Deila: "Anderlecht beter dan Club? Neen, neen, neen..."

816 stemmen
Deila:

De reguliere competitie zit in zijn laatste rechte lijn en dus worden de tickets voor de play-offs stilaan uitgedeeld. Club Brugge is op vier speeldagen van het einde nog niet zeker van zijn plaats in de top zes en heeft dus nog punten nodig, ook om de kloof met de top twee niet verder op te zien lopen. Zondag wacht in de klassieker tegen Anderlecht een unieke kans om dichter te sluipen.

Het is een wedstrijd die Club zich niet kan veroorloven om te verliezen, want bij een nederlaag zou de achterstand op de rivaal al oplopen tot twaalf(!) punten. Ze zouden in dat geval bovendien kunnen wegzakken naar de vijfde plaats, want Antwerp en AA Gent kunnen hen dan passeren in het klassement.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Deila vindt Anderlecht niet beter dan Club

Er staat dus druk op Club, maar die probeert Ronny Deila niet weg te houden. Toen hem op zijn persconferentie gesuggereerd werd dat Anderlecht misschien favoriet is gezien de betere klassering, schoot hij toch wat uit zijn krammen. "Anderlecht beter dan ons? Nee, nee, nee...", klonk het veelbetekend. "Ik denk dat alle ploegen uit de top zes dicht bij elkaar liggen."

"Ik denk ook dat wij gelijk wie kunnen verslaan. We hebben onlangs Union nog geklopt - als je dan ziet wat zij gisteren (donderdag, nvdr) gedaan hebben... Of we nu favoriet zijn of niet, we kunnen Anderlecht verslaan. Zij doen het beter dan vorig seizoen - dat moest ook. Tegelijk hebben ze lang niet dezelfde belasting gehad als wij. Zij spelen al bijna het hele seizoen één match per week", ging hij verder.

Ervaring als kracht bij Anderlecht

Deila denkt dus dat Anderlecht wel degelijk geprofiteerd heeft van het feit dat het geen Europees voetbal speelt dit seizoen, terwijl Club nog altijd op drie fronten actief is. Maar de Noor wou de verdiensten van Anderlecht niet helemaal ondergraven.

"Anderlecht is een goede ploeg", gaf hij wel toe. "Ze hebben veel ervaring. Dat is hun kracht. Ze hebben ook veel technisch sterke spelers en een heldere en herkenbare stijl.  Ze kunnen een laag blok zetten, maar ook agressiever spelen. We zullen uiteindelijk wel zien wie zondag de beste ploeg is. Zij zijn veel verbeterd in vergelijking met vorig seizoen, maar wij ook. Als ik zou moeten kiezen tussen beide kernen, dan zou ik die van mij kiezen."

Wie is zondag de favoriet?

Meest recent

Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

2
2
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

203
203
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

80
80
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

38
38
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

174
174
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

193
193
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

579
579
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

179
179
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

437
437
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

216
216
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

541
541
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

529
529
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

488
488
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

366
366
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

604
604
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1077
1077
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

332
332
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

676
676
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

492
492

Meer sportnieuws