Boskamp keihard voor JPL-topclub: "Niet om aan te gluren"

door
Boskamp keihard voor JPL-topclub:

Zondagmiddag staat de clash tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. Johan Boskamp loopt momenteel niet wild van het voetbal van beide ploegen.

LEES OOK: Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Boskamp: "Het spel van Anderlecht is vaak niet om aan te gluren"

Boskamp kijkt meer uit naar het wielervoorjaar dan de Klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge zondag. “Noem me maar een kritische oude zak, maar voor het voetbal van Anderlecht of Club blijf ik op dit moment niet thuis”, zei Bossie aan Het Belang van Limburg.

De Nederlander stelt dat Club Brugge veel te afhankelijk is van individuele flitsen. Anderlecht wint dan wel zijn wedstrijden, maar het spelniveau van paars-wit is niet bijster hoog. “Het spel zelf is vaak niet om aan te gluren.”

Anderlecht moet winnen én goed voetbal brengen

Voor Boskamp staat het instituut Anderlecht nog steeds voor winnen én goed voetbal brengen. "En dat laatste mis ik verschrikkelijk hard onder Riemer.” Anderzijds is de kloof tussen Anderlecht en Club Brugge niet meer zo groot als in de voorbije jaren.

Club Brugge moet grote achterstand inhalen

Blauw-Zwart liet afgelopen weekend in de derby tegen Cercle Brugge andermaal duur puntenverlies noteren. Hierdoor kon leider Union SG alweer 17 punten uitlopen. Zelfs met de puntenhalvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat stilaan een heuse kloof. Om een waterkans op de titel te behouden kan Club zich dus geen slippers meer permitteren.

Maar niet enkel het intact houden van de titeldroom staat zondag op het spel. Anderlecht telt momenteel immers ook al 9 punten meer in het klassement. Een nederlaag tegen de grote rivaal uit Brussel zou ook de kansen op de tweede plaats een flinke knauw geven.

Wint Anderlecht de Klassieker van Club Brugge?

Meest recent

Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

31
31
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

102
102
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

243
243
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

272
272
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

41
41
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

797
797
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

206
206
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

409
409
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

70
70
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

961
961
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

105
105
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

192
192
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

298
298
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

113
113
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

373
373
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

337
337
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

73
73
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

933
933
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

97
97
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

170
170
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

723
723
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

385
385
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

279
279
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

672
672

Meer sportnieuws