EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

door
EL: Lukaku tegen Brighton, CDK en Clement naar Portugal

Vrijdagmiddag in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon werd geloot voor de achtste finales van de Europa League. Die hebben interessante affiches opgeleverd voor de Belgen die nog in het toernooi actief zijn.

Met nog zestien teams in de running gelden Liverpool en AC Milan wellicht als topfavorieten voor de eindzege. De Reds nemen het in hun achtste finale op tegen Slavia Praag, dat tegenwoordig getraind wordt door Brian Priske (ex-Antwerp) en donderdagavond nog knap Galatasaray uitschakelde. Milan wacht dan weer een confrontatie met Slavia Praag.

LEES OOK: Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

Lukaku treft Brighton

De bekendste Belg die nog in de Europa League aan de slag is, is dan weer Romelu Lukaku. Hij wist met AS Roma nipt Feyenoord uit te schakelen en wacht nu een kraker tegen Brighton, de voorbije jaren uitgegroeid tot één van de sensaties in de Premier League.

Charles De Ketelaere en Philippe Clement zullen dan weer moeten afreizen naar Portugal. De Ketelaere moet met Atalanta voorbij Sporting CP zien te raken, terwijl het Rangers van coach Clement een zware dobber voorgeschoteld krijgt met Benfica.

Leverkusen treft sensatie

Ook Bayer Leverkusen, de sensationele leider in de Bundesliga, heeft met de jonge Noah Mbamba een Belg in de rangen. Zij gelden als één van de outsiders en krijgen met Qarabag uit Azerbeidzjan dé verrassing in deze fase van het toernooi voor de kiezen.

In de laatste twee wedstrijden neemt Olympique Marseille het op tegen Villarreal en moet West Ham, de Conference League-winnaar van vorig seizoen, voorbij het Duitse Freiburg.

Wie zal de Europa League dit seizoen winnen?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

57
57
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

157
157
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

64
64
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

21
21
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

28
28
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

105
105
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

109
109
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

376
376
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

88
88
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

177
177
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

38
38
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

130
130
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

137
137
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

312
312
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

125
125
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

90
90
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

371
371
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

152
152
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

161
161
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

336
336
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

453
453
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

144
144
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

148
148

Meer sportnieuws