Guardiola verrast Man City: "Ik wil bondscoach worden"

871
Guardiola verrast Man City:

Pep Guardiola heeft alle mogelijke prijzen gewonnen bij Manchester City en hij denkt stilaan na over het vervolg van zijn carrière. Een job als bondscoach lijkt hem wel te liggen in de toekomst.

LEES OOK: Straffe onthulling Guardiola: “De Bruyne barstte in tranen uit”

Guardiola wil ooit bondscoach worden

Eind volgend seizoen loopt Guardiola's contract af bij Manchester City, waar hij tegen dan negen jaar coach zal geweest zijn. De kans bestaat dat hij daarna een andere uitdaging zal zoeken.

Tegenover ESPN sprak Guardiola over zijn toekomst en zijn wens om ooit eens bondscoach te worden van een land. “Ik zou graag ooit nog een nationale ploeg willen trainen tijdens een WK of EK. Of de Copa América of welk toernooi het ook is.”

Guardila heeft geen voorkeur welk land

“Dat zou ik leuk vinden. Ooit zou ik die ervaring willen hebben”, zei de Spanjaard. “Ik weet niet welk land mij als bondscoach wil. Net als bij clubteams moeten ze jou willen.”

Na uiterst succesvolle passages aan het roer bij FC Barcelona en Bayern München, ging de Catalaanse oefenmeester in 2016 bij City aan de slag. En ook daar stapelde hij de prijzen op.

Eerst nog een sabbatjaar?

Na 5 Premier League-titels, 2 FA Cups, 5 League Cups en enkele Community Shields, kwam daar vorig jaar ook de Champions League bij. City pakte dit seizoen ook het WK voor clubteams waardoor Guardiola quasi alles heeft gewonnen wat hij kan winnen.

Wanneer zijn contract eind volgend seizoen afloopt bij Manchester City, zal Guardiola 45 jaar zijn en de verwachting is dat hij eerst een sabbatjaar zal inlassen.

Guardiola als bondscoach: goed idee?

Meest recent

Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

16
16
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

33
33
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

78
78
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

34
34
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

204
204
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

158
158
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

499
499
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

254
254
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

434
434
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

297
297
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

117
117
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1040
1040
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

349
349
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

876
876
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

122
122
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

754
754
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

453
453
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

119
119
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

119
119
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

612
612
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

98
98
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

263
263
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

67
67
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

371
371
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

353
353

Meer sportnieuws