EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

door
EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

Vrijdagmiddag in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon werd geloot voor de achtste finales van de Europa League. Die hebben interessante affiches opgeleverd voor de Belgen die nog in het toernooi actief zijn.

Met nog zestien teams in de running gelden Liverpool en AC Milan wellicht als topfavorieten voor de eindzege. De Reds nemen het in hun achtste finale op tegen Slavia Praag, dat tegenwoordig getraind wordt door Brian Priske (ex-Antwerp) en donderdagavond nog knap Galatasaray uitschakelde. Milan wacht dan weer een confrontatie met Slavia Praag.

LEES OOK: Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

Lukaku treft Brighton

De bekendste Belg die nog in de Europa League aan de slag is, is dan weer Romelu Lukaku. Hij wist met AS Roma nipt Feyenoord uit te schakelen en wacht nu een kraker tegen Brighton, de voorbije jaren uitgegroeid tot één van de sensaties in de Premier League.

Charles De Ketelaere en Philippe Clement zullen dan weer moeten afreizen naar Portugal. De Ketelaere moet met Atalanta voorbij Sporting CP zien te raken, terwijl het Rangers van coach Clement een zware dobber voorgeschoteld krijgt met Benfica.

Leverkusen treft sensatie

Ook Bayer Leverkusen, de sensationele leider in de Bundesliga, heeft met de jonge Noah Mbamba een Belg in de rangen. Zij gelden als één van de outsiders en krijgen met Qarabag uit Azerbeidzjan dé verrassing in deze fase van het toernooi voor de kiezen.

In de laatste twee wedstrijden neemt Olympique Marseille het op tegen Villarreal en moet West Ham, de Conference League-winnaar van vorig seizoen, voorbij het Duitse Freiburg.

Wie zal de Europa League dit seizoen winnen?

Meest recent

Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

8
8
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

19
19
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

100
100
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

109
109
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

36
36
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

103
103
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

62
62
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

280
280
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

363
363
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

111
111
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

344
344
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

443
443
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

274
274
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

91
91
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

77
77
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

63
63
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

145
145
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

238
238
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

323
323
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

364
364
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

134
134
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

139
139
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

732
732
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

249
249
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

820
820

Meer sportnieuws