De Cuyper over ex-Club-speler: "Een klootzak op het veld"

door
De Cuyper over ex-Club-speler:

Maxim De Cuyper is sinds kinds af een grote supporter van Club Brugge en hij ging vroeg vaak met zijn vader naar de thuiswedstrijden kijken. Jonathan Blondel was zijn idool.

LEES OOK: Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Echt een klootzak op het veld

Blondel was een speler die zowel op training als tijdens de wedstrijden er alles probeerde uit te halen. Ondanks zijn kleine gestalte was hij een vechter op het veld, ging hij hard in de duels en was hij een leidersfiguur.

De Cuyper stelt in Het Laatste Nieuws dat Club Brugge vandaag wel zo'n type kan gebruiken. “Dat is tegen Cercle nog maar eens gebleken. Echt een klootzak op het veld. Die er niet om maalt om een kaart meer of minder te pakken.”

Blondel zou vandaag van pas komen bij Club Brugge

“Je kan niemand iets verwijten, want de jongens hier zitten zo niet ineen. Maar zo'n Blondel zou wel van pas komen, ja.” Blondel speelde voor Moeskroen, Tottenham en Club Brugge. Hij telde 4 caps voor de Rode Duivels en eindigde zijn carrière bij Westhoek.

Blondel stopte met voetballen op pas 30-jarige leeftijd, onder meer door veelvuldige blessures. “Joe was een beetje een zotteke”, zei Gert Verheyen destijds. ““En dat is geenszins negatief bedoeld. Met Joe kon je naar de oorlog trekken.”:

Ex-ploegmaats waren vol lof over Blondel

Peter Van der Heyden omschreef Blondel als een fantastische kerel en voetballer. “Ik heb in twee verschillende periodes aan zijn zijde gespeeld. Ik ben er zeker van dat elke ploeg een type-Blondel in de rangen wil tellen. “

“Ik kan zijn lijdensweg zeer goed onderschrijven”, zei Olivier De Cock destijds. “Eenmaal je op de sukkel raakt, zie je bij manier van spreken nog nauwelijks het einde van de tunnel.”

Club Brugge kan een speler zoals Blondel wel gebruiken vandaag

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

0
0
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

55
55
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

40
40
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

52
52
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

42
42
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

392
392
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

100
100
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

123
123
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

170
170
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

50
50
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

395
395
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

385
385
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

57
57
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

219
219
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

517
517
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

96
96
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

708
708
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

157
157
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

324
324
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

133
133
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

171
171
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

389
389
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

571
571

Meer sportnieuws