‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

1022
‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

De Club Brugge fans roepen om meer speeltijd voor Michal Skoras. Ondanks zijn stroeve start liet Skoras sinds november veelbelovende prestaties zien, maar daarna weer hij uit beeld bij Ronny Deila.

Zowel het publiek als intern binnen de club gunnen de Pool een volwaardige kans om zich te bewijzen. Met de blessure van Philip Zinckernagel is de positie van linkeraanvaller vacant, en de vraag rijst wie deze positie moet bekleden: Skoras, Antonio Nusa, of Ferran Jutgla?

De fans lijken achter Skoras te staan en dringen er bij coach Deila op aan hem de kans te geven die hij verdient.

LEES OOK: Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

Skoras liep vanaf dag één achter de feiten aan bij Club Brugge

Club Brugge betaalde vorige zomer 6 miljoen euro voor de transfer van Michal Skoras, maar het bleek al snel dat de Poolse aanvaller moeite had om zijn stempel te drukken. Hij worstelde vooral op fysiek vlak, waardoor hij vanaf dag één achter de feiten aanliep.

Vanaf het begin toonde de zomeraanwinst onvoldoende met matige invalbeurten en schaarse basisplaatsen. Het was overduidelijk dat Skoras niet het gewenste niveau haalde bij Club Brugge en bijna elke actie die hij ondernam, leek op niets uit te lopen.

“De Poolse aanwinst heeft nog een pak werk”, schreef De Standaard.

Zijn gebrek aan luciditeit in het strafschopgebied en zijn trage handelingssnelheid vielen op. Skoras had duidelijk veel moeite om zich aan te passen aan de Belgische competitie, die qua intensiteit en kwaliteit van een veel hoger niveau is dan de Poolse Ekstraklasa.

Hij bood werklust, maar vocht vaak met de bal. “Het is (nog) niet goed genoeg”, was het oordeel van Het Nieuwsblad duidelijk.

Amoura kostte vier miljoen, Skoras zes: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Michal Skoras slaagde er niet in om zijn prijskaartje van 6 miljoen euro bij Club Brugge te rechtvaardigen sinds zijn aankomst afgelopen zomer. “Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Het is dan ook geen toeval dat de Poolse aanvaller dit seizoen meerdere keren niet eens in de wedstrijdselectie van Club Brugge zat.

Hoewel sommigen hem zien als slachtoffer van grote aanvallende weelde bij Blauw-Zwart beschouwen, leek het er uiteindelijk op dat Skoras kwalitatief simpelweg niet aan de standaarden van de club voldeed.

Hij dreigde een van de zoveelste dure tegenvaller te worden in het aankoopbeleid van Club Brugge, zoals Roman Yaremchuk, waarbij een deel van de verantwoordelijkheid werd toegeschreven aan sportief manager Vincent Mannaert.

Skoras toonde eindelijk progressie maar verdwijnt weer uit beeld

Ondanks de moeilijke omstandigheden bleef coach Ronny Deila de Poolse aanvaller altijd betrekken bij het gebeuren van de eerste ploeg, en eind november liet Michal Skoras eindelijk zien dat hij kon aanpikken op het niveau van Club Brugge.

Hij maakte indruk tegen Bodo/Glimt met een assist, en tegen Besiktas leverde hij twee assists tijdens een erg fraaie invalbeurt van slechts 45 minuten. Ook in de bekerwedstrijd tegen Zulte Waregem liet hij een positieve indruk achter.

Na deze veelbelovende signalen leek het alsof Skoras terug weer naar af ging en verdween hij opnieuw grotendeels uit beeld. In het kalenderjaar 2024 kreeg hij slechts één keer een basisplaats en speelde hij amper 131 minuten, verdeeld over 6 wedstrijden.

Volgens Het Nieuwsblad maakte Skoras een goede indruk tijdens de winterstage en klinkt de roep al langer bij Club Brugge dat hij een volwaardige kans moet krijgen.

Het publiek roept om Skoras: “Zij willen meer zien van de zomeraankoop”

Volgens Het Laatste Nieuws behoort Michal Skoras vaak bij de beteren op training en hebben die geluiden ook het grote publiek bereikt. “Zij willen meer zien van de zomeraankoop.”

De Poolse aanvaller zou volgens Het Nieuwsblad zelfs een vergelijkbaar traject kunnen afleggen als Igor Thiago: erg matig gestart, maar geleidelijk een van de beste spelers van het team geworden.

Skoras heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en is hij niet erg beslissend. “Verdient Skoras de kans die velen hem intern al lange tijd gunnen?” vraagt de krant zich af.

De positie van linkeraanvaller is momenteel vacant door de blessure van Philip Zinckernagel, waarbij er drie opties zijn ter vervanging: Skoras, Antonio Nusa of Ferran Jutgla.

“Wie van de drie? Kiest de coach voor zijn eigen favoriet (Jutgla), die van het publiek (Skoras) of die van het bestuur (Nusa)?”, stelt Het Laatste Nieuws.

Moet Skoras een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

0
0
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

33
33
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

20
20
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

60
60
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

61
61
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

219
219
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

330
330
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

109
109
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

199
199
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

192
192
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

81
81
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

40
40
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

217
217
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

103
103
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

16
16
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

78
78
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

104
104
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

129
129
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

185
185
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

83
83
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

71
71
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

125
125
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

497
497
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

44
44
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

215
215

Meer sportnieuws