Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

818 stemmen
Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

Het zijn bewogen weken voor AA Gent, dat sinds de winterstop dramatische resultaten neerzet. Daardoor sneuvelde het in de beker en de Conference League, terwijl ook deelname aan Play-Off I serieus in gevaar komt. De consensus lijkt te zijn dat de wintermercato aan de basis ligt van de spectaculaire inzinking.

In januari liet AA Gent immers Malick Fofana, Gift Orban én Hugo Cuypers allemaal vertrekken. Die eerste twee werden verkocht aan Olympique Lyon voor een gecombineerde transfersom van ongeveer 30 miljoen euro, die met bonussen nog zal oplopen. Cuypers trok dan weer voor 12 miljoen euro naar Chicago Fire in de MLS.

Daarmee werd de Gentse clubkas heel erg gespijsd, maar velen stellen cynisch vast dat de club zo wel zijn sportieve ambities voor dit seizoen verkocht heeft. Er kwam immers geen nieuwe targetspits en de aanvallers die kwamen - Yokota, Surdez en Sonko- staan nog niet even ver als hun voorgangers.

LEES OOK: 'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

Baro geeft oorzaak voor verkoop Fofana, Orban en Cuypers

Her en der kreeg eigenaar Sam Baro dan ook al het verwijt enkel bezig te zijn met het financiële aspect, maar dat onkent hij met klem. In Het Laatste Nieuws geeft hij aan dat er bij de verkoop van de drie aanvallers méér speelde dan enkel de centen.

"Ze waren niet alle drie noodzakelijk, neen. Dankzij onze uitgaande transfers is de club gezond én hebben we een stevige buffer. Maar stel dat we eerst Orban of Cuypers hadden kunnen verkopen, dan hadden we Fofana mogelijk nog niet laten vertrekken", stelt Baro. "De volgorde verliep anders en in die sequentie - zeg maar de ‘flow’ - van de afgelopen wintermercato hebben wij wél telkens de juiste, logische beslissingen genomen."

Spelers wilden zelf vertrekken

Baro geeft aan dat het bod op Fofana simpelweg niet meer te weigeren viel en dat de speler zelf ook de stap wou zetten. Daarna kwam Lyon ook nog voor Orban aankloppen. Gent stemde in omdat de Nigeriaan niet meer zijn niveau van vorig seizoen haalde en Hein Vanhaezebrouck hem eigenlijk in de zomer al had willen verkopen.

En ook voor Cuypers gold een combinatie van die factoren: hij scoorde minder dan vorig seizoen en wou ook zelf absoluut vertrekken. Gent wou daarna nog een vervanger halen, maar het slaagde er niet in om Gustaf Nilsson (Union) te overtuigen en ook andere pistes bleken niet meer doenbaar.

Kan je begrijpen dat Gent hen uiteindelijk liet gaan?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

11
11
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

25
25
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

89
89
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

46
46
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

20
20
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

58
58
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

155
155
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

472
472
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

122
122
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

149
149
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

120
120
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

94
94
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

159
159
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

887
887
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

144
144
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

294
294
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

100
100
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

806
806
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

158
158
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

184
184
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

223
223
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

72
72
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

236
236
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1106
1106
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

102
102

Meer sportnieuws