KRC Genk doet uitstekende zaak op het veld van Charleroi

door
KRC Genk doet uitstekende zaak op het veld van Charleroi

Sporting Charleroi en KRC Genk gaven elkaar vanavond partij. De twee teams hadden maar één opdracht: winnen. Racing Genk wist na een al bij al matige partij nipt met 0-1 te winnen. Genk zo in de top zes, Charleroi moet vrezen voor de play-downs.

LEES OOK: Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Matige eerste helft

De fans van Charleroi en Genk staken voor de match een indrukwekkend voorwerk af. De sfeer zat er zo meteen goed in. Zorgde dat voor inspiratie bij de spelers? Die moesten wel enkele minuten wachten tot de rook optrok. 

Na 2 minuten liet Kayembe zich ringeloren en Petris ging alleen op goal af. Vandevoordt redde het povere schot. Genk meteen gewaarschuwd. De thuisploeg begon scherp aan de match en Mazzu mocht daarover zeker tevreden zijn. Genk keek de kat wat uit de boom. Charleroi was het eerste kwartier de betere en Vandevoordt moest nog een keer tussenkomen.

Sor is de held van Genk

Nadien was er nog amper gevaar en het stond zo 0-0 bij de rust. Genk had gaandeweg de eerste helft wel meer balbezit, maar deed daar aanvallend niet veel mee. Het was hopen op beterschap in de tweede helft.

Kansen waren ook daar schaars. Het was hopen op een bevlieging van een speler. En die kwam er ook. De ingevallen Yira Sor scoorde na 71 minuten de 0-1. Even voordien had Bilal El Khannouss de paal geraakt. Kon Charleroi nog een vuist maken?

Niet echt, Vandevoordt redde een keer maar het was Genk dat de meeste dreiging had. Het bleef 0-1 en Genk staat zo in de top zes. Cercle Brugge en AA Gent weten dus wat ze moeten doen.

Gaat Genk de top zes halen?

Meest recent

Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

36
36
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

79
79
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

136
136
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

160
160
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

74
74
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

157
157
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

200
200
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

57
57
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

154
154
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

90
90
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

95
95
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

84
84
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

507
507
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

438
438
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

76
76
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

260
260
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

267
267
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

88
88
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

187
187
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

453
453
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

535
535
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

457
457

Meer sportnieuws