De Cuyper over ex-Club-speler: "Een klootzak op het veld"

door
De Cuyper over ex-Club-speler:

Maxim De Cuyper is sinds kinds af een grote supporter van Club Brugge en hij ging vroeg vaak met zijn vader naar de thuiswedstrijden kijken. Jonathan Blondel was zijn idool.

LEES OOK: Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Echt een klootzak op het veld

Blondel was een speler die zowel op training als tijdens de wedstrijden er alles probeerde uit te halen. Ondanks zijn kleine gestalte was hij een vechter op het veld, ging hij hard in de duels en was hij een leidersfiguur.

De Cuyper stelt in Het Laatste Nieuws dat Club Brugge vandaag wel zo'n type kan gebruiken. “Dat is tegen Cercle nog maar eens gebleken. Echt een klootzak op het veld. Die er niet om maalt om een kaart meer of minder te pakken.”

Blondel zou vandaag van pas komen bij Club Brugge

“Je kan niemand iets verwijten, want de jongens hier zitten zo niet ineen. Maar zo'n Blondel zou wel van pas komen, ja.” Blondel speelde voor Moeskroen, Tottenham en Club Brugge. Hij telde 4 caps voor de Rode Duivels en eindigde zijn carrière bij Westhoek.

Blondel stopte met voetballen op pas 30-jarige leeftijd, onder meer door veelvuldige blessures. “Joe was een beetje een zotteke”, zei Gert Verheyen destijds. ““En dat is geenszins negatief bedoeld. Met Joe kon je naar de oorlog trekken.”:

Ex-ploegmaats waren vol lof over Blondel

Peter Van der Heyden omschreef Blondel als een fantastische kerel en voetballer. “Ik heb in twee verschillende periodes aan zijn zijde gespeeld. Ik ben er zeker van dat elke ploeg een type-Blondel in de rangen wil tellen. “

“Ik kan zijn lijdensweg zeer goed onderschrijven”, zei Olivier De Cock destijds. “Eenmaal je op de sukkel raakt, zie je bij manier van spreken nog nauwelijks het einde van de tunnel.”

Club Brugge kan een speler zoals Blondel wel gebruiken vandaag

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

128
128
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

264
264
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

116
116
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

30
30
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

194
194
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

107
107
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

92
92
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

169
169
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

67
67
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

286
286
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

266
266
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

279
279
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

636
636
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

343
343
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

479
479
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

366
366
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

249
249
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

600
600
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

322
322
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

456
456
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

419
419
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

330
330
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws