, maar OHL beschikte niet over voldoende budget om Sowah terug te halen.

Daarop besloot Sowah om Carl Hoefkens te op te bellen. “Bleek meteen dat we nog steeds dezelfde connectie hadden. Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag.

Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club. Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, heeft Sowah geen dragende rol in de ploeg.

Hij is zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelt zelden overtuigende wedstrijden. Het lijkt dan ook vrijwel onmogelijk dat Standard de aankoopoptie van 3 miljoen euro in het huurcontract bij Club Brugge zal activeren, zowel vanwege sportieve als financiële overwegingen.

“Gezien zijn seizoen is het lastig voor te stellen dat Kamal Sowah volgend seizoen weer in het shirt van de Rouches te zien is”, stelt La Meuse. “Ook omdat de aankoopoptie niet redelijk is voor Standard.”

Marathonman Sowah speelt bij Standard omdat er geen betere opties zijn

Zijn beste niveau bereikt hij wanneer hij de vrijheid krijgt. In een moeilijk seizoen, zoals het huidige bij Standard, blijft Kamal Sowah dan eerder beperkt als een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus.

“Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. “Hij weet niet zo goed hoe hij goed moet verdedigen. En ook niet echt goed aanvallend.”

Desondanks geeft Leko hem de voorkeur boven spelers als William Balikwisha en Moussa Djenepo, de enige twee aanvallers in de selectie die initiatief durven te nemen. Sowah wordt gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage blijven teleurstellend.

“Zonder al te veel risico te nemen kunnen we u alvast meedelen dat het bedrag (3 miljoen euro aankoopoptie, red.) niet op de Brugse rekeningen terecht zal komen.”

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden zijn in de selectie van Standard.

Sowah is te licht voor de Belgische top

Meest recent

KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

16
16
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

31
31
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

102
102
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

58
58
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

107
107
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

259
259
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

141
141
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

284
284
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

119
119
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

286
286
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

283
283
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

263
263
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

529
529
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

566
566
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

99
99
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

192
192
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

520
520
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

545
545
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

324
324
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

262
262
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

286
286
Club Brugge in nesten: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

260
260
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

277
277

Meer sportnieuws