‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

496 stemmen
‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

Mohamed Bouchouari droomt van een doorbraak bij het eerste elftal van Anderlecht en tijdens de winterstage in Tunesië trok hij de aandacht van coach Brian Riemer.

Hoewel zijn debuut tegen Union SG gemengde resultaten opleverde, blijft de coach vertrouwen in zijn potentieel en kwaliteiten. Een contractverlenging bij Anderlecht staat op het spel voor de 23-jarige Belg met Marokkaanse roots in de komende maanden.

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Bouchouari droomt ervan om door te breken bij Anderlecht

Tijdens de winterstage in Tunesië heeft Anderlecht bijzondere aandacht besteed aan zijn jonge spelers. Verschillende RSCA Futures-spelers, waaronder Robbie Ure, Mohamed Bouchouari, Youri Lapage, Lucas Lissens, Luca Monticelli en Tristan Degreef, waren aanwezig in Tabarka.

Deze kans bood de youngsters een unieke mogelijkheid om indruk te maken op hoofdcoach Brian Riemer, in de hoop om definitief deel uit te maken van de A-kern. Bouchouari, een aanvallende rechtsback, kan fungeren als back-up voor Louis Patris, die op zijn beurt zelf invaller is voor Killian Sardella. Ook op de linkerkant kan hij uit de voeten.

Hoewel Bouchouari al 23 jaar is en een vaste waarde bij RSCA Futures, wachtte hij nog steeds op zijn debuut in de A-kern. De ambitieuze Marokkaans-Belgische speler koesterde altijd de hoop om door te debuteren en door te breken bij het eerste elftal van Sporting.

Riemer onder de indruk: Bouchouari zorgt voor extra concurrentie

Mohamed Bouchouari werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken.

Daarom levert hij op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.

Bouchouari speelde vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Emmen, waar Dick Lukkien erg tevreden was over hem. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.”

Met die kwaliteiten maakte Bouchouari ook een grote indruk op Brian Riemer tijdens de winterstage. De coach was tevreden over de kwaliteit, mentaliteit en inzet die hij zag van de Marokkaanse Belg. Bouchouari kan voor extra concurrentie zorgen als flankverdediger.

Genieten van Neerpede-boy Bouchouari: “Waar heb jij al die tijd gezeten?”

Tijdens de evaluatie van de winterstage in Tunesië legde Brian Riemer zelfs de focus op Mohamed Bouchouari. “Ik heb genoten van Bouchouari op deze stage. Hij is een typische goeie Anderlecht-speler en toen ik hem bezig zag, dacht ik: 'Waar heb jij al die tijd gezeten?’”

Riemer kende Bouchouari niet goed, maar de coach wist dat hij een goede voorbereiding kende, goede matchen speelde bij de Futures en goed traint. Door de blessure van Louis Patris kreeg Riemer er een goed gevoel bij om Bouchouari bij het eerste elftal te betrekken.

“Ik heb vertrouwen in Mohamed Bouchouari. Dat is echt één van de mooie verhalen in het voetbal. Ik kende Bouchouari niet omdat hij vorig seizoen was uitgeleend aan FC Emmen, maar hij heeft me de jongste weken echt verrast”, zei Riemer.

“Hij trainde goed en toonde zich op stage in Tunesië. Mohamed is echt een Neerpede-boy. Goeie techniek, goed op de korte ruimte, snel... Ik ben erg benieuwd om hem te zien als hij speelt.”

Contractverlenging Bouchouari staat op het spel

Mohamed Bouchouari kent de structuur en de manier van spelen bij Anderlecht en Brian Riemer twijfelde niet om hem in de basisploeg te zetten in de bekerwedstrijd tegen Union SG.

Volgens Le Soir staat een contractverlenging zelfs op het spel voor Bouchouari, zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen namelijk af bij Anderlecht. “Spelen is voor hem een kans”, zei Riemer.

 Al maakte Bouchouari geen onvergetelijke indruk tijdens zijn (basis)debuut bij de grote jongens. Hoewel zijn algemene prestatie degelijk was, ging hij wel in de fout bij beide tegendoelpunten.

Aanvallend droeg hij zijn steentje bij, maar na een uur werd hij vervangen door spits Luis Vazquez.

Riemer schrijft Bouchouari niet af: “Hij maakt deel uit van mijn groep” 

Robin Veldman, ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures, verklaarde na de wedstrijd tegen Union SG dat Mohamed Bouchouari veel kwaliteiten heeft, maar dat hij nog moet werken aan zijn defensief positiespel.

“Die jongen wil zo hard slagen bij Anderlecht. Vandaar dat hij op zijn 23ste nog steeds bij de club zit”, zei hij aan Het Nieuwsblad. Gelukkig voor Bouchouari heeft Riemer hem niet afgeschreven na die ene matige wedstrijd voor Anderlecht.

“Zijn wedstrijd bij Union was niet gemakkelijk, maar ik beschouw hem als een deel van mijn groep”, zei de coach. “Ik heb hem in een moeilijke match voor de leeuwen gegooid. Dat was niet eenvoudig, maar Bouchouari heeft het potentieel.” Riemer zei dat hij Bouchouari ook als alternatief op links ziet.

Bouchouari moet een nieuw contract krijgen

Meest recent

'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

26
26
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

37
37
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

206
206
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

233
233
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

415
415
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

111
111
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

299
299
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

224
224
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

209
209
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

215
215
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

98
98
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

380
380
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

564
564
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

993
993
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

370
370
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

343
343
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

243
243
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

938
938
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1227
1227
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

160
160
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

191
191
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

39
39
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

538
538
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

325
325

Meer sportnieuws