Loting UECL: Club weer naar Noorwegen, zware dobber Union

stemmen
Loting UECL: Club weer naar Noorwegen, zware dobber Union

Vrijdag om 13u werd in de Conference League geloot voor de achtste finales van de Conference League. Daarbij gingen ook twee Belgische clubs mee in de trommel. Club Brugge was als groepswinnaar al langer zeker van zijn ticket, terwijl donderdagavond ook Union zich plaatste.

De Brusselaars waren als nummer drie in de groepsfase in de Europa League afgezakt, maar kregen in de play-offs met Eintracht Frankfurt een zware klip te ronden. Dat deden ze echte met brio, door donderdagavond na een 2-2-gelijkspel in de heenmatch met 1-2 te gaan winnen in Duitsland.

LEES OOK: Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

Zware dobber voor Union

De kans was echter nog steeds reëel op een zware affiche in de achtste finales en die kwam ook uit de trommel. Union moet immers voorbij Fenerbahçe zien te raken om een plaats bij de laatste acht te veroveren. De Turkse topclub heeft nog steeds Michy Batshuayi in de rangen.

In de groepsfase won Fenerbahçe zijn poule voor Ludogorets, Nordsjaelland en Spartak Trnava. In de Turkse competitie staan ze momenteel op de tweede plaats, op twee punten van aartsrivaal en leider Galatasaray.

Club Brugge moet opnieuw naar Noorwegen

Club Brugge had als groepswinnaar dan weer meer kans op een haalbare kaart. Uiteindelijk wacht hen een nieuwe trip naar Noorwegen, een nieuwe trip voor Ronny Deila, Antonio Nusa en Hugo Vetlesen naar hun thuisland. Nadat ze in de groepsfase al Bodö/Glimt troffen, wacht in de achtste finales nu Molde.

De nummer vijf uit het afgelopen Noorse seizoen was afgezakt uit de Europa League, waarin ze derde eindigden in een poule met Bayer Leverkusen, Qarabag en Häcken. In de play-offs schakelden ze in de voorbije week het Poolse Legia Warschau vlotjes uit. Na een 3-2-zege in de heenmatch gingen ze donderdag met 0-3 winnen in Polen.

Wie zal het verst raken in de Conference League?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

19
19
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

354
354
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

68
68
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

370
370
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

29
29
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

348
348
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

200
200
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

214
214
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

112
112
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1138
1138
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

93
93
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

292
292
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

186
186
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

236
236
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

180
180
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

204
204
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

479
479
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

857
857
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

682
682
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

253
253
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

233
233
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

175
175

Meer sportnieuws