‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

1022
‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

De Club Brugge fans roepen om meer speeltijd voor Michal Skoras. Ondanks zijn stroeve start liet Skoras sinds november veelbelovende prestaties zien, maar daarna weer hij uit beeld bij Ronny Deila.

Zowel het publiek als intern binnen de club gunnen de Pool een volwaardige kans om zich te bewijzen. Met de blessure van Philip Zinckernagel is de positie van linkeraanvaller vacant, en de vraag rijst wie deze positie moet bekleden: Skoras, Antonio Nusa, of Ferran Jutgla?

De fans lijken achter Skoras te staan en dringen er bij coach Deila op aan hem de kans te geven die hij verdient.

LEES OOK: Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Skoras liep vanaf dag één achter de feiten aan bij Club Brugge

Club Brugge betaalde vorige zomer 6 miljoen euro voor de transfer van Michal Skoras, maar het bleek al snel dat de Poolse aanvaller moeite had om zijn stempel te drukken. Hij worstelde vooral op fysiek vlak, waardoor hij vanaf dag één achter de feiten aanliep.

Vanaf het begin toonde de zomeraanwinst onvoldoende met matige invalbeurten en schaarse basisplaatsen. Het was overduidelijk dat Skoras niet het gewenste niveau haalde bij Club Brugge en bijna elke actie die hij ondernam, leek op niets uit te lopen.

“De Poolse aanwinst heeft nog een pak werk”, schreef De Standaard.

Zijn gebrek aan luciditeit in het strafschopgebied en zijn trage handelingssnelheid vielen op. Skoras had duidelijk veel moeite om zich aan te passen aan de Belgische competitie, die qua intensiteit en kwaliteit van een veel hoger niveau is dan de Poolse Ekstraklasa.

Hij bood werklust, maar vocht vaak met de bal. “Het is (nog) niet goed genoeg”, was het oordeel van Het Nieuwsblad duidelijk.

Amoura kostte vier miljoen, Skoras zes: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Michal Skoras slaagde er niet in om zijn prijskaartje van 6 miljoen euro bij Club Brugge te rechtvaardigen sinds zijn aankomst afgelopen zomer. “Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Het is dan ook geen toeval dat de Poolse aanvaller dit seizoen meerdere keren niet eens in de wedstrijdselectie van Club Brugge zat.

Hoewel sommigen hem zien als slachtoffer van grote aanvallende weelde bij Blauw-Zwart beschouwen, leek het er uiteindelijk op dat Skoras kwalitatief simpelweg niet aan de standaarden van de club voldeed.

Hij dreigde een van de zoveelste dure tegenvaller te worden in het aankoopbeleid van Club Brugge, zoals Roman Yaremchuk, waarbij een deel van de verantwoordelijkheid werd toegeschreven aan sportief manager Vincent Mannaert.

Skoras toonde eindelijk progressie maar verdwijnt weer uit beeld

Ondanks de moeilijke omstandigheden bleef coach Ronny Deila de Poolse aanvaller altijd betrekken bij het gebeuren van de eerste ploeg, en eind november liet Michal Skoras eindelijk zien dat hij kon aanpikken op het niveau van Club Brugge.

Hij maakte indruk tegen Bodo/Glimt met een assist, en tegen Besiktas leverde hij twee assists tijdens een erg fraaie invalbeurt van slechts 45 minuten. Ook in de bekerwedstrijd tegen Zulte Waregem liet hij een positieve indruk achter.

Na deze veelbelovende signalen leek het alsof Skoras terug weer naar af ging en verdween hij opnieuw grotendeels uit beeld. In het kalenderjaar 2024 kreeg hij slechts één keer een basisplaats en speelde hij amper 131 minuten, verdeeld over 6 wedstrijden.

Volgens Het Nieuwsblad maakte Skoras een goede indruk tijdens de winterstage en klinkt de roep al langer bij Club Brugge dat hij een volwaardige kans moet krijgen.

Het publiek roept om Skoras: “Zij willen meer zien van de zomeraankoop”

Volgens Het Laatste Nieuws behoort Michal Skoras vaak bij de beteren op training en hebben die geluiden ook het grote publiek bereikt. “Zij willen meer zien van de zomeraankoop.”

De Poolse aanvaller zou volgens Het Nieuwsblad zelfs een vergelijkbaar traject kunnen afleggen als Igor Thiago: erg matig gestart, maar geleidelijk een van de beste spelers van het team geworden.

Skoras heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en is hij niet erg beslissend. “Verdient Skoras de kans die velen hem intern al lange tijd gunnen?” vraagt de krant zich af.

De positie van linkeraanvaller is momenteel vacant door de blessure van Philip Zinckernagel, waarbij er drie opties zijn ter vervanging: Skoras, Antonio Nusa of Ferran Jutgla.

“Wie van de drie? Kiest de coach voor zijn eigen favoriet (Jutgla), die van het publiek (Skoras) of die van het bestuur (Nusa)?”, stelt Het Laatste Nieuws.

Moet Skoras een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

12
12
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

44
44
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

13
13
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

13
13
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

68
68
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

98
98
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

74
74
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

116
116
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

46
46
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

5
5
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

46
46
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

42
42
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

130
130
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

86
86
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

40
40
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

162
162
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

59
59
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

44
44
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

112
112
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

91
91
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

257
257
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

785
785
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

274
274

Meer sportnieuws