Janssen: "Dat is geen realistische ambitie voor Antwerp"

291
Janssen:

Antwerp leed vorige week een pijnlijke thuisnederlaag tegen KV Mechelen, waardoor het zijn achterstand op leider Union nog wat verder zag oplopen en nog steeds niet zeker is van zijn ticket voor Play-Off I. Daardoor kan de Great Old zich geen nieuwe misstap veroorloven in zijn volgende wedstrijden.

Zondag moet Antwerp immers op bezoek bij AA Gent, een rechtstreekse concurrent in de strijd om de top zes. Donderdag volgt ook nog eens de terugwedstrijd in de halve finale van de Croky Cup, waarin het na de 1-1 uit de heenwedstrijd zal moeten zien af te rekenen met tweedeklasser KV Oostende.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Dubbel niet realistisch voor Antwerp

In theorie is een herhaling van vorig seizoen dus nog altijd mogelijk, toen Antwerp op knappe wijze de dubbel veroverde. Maar Vincent Janssen gelooft niet in dat scenario. "Nee, heel eerlijk: ik denk niet dat dat een realistische doelstelling is", stelt de spits in Het Nieuwsblad. "Het zou fantastisch zijn en we doen er alles aan om minstens één prijs te winnen, maar ik vind niet dat de mensen dat van ons mogen verwachten."

Vooral in de competitie lijkt de kloof stilaan onoverbrugbaar voor de Great Old. Ze hebben intussen al een achterstand van maar liefst achttien punten op leider Union. Die zal bij de start van de play-offs natuurlijk wel gehalveerd worden, maar zelfs een kloof van negen punten lijkt op tien wedstrijden moeilijk te dichten.

Afgeschreven voor titel

"Nou, we zijn niet de favoriet meer, da’s één ding dat zeker is", zegt Janssen daarover. "Maar ik vind niet zo erg dat ze ons afschrijven, hoor. Wij willen nu gewoon bij de eerste zes eindigen. En dan moeten we over vier weekjes, na de halvering van de punten, maar eens goed kijken hoe we ervoor staan."

Antwerp kreeg in de winterstop wel een stevige aderlating te verwerken in de strijd om de titel met het vertrek van Arthur Vermeeren. Omdat er ook nog wat blessures waren, was het voor Mark van Bommel toch behelpen, zeker op het middenveld. Het maakt de klus van Antwerp er zeker niet makkelijker op.

Antwerp pakt dit seizoen...

Meest recent

Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

3
3
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

15
15
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

77
77
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

17
17
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

25
25
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

44
44
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

66
66
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

10
10
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

47
47
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

306
306
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

150
150
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

172
172
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

73
73
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

124
124
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

66
66
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

133
133
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

290
290
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

208
208
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

128
128
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

480
480
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

165
165

Meer sportnieuws