EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

door
EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

Vrijdagmiddag in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon werd geloot voor de achtste finales van de Europa League. Die hebben interessante affiches opgeleverd voor de Belgen die nog in het toernooi actief zijn.

Met nog zestien teams in de running gelden Liverpool en AC Milan wellicht als topfavorieten voor de eindzege. De Reds nemen het in hun achtste finale op tegen Slavia Praag, dat tegenwoordig getraind wordt door Brian Priske (ex-Antwerp) en donderdagavond nog knap Galatasaray uitschakelde. Milan wacht dan weer een confrontatie met Slavia Praag.

LEES OOK: Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

Lukaku treft Brighton

De bekendste Belg die nog in de Europa League aan de slag is, is dan weer Romelu Lukaku. Hij wist met AS Roma nipt Feyenoord uit te schakelen en wacht nu een kraker tegen Brighton, de voorbije jaren uitgegroeid tot één van de sensaties in de Premier League.

Charles De Ketelaere en Philippe Clement zullen dan weer moeten afreizen naar Portugal. De Ketelaere moet met Atalanta voorbij Sporting CP zien te raken, terwijl het Rangers van coach Clement een zware dobber voorgeschoteld krijgt met Benfica.

Leverkusen treft sensatie

Ook Bayer Leverkusen, de sensationele leider in de Bundesliga, heeft met de jonge Noah Mbamba een Belg in de rangen. Zij gelden als één van de outsiders en krijgen met Qarabag uit Azerbeidzjan dé verrassing in deze fase van het toernooi voor de kiezen.

In de laatste twee wedstrijden neemt Olympique Marseille het op tegen Villarreal en moet West Ham, de Conference League-winnaar van vorig seizoen, voorbij het Duitse Freiburg.

Wie zal de Europa League dit seizoen winnen?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

107
107
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

64
64
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

32
32
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

80
80
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

47
47
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

253
253
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

34
34
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

53
53
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

188
188
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

67
67
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

408
408
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

234
234
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

84
84
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

340
340
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

178
178
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

210
210
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

952
952
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

185
185
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws