Boudeweel ziet 3 probleemposities bij AA Gent

door
Boudeweel ziet 3 probleemposities bij AA Gent

Bij het ingaan van de winterstop werd AA Gent nog aanzien als een grote kandidaat om dit seizoen een prijs te pakken en was het nog op drie fronten actief. Twee maanden later schiet daar niets meer van over: het wordt nog knokken om Play-Off I te halen en na de Croky Cup sneuvelde Gent woensdagavond ook in de Conference League.

De play-offs werden daar al het eindstation na een pijnlijk tweeluik tegen Maccabi Haifa. Gent had de heenmatch in Boedapest al verloren met 1-0 en bleef vervolgens in eigen stadion steken op 1-1, nadat het al vroeg een nieuw tegendoelpunt geslikt had en daarna de kansen miste.

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

AA Gent had te weinig kwaliteit op het middenveld

Dat gebeurde vooral in het laatste halfuur, want daarvoor bakten de Buffalo's er maar weinig van. Commentator Tom Boudeweel stelt bij  vast dat Gent op drie posities met een probleem zit.

Om te beginnen was er het middenveld. "Als de twee regisseurs - Kums en De Sart - er niet bij zijn, verliest Gent nog meer kwaliteiten", stelt hij vast. Gent probeerde het dan maar over de flanken, maar ook dat werd geen succes.

Ook op de flank en in de spits problemen

"Als je naar de cijfers kijkt van de huidige wingbacks dit seizoen, is er geen constante in de prestaties. Brown gaf in 30 matchen nog maar 1 assist en ook Samoise wisselt hoogtes en laagtes af", ziet Boudeweel daar immers.

In de spits zag hij nog een andere reden waarom het flankenspel weinig opleverde. "Want als de voorzetten dan goed kwamen, was er geen kopbalsterke spits om ze af te maken. Depoitre was al opgegeven na het uur, want hij speelde een zwakke wedstrijd", klinkt het. "Ik had verwacht dat Vanhaezebrouck een van zijn grote verdedigers Alderweireld-gewijs in de spits zou droppen. Maar ook dat gebeurde niet."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

4
4
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

37
37
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

29
29
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

65
65
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

49
49
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

61
61
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

189
189
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

31
31
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

324
324
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

238
238
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

89
89
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

129
129
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

225
225
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

92
92
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

67
67
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

142
142
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

39
39
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

339
339
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

135
135
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

450
450
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

135
135
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

237
237
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

327
327

Meer sportnieuws