Einde verhaal bij Club Brugge: aanvaller ontspoort compleet

door
Einde verhaal bij Club Brugge: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam eind vorig seizoen in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf wedstrijden, en in het tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste. 

Zijn huurbeurt naar Standard, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro.

Op Sclessin brengt Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het veld is onbestaande. Het is onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zal activeren, waardoor hij eind dit seizoen met hangende pootjes terugkeert naar Brugge.

LEES OOK: Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

De Mil markeert begin van het einde van Kamal Sowah bij Club Brugge

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden van het vorige seizoen niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, vorige zomer een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd.

In augustus zei Deila onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Carl Hoefkens haalt Kamal Sowah naar Standard

Het waren drukke laatste dagen voor Standard tijdens de vorige zomermercato.

Na de dramatische competitiestart (3 op 18) en de weinig overtuigende prestaties van eerdere nieuwkomers als Aiden O’Neill, Isaac Price, Hayao Kawabe en Romaine Mundle was het duidelijk dat er íéts moest gebeuren om van dit Standard meer te maken dan alleen een degradatiekandidaat.

Fergal Harkin zette zijn zinnen op een oude bekende, Moussa Djenepo van Southampton, die voor een transfersom van 3,5 miljoen euro groen licht kreeg om terug te keren naar zijn voormalige club.

Carl Hoefkens werd ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De piste van Sowah werd in augustus verkend, maar toen konden de Rouches niet aan de financiële eisen van Club Brugge voldoen.

De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen. “Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah.

Onmogelijk dat Standard de aankoopoptie zal lichten

Kamal Sowah had zelf ook de wens om Club Brugge te verlaten, en vorige zomer nam hij zelfs contact op met Marc Brys. Hij vroeg of hij mocht terugkeren naar Oud-Heverlee Leuven. Brys had dat graag zien gebeuren, maar OHL beschikte niet over voldoende budget om Sowah terug te halen.

Daarop besloot Sowah om Carl Hoefkens te op te bellen. “Bleek meteen dat we nog steeds dezelfde connectie hadden. Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag.

Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club. Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, heeft Sowah geen dragende rol in de ploeg.

Hij is zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelt zelden overtuigende wedstrijden. Het lijkt dan ook vrijwel onmogelijk dat Standard de aankoopoptie van 3 miljoen euro in het huurcontract bij Club Brugge zal activeren, zowel vanwege sportieve als financiële overwegingen.

“Gezien zijn seizoen is het lastig voor te stellen dat Kamal Sowah volgend seizoen weer in het shirt van de Rouches te zien is”, stelt La Meuse. “Ook omdat de aankoopoptie niet redelijk is voor Standard.”

Marathonman Sowah speelt bij Standard omdat er geen betere opties zijn

Zijn beste niveau bereikt hij wanneer hij de vrijheid krijgt. In een moeilijk seizoen, zoals het huidige bij Standard, blijft Kamal Sowah dan eerder beperkt als een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus.

“Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. “Hij weet niet zo goed hoe hij goed moet verdedigen. En ook niet echt goed aanvallend.”

Desondanks geeft Leko hem de voorkeur boven spelers als William Balikwisha en Moussa Djenepo, de enige twee aanvallers in de selectie die initiatief durven te nemen. Sowah wordt gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage blijven teleurstellend.

“Zonder al te veel risico te nemen kunnen we u alvast meedelen dat het bedrag (3 miljoen euro aankoopoptie, red.) niet op de Brugse rekeningen terecht zal komen.”

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden zijn in de selectie van Standard.

Sowah is te licht voor de Belgische top

Meest recent

Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

7
7
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

108
108
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

110
110
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

65
65
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

67
67
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

70
70
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

91
91
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

271
271
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

279
279
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

568
568
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

303
303
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

200
200
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

118
118
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

60
60
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

167
167
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

54
54
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

88
88
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

105
105
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

130
130
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

87
87
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

178
178
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

195
195
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

141
141

Meer sportnieuws