‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

496
‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

Mohamed Bouchouari droomt van een doorbraak bij het eerste elftal van Anderlecht en tijdens de winterstage in Tunesië trok hij de aandacht van coach Brian Riemer.

Hoewel zijn debuut tegen Union SG gemengde resultaten opleverde, blijft de coach vertrouwen in zijn potentieel en kwaliteiten. Een contractverlenging bij Anderlecht staat op het spel voor de 23-jarige Belg met Marokkaanse roots in de komende maanden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

Bouchouari droomt ervan om door te breken bij Anderlecht

Tijdens de winterstage in Tunesië heeft Anderlecht bijzondere aandacht besteed aan zijn jonge spelers. Verschillende RSCA Futures-spelers, waaronder Robbie Ure, Mohamed Bouchouari, Youri Lapage, Lucas Lissens, Luca Monticelli en Tristan Degreef, waren aanwezig in Tabarka.

Deze kans bood de youngsters een unieke mogelijkheid om indruk te maken op hoofdcoach Brian Riemer, in de hoop om definitief deel uit te maken van de A-kern. Bouchouari, een aanvallende rechtsback, kan fungeren als back-up voor Louis Patris, die op zijn beurt zelf invaller is voor Killian Sardella. Ook op de linkerkant kan hij uit de voeten.

Hoewel Bouchouari al 23 jaar is en een vaste waarde bij RSCA Futures, wachtte hij nog steeds op zijn debuut in de A-kern. De ambitieuze Marokkaans-Belgische speler koesterde altijd de hoop om door te debuteren en door te breken bij het eerste elftal van Sporting.

Riemer onder de indruk: Bouchouari zorgt voor extra concurrentie

Mohamed Bouchouari werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken.

Daarom levert hij op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.

Bouchouari speelde vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Emmen, waar Dick Lukkien erg tevreden was over hem. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.”

Met die kwaliteiten maakte Bouchouari ook een grote indruk op Brian Riemer tijdens de winterstage. De coach was tevreden over de kwaliteit, mentaliteit en inzet die hij zag van de Marokkaanse Belg. Bouchouari kan voor extra concurrentie zorgen als flankverdediger.

Genieten van Neerpede-boy Bouchouari: “Waar heb jij al die tijd gezeten?”

Tijdens de evaluatie van de winterstage in Tunesië legde Brian Riemer zelfs de focus op Mohamed Bouchouari. “Ik heb genoten van Bouchouari op deze stage. Hij is een typische goeie Anderlecht-speler en toen ik hem bezig zag, dacht ik: 'Waar heb jij al die tijd gezeten?’”

Riemer kende Bouchouari niet goed, maar de coach wist dat hij een goede voorbereiding kende, goede matchen speelde bij de Futures en goed traint. Door de blessure van Louis Patris kreeg Riemer er een goed gevoel bij om Bouchouari bij het eerste elftal te betrekken.

“Ik heb vertrouwen in Mohamed Bouchouari. Dat is echt één van de mooie verhalen in het voetbal. Ik kende Bouchouari niet omdat hij vorig seizoen was uitgeleend aan FC Emmen, maar hij heeft me de jongste weken echt verrast”, zei Riemer.

“Hij trainde goed en toonde zich op stage in Tunesië. Mohamed is echt een Neerpede-boy. Goeie techniek, goed op de korte ruimte, snel... Ik ben erg benieuwd om hem te zien als hij speelt.”

Contractverlenging Bouchouari staat op het spel

Mohamed Bouchouari kent de structuur en de manier van spelen bij Anderlecht en Brian Riemer twijfelde niet om hem in de basisploeg te zetten in de bekerwedstrijd tegen Union SG.

Volgens Le Soir staat een contractverlenging zelfs op het spel voor Bouchouari, zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen namelijk af bij Anderlecht. “Spelen is voor hem een kans”, zei Riemer.

 Al maakte Bouchouari geen onvergetelijke indruk tijdens zijn (basis)debuut bij de grote jongens. Hoewel zijn algemene prestatie degelijk was, ging hij wel in de fout bij beide tegendoelpunten.

