Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

door
Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

Het zijn bewogen weken voor AA Gent, dat sinds de winterstop dramatische resultaten neerzet. Daardoor sneuvelde het in de beker en de Conference League, terwijl ook deelname aan Play-Off I serieus in gevaar komt. De consensus lijkt te zijn dat de wintermercato aan de basis ligt van de spectaculaire inzinking.

In januari liet AA Gent immers Malick Fofana, Gift Orban én Hugo Cuypers allemaal vertrekken. Die eerste twee werden verkocht aan Olympique Lyon voor een gecombineerde transfersom van ongeveer 30 miljoen euro, die met bonussen nog zal oplopen. Cuypers trok dan weer voor 12 miljoen euro naar Chicago Fire in de MLS.

Daarmee werd de Gentse clubkas heel erg gespijsd, maar velen stellen cynisch vast dat de club zo wel zijn sportieve ambities voor dit seizoen verkocht heeft. Er kwam immers geen nieuwe targetspits en de aanvallers die kwamen - Yokota, Surdez en Sonko- staan nog niet even ver als hun voorgangers.

LEES OOK: Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

Baro geeft oorzaak voor verkoop Fofana, Orban en Cuypers

Her en der kreeg eigenaar Sam Baro dan ook al het verwijt enkel bezig te zijn met het financiële aspect, maar dat onkent hij met klem. In Het Laatste Nieuws geeft hij aan dat er bij de verkoop van de drie aanvallers méér speelde dan enkel de centen.

"Ze waren niet alle drie noodzakelijk, neen. Dankzij onze uitgaande transfers is de club gezond én hebben we een stevige buffer. Maar stel dat we eerst Orban of Cuypers hadden kunnen verkopen, dan hadden we Fofana mogelijk nog niet laten vertrekken", stelt Baro. "De volgorde verliep anders en in die sequentie - zeg maar de ‘flow’ - van de afgelopen wintermercato hebben wij wél telkens de juiste, logische beslissingen genomen."

Spelers wilden zelf vertrekken

Baro geeft aan dat het bod op Fofana simpelweg niet meer te weigeren viel en dat de speler zelf ook de stap wou zetten. Daarna kwam Lyon ook nog voor Orban aankloppen. Gent stemde in omdat de Nigeriaan niet meer zijn niveau van vorig seizoen haalde en Hein Vanhaezebrouck hem eigenlijk in de zomer al had willen verkopen.

En ook voor Cuypers gold een combinatie van die factoren: hij scoorde minder dan vorig seizoen en wou ook zelf absoluut vertrekken. Gent wou daarna nog een vervanger halen, maar het slaagde er niet in om Gustaf Nilsson (Union) te overtuigen en ook andere pistes bleken niet meer doenbaar.

Kan je begrijpen dat Gent hen uiteindelijk liet gaan?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

50
50
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

15
15
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

153
153
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

79
79
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

133
133
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

74
74
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

74
74
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

281
281
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

58
58
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

203
203
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

368
368
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

432
432
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

559
559
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

125
125
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

423
423
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

276
276
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

342
342
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

281
281
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

56
56
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

79
79
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

210
210
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

157
157
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

59
59
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

156
156
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

203
203

Meer sportnieuws