Ex-kampioenenmaker ziet groot probleem bij Club Brugge

door
Ex-kampioenenmaker ziet groot probleem bij Club Brugge

Club Brugge heeft dit seizoen veel steken laten vallen en de aanvallende efficiëntie laat vaak te wensen over. Henk Houwaart stelt een groot probleem vast bij Blauw-Zwart.

Club Brugge staat eerste op basis van Expected Points

Het Nieuwsblad maakte eerder deze week de 'Expected Points' in de Jupiler Pro League bekend. Daaruit bleek dat Club Brugge op de eerste plaats zou moeten staan op dit moment, maar in realiteit moeten de West-Vlamingen zich tevreden stellen met de derde plek.

Henk Houwaart, ex-kampioenenmaker bij Club Brugge, hecht weinig waarde aan die statistische benadering. Volgens hem moet Club Brugge gewoon nog meer kansen afdwingen en die vervolgens ook afmaken.

Club Brugge moet meer scoren

“Vanaken is een geweldige voetballer, maar hij kan niet alles doen. Anderzijds scoren Thiago en Skov Olsen toch ook regelmatig?” stelt Houwaart in Krant van West-Vlaanderen.

“Dat Thiago zondag geschorst is, hoeft geen probleem te zijn, Jutglà is in goede vorm. Die is in de box heel gevaarlijk, vooral op voorzetten van Skov Olsen en Nusa.”

Club Brugge laat te veel steken vallen

Ook Franky Van der Elst gaf eerder deze week een gelijkaardige reactie bij Het Nieuwsblad. “Het gaat om efficiëntie”, reageerde de Fox. "Je haalt terecht het offensieve compartiment aan, maar het is ook defensief. Ach, eigenlijk gaat het om het collectief. Het is blijkbaar eigen aan deze groep om steken te laten vallen.”

Zondag staat de topper met aartsrivaal RSC Anderlecht op het programma. Bij winst kan blauw-zwart top op zes punten naderen van de Brusselse recordkampioen.

JOUW MENING TELT:
Is Club Brugge een titelkandidaat?

Meest recent

Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

4
4
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

190
190
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

41
41
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

143
143
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

420
420
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

321
321
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

147
147
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

543
543
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

726
726
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

357
357
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

99
99
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

115
115
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

193
193
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

257
257
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1139
1139
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

462
462
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

103
103
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1530
1530
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

804
804
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

564
564
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

2097
2097
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

917
917
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

730
730
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

591
591
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

223
223

Meer sportnieuws