Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

door
Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij Club Brugge. Een match die Mats Rits ongetwijfeld met stip heeft aangeduid in zijn kalender, want hij keert voor het eerst als speler van de aartsrivaal terug naar het oude nest.

Daar staat de 30-jarige middenvelder, die na vijf seizoenen in Brugse loondienst Blauw-Zwart afgelopen zomer inruilde voor Paars-Wit, allicht geen warm onthaal te wachten. Denk maar aan hoe pakweg Lior Refaelov en Ronald Vargas er telkens ontvangen werden.

LEES OOK: 'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Fluitconcert voor Rits?

Brian Riemer maakt zich echter weinig zorgen. "Mocht het gaan om een speler van begin 20 is dat een ander verhaal, maar Rits heeft een pak ervaring en straalt heel veel rust uit", denkt de coach niet dat de verwensingen vanuit de tribunes hem zullen beïnvloeden.

Bovendien gelooft Riemer dat Rits het niet te zwaar moet ontgelden. "Ik denk dat het publiek in Brugge niet zal vergeten zijn wat hij voor hen betekend heeft. Het is ook niet alsof hij absoluut wilde vertrekken. Hij paste gewoon niet meer in de plannen", klinkt het nog.

Vijandige sfeer

Of hij gelijk krijgt valt te betwijfelen, maar voorts is Riemer zich wel bewust van de atmosfeer in Jan Breydel. "Het is altijd moeilijk om daarheen te gaan. De supporters weten hoe ze een vijandige sfeer moeten creëren. Al moet dat mijn spelers ook extra motiveren."

"Wie bij Anderlecht voetbalt leeft en sterft voor dit soort wedstrijden. We hebben veel respect voor Club Brugge, maar gaan naar ginds om te winnen. Als dat lukt wordt de druk op hen gigantisch. Het is een goed moment om hen te treffen", besluit de Deense trainer.

Denkt u dat Rits zal worden uitgejouwd?

Meest recent

'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

4
4
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

30
30
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

27
27
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

41
41
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

74
74
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

465
465
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

67
67
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

146
146
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

129
129
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

203
203
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

97
97
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

40
40
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

103
103
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

67
67
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

31
31
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

162
162
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

300
300
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

131
131
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

394
394
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

50
50
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

216
216
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

317
317
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

86
86
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

459
459

Meer sportnieuws