Boudeweel ziet 3 probleemposities bij AA Gent

door
Boudeweel ziet 3 probleemposities bij AA Gent

Bij het ingaan van de winterstop werd AA Gent nog aanzien als een grote kandidaat om dit seizoen een prijs te pakken en was het nog op drie fronten actief. Twee maanden later schiet daar niets meer van over: het wordt nog knokken om Play-Off I te halen en na de Croky Cup sneuvelde Gent woensdagavond ook in de Conference League.

De play-offs werden daar al het eindstation na een pijnlijk tweeluik tegen Maccabi Haifa. Gent had de heenmatch in Boedapest al verloren met 1-0 en bleef vervolgens in eigen stadion steken op 1-1, nadat het al vroeg een nieuw tegendoelpunt geslikt had en daarna de kansen miste.

LEES OOK: 'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent had te weinig kwaliteit op het middenveld

Dat gebeurde vooral in het laatste halfuur, want daarvoor bakten de Buffalo's er maar weinig van. Commentator Tom Boudeweel stelt bij  vast dat Gent op drie posities met een probleem zit.

Om te beginnen was er het middenveld. "Als de twee regisseurs - Kums en De Sart - er niet bij zijn, verliest Gent nog meer kwaliteiten", stelt hij vast. Gent probeerde het dan maar over de flanken, maar ook dat werd geen succes.

Ook op de flank en in de spits problemen

"Als je naar de cijfers kijkt van de huidige wingbacks dit seizoen, is er geen constante in de prestaties. Brown gaf in 30 matchen nog maar 1 assist en ook Samoise wisselt hoogtes en laagtes af", ziet Boudeweel daar immers.

In de spits zag hij nog een andere reden waarom het flankenspel weinig opleverde. "Want als de voorzetten dan goed kwamen, was er geen kopbalsterke spits om ze af te maken. Depoitre was al opgegeven na het uur, want hij speelde een zwakke wedstrijd", klinkt het. "Ik had verwacht dat Vanhaezebrouck een van zijn grote verdedigers Alderweireld-gewijs in de spits zou droppen. Maar ook dat gebeurde niet."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

7
7
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

41
41
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

194
194
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

59
59
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

111
111
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

134
134
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

119
119
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

82
82
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

334
334
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

40
40
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

147
147
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

318
318
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

74
74
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

366
366
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

324
324
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

200
200
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

529
529
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

186
186
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

221
221
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

166
166
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

252
252
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

286
286
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

141
141

Meer sportnieuws