'Rode Duivels mogen kruis maken over PL-sterkhouder'

door
'Rode Duivels mogen kruis maken over PL-sterkhouder'

De komende maanden wacht Domenico Tedesco de lastige taak om een selectie voor het EK samen te stellen. Ondanks dat de voorbije maanden een aantal sterkhouders afhaakten, is de weelde immers nog steeds zeer groot - op bepaalde posities althans. En die had nog groter kunnen zijn.

De voorbije jaren zag België immers ook enkele spelers alsnog afhaken voor de Rode Duivels. Misschien wel het bekendste voorbeeld van dit moment is Bilal El Khannouss, die voor de Belgische jeugdelftallen speelde maar uiteindelijk voor Marokko koos. Anderen kozen dan weer voor een ander land, maar lieten de deur voor de Duivels nog open.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Pereira liet deur voor Rode Duivels open

Mile Svilar bijvoorbeeld, die voor Servië opteerde maar nog niet verder raakte dan één vriendschappelijke interland. In hetzelfde straatje zit Andreas Pereira. De intussen 28-jarige middenvelder maakte in de Belgische jeugd deel uit van de befaamde generatie van '96 met onder meer Charly Musonda Junior en Zakaria Bakkali.

Hij werd uiteindelijk de enige van die ploeg die de verwachtingen min of meer wist in te lossen. Pereira schopte het bij Manchester United tot het eerste elftal en kwam de voorbije jaren ook uit voor Granada, Valencia, Lazio en Flamengo, alvorens in 2022 bij Fulham te belanden. Daar is hij een absolute sterkhouder geworden als nummer tien.

Brazilië lonkt nu weer naar Pereira

De voorbije jaren liet Pereira de deur voor de Rode Duivels altijd op een kier staan. Hij had immers als tiener voor Brazilië gekozen, maar bleef er steken op één cap, een invalbeurt tijdens een oefeninterland tegen El Salvador in 2018. Maar nu lijkt de deur voor België toch weer in het slot te vallen.

The Standard weet immers dat de kans reëel is dat Pereira in maart opnieuw opgeroepen zal worden voor Brazilië. De nieuwe bondscoach Dorival Junior zou donderdag langsgeweest zijn op het trainingscomplex van Fulham om er met Pereira en zijn ploegmaat Rodrigo Muniz te praten. Volgende week zou Pereira uitsluitsel krijgen, want dan wordt de selectie bekend gemaakt voor de oefeninterlands tegen Engeland en Spanje in maart.

Had Tedesco moeten proberen om hem bij de groep te halen?

Meest recent

Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

1
1
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

42
42
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

8
8
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

252
252
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

83
83
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

252
252
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

22
22
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

46
46
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

244
244
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

57
57
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

246
246
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

243
243
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

108
108
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

510
510
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

323
323
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

408
408
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

295
295
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

155
155
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

322
322
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

251
251
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1347
1347
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

294
294
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

201
201
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1359
1359

Meer sportnieuws