Guardiola verrast Man City: "Ik wil bondscoach worden"

871 stemmen
Guardiola verrast Man City:

Pep Guardiola heeft alle mogelijke prijzen gewonnen bij Manchester City en hij denkt stilaan na over het vervolg van zijn carrière. Een job als bondscoach lijkt hem wel te liggen in de toekomst.

LEES OOK: 'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Guardiola wil ooit bondscoach worden

Eind volgend seizoen loopt Guardiola's contract af bij Manchester City, waar hij tegen dan negen jaar coach zal geweest zijn. De kans bestaat dat hij daarna een andere uitdaging zal zoeken.

Tegenover ESPN sprak Guardiola over zijn toekomst en zijn wens om ooit eens bondscoach te worden van een land. “Ik zou graag ooit nog een nationale ploeg willen trainen tijdens een WK of EK. Of de Copa América of welk toernooi het ook is.”

Guardila heeft geen voorkeur welk land

“Dat zou ik leuk vinden. Ooit zou ik die ervaring willen hebben”, zei de Spanjaard. “Ik weet niet welk land mij als bondscoach wil. Net als bij clubteams moeten ze jou willen.”

Na uiterst succesvolle passages aan het roer bij FC Barcelona en Bayern München, ging de Catalaanse oefenmeester in 2016 bij City aan de slag. En ook daar stapelde hij de prijzen op.

Eerst nog een sabbatjaar?

Na 5 Premier League-titels, 2 FA Cups, 5 League Cups en enkele Community Shields, kwam daar vorig jaar ook de Champions League bij. City pakte dit seizoen ook het WK voor clubteams waardoor Guardiola quasi alles heeft gewonnen wat hij kan winnen.

Wanneer zijn contract eind volgend seizoen afloopt bij Manchester City, zal Guardiola 45 jaar zijn en de verwachting is dat hij eerst een sabbatjaar zal inlassen.

Guardiola als bondscoach: goed idee?

Meest recent

'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

4
4
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

128
128
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

19
19
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

101
101
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

137
137
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

107
107
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

66
66
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

49
49
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

271
271
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

26
26
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

106
106
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

202
202
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

636
636
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

478
478
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

60
60
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

569
569
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

618
618
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

302
302
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

278
278
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

394
394
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

273
273
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

744
744

Meer sportnieuws