Kan Union SG de Conference League winnen?

door
Kan Union SG de Conference League winnen?

Union SG lootte Fenerbahçe in de Conference League. Een mooie, maar zeker ook haalbare affiche. Trainer Aleksander Blessin blikte via Sporza vooruit met het treffen met de Turkse topclub.

LEES OOK: Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union SG aan de bak tegen Fenerbahçe

Fenerbahçe is een grote naam en staat tweede in Turkije. Maar ze zijn zeker ook te pakken. Zo verloren ze in de groepsfase nog met 6-1 van Nordsjaelland en met 2-0 van Ludogorets. De Turken hebben het moeilijk tegen ploegen die hoog druk zetten.

Ze hebben dan ook een oude ploeg met mannen als Bonucci, Fred, Dzeko, Tadic en Batshuayi. Toch is het ook opletten voor de technische kwaliteit. "Het is een grote ploeg met een paar grote namen zoals Dzeko of Batshuayi. En de sfeer zal ook goed zijn. Ik heb als speler even in Turkije gespeeld en de sfeer was er altijd top. Ik denk ook dat er veel Turkse fans naar ons stadion zullen komen", zei Blessin aan Sporza.

Outsider voor Conference League?

Maar Union SG zal zeker niet onderschat worden. "We zullen in de twee matchen echt onze Union-kwaliteit moeten tonen. Frankfurt pakte het gisteren eigenlijk heel defensief aan tegen ons. Ik denk dat ze ook onder de indruk waren. We hadden controle, er waren geen zenuwen, we leden geen dom balverlies, maakten de juiste keuzes, ..."

Velen vragen zich af of dit Union misschien wel mag dromen van winst in de Conference League, als outsider weliswaar. "De spelers verdienen het dat er zo over ons gesproken wordt."

Gaat Union Fenerbahçe uitschakelen?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

0
0
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

12
12
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

39
39
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

42
42
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

95
95
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

147
147
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

114
114
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

440
440
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

110
110
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

128
128
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

156
156
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

474
474
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

45
45
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

190
190
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

117
117
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

152
152
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

73
73
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

345
345
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

304
304
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

75
75
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

225
225
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

448
448
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

553
553
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1166
1166
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

145
145

Meer sportnieuws