Deila: "Anderlecht beter dan Club? Neen, neen, neen..."

816 stemmen
Deila:

De reguliere competitie zit in zijn laatste rechte lijn en dus worden de tickets voor de play-offs stilaan uitgedeeld. Club Brugge is op vier speeldagen van het einde nog niet zeker van zijn plaats in de top zes en heeft dus nog punten nodig, ook om de kloof met de top twee niet verder op te zien lopen. Zondag wacht in de klassieker tegen Anderlecht een unieke kans om dichter te sluipen.

Het is een wedstrijd die Club zich niet kan veroorloven om te verliezen, want bij een nederlaag zou de achterstand op de rivaal al oplopen tot twaalf(!) punten. Ze zouden in dat geval bovendien kunnen wegzakken naar de vijfde plaats, want Antwerp en AA Gent kunnen hen dan passeren in het klassement.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Deila vindt Anderlecht niet beter dan Club

Er staat dus druk op Club, maar die probeert Ronny Deila niet weg te houden. Toen hem op zijn persconferentie gesuggereerd werd dat Anderlecht misschien favoriet is gezien de betere klassering, schoot hij toch wat uit zijn krammen. "Anderlecht beter dan ons? Nee, nee, nee...", klonk het veelbetekend. "Ik denk dat alle ploegen uit de top zes dicht bij elkaar liggen."

"Ik denk ook dat wij gelijk wie kunnen verslaan. We hebben onlangs Union nog geklopt - als je dan ziet wat zij gisteren (donderdag, nvdr) gedaan hebben... Of we nu favoriet zijn of niet, we kunnen Anderlecht verslaan. Zij doen het beter dan vorig seizoen - dat moest ook. Tegelijk hebben ze lang niet dezelfde belasting gehad als wij. Zij spelen al bijna het hele seizoen één match per week", ging hij verder.

Ervaring als kracht bij Anderlecht

Deila denkt dus dat Anderlecht wel degelijk geprofiteerd heeft van het feit dat het geen Europees voetbal speelt dit seizoen, terwijl Club nog altijd op drie fronten actief is. Maar de Noor wou de verdiensten van Anderlecht niet helemaal ondergraven.

"Anderlecht is een goede ploeg", gaf hij wel toe. "Ze hebben veel ervaring. Dat is hun kracht. Ze hebben ook veel technisch sterke spelers en een heldere en herkenbare stijl.  Ze kunnen een laag blok zetten, maar ook agressiever spelen. We zullen uiteindelijk wel zien wie zondag de beste ploeg is. Zij zijn veel verbeterd in vergelijking met vorig seizoen, maar wij ook. Als ik zou moeten kiezen tussen beide kernen, dan zou ik die van mij kiezen."

Wie is zondag de favoriet?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

37
37
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

59
59
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

26
26
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

58
58
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

94
94
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

89
89
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

63
63
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

335
335
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

122
122
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

67
67
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

301
301
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

290
290
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

146
146
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

257
257
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

167
167
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

376
376
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

603
603
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

389
389
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

186
186
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws