Deila: "Anderlecht beter dan Club? Neen, neen, neen..."

door
Deila:

De reguliere competitie zit in zijn laatste rechte lijn en dus worden de tickets voor de play-offs stilaan uitgedeeld. Club Brugge is op vier speeldagen van het einde nog niet zeker van zijn plaats in de top zes en heeft dus nog punten nodig, ook om de kloof met de top twee niet verder op te zien lopen. Zondag wacht in de klassieker tegen Anderlecht een unieke kans om dichter te sluipen.

Het is een wedstrijd die Club zich niet kan veroorloven om te verliezen, want bij een nederlaag zou de achterstand op de rivaal al oplopen tot twaalf(!) punten. Ze zouden in dat geval bovendien kunnen wegzakken naar de vijfde plaats, want Antwerp en AA Gent kunnen hen dan passeren in het klassement.

LEES OOK: 'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

Deila vindt Anderlecht niet beter dan Club

Er staat dus druk op Club, maar die probeert Ronny Deila niet weg te houden. Toen hem op zijn persconferentie gesuggereerd werd dat Anderlecht misschien favoriet is gezien de betere klassering, schoot hij toch wat uit zijn krammen. "Anderlecht beter dan ons? Nee, nee, nee...", klonk het veelbetekend. "Ik denk dat alle ploegen uit de top zes dicht bij elkaar liggen."

"Ik denk ook dat wij gelijk wie kunnen verslaan. We hebben onlangs Union nog geklopt - als je dan ziet wat zij gisteren (donderdag, nvdr) gedaan hebben... Of we nu favoriet zijn of niet, we kunnen Anderlecht verslaan. Zij doen het beter dan vorig seizoen - dat moest ook. Tegelijk hebben ze lang niet dezelfde belasting gehad als wij. Zij spelen al bijna het hele seizoen één match per week", ging hij verder.

Ervaring als kracht bij Anderlecht

Deila denkt dus dat Anderlecht wel degelijk geprofiteerd heeft van het feit dat het geen Europees voetbal speelt dit seizoen, terwijl Club nog altijd op drie fronten actief is. Maar de Noor wou de verdiensten van Anderlecht niet helemaal ondergraven.

"Anderlecht is een goede ploeg", gaf hij wel toe. "Ze hebben veel ervaring. Dat is hun kracht. Ze hebben ook veel technisch sterke spelers en een heldere en herkenbare stijl.  Ze kunnen een laag blok zetten, maar ook agressiever spelen. We zullen uiteindelijk wel zien wie zondag de beste ploeg is. Zij zijn veel verbeterd in vergelijking met vorig seizoen, maar wij ook. Als ik zou moeten kiezen tussen beide kernen, dan zou ik die van mij kiezen."

Wie is zondag de favoriet?

Meest recent

Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

11
11
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

22
22
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

144
144
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

26
26
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

382
382
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

403
403
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

74
74
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

353
353
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

111
111
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

128
128
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

61
61
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

708
708
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

79
79
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

448
448
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

541
541
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

360
360
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

607
607
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

287
287
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

396
396
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1172
1172
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

488
488
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

525
525
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

138
138
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

254
254

Meer sportnieuws