Aanvallend droeg hij zijn steentje bij, maar na een uur werd hij vervangen door spits Luis Vazquez.

Riemer schrijft Bouchouari niet af: “Hij maakt deel uit van mijn groep” 

Robin Veldman, ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures, verklaarde na de wedstrijd tegen Union SG dat Mohamed Bouchouari veel kwaliteiten heeft, maar dat hij nog moet werken aan zijn defensief positiespel.

“Die jongen wil zo hard slagen bij Anderlecht. Vandaar dat hij op zijn 23ste nog steeds bij de club zit”, zei hij aan Het Nieuwsblad. Gelukkig voor Bouchouari heeft Riemer hem niet afgeschreven na die ene matige wedstrijd voor Anderlecht.

“Zijn wedstrijd bij Union was niet gemakkelijk, maar ik beschouw hem als een deel van mijn groep”, zei de coach. “Ik heb hem in een moeilijke match voor de leeuwen gegooid. Dat was niet eenvoudig, maar Bouchouari heeft het potentieel.” Riemer zei dat hij Bouchouari ook als alternatief op links ziet.

Bouchouari moet een nieuw contract krijgen

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

29
29
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

27
27
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

17
17
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

47
47
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

212
212
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

42
42
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

120
120
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

337
337
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

419
419
'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG ...

194
194
KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

KRC Genk kent een héél lucratieve zomer. Ze verkochten al voor 33 miljoen euro, maar ...

205
205
Nieuwe smaakmaker voor AA Gent? "Dit is zalig"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

195
195
Vraagtekens bij ingreep Bruno: "Is een transfer hangende?"

De eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De recordkampioen ging ...

371
371
'Club Brugge doet duizelen: transfersom van 45 miljoen'

Nadat het deze zomer al verschillende steunpilaren zag vertrekken, wil Club Brugge de rest van zijn ...

1012
1012
'Rodri naar Barça: City dokt monstersom voor opvolger'

Verschillende vooraanstaande bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: Manchester City en FC ...

103
103
Tzolis verbaast bij debuut: Engelse pers trekt straffe conclusie

In Engeland is de eerste grote prijs van het seizoen uitgereikt. Kampioen Arsenal FC legde ...

315
315
‘Anderlecht plundert de kassa voor topschutter van 6M’

Anderlecht wil nog een echte doelpuntenmaker aan zijn aanval toevoegen. Paars-wit heeft daarvoor een ...

562
562
Standard bestolen op Mechelen? "Dit maakt voetbal kapot"

Standard heeft voor de tweede week op rij twee kostbare punten verspeeld. Op het veld van KV ...

381
381
Drama bij KRC Genk: "Hele club leeft intens met hem mee"

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

296
296
'Anderlecht tot uiterste: Sibierski vol voor topaanwinst'

RSC Anderlecht staat weer met de voeten op de grond. De Brusselaars liepen zondagmiddag op Beveren ...

570
570
KVM wacht bang af: debuut aanwinst wordt nachtmerrie

KV Mechelen heeft zondagavond zijn eerste punt van het seizoen gepakt na een zeer bewogen avond. ...

249
249
Euvrard kijkt niet naar ref: "Dat mag echt niet gebeuren"

Bij Standard kunnen ze niet tevreden zijn over hun seizoensbegin. Ze blijven achter met een twee op ...

128
128
'Transfertwist: Lazio trekt na njet Standard naar Genk'

Voor Lazio is het seizoen donderdagavond rampzalig begonnen. Het werd in de Coppa Italia meteen ...

578
578
'Cercle dringt aan: target eist transfer'

Cercle Brugge is na twee speeldagen nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Twee keer zorgde ...

94
94
Met wat hulp van Yamal: Bisiwu maakt meteen indruk bij Barça

Jesse Bisiwu versierde deze zomer een zeer straffe transfer. Na een soap die maandenlang aansleepte ...

170
170

Meer sportnieuws