Janssen: "Dat is geen realistische ambitie voor Antwerp"

291 stemmen
Janssen:

Antwerp leed vorige week een pijnlijke thuisnederlaag tegen KV Mechelen, waardoor het zijn achterstand op leider Union nog wat verder zag oplopen en nog steeds niet zeker is van zijn ticket voor Play-Off I. Daardoor kan de Great Old zich geen nieuwe misstap veroorloven in zijn volgende wedstrijden.

Zondag moet Antwerp immers op bezoek bij AA Gent, een rechtstreekse concurrent in de strijd om de top zes. Donderdag volgt ook nog eens de terugwedstrijd in de halve finale van de Croky Cup, waarin het na de 1-1 uit de heenwedstrijd zal moeten zien af te rekenen met tweedeklasser KV Oostende.

Dubbel niet realistisch voor Antwerp

In theorie is een herhaling van vorig seizoen dus nog altijd mogelijk, toen Antwerp op knappe wijze de dubbel veroverde. Maar Vincent Janssen gelooft niet in dat scenario. "Nee, heel eerlijk: ik denk niet dat dat een realistische doelstelling is", stelt de spits in Het Nieuwsblad. "Het zou fantastisch zijn en we doen er alles aan om minstens één prijs te winnen, maar ik vind niet dat de mensen dat van ons mogen verwachten."

Vooral in de competitie lijkt de kloof stilaan onoverbrugbaar voor de Great Old. Ze hebben intussen al een achterstand van maar liefst achttien punten op leider Union. Die zal bij de start van de play-offs natuurlijk wel gehalveerd worden, maar zelfs een kloof van negen punten lijkt op tien wedstrijden moeilijk te dichten.

Afgeschreven voor titel

"Nou, we zijn niet de favoriet meer, da’s één ding dat zeker is", zegt Janssen daarover. "Maar ik vind niet zo erg dat ze ons afschrijven, hoor. Wij willen nu gewoon bij de eerste zes eindigen. En dan moeten we over vier weekjes, na de halvering van de punten, maar eens goed kijken hoe we ervoor staan."

Antwerp kreeg in de winterstop wel een stevige aderlating te verwerken in de strijd om de titel met het vertrek van Arthur Vermeeren. Omdat er ook nog wat blessures waren, was het voor Mark van Bommel toch behelpen, zeker op het middenveld. Het maakt de klus van Antwerp er zeker niet makkelijker op.

🚀

Antwerp pakt dit seizoen...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

12
12
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

72
72
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

35
35
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

56
56
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

298
298
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

77
77
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

125
125
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

462
462
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

236
236
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

359
359
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1272
1272
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

547
547
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

178
178
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

807
807
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

595
595
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

278
278
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

139
139
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws