Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

1402 stemmen
Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij Club Brugge. Een match die Mats Rits ongetwijfeld met stip heeft aangeduid in zijn kalender, want hij keert voor het eerst als speler van de aartsrivaal terug naar het oude nest.

Daar staat de 30-jarige middenvelder, die na vijf seizoenen in Brugse loondienst Blauw-Zwart afgelopen zomer inruilde voor Paars-Wit, allicht geen warm onthaal te wachten. Denk maar aan hoe pakweg Lior Refaelov en Ronald Vargas er telkens ontvangen werden.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Fluitconcert voor Rits?

Brian Riemer maakt zich echter weinig zorgen. "Mocht het gaan om een speler van begin 20 is dat een ander verhaal, maar Rits heeft een pak ervaring en straalt heel veel rust uit", denkt de coach niet dat de verwensingen vanuit de tribunes hem zullen beïnvloeden.

Bovendien gelooft Riemer dat Rits het niet te zwaar moet ontgelden. "Ik denk dat het publiek in Brugge niet zal vergeten zijn wat hij voor hen betekend heeft. Het is ook niet alsof hij absoluut wilde vertrekken. Hij paste gewoon niet meer in de plannen", klinkt het nog.

Vijandige sfeer

Of hij gelijk krijgt valt te betwijfelen, maar voorts is Riemer zich wel bewust van de atmosfeer in Jan Breydel. "Het is altijd moeilijk om daarheen te gaan. De supporters weten hoe ze een vijandige sfeer moeten creëren. Al moet dat mijn spelers ook extra motiveren."

"Wie bij Anderlecht voetbalt leeft en sterft voor dit soort wedstrijden. We hebben veel respect voor Club Brugge, maar gaan naar ginds om te winnen. Als dat lukt wordt de druk op hen gigantisch. Het is een goed moment om hen te treffen", besluit de Deense trainer.

Denkt u dat Rits zal worden uitgejouwd?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

0
0
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

10
10
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

148
148
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

126
126
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

51
51
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

97
97
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

62
62
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

98
98
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

219
219
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

216
216
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

140
140
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

320
320
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

490
490
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

320
320
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

148
148
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

81
81
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

352
352
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

419
419
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

302
302
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

226
226
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

409
409
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

369
369
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

330
330
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

346
346

Meer sportnieuws