Loting UECL: Club weer naar Noorwegen, zware dobber Union

1081 stemmen
Loting UECL: Club weer naar Noorwegen, zware dobber Union

Vrijdag om 13u werd in de Conference League geloot voor de achtste finales van de Conference League. Daarbij gingen ook twee Belgische clubs mee in de trommel. Club Brugge was als groepswinnaar al langer zeker van zijn ticket, terwijl donderdagavond ook Union zich plaatste.

De Brusselaars waren als nummer drie in de groepsfase in de Europa League afgezakt, maar kregen in de play-offs met Eintracht Frankfurt een zware klip te ronden. Dat deden ze echte met brio, door donderdagavond na een 2-2-gelijkspel in de heenmatch met 1-2 te gaan winnen in Duitsland.

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Zware dobber voor Union

De kans was echter nog steeds reëel op een zware affiche in de achtste finales en die kwam ook uit de trommel. Union moet immers voorbij Fenerbahçe zien te raken om een plaats bij de laatste acht te veroveren. De Turkse topclub heeft nog steeds Michy Batshuayi in de rangen.

In de groepsfase won Fenerbahçe zijn poule voor Ludogorets, Nordsjaelland en Spartak Trnava. In de Turkse competitie staan ze momenteel op de tweede plaats, op twee punten van aartsrivaal en leider Galatasaray.

Club Brugge moet opnieuw naar Noorwegen

Club Brugge had als groepswinnaar dan weer meer kans op een haalbare kaart. Uiteindelijk wacht hen een nieuwe trip naar Noorwegen, een nieuwe trip voor Ronny Deila, Antonio Nusa en Hugo Vetlesen naar hun thuisland. Nadat ze in de groepsfase al Bodö/Glimt troffen, wacht in de achtste finales nu Molde.

De nummer vijf uit het afgelopen Noorse seizoen was afgezakt uit de Europa League, waarin ze derde eindigden in een poule met Bayer Leverkusen, Qarabag en Häcken. In de play-offs schakelden ze in de voorbije week het Poolse Legia Warschau vlotjes uit. Na een 3-2-zege in de heenmatch gingen ze donderdag met 0-3 winnen in Polen.

Wie zal het verst raken in de Conference League?

Meest recent

Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

20
20
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

50
50
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

59
59
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

272
272
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

266
266
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

80
80
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

269
269
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

58
58
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

223
223
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

298
298
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

469
469
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

152
152
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

233
233
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

175
175
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

848
848
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

205
205
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

343
343
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

211
211
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

498
498
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

360
360
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

574
574
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

492
492
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

120
120
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

228
228
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

151
151

Meer sportnieuws