‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

1022 stemmen
‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

De Club Brugge fans roepen om meer speeltijd voor Michal Skoras. Ondanks zijn stroeve start liet Skoras sinds november veelbelovende prestaties zien, maar daarna weer hij uit beeld bij Ronny Deila.

Zowel het publiek als intern binnen de club gunnen de Pool een volwaardige kans om zich te bewijzen. Met de blessure van Philip Zinckernagel is de positie van linkeraanvaller vacant, en de vraag rijst wie deze positie moet bekleden: Skoras, Antonio Nusa, of Ferran Jutgla?

De fans lijken achter Skoras te staan en dringen er bij coach Deila op aan hem de kans te geven die hij verdient.

LEES OOK: 'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Skoras liep vanaf dag één achter de feiten aan bij Club Brugge

Club Brugge betaalde vorige zomer 6 miljoen euro voor de transfer van Michal Skoras, maar het bleek al snel dat de Poolse aanvaller moeite had om zijn stempel te drukken. Hij worstelde vooral op fysiek vlak, waardoor hij vanaf dag één achter de feiten aanliep.

Vanaf het begin toonde de zomeraanwinst onvoldoende met matige invalbeurten en schaarse basisplaatsen. Het was overduidelijk dat Skoras niet het gewenste niveau haalde bij Club Brugge en bijna elke actie die hij ondernam, leek op niets uit te lopen.

“De Poolse aanwinst heeft nog een pak werk”, schreef De Standaard.

Zijn gebrek aan luciditeit in het strafschopgebied en zijn trage handelingssnelheid vielen op. Skoras had duidelijk veel moeite om zich aan te passen aan de Belgische competitie, die qua intensiteit en kwaliteit van een veel hoger niveau is dan de Poolse Ekstraklasa.

Hij bood werklust, maar vocht vaak met de bal. “Het is (nog) niet goed genoeg”, was het oordeel van Het Nieuwsblad duidelijk.

Amoura kostte vier miljoen, Skoras zes: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Michal Skoras slaagde er niet in om zijn prijskaartje van 6 miljoen euro bij Club Brugge te rechtvaardigen sinds zijn aankomst afgelopen zomer. “Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Het is dan ook geen toeval dat de Poolse aanvaller dit seizoen meerdere keren niet eens in de wedstrijdselectie van Club Brugge zat.

Hoewel sommigen hem zien als slachtoffer van grote aanvallende weelde bij Blauw-Zwart beschouwen, leek het er uiteindelijk op dat Skoras kwalitatief simpelweg niet aan de standaarden van de club voldeed.

Hij dreigde een van de zoveelste dure tegenvaller te worden in het aankoopbeleid van Club Brugge, zoals Roman Yaremchuk, waarbij een deel van de verantwoordelijkheid werd toegeschreven aan sportief manager Vincent Mannaert.

Skoras toonde eindelijk progressie maar verdwijnt weer uit beeld

Ondanks de moeilijke omstandigheden bleef coach Ronny Deila de Poolse aanvaller altijd betrekken bij het gebeuren van de eerste ploeg, en eind november liet Michal Skoras eindelijk zien dat hij kon aanpikken op het niveau van Club Brugge.

Hij maakte indruk tegen Bodo/Glimt met een assist, en tegen Besiktas leverde hij twee assists tijdens een erg fraaie invalbeurt van slechts 45 minuten. Ook in de bekerwedstrijd tegen Zulte Waregem liet hij een positieve indruk achter.

Na deze veelbelovende signalen leek het alsof Skoras terug weer naar af ging en verdween hij opnieuw grotendeels uit beeld. In het kalenderjaar 2024 kreeg hij slechts één keer een basisplaats en speelde hij amper 131 minuten, verdeeld over 6 wedstrijden.

Volgens Het Nieuwsblad maakte Skoras een goede indruk tijdens de winterstage en klinkt de roep al langer bij Club Brugge dat hij een volwaardige kans moet krijgen.

Het publiek roept om Skoras: “Zij willen meer zien van de zomeraankoop”

Volgens Het Laatste Nieuws behoort Michal Skoras vaak bij de beteren op training en hebben die geluiden ook het grote publiek bereikt. “Zij willen meer zien van de zomeraankoop.”

De Poolse aanvaller zou volgens Het Nieuwsblad zelfs een vergelijkbaar traject kunnen afleggen als Igor Thiago: erg matig gestart, maar geleidelijk een van de beste spelers van het team geworden.

Skoras heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en is hij niet erg beslissend. “Verdient Skoras de kans die velen hem intern al lange tijd gunnen?” vraagt de krant zich af.

De positie van linkeraanvaller is momenteel vacant door de blessure van Philip Zinckernagel, waarbij er drie opties zijn ter vervanging: Skoras, Antonio Nusa of Ferran Jutgla.

“Wie van de drie? Kiest de coach voor zijn eigen favoriet (Jutgla), die van het publiek (Skoras) of die van het bestuur (Nusa)?”, stelt Het Laatste Nieuws.

Moet Skoras een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

24
24
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

93
93
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

96
96
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

338
338
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

73
73
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

114
114
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

412
412
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

204
204
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

383
383
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

92
92
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

518
518
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1001
1001
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

78
78
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

303
303
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

131
131
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

324
324
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

321
321
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

494
494
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

923
923
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

293
293
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

597
597
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

527
527
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

120
120

Meer sportnieuws