Boudeweel ziet 3 probleemposities bij AA Gent

door
Boudeweel ziet 3 probleemposities bij AA Gent

Bij het ingaan van de winterstop werd AA Gent nog aanzien als een grote kandidaat om dit seizoen een prijs te pakken en was het nog op drie fronten actief. Twee maanden later schiet daar niets meer van over: het wordt nog knokken om Play-Off I te halen en na de Croky Cup sneuvelde Gent woensdagavond ook in de Conference League.

De play-offs werden daar al het eindstation na een pijnlijk tweeluik tegen Maccabi Haifa. Gent had de heenmatch in Boedapest al verloren met 1-0 en bleef vervolgens in eigen stadion steken op 1-1, nadat het al vroeg een nieuw tegendoelpunt geslikt had en daarna de kansen miste.

LEES OOK: AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

AA Gent had te weinig kwaliteit op het middenveld

Dat gebeurde vooral in het laatste halfuur, want daarvoor bakten de Buffalo's er maar weinig van. Commentator Tom Boudeweel stelt bij  vast dat Gent op drie posities met een probleem zit.

Om te beginnen was er het middenveld. "Als de twee regisseurs - Kums en De Sart - er niet bij zijn, verliest Gent nog meer kwaliteiten", stelt hij vast. Gent probeerde het dan maar over de flanken, maar ook dat werd geen succes.

Ook op de flank en in de spits problemen

"Als je naar de cijfers kijkt van de huidige wingbacks dit seizoen, is er geen constante in de prestaties. Brown gaf in 30 matchen nog maar 1 assist en ook Samoise wisselt hoogtes en laagtes af", ziet Boudeweel daar immers.

In de spits zag hij nog een andere reden waarom het flankenspel weinig opleverde. "Want als de voorzetten dan goed kwamen, was er geen kopbalsterke spits om ze af te maken. Depoitre was al opgegeven na het uur, want hij speelde een zwakke wedstrijd", klinkt het. "Ik had verwacht dat Vanhaezebrouck een van zijn grote verdedigers Alderweireld-gewijs in de spits zou droppen. Maar ook dat gebeurde niet."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

0
0
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

123
123
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

35
35
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

86
86
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

23
23
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

51
51
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

47
47
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

164
164
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

202
202
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

828
828
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

41
41
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

516
516
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

343
343
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

137
137
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

144
144
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

754
754
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

644
644
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

240
240
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

142
142
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

89
89
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

58
58
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

900
900
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

334
334
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

120
120
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

555
555

Meer sportnieuws