Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

door
Riemer doet oproep aan ... Club Brugge-supporters

Zondag gaat Anderlecht op bezoek bij Club Brugge. Een match die Mats Rits ongetwijfeld met stip heeft aangeduid in zijn kalender, want hij keert voor het eerst als speler van de aartsrivaal terug naar het oude nest.

Daar staat de 30-jarige middenvelder, die na vijf seizoenen in Brugse loondienst Blauw-Zwart afgelopen zomer inruilde voor Paars-Wit, allicht geen warm onthaal te wachten. Denk maar aan hoe pakweg Lior Refaelov en Ronald Vargas er telkens ontvangen werden.

LEES OOK: 'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Fluitconcert voor Rits?

Brian Riemer maakt zich echter weinig zorgen. "Mocht het gaan om een speler van begin 20 is dat een ander verhaal, maar Rits heeft een pak ervaring en straalt heel veel rust uit", denkt de coach niet dat de verwensingen vanuit de tribunes hem zullen beïnvloeden.

Bovendien gelooft Riemer dat Rits het niet te zwaar moet ontgelden. "Ik denk dat het publiek in Brugge niet zal vergeten zijn wat hij voor hen betekend heeft. Het is ook niet alsof hij absoluut wilde vertrekken. Hij paste gewoon niet meer in de plannen", klinkt het nog.

Vijandige sfeer

Of hij gelijk krijgt valt te betwijfelen, maar voorts is Riemer zich wel bewust van de atmosfeer in Jan Breydel. "Het is altijd moeilijk om daarheen te gaan. De supporters weten hoe ze een vijandige sfeer moeten creëren. Al moet dat mijn spelers ook extra motiveren."

"Wie bij Anderlecht voetbalt leeft en sterft voor dit soort wedstrijden. We hebben veel respect voor Club Brugge, maar gaan naar ginds om te winnen. Als dat lukt wordt de druk op hen gigantisch. Het is een goed moment om hen te treffen", besluit de Deense trainer.

Denkt u dat Rits zal worden uitgejouwd?

Meest recent

'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

9
9
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

42
42
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

44
44
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

32
32
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

548
548
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

18
18
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

30
30
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

60
60
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

157
157
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

91
91
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

45
45
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

63
63
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

32
32
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

113
113
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

165
165
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

317
317
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

332
332
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

141
141
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

174
174
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

484
484
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

59
59
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

135
135
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

593
593

Meer sportnieuws