'Rode Duivels mogen kruis maken over PL-sterkhouder'

476 stemmen
'Rode Duivels mogen kruis maken over PL-sterkhouder'

De komende maanden wacht Domenico Tedesco de lastige taak om een selectie voor het EK samen te stellen. Ondanks dat de voorbije maanden een aantal sterkhouders afhaakten, is de weelde immers nog steeds zeer groot - op bepaalde posities althans. En die had nog groter kunnen zijn.

De voorbije jaren zag België immers ook enkele spelers alsnog afhaken voor de Rode Duivels. Misschien wel het bekendste voorbeeld van dit moment is Bilal El Khannouss, die voor de Belgische jeugdelftallen speelde maar uiteindelijk voor Marokko koos. Anderen kozen dan weer voor een ander land, maar lieten de deur voor de Duivels nog open.

LEES OOK: Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Pereira liet deur voor Rode Duivels open

Mile Svilar bijvoorbeeld, die voor Servië opteerde maar nog niet verder raakte dan één vriendschappelijke interland. In hetzelfde straatje zit Andreas Pereira. De intussen 28-jarige middenvelder maakte in de Belgische jeugd deel uit van de befaamde generatie van '96 met onder meer Charly Musonda Junior en Zakaria Bakkali.

Hij werd uiteindelijk de enige van die ploeg die de verwachtingen min of meer wist in te lossen. Pereira schopte het bij Manchester United tot het eerste elftal en kwam de voorbije jaren ook uit voor Granada, Valencia, Lazio en Flamengo, alvorens in 2022 bij Fulham te belanden. Daar is hij een absolute sterkhouder geworden als nummer tien.

Brazilië lonkt nu weer naar Pereira

De voorbije jaren liet Pereira de deur voor de Rode Duivels altijd op een kier staan. Hij had immers als tiener voor Brazilië gekozen, maar bleef er steken op één cap, een invalbeurt tijdens een oefeninterland tegen El Salvador in 2018. Maar nu lijkt de deur voor België toch weer in het slot te vallen.

The Standard weet immers dat de kans reëel is dat Pereira in maart opnieuw opgeroepen zal worden voor Brazilië. De nieuwe bondscoach Dorival Junior zou donderdag langsgeweest zijn op het trainingscomplex van Fulham om er met Pereira en zijn ploegmaat Rodrigo Muniz te praten. Volgende week zou Pereira uitsluitsel krijgen, want dan wordt de selectie bekend gemaakt voor de oefeninterlands tegen Engeland en Spanje in maart.

Had Tedesco moeten proberen om hem bij de groep te halen?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

30
30
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

65
65
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

16
16
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

119
119
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

119
119
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

112
112
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

202
202
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

182
182
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

264
264
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

410
410
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

573
573
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

306
306
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

580
580
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws