Guardiola verrast Man City: "Ik wil bondscoach worden"

door
Guardiola verrast Man City:

Pep Guardiola heeft alle mogelijke prijzen gewonnen bij Manchester City en hij denkt stilaan na over het vervolg van zijn carrière. Een job als bondscoach lijkt hem wel te liggen in de toekomst.

LEES OOK: Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Guardiola wil ooit bondscoach worden

Eind volgend seizoen loopt Guardiola's contract af bij Manchester City, waar hij tegen dan negen jaar coach zal geweest zijn. De kans bestaat dat hij daarna een andere uitdaging zal zoeken.

Tegenover ESPN sprak Guardiola over zijn toekomst en zijn wens om ooit eens bondscoach te worden van een land. “Ik zou graag ooit nog een nationale ploeg willen trainen tijdens een WK of EK. Of de Copa América of welk toernooi het ook is.”

Guardila heeft geen voorkeur welk land

“Dat zou ik leuk vinden. Ooit zou ik die ervaring willen hebben”, zei de Spanjaard. “Ik weet niet welk land mij als bondscoach wil. Net als bij clubteams moeten ze jou willen.”

Na uiterst succesvolle passages aan het roer bij FC Barcelona en Bayern München, ging de Catalaanse oefenmeester in 2016 bij City aan de slag. En ook daar stapelde hij de prijzen op.

Eerst nog een sabbatjaar?

Na 5 Premier League-titels, 2 FA Cups, 5 League Cups en enkele Community Shields, kwam daar vorig jaar ook de Champions League bij. City pakte dit seizoen ook het WK voor clubteams waardoor Guardiola quasi alles heeft gewonnen wat hij kan winnen.

Wanneer zijn contract eind volgend seizoen afloopt bij Manchester City, zal Guardiola 45 jaar zijn en de verwachting is dat hij eerst een sabbatjaar zal inlassen.

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

Man City bevestigt: icoon verlaat de club
Man City bevestigt: icoon verlaat de club
62

Guardiola als bondscoach: goed idee?

Meest recent

UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

11
11
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

45
45
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

89
89
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

35
35
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

117
117
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

125
125
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

101
101
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

58
58
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

554
554
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

357
357
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

23
23
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

68
68
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

89
89
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

510
510
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

407
407
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

146
146
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

46
46
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

115
115
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

116
116
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

396
396
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

285
285
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

383
383
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

502
502
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

55
55
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

62
62

Meer sportnieuws