‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

door
‘Club Brugge is het beu: ‘miscast’ moét in de ploeg’

De Club Brugge fans roepen om meer speeltijd voor Michal Skoras. Ondanks zijn stroeve start liet Skoras sinds november veelbelovende prestaties zien, maar daarna weer hij uit beeld bij Ronny Deila.

Zowel het publiek als intern binnen de club gunnen de Pool een volwaardige kans om zich te bewijzen. Met de blessure van Philip Zinckernagel is de positie van linkeraanvaller vacant, en de vraag rijst wie deze positie moet bekleden: Skoras, Antonio Nusa, of Ferran Jutgla?

De fans lijken achter Skoras te staan en dringen er bij coach Deila op aan hem de kans te geven die hij verdient.

LEES OOK: Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

Skoras liep vanaf dag één achter de feiten aan bij Club Brugge

Club Brugge betaalde vorige zomer 6 miljoen euro voor de transfer van Michal Skoras, maar het bleek al snel dat de Poolse aanvaller moeite had om zijn stempel te drukken. Hij worstelde vooral op fysiek vlak, waardoor hij vanaf dag één achter de feiten aanliep.

Vanaf het begin toonde de zomeraanwinst onvoldoende met matige invalbeurten en schaarse basisplaatsen. Het was overduidelijk dat Skoras niet het gewenste niveau haalde bij Club Brugge en bijna elke actie die hij ondernam, leek op niets uit te lopen.

“De Poolse aanwinst heeft nog een pak werk”, schreef De Standaard.

Zijn gebrek aan luciditeit in het strafschopgebied en zijn trage handelingssnelheid vielen op. Skoras had duidelijk veel moeite om zich aan te passen aan de Belgische competitie, die qua intensiteit en kwaliteit van een veel hoger niveau is dan de Poolse Ekstraklasa.

Hij bood werklust, maar vocht vaak met de bal. “Het is (nog) niet goed genoeg”, was het oordeel van Het Nieuwsblad duidelijk.

Amoura kostte vier miljoen, Skoras zes: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Michal Skoras slaagde er niet in om zijn prijskaartje van 6 miljoen euro bij Club Brugge te rechtvaardigen sinds zijn aankomst afgelopen zomer. “Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Het is dan ook geen toeval dat de Poolse aanvaller dit seizoen meerdere keren niet eens in de wedstrijdselectie van Club Brugge zat.

Hoewel sommigen hem zien als slachtoffer van grote aanvallende weelde bij Blauw-Zwart beschouwen, leek het er uiteindelijk op dat Skoras kwalitatief simpelweg niet aan de standaarden van de club voldeed.

Hij dreigde een van de zoveelste dure tegenvaller te worden in het aankoopbeleid van Club Brugge, zoals Roman Yaremchuk, waarbij een deel van de verantwoordelijkheid werd toegeschreven aan sportief manager Vincent Mannaert.

Skoras toonde eindelijk progressie maar verdwijnt weer uit beeld

Ondanks de moeilijke omstandigheden bleef coach Ronny Deila de Poolse aanvaller altijd betrekken bij het gebeuren van de eerste ploeg, en eind november liet Michal Skoras eindelijk zien dat hij kon aanpikken op het niveau van Club Brugge.

Hij maakte indruk tegen Bodo/Glimt met een assist, en tegen Besiktas leverde hij twee assists tijdens een erg fraaie invalbeurt van slechts 45 minuten. Ook in de bekerwedstrijd tegen Zulte Waregem liet hij een positieve indruk achter.

Na deze veelbelovende signalen leek het alsof Skoras terug weer naar af ging en verdween hij opnieuw grotendeels uit beeld. In het kalenderjaar 2024 kreeg hij slechts één keer een basisplaats en speelde hij amper 131 minuten, verdeeld over 6 wedstrijden.

Volgens Het Nieuwsblad maakte Skoras een goede indruk tijdens de winterstage en klinkt de roep al langer bij Club Brugge dat hij een volwaardige kans moet krijgen.

Het publiek roept om Skoras: “Zij willen meer zien van de zomeraankoop”

Volgens Het Laatste Nieuws behoort Michal Skoras vaak bij de beteren op training en hebben die geluiden ook het grote publiek bereikt. “Zij willen meer zien van de zomeraankoop.”

De Poolse aanvaller zou volgens Het Nieuwsblad zelfs een vergelijkbaar traject kunnen afleggen als Igor Thiago: erg matig gestart, maar geleidelijk een van de beste spelers van het team geworden.

Skoras heeft snelheid, werklust en een goede voorzet, maar technisch staat hij niet op het niveau van zijn voorganger Noa Lang, en is hij niet erg beslissend. “Verdient Skoras de kans die velen hem intern al lange tijd gunnen?” vraagt de krant zich af.

De positie van linkeraanvaller is momenteel vacant door de blessure van Philip Zinckernagel, waarbij er drie opties zijn ter vervanging: Skoras, Antonio Nusa of Ferran Jutgla.

“Wie van de drie? Kiest de coach voor zijn eigen favoriet (Jutgla), die van het publiek (Skoras) of die van het bestuur (Nusa)?”, stelt Het Laatste Nieuws.

Moet Skoras een volwaardige kans krijgen?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

19
19
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

38
38
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

77
77
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

23
23
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

32
32
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

386
386
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

68
68
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

78
78
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

242
242
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

366
366
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

173
173
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

197
197
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

156
156
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

248
248
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

228
228
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

206
206
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

300
300
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

371
371
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws