Boskamp keihard voor JPL-topclub: "Niet om aan te gluren"

386 stemmen
Boskamp keihard voor JPL-topclub:

Zondagmiddag staat de clash tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. Johan Boskamp loopt momenteel niet wild van het voetbal van beide ploegen.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Boskamp: "Het spel van Anderlecht is vaak niet om aan te gluren"

Boskamp kijkt meer uit naar het wielervoorjaar dan de Klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge zondag. “Noem me maar een kritische oude zak, maar voor het voetbal van Anderlecht of Club blijf ik op dit moment niet thuis”, zei Bossie aan Het Belang van Limburg.

De Nederlander stelt dat Club Brugge veel te afhankelijk is van individuele flitsen. Anderlecht wint dan wel zijn wedstrijden, maar het spelniveau van paars-wit is niet bijster hoog. “Het spel zelf is vaak niet om aan te gluren.”

Anderlecht moet winnen én goed voetbal brengen

Voor Boskamp staat het instituut Anderlecht nog steeds voor winnen én goed voetbal brengen. "En dat laatste mis ik verschrikkelijk hard onder Riemer.” Anderzijds is de kloof tussen Anderlecht en Club Brugge niet meer zo groot als in de voorbije jaren.

Club Brugge moet grote achterstand inhalen

Blauw-Zwart liet afgelopen weekend in de derby tegen Cercle Brugge andermaal duur puntenverlies noteren. Hierdoor kon leider Union SG alweer 17 punten uitlopen. Zelfs met de puntenhalvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat stilaan een heuse kloof. Om een waterkans op de titel te behouden kan Club zich dus geen slippers meer permitteren.

Maar niet enkel het intact houden van de titeldroom staat zondag op het spel. Anderlecht telt momenteel immers ook al 9 punten meer in het klassement. Een nederlaag tegen de grote rivaal uit Brussel zou ook de kansen op de tweede plaats een flinke knauw geven.

Wint Anderlecht de Klassieker van Club Brugge?

Meest recent

Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

29
29
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

75
75
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

327
327
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

314
314
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

65
65
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

307
307
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

51
51
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

87
87
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

35
35
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

93
93
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

340
340
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

279
279
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

104
104
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

576
576
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

295
295
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

136
136
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

609
609
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

246
246
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

219
219
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

73
73
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

985
985
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

606
606
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

250
250

Meer sportnieuws