'Rode Duivels mogen kruis maken over PL-sterkhouder'

476 stemmen
'Rode Duivels mogen kruis maken over PL-sterkhouder'

De komende maanden wacht Domenico Tedesco de lastige taak om een selectie voor het EK samen te stellen. Ondanks dat de voorbije maanden een aantal sterkhouders afhaakten, is de weelde immers nog steeds zeer groot - op bepaalde posities althans. En die had nog groter kunnen zijn.

De voorbije jaren zag België immers ook enkele spelers alsnog afhaken voor de Rode Duivels. Misschien wel het bekendste voorbeeld van dit moment is Bilal El Khannouss, die voor de Belgische jeugdelftallen speelde maar uiteindelijk voor Marokko koos. Anderen kozen dan weer voor een ander land, maar lieten de deur voor de Duivels nog open.

LEES OOK: Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

Pereira liet deur voor Rode Duivels open

Mile Svilar bijvoorbeeld, die voor Servië opteerde maar nog niet verder raakte dan één vriendschappelijke interland. In hetzelfde straatje zit Andreas Pereira. De intussen 28-jarige middenvelder maakte in de Belgische jeugd deel uit van de befaamde generatie van '96 met onder meer Charly Musonda Junior en Zakaria Bakkali.

Hij werd uiteindelijk de enige van die ploeg die de verwachtingen min of meer wist in te lossen. Pereira schopte het bij Manchester United tot het eerste elftal en kwam de voorbije jaren ook uit voor Granada, Valencia, Lazio en Flamengo, alvorens in 2022 bij Fulham te belanden. Daar is hij een absolute sterkhouder geworden als nummer tien.

Brazilië lonkt nu weer naar Pereira

De voorbije jaren liet Pereira de deur voor de Rode Duivels altijd op een kier staan. Hij had immers als tiener voor Brazilië gekozen, maar bleef er steken op één cap, een invalbeurt tijdens een oefeninterland tegen El Salvador in 2018. Maar nu lijkt de deur voor België toch weer in het slot te vallen.

The Standard weet immers dat de kans reëel is dat Pereira in maart opnieuw opgeroepen zal worden voor Brazilië. De nieuwe bondscoach Dorival Junior zou donderdag langsgeweest zijn op het trainingscomplex van Fulham om er met Pereira en zijn ploegmaat Rodrigo Muniz te praten. Volgende week zou Pereira uitsluitsel krijgen, want dan wordt de selectie bekend gemaakt voor de oefeninterlands tegen Engeland en Spanje in maart.

Had Tedesco moeten proberen om hem bij de groep te halen?

Meest recent

Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

19
19
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

221
221
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

186
186
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

92
92
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

133
133
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

199
199
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

135
135
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

366
366
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

51
51
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

795
795
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

187
187
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

382
382
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

125
125
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

815
815
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

323
323
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

763
763
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

965
965
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

93
93
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

660
660
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

906
906
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

135
135
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

391
391
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

652
652
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

243
243

Meer sportnieuws