‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

door
‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

Mohamed Bouchouari droomt van een doorbraak bij het eerste elftal van Anderlecht en tijdens de winterstage in Tunesië trok hij de aandacht van coach Brian Riemer.

Hoewel zijn debuut tegen Union SG gemengde resultaten opleverde, blijft de coach vertrouwen in zijn potentieel en kwaliteiten. Een contractverlenging bij Anderlecht staat op het spel voor de 23-jarige Belg met Marokkaanse roots in de komende maanden.

LEES OOK: 'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

Bouchouari droomt ervan om door te breken bij Anderlecht

Tijdens de winterstage in Tunesië heeft Anderlecht bijzondere aandacht besteed aan zijn jonge spelers. Verschillende RSCA Futures-spelers, waaronder Robbie Ure, Mohamed Bouchouari, Youri Lapage, Lucas Lissens, Luca Monticelli en Tristan Degreef, waren aanwezig in Tabarka.

Deze kans bood de youngsters een unieke mogelijkheid om indruk te maken op hoofdcoach Brian Riemer, in de hoop om definitief deel uit te maken van de A-kern. Bouchouari, een aanvallende rechtsback, kan fungeren als back-up voor Louis Patris, die op zijn beurt zelf invaller is voor Killian Sardella. Ook op de linkerkant kan hij uit de voeten.

Hoewel Bouchouari al 23 jaar is en een vaste waarde bij RSCA Futures, wachtte hij nog steeds op zijn debuut in de A-kern. De ambitieuze Marokkaans-Belgische speler koesterde altijd de hoop om door te debuteren en door te breken bij het eerste elftal van Sporting.

Riemer onder de indruk: Bouchouari zorgt voor extra concurrentie

Mohamed Bouchouari werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken.

Daarom levert hij op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.

Bouchouari speelde vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Emmen, waar Dick Lukkien erg tevreden was over hem. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.”

Met die kwaliteiten maakte Bouchouari ook een grote indruk op Brian Riemer tijdens de winterstage. De coach was tevreden over de kwaliteit, mentaliteit en inzet die hij zag van de Marokkaanse Belg. Bouchouari kan voor extra concurrentie zorgen als flankverdediger.

Genieten van Neerpede-boy Bouchouari: “Waar heb jij al die tijd gezeten?”

Tijdens de evaluatie van de winterstage in Tunesië legde Brian Riemer zelfs de focus op Mohamed Bouchouari. “Ik heb genoten van Bouchouari op deze stage. Hij is een typische goeie Anderlecht-speler en toen ik hem bezig zag, dacht ik: 'Waar heb jij al die tijd gezeten?’”

Riemer kende Bouchouari niet goed, maar de coach wist dat hij een goede voorbereiding kende, goede matchen speelde bij de Futures en goed traint. Door de blessure van Louis Patris kreeg Riemer er een goed gevoel bij om Bouchouari bij het eerste elftal te betrekken.

“Ik heb vertrouwen in Mohamed Bouchouari. Dat is echt één van de mooie verhalen in het voetbal. Ik kende Bouchouari niet omdat hij vorig seizoen was uitgeleend aan FC Emmen, maar hij heeft me de jongste weken echt verrast”, zei Riemer.

“Hij trainde goed en toonde zich op stage in Tunesië. Mohamed is echt een Neerpede-boy. Goeie techniek, goed op de korte ruimte, snel... Ik ben erg benieuwd om hem te zien als hij speelt.”

Contractverlenging Bouchouari staat op het spel

Mohamed Bouchouari kent de structuur en de manier van spelen bij Anderlecht en Brian Riemer twijfelde niet om hem in de basisploeg te zetten in de bekerwedstrijd tegen Union SG.

Volgens Le Soir staat een contractverlenging zelfs op het spel voor Bouchouari, zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen namelijk af bij Anderlecht. “Spelen is voor hem een kans”, zei Riemer.

 Al maakte Bouchouari geen onvergetelijke indruk tijdens zijn (basis)debuut bij de grote jongens. Hoewel zijn algemene prestatie degelijk was, ging hij wel in de fout bij beide tegendoelpunten.

Aanvallend droeg hij zijn steentje bij, maar na een uur werd hij vervangen door spits Luis Vazquez.

Riemer schrijft Bouchouari niet af: “Hij maakt deel uit van mijn groep” 

Robin Veldman, ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures, verklaarde na de wedstrijd tegen Union SG dat Mohamed Bouchouari veel kwaliteiten heeft, maar dat hij nog moet werken aan zijn defensief positiespel.

“Die jongen wil zo hard slagen bij Anderlecht. Vandaar dat hij op zijn 23ste nog steeds bij de club zit”, zei hij aan Het Nieuwsblad. Gelukkig voor Bouchouari heeft Riemer hem niet afgeschreven na die ene matige wedstrijd voor Anderlecht.

“Zijn wedstrijd bij Union was niet gemakkelijk, maar ik beschouw hem als een deel van mijn groep”, zei de coach. “Ik heb hem in een moeilijke match voor de leeuwen gegooid. Dat was niet eenvoudig, maar Bouchouari heeft het potentieel.” Riemer zei dat hij Bouchouari ook als alternatief op links ziet.

Bouchouari moet een nieuw contract krijgen

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

31
31
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

19
19
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

24
24
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

48
48
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

58
58
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

26
26
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

56
56
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

142
142
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

95
95
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

153
153
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

154
154
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

493
493
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

77
77
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

191
191
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

90
90
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

192
192
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

231
231
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

174
174
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

387
387
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

442
442
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

105
105
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

344
344
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

338
338
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

77
77
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

246
246

Meer sportnieuws