KRC Genk doet uitstekende zaak op het veld van Charleroi

194 stemmen
KRC Genk doet uitstekende zaak op het veld van Charleroi

Sporting Charleroi en KRC Genk gaven elkaar vanavond partij. De twee teams hadden maar één opdracht: winnen. Racing Genk wist na een al bij al matige partij nipt met 0-1 te winnen. Genk zo in de top zes, Charleroi moet vrezen voor de play-downs.

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Matige eerste helft

De fans van Charleroi en Genk staken voor de match een indrukwekkend voorwerk af. De sfeer zat er zo meteen goed in. Zorgde dat voor inspiratie bij de spelers? Die moesten wel enkele minuten wachten tot de rook optrok. 

Na 2 minuten liet Kayembe zich ringeloren en Petris ging alleen op goal af. Vandevoordt redde het povere schot. Genk meteen gewaarschuwd. De thuisploeg begon scherp aan de match en Mazzu mocht daarover zeker tevreden zijn. Genk keek de kat wat uit de boom. Charleroi was het eerste kwartier de betere en Vandevoordt moest nog een keer tussenkomen.

Sor is de held van Genk

Nadien was er nog amper gevaar en het stond zo 0-0 bij de rust. Genk had gaandeweg de eerste helft wel meer balbezit, maar deed daar aanvallend niet veel mee. Het was hopen op beterschap in de tweede helft.

Kansen waren ook daar schaars. Het was hopen op een bevlieging van een speler. En die kwam er ook. De ingevallen Yira Sor scoorde na 71 minuten de 0-1. Even voordien had Bilal El Khannouss de paal geraakt. Kon Charleroi nog een vuist maken?

Niet echt, Vandevoordt redde een keer maar het was Genk dat de meeste dreiging had. Het bleef 0-1 en Genk staat zo in de top zes. Cercle Brugge en AA Gent weten dus wat ze moeten doen.

Gaat Genk de top zes halen?

Meest recent

STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

42
42
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

78
78
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

13
13
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

58
58
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

81
81
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

72
72
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

168
168
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

31
31
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

130
130
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

277
277
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

334
334
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

325
325
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

61
61
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

120
120
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

89
89
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

303
303
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

309
309

Meer sportnieuws