Ex-kampioenenmaker ziet groot probleem bij Club Brugge

door
Ex-kampioenenmaker ziet groot probleem bij Club Brugge

Club Brugge heeft dit seizoen veel steken laten vallen en de aanvallende efficiëntie laat vaak te wensen over. Henk Houwaart stelt een groot probleem vast bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat eerste op basis van Expected Points

Het Nieuwsblad maakte eerder deze week de 'Expected Points' in de Jupiler Pro League bekend. Daaruit bleek dat Club Brugge op de eerste plaats zou moeten staan op dit moment, maar in realiteit moeten de West-Vlamingen zich tevreden stellen met de derde plek.

Henk Houwaart, ex-kampioenenmaker bij Club Brugge, hecht weinig waarde aan die statistische benadering. Volgens hem moet Club Brugge gewoon nog meer kansen afdwingen en die vervolgens ook afmaken.

Club Brugge moet meer scoren

“Vanaken is een geweldige voetballer, maar hij kan niet alles doen. Anderzijds scoren Thiago en Skov Olsen toch ook regelmatig?” stelt Houwaart in Krant van West-Vlaanderen.

“Dat Thiago zondag geschorst is, hoeft geen probleem te zijn, Jutglà is in goede vorm. Die is in de box heel gevaarlijk, vooral op voorzetten van Skov Olsen en Nusa.”

Club Brugge laat te veel steken vallen

Ook Franky Van der Elst gaf eerder deze week een gelijkaardige reactie bij Het Nieuwsblad. “Het gaat om efficiëntie”, reageerde de Fox. "Je haalt terecht het offensieve compartiment aan, maar het is ook defensief. Ach, eigenlijk gaat het om het collectief. Het is blijkbaar eigen aan deze groep om steken te laten vallen.”

Zondag staat de topper met aartsrivaal RSC Anderlecht op het programma. Bij winst kan blauw-zwart top op zes punten naderen van de Brusselse recordkampioen.

Is Club Brugge een titelkandidaat?

Meest recent

'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

29
29
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

16
16
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

78
78
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

62
62
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

68
68
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

60
60
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

154
154
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

57
57
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

119
119
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1073
1073
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

58
58
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

65
65
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

457
457
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

214
214
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

114
114
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

144
144
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

131
131
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1009
1009
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

122
122
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

367
367
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

855
855
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

129
129
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

85
85

Meer sportnieuws