Loting UECL: Club weer naar Noorwegen, zware dobber Union

1081
Loting UECL: Club weer naar Noorwegen, zware dobber Union

Vrijdag om 13u werd in de Conference League geloot voor de achtste finales van de Conference League. Daarbij gingen ook twee Belgische clubs mee in de trommel. Club Brugge was als groepswinnaar al langer zeker van zijn ticket, terwijl donderdagavond ook Union zich plaatste.

De Brusselaars waren als nummer drie in de groepsfase in de Europa League afgezakt, maar kregen in de play-offs met Eintracht Frankfurt een zware klip te ronden. Dat deden ze echte met brio, door donderdagavond na een 2-2-gelijkspel in de heenmatch met 1-2 te gaan winnen in Duitsland.

LEES OOK: STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

Zware dobber voor Union

De kans was echter nog steeds reëel op een zware affiche in de achtste finales en die kwam ook uit de trommel. Union moet immers voorbij Fenerbahçe zien te raken om een plaats bij de laatste acht te veroveren. De Turkse topclub heeft nog steeds Michy Batshuayi in de rangen.

In de groepsfase won Fenerbahçe zijn poule voor Ludogorets, Nordsjaelland en Spartak Trnava. In de Turkse competitie staan ze momenteel op de tweede plaats, op twee punten van aartsrivaal en leider Galatasaray.

Club Brugge moet opnieuw naar Noorwegen

Club Brugge had als groepswinnaar dan weer meer kans op een haalbare kaart. Uiteindelijk wacht hen een nieuwe trip naar Noorwegen, een nieuwe trip voor Ronny Deila, Antonio Nusa en Hugo Vetlesen naar hun thuisland. Nadat ze in de groepsfase al Bodö/Glimt troffen, wacht in de achtste finales nu Molde.

De nummer vijf uit het afgelopen Noorse seizoen was afgezakt uit de Europa League, waarin ze derde eindigden in een poule met Bayer Leverkusen, Qarabag en Häcken. In de play-offs schakelden ze in de voorbije week het Poolse Legia Warschau vlotjes uit. Na een 3-2-zege in de heenmatch gingen ze donderdag met 0-3 winnen in Polen.

Wie zal het verst raken in de Conference League?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

39
39
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

65
65
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

21
21
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

50
50
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

370
370
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

153
153
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws