Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

door
Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

Het zijn bewogen weken voor AA Gent, dat sinds de winterstop dramatische resultaten neerzet. Daardoor sneuvelde het in de beker en de Conference League, terwijl ook deelname aan Play-Off I serieus in gevaar komt. De consensus lijkt te zijn dat de wintermercato aan de basis ligt van de spectaculaire inzinking.

In januari liet AA Gent immers Malick Fofana, Gift Orban én Hugo Cuypers allemaal vertrekken. Die eerste twee werden verkocht aan Olympique Lyon voor een gecombineerde transfersom van ongeveer 30 miljoen euro, die met bonussen nog zal oplopen. Cuypers trok dan weer voor 12 miljoen euro naar Chicago Fire in de MLS.

Daarmee werd de Gentse clubkas heel erg gespijsd, maar velen stellen cynisch vast dat de club zo wel zijn sportieve ambities voor dit seizoen verkocht heeft. Er kwam immers geen nieuwe targetspits en de aanvallers die kwamen - Yokota, Surdez en Sonko- staan nog niet even ver als hun voorgangers.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Baro geeft oorzaak voor verkoop Fofana, Orban en Cuypers

Her en der kreeg eigenaar Sam Baro dan ook al het verwijt enkel bezig te zijn met het financiële aspect, maar dat onkent hij met klem. In Het Laatste Nieuws geeft hij aan dat er bij de verkoop van de drie aanvallers méér speelde dan enkel de centen.

"Ze waren niet alle drie noodzakelijk, neen. Dankzij onze uitgaande transfers is de club gezond én hebben we een stevige buffer. Maar stel dat we eerst Orban of Cuypers hadden kunnen verkopen, dan hadden we Fofana mogelijk nog niet laten vertrekken", stelt Baro. "De volgorde verliep anders en in die sequentie - zeg maar de ‘flow’ - van de afgelopen wintermercato hebben wij wél telkens de juiste, logische beslissingen genomen."

Spelers wilden zelf vertrekken

Baro geeft aan dat het bod op Fofana simpelweg niet meer te weigeren viel en dat de speler zelf ook de stap wou zetten. Daarna kwam Lyon ook nog voor Orban aankloppen. Gent stemde in omdat de Nigeriaan niet meer zijn niveau van vorig seizoen haalde en Hein Vanhaezebrouck hem eigenlijk in de zomer al had willen verkopen.

En ook voor Cuypers gold een combinatie van die factoren: hij scoorde minder dan vorig seizoen en wou ook zelf absoluut vertrekken. Gent wou daarna nog een vervanger halen, maar het slaagde er niet in om Gustaf Nilsson (Union) te overtuigen en ook andere pistes bleken niet meer doenbaar.

Kan je begrijpen dat Gent hen uiteindelijk liet gaan?

Meest recent

Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

3
3
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

48
48
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

25
25
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

72
72
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

226
226
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

92
92
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

332
332
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

78
78
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

111
111
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

494
494
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

67
67
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

190
190
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

204
204
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

118
118
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

310
310
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

119
119
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

204
204
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1143
1143
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

484
484
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

66
66
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

314
314
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

130
130
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

447
447

Meer sportnieuws