Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

818 stemmen
Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

Het zijn bewogen weken voor AA Gent, dat sinds de winterstop dramatische resultaten neerzet. Daardoor sneuvelde het in de beker en de Conference League, terwijl ook deelname aan Play-Off I serieus in gevaar komt. De consensus lijkt te zijn dat de wintermercato aan de basis ligt van de spectaculaire inzinking.

In januari liet AA Gent immers Malick Fofana, Gift Orban én Hugo Cuypers allemaal vertrekken. Die eerste twee werden verkocht aan Olympique Lyon voor een gecombineerde transfersom van ongeveer 30 miljoen euro, die met bonussen nog zal oplopen. Cuypers trok dan weer voor 12 miljoen euro naar Chicago Fire in de MLS.

Daarmee werd de Gentse clubkas heel erg gespijsd, maar velen stellen cynisch vast dat de club zo wel zijn sportieve ambities voor dit seizoen verkocht heeft. Er kwam immers geen nieuwe targetspits en de aanvallers die kwamen - Yokota, Surdez en Sonko- staan nog niet even ver als hun voorgangers.

LEES OOK: De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

Baro geeft oorzaak voor verkoop Fofana, Orban en Cuypers

Her en der kreeg eigenaar Sam Baro dan ook al het verwijt enkel bezig te zijn met het financiële aspect, maar dat onkent hij met klem. In Het Laatste Nieuws geeft hij aan dat er bij de verkoop van de drie aanvallers méér speelde dan enkel de centen.

"Ze waren niet alle drie noodzakelijk, neen. Dankzij onze uitgaande transfers is de club gezond én hebben we een stevige buffer. Maar stel dat we eerst Orban of Cuypers hadden kunnen verkopen, dan hadden we Fofana mogelijk nog niet laten vertrekken", stelt Baro. "De volgorde verliep anders en in die sequentie - zeg maar de ‘flow’ - van de afgelopen wintermercato hebben wij wél telkens de juiste, logische beslissingen genomen."

Spelers wilden zelf vertrekken

Baro geeft aan dat het bod op Fofana simpelweg niet meer te weigeren viel en dat de speler zelf ook de stap wou zetten. Daarna kwam Lyon ook nog voor Orban aankloppen. Gent stemde in omdat de Nigeriaan niet meer zijn niveau van vorig seizoen haalde en Hein Vanhaezebrouck hem eigenlijk in de zomer al had willen verkopen.

En ook voor Cuypers gold een combinatie van die factoren: hij scoorde minder dan vorig seizoen en wou ook zelf absoluut vertrekken. Gent wou daarna nog een vervanger halen, maar het slaagde er niet in om Gustaf Nilsson (Union) te overtuigen en ook andere pistes bleken niet meer doenbaar.

Kan je begrijpen dat Gent hen uiteindelijk liet gaan?

Meest recent

Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

46
46
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

45
45
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

352
352
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

215
215
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

173
173
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

252
252
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

182
182
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

243
243
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

137
137
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

479
479
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

197
197
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

319
319
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

378
378
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

276
276
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

321
321
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

185
185
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

107
107
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

485
485
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1077
1077
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

131
131
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

210
210
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws