‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

496 stemmen
‘Anderlecht-exit nabij: zijn toekomst is in groot gevaar’

Mohamed Bouchouari droomt van een doorbraak bij het eerste elftal van Anderlecht en tijdens de winterstage in Tunesië trok hij de aandacht van coach Brian Riemer.

Hoewel zijn debuut tegen Union SG gemengde resultaten opleverde, blijft de coach vertrouwen in zijn potentieel en kwaliteiten. Een contractverlenging bij Anderlecht staat op het spel voor de 23-jarige Belg met Marokkaanse roots in de komende maanden.

LEES OOK: Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Bouchouari droomt ervan om door te breken bij Anderlecht

Tijdens de winterstage in Tunesië heeft Anderlecht bijzondere aandacht besteed aan zijn jonge spelers. Verschillende RSCA Futures-spelers, waaronder Robbie Ure, Mohamed Bouchouari, Youri Lapage, Lucas Lissens, Luca Monticelli en Tristan Degreef, waren aanwezig in Tabarka.

Deze kans bood de youngsters een unieke mogelijkheid om indruk te maken op hoofdcoach Brian Riemer, in de hoop om definitief deel uit te maken van de A-kern. Bouchouari, een aanvallende rechtsback, kan fungeren als back-up voor Louis Patris, die op zijn beurt zelf invaller is voor Killian Sardella. Ook op de linkerkant kan hij uit de voeten.

Hoewel Bouchouari al 23 jaar is en een vaste waarde bij RSCA Futures, wachtte hij nog steeds op zijn debuut in de A-kern. De ambitieuze Marokkaans-Belgische speler koesterde altijd de hoop om door te debuteren en door te breken bij het eerste elftal van Sporting.

Riemer onder de indruk: Bouchouari zorgt voor extra concurrentie

Mohamed Bouchouari werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken.

Daarom levert hij op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.

Bouchouari speelde vorig seizoen op uitleenbasis bij FC Emmen, waar Dick Lukkien erg tevreden was over hem. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.”

Met die kwaliteiten maakte Bouchouari ook een grote indruk op Brian Riemer tijdens de winterstage. De coach was tevreden over de kwaliteit, mentaliteit en inzet die hij zag van de Marokkaanse Belg. Bouchouari kan voor extra concurrentie zorgen als flankverdediger.

Genieten van Neerpede-boy Bouchouari: “Waar heb jij al die tijd gezeten?”

Tijdens de evaluatie van de winterstage in Tunesië legde Brian Riemer zelfs de focus op Mohamed Bouchouari. “Ik heb genoten van Bouchouari op deze stage. Hij is een typische goeie Anderlecht-speler en toen ik hem bezig zag, dacht ik: 'Waar heb jij al die tijd gezeten?’”

Riemer kende Bouchouari niet goed, maar de coach wist dat hij een goede voorbereiding kende, goede matchen speelde bij de Futures en goed traint. Door de blessure van Louis Patris kreeg Riemer er een goed gevoel bij om Bouchouari bij het eerste elftal te betrekken.

“Ik heb vertrouwen in Mohamed Bouchouari. Dat is echt één van de mooie verhalen in het voetbal. Ik kende Bouchouari niet omdat hij vorig seizoen was uitgeleend aan FC Emmen, maar hij heeft me de jongste weken echt verrast”, zei Riemer.

“Hij trainde goed en toonde zich op stage in Tunesië. Mohamed is echt een Neerpede-boy. Goeie techniek, goed op de korte ruimte, snel... Ik ben erg benieuwd om hem te zien als hij speelt.”

Contractverlenging Bouchouari staat op het spel

Mohamed Bouchouari kent de structuur en de manier van spelen bij Anderlecht en Brian Riemer twijfelde niet om hem in de basisploeg te zetten in de bekerwedstrijd tegen Union SG.

Volgens Le Soir staat een contractverlenging zelfs op het spel voor Bouchouari, zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen namelijk af bij Anderlecht. “Spelen is voor hem een kans”, zei Riemer.

 Al maakte Bouchouari geen onvergetelijke indruk tijdens zijn (basis)debuut bij de grote jongens. Hoewel zijn algemene prestatie degelijk was, ging hij wel in de fout bij beide tegendoelpunten.

Aanvallend droeg hij zijn steentje bij, maar na een uur werd hij vervangen door spits Luis Vazquez.

Riemer schrijft Bouchouari niet af: “Hij maakt deel uit van mijn groep” 

Robin Veldman, ex-coach van Anderlecht en RSCA Futures, verklaarde na de wedstrijd tegen Union SG dat Mohamed Bouchouari veel kwaliteiten heeft, maar dat hij nog moet werken aan zijn defensief positiespel.

“Die jongen wil zo hard slagen bij Anderlecht. Vandaar dat hij op zijn 23ste nog steeds bij de club zit”, zei hij aan Het Nieuwsblad. Gelukkig voor Bouchouari heeft Riemer hem niet afgeschreven na die ene matige wedstrijd voor Anderlecht.

“Zijn wedstrijd bij Union was niet gemakkelijk, maar ik beschouw hem als een deel van mijn groep”, zei de coach. “Ik heb hem in een moeilijke match voor de leeuwen gegooid. Dat was niet eenvoudig, maar Bouchouari heeft het potentieel.” Riemer zei dat hij Bouchouari ook als alternatief op links ziet.

Bouchouari moet een nieuw contract krijgen

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

104
104
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

28
28
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

141
141
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

248
248
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

297
297
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

187
187
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

245
245
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

141
141
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

136
136
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

285
285
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

269
269
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

111
111
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

87
87
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

591
591
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

205
205
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

540
540
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

186
186
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

100
100
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

157
157
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

94
94
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

342
342
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws