EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

172 stemmen
EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

Vrijdagmiddag in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon werd geloot voor de achtste finales van de Europa League. Die hebben interessante affiches opgeleverd voor de Belgen die nog in het toernooi actief zijn.

Met nog zestien teams in de running gelden Liverpool en AC Milan wellicht als topfavorieten voor de eindzege. De Reds nemen het in hun achtste finale op tegen Slavia Praag, dat tegenwoordig getraind wordt door Brian Priske (ex-Antwerp) en donderdagavond nog knap Galatasaray uitschakelde. Milan wacht dan weer een confrontatie met Slavia Praag.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Lukaku treft Brighton

De bekendste Belg die nog in de Europa League aan de slag is, is dan weer Romelu Lukaku. Hij wist met AS Roma nipt Feyenoord uit te schakelen en wacht nu een kraker tegen Brighton, de voorbije jaren uitgegroeid tot één van de sensaties in de Premier League.

Charles De Ketelaere en Philippe Clement zullen dan weer moeten afreizen naar Portugal. De Ketelaere moet met Atalanta voorbij Sporting CP zien te raken, terwijl het Rangers van coach Clement een zware dobber voorgeschoteld krijgt met Benfica.

Leverkusen treft sensatie

Ook Bayer Leverkusen, de sensationele leider in de Bundesliga, heeft met de jonge Noah Mbamba een Belg in de rangen. Zij gelden als één van de outsiders en krijgen met Qarabag uit Azerbeidzjan dé verrassing in deze fase van het toernooi voor de kiezen.

In de laatste twee wedstrijden neemt Olympique Marseille het op tegen Villarreal en moet West Ham, de Conference League-winnaar van vorig seizoen, voorbij het Duitse Freiburg.

Wie zal de Europa League dit seizoen winnen?

Meest recent

Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

27
27
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

233
233
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

48
48
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

160
160
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

62
62
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

89
89
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

290
290
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

52
52
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

368
368
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

223
223
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

183
183
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

385
385
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

279
279
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

709
709
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

496
496
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

487
487
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

349
349
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

148
148
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

140
140
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

62
62
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

204
204
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

429
429
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

593
593
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

103
103
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

360
360

Meer sportnieuws