‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

door
‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

Mohamed Bouchouari droomt van een doorbraak bij het eerste elftal van Anderlecht en tijdens de winterstage in Tunesië trok hij de aandacht van coach Brian Riemer.

Hoewel zijn debuut tegen Union SG gemengde resultaten opleverde, blijft de coach vertrouwen in zijn potentieel en kwaliteiten. Een contractverlenging bij Anderlecht staat op het spel voor de 23-jarige Belg met Marokkaanse roots in de komende maanden.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Bouchouari droomt ervan om door te breken bij Anderlecht

Tijdens de winterstage in Tunesië heeft Anderlecht bijzondere aandacht besteed aan zijn jonge spelers. Verschillende RSCA Futures-spelers, waaronder Robbie Ure, Mohamed Bouchouari, Youri Lapage, Lucas Lissens, Luca Monticelli en Tristan Degreef, waren aanwezig in Tabarka.

Deze kans bood de youngsters een unieke mogelijkheid om indruk te maken op hoofdcoach Brian Riemer, in de hoop om definitief deel uit te maken van de A-kern. Bouchouari, een aanvallende rechtsback, kan fungeren als back-up voor Louis Patris, die op zijn beurt zelf invaller is voor Killian Sardella. Ook op de linkerkant kan hij uit de voeten.

Hoewel Bouchouari al 23 jaar is en een vaste waarde bij RSCA Futures, wachtte hij nog steeds op zijn debuut in de A-kern. De ambitieuze Marokkaans-Belgische speler koesterde altijd de hoop om door te debuteren en door te breken bij het eerste elftal van Sporting.

Riemer onder de indruk: Bouchouari zorgt voor extra concurrentie

Mohamed Bouchouari werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken.

Daarom levert hij op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.

Bouchouari speelde vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Emmen, waar Dick Lukkien erg tevreden was over hem. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.”

Met die kwaliteiten maakte Bouchouari ook een grote indruk op Brian Riemer tijdens de winterstage. De coach was tevreden over de kwaliteit, mentaliteit en inzet die hij zag van de Marokkaanse Belg. Bouchouari kan voor extra concurrentie zorgen als flankverdediger.

Genieten van Neerpede-boy Bouchouari: “Waar heb jij al die tijd gezeten?”

Tijdens de evaluatie van de winterstage in Tunesië legde Brian Riemer zelfs de focus op Mohamed Bouchouari. “Ik heb genoten van Bouchouari op deze stage. Hij is een typische goeie Anderlecht-speler en toen ik hem bezig zag, dacht ik: 'Waar heb jij al die tijd gezeten?’”

Riemer kende Bouchouari niet goed, maar de coach wist dat hij een goede voorbereiding kende, goede matchen speelde bij de Futures en goed traint. Door de blessure van Louis Patris kreeg Riemer er een goed gevoel bij om Bouchouari bij het eerste elftal te betrekken.

“Ik heb vertrouwen in Mohamed Bouchouari. Dat is echt één van de mooie verhalen in het voetbal. Ik kende Bouchouari niet omdat hij vorig seizoen was uitgeleend aan FC Emmen, maar hij heeft me de jongste weken echt verrast”, zei Riemer.

“Hij trainde goed en toonde zich op stage in Tunesië. Mohamed is echt een Neerpede-boy. Goeie techniek, goed op de korte ruimte, snel... Ik ben erg benieuwd om hem te zien als hij speelt.”

Contractverlenging Bouchouari staat op het spel

Mohamed Bouchouari kent de structuur en de manier van spelen bij Anderlecht en Brian Riemer twijfelde niet om hem in de basisploeg te zetten in de bekerwedstrijd tegen Union SG.

Volgens Le Soir staat een contractverlenging zelfs op het spel voor Bouchouari, zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen namelijk af bij Anderlecht. “Spelen is voor hem een kans”, zei Riemer.

 Al maakte Bouchouari geen onvergetelijke indruk tijdens zijn (basis)debuut bij de grote jongens. Hoewel zijn algemene prestatie degelijk was, ging hij wel in de fout bij beide tegendoelpunten.

Aanvallend droeg hij zijn steentje bij, maar na een uur werd hij vervangen door spits Luis Vazquez.

Riemer schrijft Bouchouari niet af: “Hij maakt deel uit van mijn groep” 

Robin Veldman, ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures, verklaarde na de wedstrijd tegen Union SG dat Mohamed Bouchouari veel kwaliteiten heeft, maar dat hij nog moet werken aan zijn defensief positiespel.

“Die jongen wil zo hard slagen bij Anderlecht. Vandaar dat hij op zijn 23ste nog steeds bij de club zit”, zei hij aan Het Nieuwsblad. Gelukkig voor Bouchouari heeft Riemer hem niet afgeschreven na die ene matige wedstrijd voor Anderlecht.

“Zijn wedstrijd bij Union was niet gemakkelijk, maar ik beschouw hem als een deel van mijn groep”, zei de coach. “Ik heb hem in een moeilijke match voor de leeuwen gegooid. Dat was niet eenvoudig, maar Bouchouari heeft het potentieel.” Riemer zei dat hij Bouchouari ook als alternatief op links ziet.

Bouchouari moet een nieuw contract krijgen

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

96
96
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

134
134
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

120
120
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

209
209
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

162
162
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

73
73
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

507
507
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

368
368
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

606
606
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

368
368
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

123
123
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

271
271
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws