Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

door
Baro onthult ware reden voor vertrek Fofana, Orban en Cuypers

Het zijn bewogen weken voor AA Gent, dat sinds de winterstop dramatische resultaten neerzet. Daardoor sneuvelde het in de beker en de Conference League, terwijl ook deelname aan Play-Off I serieus in gevaar komt. De consensus lijkt te zijn dat de wintermercato aan de basis ligt van de spectaculaire inzinking.

In januari liet AA Gent immers Malick Fofana, Gift Orban én Hugo Cuypers allemaal vertrekken. Die eerste twee werden verkocht aan Olympique Lyon voor een gecombineerde transfersom van ongeveer 30 miljoen euro, die met bonussen nog zal oplopen. Cuypers trok dan weer voor 12 miljoen euro naar Chicago Fire in de MLS.

Daarmee werd de Gentse clubkas heel erg gespijsd, maar velen stellen cynisch vast dat de club zo wel zijn sportieve ambities voor dit seizoen verkocht heeft. Er kwam immers geen nieuwe targetspits en de aanvallers die kwamen - Yokota, Surdez en Sonko- staan nog niet even ver als hun voorgangers.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Baro geeft oorzaak voor verkoop Fofana, Orban en Cuypers

Her en der kreeg eigenaar Sam Baro dan ook al het verwijt enkel bezig te zijn met het financiële aspect, maar dat onkent hij met klem. In Het Laatste Nieuws geeft hij aan dat er bij de verkoop van de drie aanvallers méér speelde dan enkel de centen.

"Ze waren niet alle drie noodzakelijk, neen. Dankzij onze uitgaande transfers is de club gezond én hebben we een stevige buffer. Maar stel dat we eerst Orban of Cuypers hadden kunnen verkopen, dan hadden we Fofana mogelijk nog niet laten vertrekken", stelt Baro. "De volgorde verliep anders en in die sequentie - zeg maar de ‘flow’ - van de afgelopen wintermercato hebben wij wél telkens de juiste, logische beslissingen genomen."

Spelers wilden zelf vertrekken

Baro geeft aan dat het bod op Fofana simpelweg niet meer te weigeren viel en dat de speler zelf ook de stap wou zetten. Daarna kwam Lyon ook nog voor Orban aankloppen. Gent stemde in omdat de Nigeriaan niet meer zijn niveau van vorig seizoen haalde en Hein Vanhaezebrouck hem eigenlijk in de zomer al had willen verkopen.

En ook voor Cuypers gold een combinatie van die factoren: hij scoorde minder dan vorig seizoen en wou ook zelf absoluut vertrekken. Gent wou daarna nog een vervanger halen, maar het slaagde er niet in om Gustaf Nilsson (Union) te overtuigen en ook andere pistes bleken niet meer doenbaar.

Kan je begrijpen dat Gent hen uiteindelijk liet gaan?

Meest recent

'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

16
16
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

8
8
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

26
26
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

132
132
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

66
66
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

283
283
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

192
192
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

103
103
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

85
85
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

70
70
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

62
62
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

246
246
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

132
132
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

125
125
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

358
358
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

160
160
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

433
433
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

578
578

Meer sportnieuws