Guardiola verrast Man City: "Ik wil bondscoach worden"

door
Guardiola verrast Man City:

Pep Guardiola heeft alle mogelijke prijzen gewonnen bij Manchester City en hij denkt stilaan na over het vervolg van zijn carrière. Een job als bondscoach lijkt hem wel te liggen in de toekomst.

LEES OOK: Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Guardiola wil ooit bondscoach worden

Eind volgend seizoen loopt Guardiola's contract af bij Manchester City, waar hij tegen dan negen jaar coach zal geweest zijn. De kans bestaat dat hij daarna een andere uitdaging zal zoeken.

Tegenover ESPN sprak Guardiola over zijn toekomst en zijn wens om ooit eens bondscoach te worden van een land. “Ik zou graag ooit nog een nationale ploeg willen trainen tijdens een WK of EK. Of de Copa América of welk toernooi het ook is.”

Guardila heeft geen voorkeur welk land

“Dat zou ik leuk vinden. Ooit zou ik die ervaring willen hebben”, zei de Spanjaard. “Ik weet niet welk land mij als bondscoach wil. Net als bij clubteams moeten ze jou willen.”

Na uiterst succesvolle passages aan het roer bij FC Barcelona en Bayern München, ging de Catalaanse oefenmeester in 2016 bij City aan de slag. En ook daar stapelde hij de prijzen op.

Eerst nog een sabbatjaar?

Na 5 Premier League-titels, 2 FA Cups, 5 League Cups en enkele Community Shields, kwam daar vorig jaar ook de Champions League bij. City pakte dit seizoen ook het WK voor clubteams waardoor Guardiola quasi alles heeft gewonnen wat hij kan winnen.

Wanneer zijn contract eind volgend seizoen afloopt bij Manchester City, zal Guardiola 45 jaar zijn en de verwachting is dat hij eerst een sabbatjaar zal inlassen.

Guardiola als bondscoach: goed idee?

Meest recent

'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

0
0
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

121
121
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

44
44
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

181
181
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

170
170
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

307
307
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

267
267
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

521
521
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

514
514
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

320
320
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

101
101
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

41
41
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

320
320
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

360
360
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

46
46
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

819
819
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

161
161
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

528
528
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

281
281
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

132
132
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

883
883
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

199
199
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

304
304
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

213
213

Meer sportnieuws