‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

1022 stemmen
‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

De Club Brugge fans roepen om meer speeltijd voor Michal Skoras. Ondanks zijn stroeve start liet Skoras sinds november veelbelovende prestaties zien, maar daarna weer hij uit beeld bij Ronny Deila.

Zowel het publiek als intern binnen de club gunnen de Pool een volwaardige kans om zich te bewijzen. Met de blessure van Philip Zinckernagel is de positie van linkeraanvaller vacant, en de vraag rijst wie deze positie moet bekleden: Skoras, Antonio Nusa, of Ferran Jutgla?

De fans lijken achter Skoras te staan en dringen er bij coach Deila op aan hem de kans te geven die hij verdient.

LEES OOK: Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Skoras liep vanaf dag één achter de feiten aan bij Club Brugge

Club Brugge betaalde vorige zomer 6 miljoen euro voor de transfer van Michal Skoras, maar het bleek al snel dat de Poolse aanvaller moeite had om zijn stempel te drukken. Hij worstelde vooral op fysiek vlak, waardoor hij vanaf dag één achter de feiten aanliep.

Vanaf het begin toonde de zomeraanwinst onvoldoende met matige invalbeurten en schaarse basisplaatsen. Het was overduidelijk dat Skoras niet het gewenste niveau haalde bij Club Brugge en bijna elke actie die hij ondernam, leek op niets uit te lopen.

“De Poolse aanwinst heeft nog een pak werk”, schreef De Standaard.

Zijn gebrek aan luciditeit in het strafschopgebied en zijn trage handelingssnelheid vielen op. Skoras had duidelijk veel moeite om zich aan te passen aan de Belgische competitie, die qua intensiteit en kwaliteit van een veel hoger niveau is dan de Poolse Ekstraklasa.

Hij bood werklust, maar vocht vaak met de bal. “Het is (nog) niet goed genoeg”, was het oordeel van Het Nieuwsblad duidelijk.

Amoura kostte vier miljoen, Skoras zes: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Michal Skoras slaagde er niet in om zijn prijskaartje van 6 miljoen euro bij Club Brugge te rechtvaardigen sinds zijn aankomst afgelopen zomer. “Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Het is dan ook geen toeval dat de Poolse aanvaller dit seizoen meerdere keren niet eens in de wedstrijdselectie van Club Brugge zat.

Hoewel sommigen hem zien als slachtoffer van grote aanvallende weelde bij Blauw-Zwart beschouwen, leek het er uiteindelijk op dat Skoras kwalitatief simpelweg niet aan de standaarden van de club voldeed.

Hij dreigde een van de zoveelste dure tegenvaller te worden in het aankoopbeleid van Club Brugge, zoals Roman Yaremchuk, waarbij een deel van de verantwoordelijkheid werd toegeschreven aan sportief manager Vincent Mannaert.

Skoras toonde eindelijk progressie maar verdwijnt weer uit beeld

Ondanks de moeilijke omstandigheden bleef coach Ronny Deila de Poolse aanvaller altijd betrekken bij het gebeuren van de eerste ploeg, en eind november liet Michal Skoras eindelijk zien dat hij kon aanpikken op het niveau van Club Brugge.

Hij maakte indruk tegen Bodo/Glimt met een assist, en tegen Besiktas leverde hij twee assists tijdens een erg fraaie invalbeurt van slechts 45 minuten. Ook in de bekerwedstrijd tegen Zulte Waregem liet hij een positieve indruk achter.

Na deze veelbelovende signalen leek het alsof Skoras terug weer naar af ging en verdween hij opnieuw grotendeels uit beeld. In het kalenderjaar 2024 kreeg hij slechts één keer een basisplaats en speelde hij amper 131 minuten, verdeeld over 6 wedstrijden.

Volgens Het Nieuwsblad maakte Skoras een goede indruk tijdens de winterstage en klinkt de roep al langer bij Club Brugge dat hij een volwaardige kans moet krijgen.

Het publiek roept om Skoras: “Zij willen meer zien van de zomeraankoop”

Volgens Het Laatste Nieuws behoort Michal Skoras vaak bij de beteren op training en hebben die geluiden ook het grote publiek bereikt. “Zij willen meer zien van de zomeraankoop.”

De Poolse aanvaller zou volgens Het Nieuwsblad zelfs een vergelijkbaar traject kunnen afleggen als Igor Thiago: erg matig gestart, maar geleidelijk een van de beste spelers van het team geworden.

Skoras heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en is hij niet erg beslissend. “Verdient Skoras de kans die velen hem intern al lange tijd gunnen?” vraagt de krant zich af.

De positie van linkeraanvaller is momenteel vacant door de blessure van Philip Zinckernagel, waarbij er drie opties zijn ter vervanging: Skoras, Antonio Nusa of Ferran Jutgla.

“Wie van de drie? Kiest de coach voor zijn eigen favoriet (Jutgla), die van het publiek (Skoras) of die van het bestuur (Nusa)?”, stelt Het Laatste Nieuws.

Moet Skoras een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

87
87
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

303
303
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

59
59
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

47
47
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

45
45
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

129
129
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

253
253
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

287
287
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

88
88
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

356
356
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

139
139
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

140
140
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

433
433
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

149
149
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

510
510
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

55
55
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

120
120
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1494
1494
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

293
293
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

138
138
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

180
180
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

251
251
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

230
230
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

200
200
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

240
240

Meer sportnieuws