Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

door
Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij Club Brugge. Een match die Mats Rits ongetwijfeld met stip heeft aangeduid in zijn kalender, want hij keert voor het eerst als speler van de aartsrivaal terug naar het oude nest.

Daar staat de 30-jarige middenvelder, die na vijf seizoenen in Brugse loondienst Blauw-Zwart afgelopen zomer inruilde voor Paars-Wit, allicht geen warm onthaal te wachten. Denk maar aan hoe pakweg Lior Refaelov en Ronald Vargas er telkens ontvangen werden.

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Fluitconcert voor Rits?

Brian Riemer maakt zich echter weinig zorgen. "Mocht het gaan om een speler van begin 20 is dat een ander verhaal, maar Rits heeft een pak ervaring en straalt heel veel rust uit", denkt de coach niet dat de verwensingen vanuit de tribunes hem zullen beïnvloeden.

Bovendien gelooft Riemer dat Rits het niet te zwaar moet ontgelden. "Ik denk dat het publiek in Brugge niet zal vergeten zijn wat hij voor hen betekend heeft. Het is ook niet alsof hij absoluut wilde vertrekken. Hij paste gewoon niet meer in de plannen", klinkt het nog.

Vijandige sfeer

Of hij gelijk krijgt valt te betwijfelen, maar voorts is Riemer zich wel bewust van de atmosfeer in Jan Breydel. "Het is altijd moeilijk om daarheen te gaan. De supporters weten hoe ze een vijandige sfeer moeten creëren. Al moet dat mijn spelers ook extra motiveren."

"Wie bij Anderlecht voetbalt leeft en sterft voor dit soort wedstrijden. We hebben veel respect voor Club Brugge, maar gaan naar ginds om te winnen. Als dat lukt wordt de druk op hen gigantisch. Het is een goed moment om hen te treffen", besluit de Deense trainer.

Denkt u dat Rits zal worden uitgejouwd?

Meest recent

Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

11
11
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

19
19
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

37
37
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

104
104
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

78
78
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

286
286
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

99
99
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

57
57
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

78
78
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

28
28
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

119
119
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

218
218
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

479
479
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

158
158
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

141
141
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

35
35
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

83
83
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

280
280
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

88
88
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

220
220
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

324
324
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

183
183
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

613
613
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws